Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
14
14%
 
Ukupno glasova: 102

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 04 nov 2018, 10:36

Cuj 80km ruke :rol: :kralj: :kralj:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
JHam
Postovi: 9042
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la JHam » 04 nov 2018, 10:48

rasavoje je napisao/la:Ima li neki provjereno dobar, a ne tako skup automehanicar?
Svi bi dobro a jeftino niko nece lose a skupo :cry:

Avatar
rasavoje
Postovi: 5128
Pridružen/a: 18 dec 2015, 23:23
Lokacija: made in PRC
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rasavoje » 04 nov 2018, 11:09

JHam je napisao/la:
rasavoje je napisao/la:Ima li neki provjereno dobar, a ne tako skup automehanicar?
Svi bi dobro a jeftino niko nece lose a skupo :cry:
Prvo, nisam napisala 'jeftino', vec 'ne tako skup', sto nije jednako.
Drugo, treba da bude REALAN omjer cijene i usluge za sve.
Je l' sad jasnije? :kafa:
♥ ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 04 nov 2018, 13:00

Svaki, iole skolovan mehanicar ce ti zamjeniti amortizer.

Cijena je normala, ako uzmemo u obzir da je rijec o kvalitetnom brendu. To znaci Bilstein, Sachs, Monroe... Ak su neki zlj proizvodjaci, onda je bacanje para u vodu + problem sa sigurnosnog aspekta.

Ruke dodju previse, jer bi ti po tom slablonu za 4 uzeo 320 KM, a dodas stoju i mos npr. na Golf 4 odradit veliki servis.

Treba znati kako se krecu cijene usluga, koja je prosjecna vrijednost i za koje dijelove tjerati u servis a koje obicnom majstoru. Zamjena amortizera spada u temeljni proces automehanike, nije bauk, nema mnogo posla...
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la semcho » 04 nov 2018, 18:38

rasavoje je napisao/la:
JHam je napisao/la:
rasavoje je napisao/la:Ima li neki provjereno dobar, a ne tako skup automehanicar?
Svi bi dobro a jeftino niko nece lose a skupo :cry:
Prvo, nisam napisala 'jeftino', vec 'ne tako skup', sto nije jednako.
Drugo, treba da bude REALAN omjer cijene i usluge za sve.
Je l' sad jasnije? :kafa:
Koje auto, mislim da imam finu preporuku?

Avatar
JHam
Postovi: 9042
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la JHam » 05 nov 2018, 13:18

rasavoje je napisao/la:
JHam je napisao/la:
rasavoje je napisao/la:Ima li neki provjereno dobar, a ne tako skup automehanicar?
Svi bi dobro a jeftino niko nece lose a skupo :cry:
Prvo, nisam napisala 'jeftino', vec 'ne tako skup', sto nije jednako.
Drugo, treba da bude REALAN omjer cijene i usluge za sve.
Je l' sad jasnije? :kafa:
Nije ovo moje direktno tebi upuceno xD Nego onako kazem xD

Avatar
Brokula
Postovi: 30955
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Brokula » 05 nov 2018, 13:43

rasavoje je napisao/la:Ima li neki provjereno dobar, a ne tako skup automehanicar?
Ima, pošalji muškarca iz kuće i neće bit tako skupo :shifty:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3098
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Slatinash_7 » 05 nov 2018, 19:21

Ljudi imam jedno pitanje,mozda je glupo ali..Did hoće da idemo u Jajce-Mrkonjic grad povodom dana drzavnosti,ZAVNOBIH-a i cega vec sve ne a kola naravno nisu registrovana i sad je on dosao na ideju da on uzme probne table i da mi pičimo,pa da vas pitam,ima li ko iskustva sa tim,mogu li probne table posluziti za to? Da me ne zaustavi murija pa 400KM kazna pa ovo pa ono,da ne bude poslje skuplja pita od tepsije..
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la semcho » 06 nov 2018, 06:02

Asteriks, jucer sam imao raspravu o Seat Toledo, 1.9 TDI 81kw, naravno registracija je oko 650 km, medjutim kolega me ubjedjuje da je to auto strogo ekonomicno, ne pralzi 6 litara potrosnja, na 100km, nesto mi to nevjerovatno, em je auto jako, em je potesko, samo je komforno haos...

Jos jedno pitanje, zna li neko kako da ofrabam one VW znakove, naprijed i pozadi, je postoji mogucnost da se ofarbaju, neki nikl sprej ili nesto slicno, da bude barem pribliztno kao fabricki ili kupiti nove?

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 06 nov 2018, 08:13

Nit je jak nit je tezak :mrgreen:
A potrosnja normala za vw familiju te jacine...
Naravno sa normalnom voznjom.
Mia San Mia

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 06 nov 2018, 08:46

semcho je napisao/la:Asteriks, jucer sam imao raspravu o Seat Toledo, 1.9 TDI 81kw, naravno registracija je oko 650 km, medjutim kolega me ubjedjuje da je to auto strogo ekonomicno, ne pralzi 6 litara potrosnja, na 100km, nesto mi to nevjerovatno, em je auto jako, em je potesko, samo je komforno haos...

Jos jedno pitanje, zna li neko kako da ofrabam one VW znakove, naprijed i pozadi, je postoji mogucnost da se ofarbaju, neki nikl sprej ili nesto slicno, da bude barem pribliztno kao fabricki ili kupiti nove?
Potpuno ocekivana i normalna potrosnja na taj motor, snagu i tezinu.

1.9 TDI od 81 kw se ugradjivao do 2004. a vaga kao golf 4, znaci nista strasno. Jaka vozila, ak gledas turbodizelase su ona od preko 110 kw.

Registracija izadje oko 630 KM ali ona prva. Svaka naredna je manja, dok ne dotaknes onaj bonus od 50 %, kada bude prilicno srezana.

Jos nesto, treba dodati da nas vlastita drzava potkrada za troskove putarine (pri pomenutoj registraciji), koji su zadnjih godina skocili na 75 KM za kubikazu do 2000 cm3. Zamisli sada koliko kesa uzmu samo za ovu stavku, pored ostalih dodataka, fol na pokrivanje odrzavanja javih puteva, a znamo u kakvom su stanju, hororicnom. Takodjer znamo sto spada pod javne ceste tj. pored autobana sve magistralne, regionalne, lokalne te saobracajnice u naseljima i sve su duzni besprijekorno paziti. Ipak, danas imas rupe koje ti prave nevjerovatne troskove te magistrale koje su uzele brojne zivote.

Samo mali osvrt i info da upoznate kriminalnu hobotnicu koja seze do cjenovnika tehnickog pregleda.

Za 10 godinu su pokupili preko 300m samo iz ovog nameta a to je vrijednost kojom se mogla poplocati svaka vazna cesta na lokalnom nivou uz najkvalitetniji materijal.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18614
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 07 nov 2018, 23:07

Kako izvrsiti ovaj povrat poreza (kod uvoza) kod ovih dilera sto imaju netto cijenu za izvoz. Je li neko imao dodira sa tim?
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la BosnianKingdom » 08 nov 2018, 02:43

Bosniacum Lilium je napisao/la:Kako izvrsiti ovaj povrat poreza (kod uvoza) kod ovih dilera sto imaju netto cijenu za izvoz. Je li neko imao dodira sa tim?
Nisam preko dilera, nego licno ja sam sebi. Sa eur1 obrazcem kojeg sam izvadio u Njemackoj.
Sabrine mi moje!

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 08 nov 2018, 07:21

Od neki dan mi se desilo dva puta da, kad ubacim u neku brzinu i dodam gas, u jednom trenutku nesto lupi i kao da se izbaci iz brzine (oba puta mi se u brdu desilo), kao da izgubi gas. Cudno je, malo je teze za opisati. Uglavnom ponovo vratim u prvu, i krene. A i cudno se ponasa, osjeti se kao da motor trza, nekako postepeno dodaje gas.
Zna neko koji mu je?
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 09 nov 2018, 12:03

SMR187 je napisao/la:Od neki dan mi se desilo dva puta da, kad ubacim u neku brzinu i dodam gas, u jednom trenutku nesto lupi i kao da se izbaci iz brzine (oba puta mi se u brdu desilo), kao da izgubi gas. Cudno je, malo je teze za opisati. Uglavnom ponovo vratim u prvu, i krene. A i cudno se ponasa, osjeti se kao da motor trza, nekako postepeno dodaje gas.
Zna neko koji mu je?
Update :D : Nije vise lupalo, ali i dalje u prvoj i drugoj kao da trokira, lagano trza auto kad dodam gas kao da postepeno ubrzava. Sve tako do nekih 2k obrtaja u drugoj, onda ide normalno, i kad presaltam u trecu onda ide sve normala.

Samo ovo od neki dan me zabrinulo. Isao sam uzbrdo, prva, druga, i u drugoj kad sam pustio kvacilo nesto puce isto kao da sam naletio na neku stijenu autom i momentalno se ukopa u mjestu, ali nije se ugasio posto sam refleksno stisnuo kvacilo. A ovo trokiranje se desavalo i prije toga
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 09 nov 2018, 12:11

Moras znati princip rada kvacila. Znaci, sta se desava kada ga pritisnes, ide ono potisni lezaj, korpa, lamela, zamajac itd. Ako tu sve funkcionise da valja, tj. ako odvaja na normalnoj visini i ak ne koci pri saltanju onda ides dalje. Zamajac ti sluzi kao protivteg i on moze lupati.

Ali, tvoj problem me navodi na drugo rjesenje posto je transmisija povezana sa motorom. Jednostavno, provjeri nosace motore. Imas neka tri. Upalis auto na leru, otvori haubu i prati golim okom da li podrhtava pomenuti motor. Znaci zna se sta je normalno ali zna se i kada igra. Takodjer, nek ti neko gasa u leru dok ti posmatras situaciju.

Jer, kada se pomjeri motor radi slabog nosaca onda moze uticati na mehanizam mjenjaca i doci do slicnih stvari.

I naravno ono trece, sam mjenjac. Tu moze biti svega, pocev od kugle, sinhrona, ulje mjenjaca...

Za ovakve stvari majstori znaju oderati jer kaze fol radio transmisiju a ovam ustvari zamjene banalnu stvar koja kosta 30 KM
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
AA23
Postovi: 16087
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la AA23 » 09 nov 2018, 12:41

Pitanje za iskusnije i ove što već vozaju auto :mrgreen:

Uzeo sam peticu, ali nemam tabli i moram na registraciju sutra, znam da je zabranjena vožnja bez, tabli, da li smijem uzeti stare tablice (od dvojke) i staviti ih samo dok ne odem do Otoke pa kod carine na tehnički.

Jel imam opravdanje ako registrujem auto ikakvo da pokažem ili da li mi se to uvažava ako me policija zaustavi (nedo Bog), prvi put registrujem novo auto pa pitam :mrgreen:

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 09 nov 2018, 12:47

Asteriks je napisao/la:Moras znati princip rada kvacila. Znaci, sta se desava kada ga pritisnes, ide ono potisni lezaj, korpa, lamela, zamajac itd. Ako tu sve funkcionise da valja, tj. ako odvaja na normalnoj visini i ak ne koci pri saltanju onda ides dalje. Zamajac ti sluzi kao protivteg i on moze lupati.

Ali, tvoj problem me navodi na drugo rjesenje posto je transmisija povezana sa motorom. Jednostavno, provjeri nosace motore. Imas neka tri. Upalis auto na leru, otvori haubu i prati golim okom da li podrhtava pomenuti motor. Znaci zna se sta je normalno ali zna se i kada igra. Takodjer, nek ti neko gasa u leru dok ti posmatras situaciju.

Jer, kada se pomjeri motor radi slabog nosaca onda moze uticati na mehanizam mjenjaca i doci do slicnih stvari.

I naravno ono trece, sam mjenjac. Tu moze biti svega, pocev od kugle, sinhrona, ulje mjenjaca...

Za ovakve stvari majstori znaju oderati jer kaze fol radio transmisiju a ovam ustvari zamjene banalnu stvar koja kosta 30 KM
Znaci moze biti opasno.
A sto se tice ovog trokiranja, jel se moze jos neko vrijeme tako vozit ako se ne bude ponavljalo ovo lupanje?

@AA23
Malo je zayebano. Ja sam vozio svoje na probnim tablama kad sam predao za registraciju. Kad su mi istekle probne pitao sam ove na registraciji da li smijem produzit, da ih ne skidam dok moje table ne dodju, oni su mi rekli da je bolje da ih skinem i vozam bez tablica iako nikako ne bih smio vozit.
Kaze ako te zaustavi samo im pokazi potvrdu da si predao za registraciju i da cekas table u 90% slucajeva ce te pustit, jedino ako nije neki gladni ljakse koji bi ti napisao bilo sta samo da te kazni.
Opet s druge strane kad gledas, ako te vide da si bez tablica garant ce gledat da te zaustave dok ovako mozda i prodjes.

Znam da ti nisam pomogo, ali eto to je sto ja znam :mrgreen:
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 09 nov 2018, 13:12

Znaci moze biti opasno.
A sto se tice ovog trokiranja, jel se moze jos neko vrijeme tako vozit ako se ne bude ponavljalo ovo lupanje?
Skoro svako lupetanje je osnov za veci kvar, ako ga na vrijeme ne regulises. Tvoj problem je i iskakanje iz brzine, sto sa sigurnosnog aspekta moze biti itekakav rizik.

Bolje odvest nek ti uspostavi dijagnozu, al ne kod jednog vec min dva majstora ili pravac provjereni servis.

Sa sistemom transmisije nema sale.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 09 nov 2018, 16:09

Asteriks je napisao/la:
Znaci moze biti opasno.
A sto se tice ovog trokiranja, jel se moze jos neko vrijeme tako vozit ako se ne bude ponavljalo ovo lupanje?
Skoro svako lupetanje je osnov za veci kvar, ako ga na vrijeme ne regulises. Tvoj problem je i iskakanje iz brzine, sto sa sigurnosnog aspekta moze biti itekakav rizik.

Bolje odvest nek ti uspostavi dijagnozu, al ne kod jednog vec min dva majstora ili pravac provjereni servis.

Sa sistemom transmisije nema sale.
Hocu, hvala :thumbup:
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.