Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
13
13%
 
Ukupno glasova: 101

Avatar
Marsal
Postovi: 22671
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Marsal » 19 sep 2021, 09:55

edoox je napisao/la:
19 sep 2021, 00:30
Imas taman da ti tusnem fiJata,doduse karavan, i da ti ostane finih para ;)
Hvala, ali ne hvala. Vozam Fijata karavana već 9 godina, ne mogu ga očima više gledat.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41204
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 19 sep 2021, 11:20

Lillard je napisao/la:
19 sep 2021, 09:53
Sage je napisao/la:
19 sep 2021, 08:40
Kad se spominju ove usporedbe golfa i drugih vozila, puno je i do mentaliteta nas. Ja sam uzeo 2019. godine Megana III, vozilo je 2011. godiste, u GumaM, zamijenio covjek staro za novo sa 70 000km na satu(ja sam drugi vlasnik vozila), kupio sam ga za manje od 10 000 maraka. Kaze mi prvi komsija a i ostali, mogo si golfa uzet za te pare :crazy:
Pa golf je bolje auto i dijelovi su jeftiniji :D
To za dijelove glupost obicna, za Francuze imas koliko hoces dijelova, dzabe skoro.

Mogao je uzeti Golf koji je presao 200k i to vracen na tu km Nista debilnije nema od tih oglasa, kaze auto kao nov a na satu 180 ili 200 i vise hiljada km. :damn:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Lillard
Postovi: 26286
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Lillard » 19 sep 2021, 11:31

rio_Ferdy88 je napisao/la:
19 sep 2021, 11:20
Lillard je napisao/la:
19 sep 2021, 09:53
Sage je napisao/la:
19 sep 2021, 08:40
Kad se spominju ove usporedbe golfa i drugih vozila, puno je i do mentaliteta nas. Ja sam uzeo 2019. godine Megana III, vozilo je 2011. godiste, u GumaM, zamijenio covjek staro za novo sa 70 000km na satu(ja sam drugi vlasnik vozila), kupio sam ga za manje od 10 000 maraka. Kaze mi prvi komsija a i ostali, mogo si golfa uzet za te pare :crazy:
Pa golf je bolje auto i dijelovi su jeftiniji :D
To za dijelove glupost obicna, za Francuze imas koliko hoces dijelova, dzabe skoro.

Mogao je uzeti Golf koji je presao 200k i to vracen na tu km Nista debilnije nema od tih oglasa, kaze auto kao nov a na satu 180 ili 200 i vise hiljada km. :damn:
Nije glupost, u tom sam poslu i znam cijene skoro u marku.
Ja sam 5 godina imao peticu staru sad vec 15 godina, na satu bilo 200k i bio sam prezadovoljan autom. Svatko ima neko svoje iskustvo i je malo nategnuta prica o golfu.
Ali i dalje stojim da je to kvalitet kakav francuzi nece dostic.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41204
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 19 sep 2021, 11:53

Lillard je napisao/la:
19 sep 2021, 11:31
rio_Ferdy88 je napisao/la:
19 sep 2021, 11:20
Lillard je napisao/la:
19 sep 2021, 09:53


Pa golf je bolje auto i dijelovi su jeftiniji :D
To za dijelove glupost obicna, za Francuze imas koliko hoces dijelova, dzabe skoro.

Mogao je uzeti Golf koji je presao 200k i to vracen na tu km Nista debilnije nema od tih oglasa, kaze auto kao nov a na satu 180 ili 200 i vise hiljada km. :damn:
Nije glupost, u tom sam poslu i znam cijene skoro u marku.
Ja sam 5 godina imao peticu staru sad vec 15 godina, na satu bilo 200k i bio sam prezadovoljan autom. Svatko ima neko svoje iskustvo i je malo nategnuta prica o golfu.
Ali i dalje stojim da je to kvalitet kakav francuzi nece dostic.
Jest kvalitet kad je novo auto, logicno. Al vala kod nas je takvih 1 posto. Ovo ostalo su sve rage koje su izraubovane i onda zavrsile na nasem trzistu. Logicno da onda tu kilometraza igra ulogu, i da ces za istr pare dobiti novijeg i bolje opremljenog francuza ili japanca u odnosu na Golfa a o Mercu ili BMWu da ne pricamo. Jbn BMW 5 koji je presao 200k kod nas kosta 60k, mislim mozes novog Volva uzrti, novu Mazdu, Hondu, vrhunska auta.

Japanski benzinci i francuski HDi motori su odlicni, dijelovi uopste nisu skupi, a mogu se naci na svakom cosku.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Asteriks
Postovi: 14274
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 19 sep 2021, 12:11

Golf je dugo bio vodeci kada je u pitanju prodaja polovnjaka na njemackom trzistu, kao onom najvecem u EU. I danas bi broj petica na tamosnjim putevima bio zapazen da nije onih zabrana Euro 4 a cak i Euro 5 norme, npr. u Hamburgu i odredjenim zonama ostalih nekoliko gradova.

2018. u Svabiji je registrovano oko 5,8 miliona dizel polovnjaka Euro 5 te negdje oko 3 miliona Euro 4. Od tada brojke stagniraju zbog navedenih mjera a vidimo i kod novih vozila da se trzisni udio dizela u cijeloj EU smanjio na 20%.

Nego da izadjemo iz okvira domaceg trziste Golfa i idemo u Britaniju, gdje je pomenuti top 3 najprodavanijih polovnjaka, sto je dovoljan dokaz kvalitete, a svi znamo kako su tamo Fiesta te Corsa svete krave. Nije to znaci samo do naseg mentaliteta. S druge strane, Renault radi odlicne stvari pogotov sa Cliom ali je Megane 2014. imao tek osrednji ucinak na kres testu a ono gdje su bas podbacili bio je safety assist.

Svugdje su polovnjaci roba podlozna raznim manipulacijama pocev od pecata servisa, ugradnje dijelova divljih proizvodjaca itd.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Sage
Postovi: 5327
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sage » 19 sep 2021, 12:33

Pa ja sam imao priliku da kupim provjereno auto sa kilometrazom, il da kupim golfa 5 za te pare. Izabro sam francuza i evo za 2.5 godina imam 2 ulaganja: krajnica od 25km i nekad u Januaru mi otisla sajla rucne, 130km obe. Znaci 150km za 2.5 godine.
Prije toga sam imao VW i za 2.5 godine sam dao 4500km. Od pucanja turbine do mjenjaca i da ne pricam dalje, opet mi suze krecu. I prije tog sam imao VW i tako dalje. To je moje iskustvo vezano za popravke i odrzavanje.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Asteriks
Postovi: 14274
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 19 sep 2021, 12:40

Ljudi imaju problema cak sa Mercom C klase, Audijem Q3, Audi A4, pa Hondom CRV isl., znaci modelima ciji polovnjaci su zadnjih deset godina vodeci po klasama gledajuci posjete servisima na odredjeni broj registrovanih vozila. Tu je uzet u obzir obicni kvar od problema sa akumulatorom do pucanja glave motora. Navedeni automobili su top ali uvijek imas nekoliko onih gdje ce te pojest ulaganja. To zavisi od vise faktora npr. kako je prethodni vlasnik odrazavao, u kojim intevralima, koje je koristio ulje, da li je uzimao fuseraj remenje ili provjereno, njegov stil voznje itd. Sve ovo se moze minimizirati kvalitetnim pregledom prije kupovine te preventinim zahvatima, znaci da uradis veliki servis ako nisi siguran i miran.

Ono bitno je cinjenica da je Golf u svojoj klasi jedan od par proizvodjaca koji proizvodi najdugovjecnije modele, a cak i trajnost enterijera na zapazenom nivou. O dostupnosti dijelova nema potrebe trositi rijeci.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 19 sep 2021, 13:09, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Azpi
Postovi: 4458
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 19 sep 2021, 12:51

Sage je napisao/la:
19 sep 2021, 12:33
Pa ja sam imao priliku da kupim provjereno auto sa kilometrazom, il da kupim golfa 5 za te pare. Izabro sam francuza i evo za 2.5 godina imam 2 ulaganja: krajnica od 25km i nekad u Januaru mi otisla sajla rucne, 130km obe. Znaci 150km za 2.5 godine.
Prije toga sam imao VW i za 2.5 godine sam dao 4500km. Od pucanja turbine do mjenjaca i da ne pricam dalje, opet mi suze krecu. I prije tog sam imao VW i tako dalje. To je moje iskustvo vezano za popravke i odrzavanje.
Iskreno to što si kupio provjereno je najvažnije,evo ja da sad kupujem auto sam ne znam sta bi uzeo jer kad otvorim pik yebote svako auto je prešlo 180-220k, bar 80% :rol:

Iskreno ne vjerujem ovim našim preprodavačima, radije bih uzeo auto sa 250k ali od nekoga koga znam nego sa 180k predjenih na riječ od nekoga

Yebeno je uzeti auto, pogotovo što čuješ neka iskustva tako, mislim ima i ok dosta kupovina, ali onih nekoliko losih koje čuješ ostanu ti u pamćenju
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Sage
Postovi: 5327
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sage » 19 sep 2021, 13:13

Pa ima vise faktora koji se ticu stanja vozila, to je logicno. Ja sam imao forda, i radjen servis remenja(veliki servis)i nakon 2 -3 mjeseca pukne. Objasnjenje je bilo to ti je kao kod covjeka, zdrav-prav i srce ga spuca🙄.
Polovnjaka je lutrija kupit, nikad ne znas sta ces dobit
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Asteriks
Postovi: 14274
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 19 sep 2021, 13:23

Ma pusti pricu pukne remen msm i novi modeli imaju problema znaci cak oni sa trake. U protivnom ne bi bilo toliko opoziva i to opozovu nakon nekoliko godina kada ustanove da kvar nije sporadican. Rijedak slucaj da ce kod polovnjaka puknuti nov remen poznatog dobavljaca.

Poenta - Golf je skoro nesto najjace sto ces kao polovnjak dobiti u toj klasi. Sve ostalo je suplja i pokusaj da se fol Bosnje svakako etiketiraju jer ono, ne znaju dalje od VW-a. Podaci su svakom dostupni pa nek se provjeri i mentalitet Engleza te vidi zadnjih deset godina trziste polovnjaka gdje je pomenuti sigurno top 5, a zadnje vrijeme cak i bolje kotira.

A npr. kao nov vec je preko 13 godina suvereni lider u EU. Cheers
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41204
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 19 sep 2021, 13:34

Poenta je da si ti klasicni Golftard. :mrgreen:

Ne moze Golf sa 200 ili 300 hiljada km na satu biti bolja kupivina od francuza ili japanca sa 50 ili 80 km, koje mozes naci za iste pare kao tog Golfa koji ce jos biti i stariji par godina od njih.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Asteriks
Postovi: 14274
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 19 sep 2021, 13:37

Prvo ne mozes dokazati kilometrazu polovnjaka starog deset i vise godina, osim ako je isti bio godinama u vlasnistvu jednog covjeka i taj odrazvao pomenuto u ovlastenom servisu. Ponavljam, nadlezni pretpostavljaju da je u Svabiji svako trece vozilo manipulisano po tom pitanju.

Vozim Ford i samo sam realan, a Golf je top i sa 350k jer je vise detalja posveceno zavrsnoj obradi, a glede motorizacije tesko da ces u toj klasi naci neku legendu kao 1.9 tdi. Mozda ali samo mozda blizu iste je Fiatov jtd te naravno oni iz vece klase, ali to ovdje nije tema.

Prosli put sam ti naveo sve za Japance i cinjenicu zasto nisu toliko zatupljeni jer imaju top beznince ali isti u prosjeku trose barem litar vise, a to je nasem covjeku dodatni udar na ionako tanak dzep.

Toliko i manite se suplje.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 19 sep 2021, 13:40, ukupno mijenjano 2 puta.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la bombaysaphire » 19 sep 2021, 13:37

Azpi je napisao/la:
19 sep 2021, 12:51
Sage je napisao/la:
19 sep 2021, 12:33
Pa ja sam imao priliku da kupim provjereno auto sa kilometrazom, il da kupim golfa 5 za te pare. Izabro sam francuza i evo za 2.5 godina imam 2 ulaganja: krajnica od 25km i nekad u Januaru mi otisla sajla rucne, 130km obe. Znaci 150km za 2.5 godine.
Prije toga sam imao VW i za 2.5 godine sam dao 4500km. Od pucanja turbine do mjenjaca i da ne pricam dalje, opet mi suze krecu. I prije tog sam imao VW i tako dalje. To je moje iskustvo vezano za popravke i odrzavanje.
Iskreno to što si kupio provjereno je najvažnije,evo ja da sad kupujem auto sam ne znam sta bi uzeo jer kad otvorim pik yebote svako auto je prešlo 180-220k, bar 80% :rol:

Iskreno ne vjerujem ovim našim preprodavačima, radije bih uzeo auto sa 250k ali od nekoga koga znam nego sa 180k predjenih na riječ od nekoga

Yebeno je uzeti auto, pogotovo što čuješ neka iskustva tako, mislim ima i ok dosta kupovina, ali onih nekoliko losih koje čuješ ostanu ti u pamćenju
Do koliko para , primjer auta i motor ?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la bombaysaphire » 19 sep 2021, 13:39

Lillard je napisao/la:
19 sep 2021, 11:31
rio_Ferdy88 je napisao/la:
19 sep 2021, 11:20
Lillard je napisao/la:
19 sep 2021, 09:53


Pa golf je bolje auto i dijelovi su jeftiniji :D
To za dijelove glupost obicna, za Francuze imas koliko hoces dijelova, dzabe skoro.

Mogao je uzeti Golf koji je presao 200k i to vracen na tu km Nista debilnije nema od tih oglasa, kaze auto kao nov a na satu 180 ili 200 i vise hiljada km. :damn:
Nije glupost, u tom sam poslu i znam cijene skoro u marku.
Ja sam 5 godina imao peticu staru sad vec 15 godina, na satu bilo 200k i bio sam prezadovoljan autom. Svatko ima neko svoje iskustvo i je malo nategnuta prica o golfu.
Ali i dalje stojim da je to kvalitet kakav francuzi nece dostic.
U pravi si za taj kvalitet , nema šta . Kao što Volkswagen nikad neće dostići nivo Japanaca .
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VGS » 19 sep 2021, 13:40

Iphone X star 4 godine i polovan kosta 500-600 KM i jede za dorucak svaki Xiaomi i slican koji je trenutno nov i kosta te iste pare. Jedna jednostavna analogija koja se moze primijeniti na ovo.

ljevak
Postovi: 633
Pridružen/a: 13 apr 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la ljevak » 19 sep 2021, 13:51

rio_Ferdy88 je napisao/la:
19 sep 2021, 13:34
Poenta je da si ti klasicni Golftard. :mrgreen:
Etiketiranje bosnje jer ti mislis da si nadpamet posto ne vozis vw. :mrgreen:

Nista se nisi promijenio, istog te pamtim od prije 5-6 godina. :mrgreen:

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la bombaysaphire » 19 sep 2021, 14:00

VGS je napisao/la:
19 sep 2021, 13:40
Iphone X star 4 godine i polovan kosta 500-600 KM i jede za dorucak svaki Xiaomi i slican koji je trenutno nov i kosta te iste pare. Jedna jednostavna analogija koja se moze primijeniti na ovo.
U tvom svijetu da , u realnom svijetu ne .
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Lillard
Postovi: 26286
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Lillard » 19 sep 2021, 14:06

bombaysaphire je napisao/la:
19 sep 2021, 13:39
Lillard je napisao/la:
19 sep 2021, 11:31
rio_Ferdy88 je napisao/la:
19 sep 2021, 11:20

To za dijelove glupost obicna, za Francuze imas koliko hoces dijelova, dzabe skoro.

Mogao je uzeti Golf koji je presao 200k i to vracen na tu km Nista debilnije nema od tih oglasa, kaze auto kao nov a na satu 180 ili 200 i vise hiljada km. :damn:
Nije glupost, u tom sam poslu i znam cijene skoro u marku.
Ja sam 5 godina imao peticu staru sad vec 15 godina, na satu bilo 200k i bio sam prezadovoljan autom. Svatko ima neko svoje iskustvo i je malo nategnuta prica o golfu.
Ali i dalje stojim da je to kvalitet kakav francuzi nece dostic.
U pravi si za taj kvalitet , nema šta . Kao što Volkswagen nikad neće dostići nivo Japanaca .
:rol:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VGS » 19 sep 2021, 14:16

bombaysaphire je napisao/la:
19 sep 2021, 14:00
VGS je napisao/la:
19 sep 2021, 13:40
Iphone X star 4 godine i polovan kosta 500-600 KM i jede za dorucak svaki Xiaomi i slican koji je trenutno nov i kosta te iste pare. Jedna jednostavna analogija koja se moze primijeniti na ovo.
U tvom svijetu da , u realnom svijetu ne .
Reci da xiaomi od 500 km radi bolje i da je kvalitetniji telefon od iPhone X moze samo neko ko veze nema. To nije stvar misljenja, vec elementarnog neznanja i nedostatka iskustva. Saberi se. :mrgreen:

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37546
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la tuzlak1987 » 19 sep 2021, 14:32

Svoje iskustvo sa Francuzom dizelom 1.5 cu ovdje pisati za jedno dvije godine. Ovako od juna mi je ekstra sto se tice potrosnje 5.8 na ovim nasim kreni-stani putevima, pojavim se na benzinskoj jednom mjesecno ako i toliko.

Sto se tice habanja to ne mogu reci nikako, staro 4 godine pa je utegnut.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: alemsa, ExEsPerac, Goalgetter, Jabroni, Muumii, Pantelija, Rosicky i 27 gostiju.