Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
14
14%
 
Ukupno glasova: 102

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Derdiyok » 13 dec 2018, 22:35

Cijena ovog sranj.a oko stoje :crazy:

slika
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
dijabola
Postovi: 1088
Pridružen/a: 20 maj 2011, 23:07
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la dijabola » 14 dec 2018, 13:37

https://www.olx.ba/artikal/9180990/merc ... -36-000km/

Asterikse šta ti znaš o ovoj limuzini, slučajno naletih vidi ga kaki je ljepi. Inače sam odljepio na Mercedes skroz, onako iz hobija ih posmatram, nešto kao birdwatching samo nisu tice.
Kolumna: http://forum.sportsport.ba/viewtopic.php?f=35&t=6347

Avatar
Asteriks
Postovi: 14320
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 14 dec 2018, 14:48

Mercov sestak, a ta godina mislim da ima parking asistent, elektro kontrolu stabilnosti (cime je ova S klasa uz BMW prvo vozilo te inovacije), podesavanje krutosti amortizeara, pa cini mi se i bocne jastuke...

Ima ogroman rezervoar, tezina auta cca 1,8t, a prosjecna potrosnja 10l. Sad, i sam znas da u gradu moze skociti na 15l, a taj gorostas ipak izlazi na 210 km/h u idealnom stanju.

Malo je primjeraka ocuvane limarije ovog modela a da bi se uvjerio u dorade moras skinuti cijeli tapacirnug poda te pod lupu staviti obrve, prag, solje...

Ipak, uzitak, opipljivost legendarne istorije elektro novina gdje je medju prvim sa tom opremom, zvuk rore... to se ne moze platiti.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Centre forward
Postovi: 6148
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Centre forward » 15 dec 2018, 12:43

Mercedes S klasa je sami vrh autoindustrije. Još od samog početka i prve generacije bio je tehnološki predvodnik, koji je za sobom vuk'o sve ostale. Nikad ga ozbiljnije nisu ugrozili ni BMW 7, Audi 8 i Lexus. Dominiraju oni na nekim tržištima, al' globalno S klasa nema konkurenciju.

Svojevremeno je Tuzlom krstario jedan W116. Savršenstvo na točkovima.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Asteriks
Postovi: 14320
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 15 dec 2018, 14:06

Eto vam anketa.

Mislio sam nesto oko hatchback-a, ali terenci su za nase podneblje posebna prica.

U buduce, nakon par sedmica neka aktivni sa ove teme posalju prijedlog, tipa - benzin ili dizel, najvaziniji parametar po vama (potrosnja, brend, sigurnost,...), sto biram - polovnjak ime il nesto novo itd.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Slobodas
Postovi: 3475
Pridružen/a: 04 dec 2012, 19:57
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Slobodas » 15 dec 2018, 19:03

Dpf filter iskustva ? Izvaditi ga ili probati popraviti ?
Jedan grad jedna ljubav -- Sloboda Tuzla 1919
Azmir Husic i Jasmin Imamovic nisu jedni od nas !!!
ǝpnsɐɹpǝɹd ısnɹ ǝظuɐuz
NSBIH skupina lopova , SAVEZ NAPOLJE !!!

Avatar
BeSha1992
Postovi: 950
Pridružen/a: 23 maj 2012, 21:20
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la BeSha1992 » 16 dec 2018, 00:32

Bosniacum Lilium je napisao/la:
Derdiyok je napisao/la:Ko snadbijeva ovu pumpu Merol u Podlugovima ? Kakvo im je gorivo ?

Jutros mi kolega pokazuje sliku njihovog totema, cijene drastićne razlike.
Samo EP i INA. Ne znam kakav je Petrol eventualno. Hifa i Gazprom su za mene smeće

Od Hife dobavljaju gorivo, a ima tu jos par pumpi gdje je raspon cijena od 2.01 do 2.06
BITI SRCEM VEZAN U TOME LEZI SNAGA...
Visca Barca...

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la StrikeWarzone » 16 dec 2018, 08:41

Najkvalitetniji plin u Sarajevu ?
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14320
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 16 dec 2018, 10:24

*Napomena

Nisu sva auta podesna za plin.

Recemo Toyota, Nissan... nest mladje generacije mogu imati masu problema, iako ces cuti vlasnike kako na sva zvona hvale sekvent il sto vec, pa onda na 2/3 do velikog servisa izmjenjaju bogaoca.

Dalje, izmjena performansi motora u servisima koji imaju nekakav softwer ali ne i original, dovede do nepravilnog rada te ostalih lancanih reakcija.

Opel je u nekim modelima nudio rjesenja za plin posto je fabricki modifikovao motor.

Tesktovi koji bez obzira na pomenuto velicaju ugradnju ovog gasa su vecinom marketinski manipulisani od strane svakakvih kompanija, kojima je to u cilju, logicno.

Zakljucak - plin - da, ali treba paziti koje vozilo, ko ga ugradjuje, da li posjeduje dokumentaciju i ne slusati nekakva iskustva gdje se fali Meho, Mato iz mahale, koji radi ko svicerski sat.

Btw ako nekom zbog vremenskih neprilika (leda, snijega) preskoci brisac il samo jedan bude funkcionalan, rjesenje nije panicno trazenje majstora vec jednostavno skine se navlaka, centrira metlica sa nosacem u pravilan polozaj i stegne saraf.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la semcho » 17 dec 2018, 06:29

Asteriks, moRe li misljenje, Suziki SX4 1.9 dizel!?

Avatar
Asteriks
Postovi: 14320
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 17 dec 2018, 11:48

To ti je onaj poznati Fiatov motor 1.9 JTD, samo sto kod Suzukija nosi drugciji naziv.

Motor je dobar ali po meni nepotrebna opcija 4x4, pogotov na ovaj model koji nije pravi SUV, nego neki pokusaj izmedju.

Nije se pokazao u zavrsnoj obradi kao ni na testovima sigurnosti, barem ne tamo do 2010., a vjerujem da za novije i ne pitas.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

marcelo05
Postovi: 135
Pridružen/a: 19 nov 2015, 20:45
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la marcelo05 » 18 dec 2018, 18:13

@Asteriks
Drug jesi li upoznat sa Audijem A3 quattro, 2010. god., 2.0 motor sa 103 i 140 kw? Imaju li neke izražene mane, i je li puno dati 16-18 k ?

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la semcho » 19 dec 2018, 06:10

Ne znam sta se desava... ujutro kad je hladno, otvorim auto daljinskim, cim udjem u auto i zatvorim vrata, ne mogu da izadjem dok se malo ne zagrije, odprilike desetak minuta, ili cesto mogu zadnja vrata da otvorim a prednja ne, ili moze s vanjske strane a iznutra ne, stvarno cudno malo, bas frustrirajuce, krenem na posao, ujutro stanem ispred granapa, ne mogu vrata da otvorim, samo produzim, konto sam da su kederi kao zalede ovo ono, medjutim nidje veze, znaci kad nece, ona rucica za otvaranje vrata apsolutno nema nikakvu funkciju, nesto kao kad blokirate vrate da se ne mogu otvorit s unutrasnje strane,e bukvalno isto... šta činiti moj Asterikse, da li je to nesto centralna, mozda neka crijeva od zraka zalede ili slicno...

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 19 dec 2018, 07:58

Meni su suvozaceva bila zaledila, jaran ih drzo dok smo se vozili, nece da se zatvore nema sanse, ja wdom ih nasprico, okupo ih i za sad ok nije se opet desilo :mrgreen:
Pokusaj jbg wda u bravu nagurat negdje nesta zaledi sigurno :mrgreen:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14320
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 19 dec 2018, 08:17

marcelo05 je napisao/la:@Asteriks
Drug jesi li upoznat sa Audijem A3 quattro, 2010. god., 2.0 motor sa 103 i 140 kw? Imaju li neke izražene mane, i je li puno dati 16-18 k ?
Motori oznake BKD/BMM su oni stariji sa PD ubrizgavanjem. Kod tebe je msm common rail, iako se Pumpe Duse zadrzala skoro do 2009. kod ovog Audija.

Mane su vecinom uklonjene, a registracija kao i samo odrzavanje je papreno, to vec znas.

Ti ces u startu dati cirka 16k ali budi spreman na dodatna ulaganja, jer se obicno prodaju pred veliki servis (interval za ovaj model 150k), pa onda imas kontrolu turbine varijabilne geometrije...

@semcho

Vjerovatno nekakav gaf u modulu daljinskog zakljucavanja uzrokovan mrazom. Dobro bi bilo skinuti tapacirnug vrata, podmazat kljucne punktove te po potrebi i resetovat samo zakljucavanje.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Derdiyok » 19 dec 2018, 16:07

slika

slika
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 19 dec 2018, 16:46

Derdiyok je napisao/la:slika

slika
Joj stroja :tokralju:

Samo mi se ne svidja sto su stopovi ovako spojeni, bez toga bi bilo perfekt.
A i ovako je vizuelno 11/10 !
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VelaHavle » 19 dec 2018, 17:05

Mnogi se zale na ponudu motora.

Ali je meni elegantan samo tako.
Aljegri, out!

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la semcho » 19 dec 2018, 17:31

508 najljepsi peugeot ikad... Samo ne moRe jos uvjek sa Arteonom... Asteriks hvala, e jos nesto, vozao sam nedavno fiestu 2007 godiste, strasno mi se svidjs autic. Ima ona long verzija, 1.4 tdci ili benzin ne znam koliko se isplati benzin ako mjesecno se prodje oko 900 km... Misljenje o tom autu i koji motor po tebi je par ekselans?

Avatar
Asteriks
Postovi: 14320
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 19 dec 2018, 20:45

Benzin je cesto itekako isplativa investicija, naravno misleci na obicni atmosferac, ali kod Fieste je cudna prica.

Znam dosta iskustava, cak u komsiluku gdje se 1.3 benzinac nije pokazao a obzirom na cijeli omjer mase, performansi... torsi ko sleper, ima problem sa elektrikom...

Ovaj dizelas 1.4 tdci ti je proizvod PSA grupacija u saradnji sa Fordom, al generalno motor je kenja. Dobijes turbo dizel bez intercoolera, trom a startni podatci 15 do 100 (ionako prosjek) bacaju dodatnu prasinu u oci, obzirom da je dosta gori pri medjuubrzanjima.

Nije los glede same konstrukcije al za grad trazi nesto dinamicnije, jer ona gradska deklarisana potrosnja od 6l moze skociti i vise, upravo zbog navedenog.

1.6 tdci je posve druga prica al tek sa motorom od 95 konja.

Moram priznati da si se svezao penzionerskih vozila, eh sad da ne ulazim u detaljne analize, mozda je zbog male, ko zna. :mrgreen:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Brokula, napoleon72 i 36 gostiju.