Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
61%
Benzin
22
22%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
13
13%
 
Ukupno glasova: 100

Avatar
Asteriks
Postovi: 14222
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 19 okt 2021, 21:24

Neke boljke iz prve generacije tipa lanca i onih famoznih TSI motora te oko DSG mjenjaca su regulisane. Nakon 2017. Tiguan je zasjeo na vrh EU glede SUV segmenta i zadnje dvije sezone je najprodavanije vozilo Europe u toj klasi.

Interval velikog servisa kod onog 2.0 TDI je na oko 200k, osim onog 2.0 Bi-TDI (dvije tubrine) koji je slozenije konstrukcije i veceg opterecenja pa je interval zamjene prilicno kraci.

Na rezultatima kres testa iz 2016. top a jedina caka bio je Safety Assist sa ucinkom 68 %.

Rezultati veceg uzorka gdje su biljezene posjete servisima vozila razlicitih klasa pokazale su manji broj intervencija na pomenutom Tiguanu od 2014.

Preporuka u svakom slucaju.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la bombaysaphire » 19 okt 2021, 22:03

Nitro je napisao/la:
19 okt 2021, 19:50
Zamolio bih nekog ko se razumije u auta da mi kaze misljenje o VW Tiguanu 2.0 2016god + jer planiram to auto kupiti. Budzet oko 40k
Sad je katastrofa momenat za kupovinu automobila , Leon prije 2 mjeseca oko 13 hiljada sada 18 hiljada i lagano raste ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
feniksptica
Postovi: 14884
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la feniksptica » 19 okt 2021, 22:16

Kurat vakat za one sto hoce uzet auto, polovno. Sverceri autima stali s uvozom, ne isplati im se trenutno nista uvoziti, vani poskupilo
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 21 okt 2021, 14:17

Zanima me vase misljenje: Passat 7 1.6tdi vs Skoda Superb (model 2009-12) isto tako 1.6tdi
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 21 okt 2021, 15:05

feniksptica je napisao/la:
19 okt 2021, 22:16
Kurat vakat za one sto hoce uzet auto, polovno. Sverceri autima stali s uvozom, ne isplati im se trenutno nista uvoziti, vani poskupilo
Ako ništa uštedit će više, pa kasnije kad se cijene vrate u normalu imati love za bolje auto.

Tako da su jedino ti šverceri na gubitku.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Asteriks
Postovi: 14222
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 22 okt 2021, 15:24

Škoda Auto stopped production on Monday for two weeks.

Due to the lack of chips, Škoda will produce over 250,000 fewer cars than planned this year, which will mean a loss of CZK 200 billion for the company and its suppliers

Only one production line was left in operation. Employees are sent home and will receive 80 percent of their average income.
French carmaker Renault expects to produce at least 300,000 fewer vehicles this year due to the global shortage of semiconductor chips, three sou'rces close to the firm told Reuters on Wednesday, a much bigger hit than previously estimated.
Audi is extending production stops due to a lack of semiconductor supplies, with most of the assembly lines at its factories in Ingolstadt and Neckarsulm in Germany at a standstill this week.

The short-time work plan, which was originally scheduled to end on 15 October, has been extended, an Audi Spokeswoman told Automotive News Europe sister publication Automobilwoche.
Volvo Car's monthly sales fell 30% to 47,223 in September, dented by the global component shortage, the automaker said in a statement.

The company warned in September that sales volumes in the second half of 2021 could fall year-on-year after production cuts due to material shortages.
Toyota to cut production 40% in October because of the chip shortage...
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VelaHavle » 22 okt 2021, 19:34

Samo EV. Nece doci do cipova naredne 2-3 godine.
Aljegri, out!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14222
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 25 okt 2021, 16:27

slika

slika

Beznin se jos odlicno drzi, dok je trzisni udio dizela u 26 drzava Europe pao na 17 %.
Sto se tice Corse u EU-26 cak je preko 5k modela prodato u Britaniji gdje je u septembru napredovala odmah iza Tesle. Gledajuci opstu sliku UK tu je i tradicionalno jaka Fiesta.

Od ukupnog prodajnog rezultata Golfa za septembar, 40 % modela je prodato na njemackom trzistu, a jasno da je pomenuti itekako popularan i u drugim drzavama.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11402
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Aerials » 31 okt 2021, 19:20

Zna li neko koliko bi koštalo postavljanje mehanizma centralne brave i kodiranje svega, šta već ide?
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Azpi
Postovi: 4457
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 31 okt 2021, 22:23

Aerials je napisao/la:
31 okt 2021, 19:20
Zna li neko koliko bi koštalo postavljanje mehanizma centralne brave i kodiranje svega, šta već ide?
Misliš centralne brave mehanizam da kad otključas jedna vrata sva se otključaju ili već to imaš i hoćeš na daljinski da prebacis?
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11402
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Aerials » 31 okt 2021, 23:05

Ma ne radi prijateljici nikako zaključavanje, dvoja vrata joj se nikako ne mogu zaključati. Ima daljinski al' izgleda mehanizam ne valja, treba napraviti sve novo pa joj rekli baš veliku cifru.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Azpi
Postovi: 4457
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 01 nov 2021, 00:00

Aerials je napisao/la:
31 okt 2021, 23:05
Ma ne radi prijateljici nikako zaključavanje, dvoja vrata joj se nikako ne mogu zaključati. Ima daljinski al' izgleda mehanizam ne valja, treba napraviti sve novo pa joj rekli baš veliku cifru.
Znaci fabricki auto ima centralno zakljucavanje, ma iskreno ne čudi me da bubnu cijenu, ali ovako na prvu moze biti sitnica od žica koje su negdje pukle možda u stoku i slično, do onog mehanizma u vratima,mislim vjerovatno može i nešto dosta gore ali valjda treba prvo ustanoviti kvar

Mislim ne znam sta su joj rekli da je kvar i što je tolika cijena, koji to dio moraju mjenjati i koliko to ruke naplaćuju, ali opet sve zavisi i od auta i od godišta i sve, ali sad da ne neki kvar da te glava zaboli od iznosa realno nekako ne bi trebao biti bar ovako logički

Je li iz Sarajeva slučajno, imam električara da preporučim nek ode nek vidi šta on kaže sta bi moglo biti i kolika cijena?

Mislim ja gepek nisam mogao daljinski zaključati niti preko centralne jer je žica bila pukla na dijelu onom gdje dizes gepek gdje idu sve instalacije i popravio mi frajer bukvalno za 10 min 😁
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11402
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Aerials » 01 nov 2021, 00:29

Ona nema ničega u vratima. :D Neko bio majstor pa povadio valjda sve, moralo bi se nanovo montirati. Uredno zaključa prednja dvoja, al' zadnja dvoja ništa, stalno otključana jer uopšte nisu povezana.
Nisam iz Sa. Ono, worst case scenario me zanima. Ovaj majstor kod kojeg je sad je više mehaničar, ja mu iskreno ne vjerujem da to radi, preporučila sam joj da ode električaru jer se oni tim bave, pa me valjda posluša. Ovaj što joj je rekao cijenu, rekao je bukvalno 1/4 cijene auta, a auto tek kupila, nije dobro provjerila ništa, starije auto.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Azpi
Postovi: 4457
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 01 nov 2021, 00:45

Aerials je napisao/la:
01 nov 2021, 00:29
Ona nema ničega u vratima. :D Neko bio majstor pa povadio valjda sve, moralo bi se nanovo montirati. Uredno zaključa prednja dvoja, al' zadnja dvoja ništa, stalno otključana jer uopšte nisu povezana.
Nisam iz Sa. Ono, worst case scenario me zanima. Ovaj majstor kod kojeg je sad je više mehaničar, ja mu iskreno ne vjerujem da to radi, preporučila sam joj da ode električaru jer se oni tim bave, pa me valjda posluša. Ovaj što joj je rekao cijenu, rekao je bukvalno 1/4 cijene auta, a auto tek kupila, nije dobro provjerila ništa, starije auto.
Ma iskreno da je kupila jedino bez jedno 3 od 4 vrata auto pa da cijena bude 1/4 auta, ono dok ih kupiš ofarbas i montiras :rol:

Mislim nek se javi asteriks ali meni to zvuči kao teško lupanje cijene, još ako je auto starije može se sigurno sve naći i na otpadu dijelova što fali

Da li uopšte možeš zaključati vrata, mislim radi li cilindar, da li može na ono čudo da dole pritisne da se zaključaju?
Da li ima cilindra u vratima kad ih otvori?
Mislim ono mehanički je li moguće zaključati vrata i je li tu mehanizam na mjestu? Ne kontam sta je frajer mogao pohvaliti i kakva je to budala sta je radila :rol:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11402
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Aerials » 01 nov 2021, 08:48

Ne radi ni cilindar, ama baš ništa na tim vratima. :lol:
Navodno kad je skinuo tapacirung vidio da nema nikakvih žica ili bilo čega u tim vratima. Samo lim i tapacirung.
Hajd' valjda se javi još neko, i meni nema smisla uopšte da toliko košta. Pa da na otpadu uzme vrata komplet sa svim ne bi je izašlo ovoliko koliko je majstor rekao.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
jelle
Postovi: 5582
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la jelle » 01 nov 2021, 10:00

Prodao sam auto ... kontam na proljece kupiti motor na struju ili bajk ... vidim cijene dobrih bajkova na struju skuplji nego motori na struju ... jel neko upoznat s ovim strujnim proizvodima i sta mi predlazete ?

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 01 nov 2021, 10:13

jelle je napisao/la:
01 nov 2021, 10:00
Prodao sam auto ... kontam na proljece kupiti motor na struju ili bajk ... vidim cijene dobrih bajkova na struju skuplji nego motori na struju ... jel neko upoznat s ovim strujnim proizvodima i sta mi predlazete ?
Danas su ti elektro bajkovi skuplji od auta, pogledaj Specove ili Trekove ili Cube modele, ima ih po 10k eura i više :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
jelle
Postovi: 5582
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la jelle » 01 nov 2021, 10:20

rio_Ferdy88 je napisao/la:
01 nov 2021, 10:13
jelle je napisao/la:
01 nov 2021, 10:00
Prodao sam auto ... kontam na proljece kupiti motor na struju ili bajk ... vidim cijene dobrih bajkova na struju skuplji nego motori na struju ... jel neko upoznat s ovim strujnim proizvodima i sta mi predlazete ?
Danas su ti elektro bajkovi skuplji od auta, pogledaj Specove ili Trekove ili Cube modele, ima ih po 10k eura i više :mrgreen:
Ma vidio sam ...al u dilemi sam sta uzet bajk ili motor ... na bajku opet moras okretat pedale dok motor moras registrovati jednom i osiguranje placat sveke god :D

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 01 nov 2021, 11:04

jelle je napisao/la:
01 nov 2021, 10:20
rio_Ferdy88 je napisao/la:
01 nov 2021, 10:13
jelle je napisao/la:
01 nov 2021, 10:00
Prodao sam auto ... kontam na proljece kupiti motor na struju ili bajk ... vidim cijene dobrih bajkova na struju skuplji nego motori na struju ... jel neko upoznat s ovim strujnim proizvodima i sta mi predlazete ?
Danas su ti elektro bajkovi skuplji od auta, pogledaj Specove ili Trekove ili Cube modele, ima ih po 10k eura i više :mrgreen:
Ma vidio sam ...al u dilemi sam sta uzet bajk ili motor ... na bajku opet moras okretat pedale dok motor moras registrovati jednom i osiguranje placat sveke god :D
Zavisi od terena gdje živiš, ako imaš brda jbg onda ti je bolje ili motor ili taj elektro bajk, ako si u gradu negdje u ravnici onda obični bajk, zdravije i jeftinije :thumbup:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
jelle
Postovi: 5582
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la jelle » 01 nov 2021, 11:11

rio_Ferdy88 je napisao/la:
01 nov 2021, 11:04
jelle je napisao/la:
01 nov 2021, 10:20
rio_Ferdy88 je napisao/la:
01 nov 2021, 10:13


Danas su ti elektro bajkovi skuplji od auta, pogledaj Specove ili Trekove ili Cube modele, ima ih po 10k eura i više :mrgreen:
Ma vidio sam ...al u dilemi sam sta uzet bajk ili motor ... na bajku opet moras okretat pedale dok motor moras registrovati jednom i osiguranje placat sveke god :D
Zavisi od terena gdje živiš, ako imaš brda jbg onda ti je bolje ili motor ili taj elektro bajk, ako si u gradu negdje u ravnici onda obični bajk, zdravije i jeftinije :thumbup:
Ma imam obicni bajk ...u gradu sam ....al nekad mi mrsko pedalat pogotovo na onim vrucinama ...dje god dok dodjem oznojim se ko qurac :mrgreen: ..obicni bajk tu ostaje svakako ...ovo je samo za brzi prevoz i bez znojenja

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: marconato i 17 gostiju.