Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
14
14%
 
Ukupno glasova: 102

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 11 maj 2018, 11:42

Vidi, u kabini auta, koliko znam nalazi se samo isparivac a hladnjak klime je ispod haube.

Znaci isparivac se moze ocistiti jer se oko njega zimi obicno skuplja vlaga + treba zamjenit onaj filter peludi.

Msm intervencija kod ozb strucnjaka ne bi trebala biti skupa, al opet zavisi kakav je kvar jer sve je povezano od kompresora preko hladnjaka, ventila do ovog isparivaca.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Quinlan » 11 maj 2018, 11:56

Asteriks je napisao/la:.
Curi servo ulje kod tockova, preko noci iscurilo krenuo volan tezak i bas se cuje kad okreces, nasuo ulja dva puta dok sam dosao kuci jbg da ga bar dovucem, sad vidim kod lijevog tocka curi :?
Pretpostavljam letva volana? :damn:

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 11 maj 2018, 12:03

Ja problema ljudi moji, prelazite na dvice, nije za Bosnju servo. :)

Letva volana ak je stradala lupa preko rupa/neravnina. Prije bih rekao da pusta servo pumpa jer ona stvara kompresiju da lakse motas. Tek ak ti ustanove da je tu sve ured, onda ebga letva.

I da znas, ulje serva je smedje boje.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Quinlan » 11 maj 2018, 12:36

Asteriks je napisao/la:Ja problema ljudi moji, prelazite na dvice, nije za Bosnju servo. :)

Letva volana ak je stradala lupa preko rupa/neravnina. Prije bih rekao da pusta servo pumpa jer ona stvara kompresiju da lakse motas. Tek ak ti ustanove da je tu sve ured, onda ebga letva.

I da znas, ulje serva je smedje boje.
Vjeruj da ne znam ti za lupanje i ovo me iznenadilo, konto sam da je letva ali eto nadam se da je pumpa jeftinija opcija svakako :D
Haj vidjeti Cu danas, sto je najtuznije kad sam to dva puta do sipao ulje do kuce auto je sasvim ok, ali Cim valjda mu nestane ulja crveno atf sam sipao, pocne tezi volan biti, a to preko noci valjda je sve isurilo pa je volan bas bio tezak i bas ko strugalo kad sam ga okretao :crazy:

Nadam se nekom probusenom crijevu :mrgreen:

Avatar
Sage
Postovi: 5332
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sage » 11 maj 2018, 13:17

@Asteriks, hvala. Kažu mi da je taj valjda hladnjak jer su sipali neku tečnost da oboji pa da vide gdje pušta i eto pušta valjda na tom mjestu gdje treba skidat kontrolnu tablu.
Hvala u svakom slučaju.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13498
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la QUARTERBACK » 11 maj 2018, 13:53

Devi1 je napisao/la:
QUARTERBACK je napisao/la:na golfu petici pali check motora i pise na boardu abgas werkstatt sta znaci to? :mrgreen:
Vjerovatno EGR ventil, baci ga na dijagnostiku.
jest pokazuje da je egr sta da mu radim da ga ocistim pa da vidim ocel onda izbacivati?
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 11 maj 2018, 14:37

Quinlan je napisao/la:
Asteriks je napisao/la:Ja problema ljudi moji, prelazite na dvice, nije za Bosnju servo. :)

Letva volana ak je stradala lupa preko rupa/neravnina. Prije bih rekao da pusta servo pumpa jer ona stvara kompresiju da lakse motas. Tek ak ti ustanove da je tu sve ured, onda ebga letva.

I da znas, ulje serva je smedje boje.
Vjeruj da ne znam ti za lupanje i ovo me iznenadilo, konto sam da je letva ali eto nadam se da je pumpa jeftinija opcija svakako :D
Haj vidjeti Cu danas, sto je najtuznije kad sam to dva puta do sipao ulje do kuce auto je sasvim ok, ali Cim valjda mu nestane ulja crveno atf sam sipao, pocne tezi volan biti, a to preko noci valjda je sve isurilo pa je volan bas bio tezak i bas ko strugalo kad sam ga okretao :crazy:

Nadam se nekom probusenom crijevu :mrgreen:
Hajdi makar crveni atf je jeftin oko 5KM
Nemoj zelenog da ti "uvale"
Litar cvaja haha

Ja sam mijenjao crijevo ako ti je lakse :mrgreen: , sa desne strane motora primijetio da pusta.

Isto mi se desilo ove zime da mi je iscurilo ulje iz serva,
Zuji cvrci pumpa, napunim onaj rezervoar za ulje, i od tad nista, nit sam primijetio da mi vise pusta, sta je bilo pojma nemam.

Cijevo 30
Pumpa 50-100
Letva 200
Pa sta te zadesi haha
Mia San Mia

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 11 maj 2018, 14:47

Sage je napisao/la:@Asteriks, hvala. Kažu mi da je taj valjda hladnjak jer su sipali neku tečnost da oboji pa da vide gdje pušta i eto pušta valjda na tom mjestu gdje treba skidat kontrolnu tablu.
Hvala u svakom slučaju.
Neki majstori kazu mali hladnjak ali je u pravilu isparivac klime i ima specificnu funkciju. Pravi hladnjak klime je ispod haube 100 %.

Znaci isparivac (za VW npr)
slika
A hladnjak je ovo
slika
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Quinlan » 11 maj 2018, 15:17

R32 je napisao/la:
Quinlan je napisao/la:
Asteriks je napisao/la:Ja problema ljudi moji, prelazite na dvice, nije za Bosnju servo. :)

Letva volana ak je stradala lupa preko rupa/neravnina. Prije bih rekao da pusta servo pumpa jer ona stvara kompresiju da lakse motas. Tek ak ti ustanove da je tu sve ured, onda ebga letva.

I da znas, ulje serva je smedje boje.
Vjeruj da ne znam ti za lupanje i ovo me iznenadilo, konto sam da je letva ali eto nadam se da je pumpa jeftinija opcija svakako :D
Haj vidjeti Cu danas, sto je najtuznije kad sam to dva puta do sipao ulje do kuce auto je sasvim ok, ali Cim valjda mu nestane ulja crveno atf sam sipao, pocne tezi volan biti, a to preko noci valjda je sve isurilo pa je volan bas bio tezak i bas ko strugalo kad sam ga okretao :crazy:

Nadam se nekom probusenom crijevu :mrgreen:
Hajdi makar crveni atf je jeftin oko 5KM
Nemoj zelenog da ti "uvale"
Litar cvaja haha

Ja sam mijenjao crijevo ako ti je lakse :mrgreen: , sa desne strane motora primijetio da pusta.

Isto mi se desilo ove zime da mi je iscurilo ulje iz serva,
Zuji cvrci pumpa, napunim onaj rezervoar za ulje, i od tad nista, nit sam primijetio da mi vise pusta, sta je bilo pojma nemam.

Cijevo 30
Pumpa 50-100
Letva 200
Pa sta te zadesi haha
Nije crijevo, evo sad sam nasuo ulje opet, upalio auto i gledao gdje pusta i nasao sam da je to na spoju letve valjda i krajnice, znaci gdje je guma ona spojena sa krajnicom selnom tacno tu pusta
Mislim nadati se da je selna popustila, ali ne vjerujem da sam te srece

I da crveno sipam, smedje kapa :D

Edit:
Evo ovdje tacno
slika

Ali eto sad cu i majstoru ubrzo pa Cu znati koliko san nayebo :D
Zadnja izmjena: Quinlan, dana/u 11 maj 2018, 15:25, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Devi1
Postovi: 1456
Pridružen/a: 23 feb 2013, 14:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Devi1 » 11 maj 2018, 15:21

QUARTERBACK je napisao/la:
Devi1 je napisao/la:
QUARTERBACK je napisao/la:na golfu petici pali check motora i pise na boardu abgas werkstatt sta znaci to? :mrgreen:
Vjerovatno EGR ventil, baci ga na dijagnostiku.
jest pokazuje da je egr sta da mu radim da ga ocistim pa da vidim ocel onda izbacivati?
Rijetko čišćenje pomogne, 99% posto da je stradala membrana vakuma. Ima ona fora da prikopčaš neko malo crijevo, povučeš i vidiš drži li vakum.

No probaj opet prvo očistiti. Zamjenski dođe oko 100KM. Usput kad skineš prekontroliši i pažljivo očisti onu klapnu što gasi motor, i ona zna stradat zbog EGRa a skupa zajebancija.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 11 maj 2018, 15:43

PostPostao/la Quinlan » 11 maj 2018, 15:17
To naborano ti je manzetna letve volana a kod tebe izgleda pusta na semeringu.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Quinlan » 11 maj 2018, 15:50

Asteriks je napisao/la:
PostPostao/la Quinlan » 11 maj 2018, 15:17
To naborano ti je manzetna letve volana a kod tebe izgleda pusta na semeringu.
Znaci najgora opcija? Reperacija ili mijenjanje mi ne gine?

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 11 maj 2018, 16:00

Realno, ovak u teoriji mos samo zamjeniti osteceni semering ali u praksi se cesto brusi i polira osovina.

Naravno sve ovo ako letva nije korozirala tacnije ak ostecenjem nije stvoren razmak koji se onda manifestuje u lupanju letve.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Sage
Postovi: 5332
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sage » 11 maj 2018, 16:14

@Asteriks, radis li ti gdje vezano za vozila?? Svaka ti cast...
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 11 maj 2018, 18:37

Hobi, nekih pet godina me intenzivno zanima data tematika + imam dva benzinca na kojima, ajmo rec, vrsim pokuse, pogotov na dvici. Jos dodaj i par jarana koji su ozbiljno u ovim vodama i et ga.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Sage
Postovi: 5332
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sage » 11 maj 2018, 21:38

Ma buraz previse si mi strucan za dvice.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 12 maj 2018, 02:34

Asteriks je napisao/la:
Papastathopoulos je napisao/la:Da li, evo konkretno Peugeot 407 koji ima euro 3 normu ima DPF filter ili ima katalizator ? posto znam da euro 4 imaju DPF, a sta je sa euro 3 ?
Aj da te mal razocaram. :P

Znas li da je Peugeot medju prvima poceo koristi ovaj DPF filter jos 2001. na nekim modelima. Mislim da su svi dizelasi ove 407-ice opremljeni pomenutim.

Al, jest te briga, imas 250k fore te uz dodatno ciscenje mozda izbijes jos desetak 'iljada km.. :mrgreen:
Imas toliko fore kad ga kupis novog, haj ga nadji sad ispod 250k predjenih :D (svi ovi po piku sa 200k vjerujem da su vraceni, pogotov uvezeni modeli)

Moj jedan poznanik na 307-ici skinuo ovaj filter cim ga je poceo zezati, jest da mu sad stalno gori ona lampica "check engine" i da mu je euro norma spala sa 4 na 3, ali nema vise belaja oko toga, a to je skupa stvarcica :D ako to autu ne stvara nikakve dodatne probleme, mislim onda da je najbolje to skinuti i miran...
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Derdiyok » 12 maj 2018, 03:56

Sage je napisao/la:Ma buraz previse si mi strucan za dvice.
Sto bi Izet reko kad je dao oglas za pomocnika. Dodje lik, prekucao sve kad ovaj napisa da otpada jer je previse kvalifikovan :lol:

Ma Asteriks ubija :salut:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Tesnjak1991 » 12 maj 2018, 15:50

E društvo, dal' neko ima ideju kako rješiti rupu na tapacirungu poda, kod rođaka se izgubila negdje ona gumena patosnica i logično sad tokom vremena poderao se onaj tepih što je na podu? Dal se to možr nečime malo popuniti/zalijepiti, jer sam mu sad nabavio tu gumu, al reko da sad malo mu popravim tu rupu nekako, bar da se ne širi dalje. Palo mi je na pamet pur pjenu iskoristit, jer je auto svakako u lošem stanju al et haha.
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Civa
Postovi: 2980
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Civa » 12 maj 2018, 16:48

Može par pitanja oko povlastice?
Znači, ako planiram auto uvesti sebi i sad uzmem od nekog povlasticu,a taj neko nikad nije imao auto na sebi, ni bilo šta, jel moguće prenijeti kako policu ili nešto. Ili bi morala biti puna registracija i ostale zezancije?

Hvala lijepo.
Tako blizu, a tako daleko.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Antipolitika3, Evander, nerkolfc, samoposmatram i 38 gostiju.