Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

Šta vam je najvažnije kod izbora novog vozila?

snaga i veća kubikaža
10
16%
manja kubikaža i ekonomičnija potrošnja
9
14%
dostupnost dijelova
3
5%
cijena dijelova
7
11%
početna vrijednost vozila
17
27%
brend
18
28%

Ukupno glasova: 64

marcelo05
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la marcelo05 » 23 okt 2019, 20:22

Danas sam, nažalost, morao raditi reparaciju turbine, pa može li mi neko pojasniti ove rezultate?
https://imgur.com/NYQMfoW
https://imgur.com/NYQMfoW

Derdiyok
Kontakt:

Post Postao/la Derdiyok » 23 okt 2019, 23:02

Asteriks je napisao/la:

Jel znaš kakve su ove turbine u pitanju ?

https://www.olx.ba/artikal/15565541/nova-turbina-peugeot-407-1-6-hdi-80-kw-pezo/

Kad je ovo "hladnije" vrijeme počeo mi ispuštati sivi dim, i turbina se otvara na oko 1700 obrtaja.

Na dijagnostici prikazuje grešku turbo punjača, to je to.

Gledam po netu slične probleme koje su ljudi imali, između ostalog spominju i vakum ventil na turbini.
Zadnja izmjena: Derdiyok, dana/u 23 okt 2019, 23:38, ukupno mijenjano 1 put.
Du bist eine Bitch, Baby, nix mit Bella.

nedžad
Kontakt:

Post Postao/la nedžad » 23 okt 2019, 23:10

Dali netko možda zna kakva su polo vozila sa 1.2 motorom 2012 2015 god
Uvjek može biti gore od goreg
i zato glavu gore
bori se za svoje
i uvjek budi čovjek

Asteriks

Post Postao/la Asteriks » 24 okt 2019, 08:50

Derdiyok je napisao/la:
Asteriks je napisao/la:

Jel znaš kakve su ove turbine u pitanju ?

https://www.olx.ba/artikal/15565541/nova-turbina-peugeot-407-1-6-hdi-80-kw-pezo/

Kad je ovo "hladnije" vrijeme počeo mi ispuštati sivi dim, i turbina se otvara na oko 1700 obrtaja.

Na dijagnostici prikazuje grešku turbo punjača, to je to.

Gledam po netu slične probleme koje su ljudi imali, između ostalog spominju i vakum ventil na turbini.

Nadji neki provjereni servis turbina jer svasta se podvaljuje. Kada se ista mijenja kod 407-ice 1.6 treba saprati i karter te ocistiti dovodnu cijev i zamjeniti sito uljne pumpe. Jer kao sto znas turbina se takodjer podmazuje uljem iz motora.
It is not the strongest of the species that survive, nor the most intelligent, but the one most responsive to change.

Derdiyok
Kontakt:

Post Postao/la Derdiyok » 24 okt 2019, 12:33

Asteriks je napisao/la:Nadji neki provjereni servis turbina jer svasta se podvaljuje. Kada se ista mijenja kod 407-ice 1.6 treba saprati i karter te ocistiti dovodnu cijev i zamjeniti sito uljne pumpe. Jer kao sto znas turbina se takodjer podmazuje uljem iz motora.

Haj ti otvori radnju, bolje je tako, jedino tebi vjerujem po pitanju auta :mrgreen:

Hvala :salut:

rio_Ferdy88
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 24 okt 2019, 12:41

Asteriks je napisao/la:Provjeri jos kod Zgodica, radnjama autodijelova Avanti, Simimpexu isl. Kod nas u Konjicu/Jablanici pomenuti Zgodic drzi primat.

Motorex u nekim stvarima vazi za najskuplje.

Našao kod Šandora na Grbavici, najbolja ponuda, 192 set kvačila Luk i 148 za veliki servis Dayco.

Ne znam jel ovdje neko uzimao kod njega :)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Centre forward
Lokacija: 90 Bedford Street, Greenwich Village, New York City, NY
Kontakt:

Post Postao/la Centre forward » 24 okt 2019, 18:53

Kada povrijediš dobrog čovjeka, on se pokupi i ode. Leđa koja tada gledaš nisu njegova, već tvoja sramota.

MM

Derdiyok
Kontakt:

Post Postao/la Derdiyok » 24 okt 2019, 23:09

:bow:

Asteriks

Post Postao/la Asteriks » 25 okt 2019, 09:12

Digitalizovana instrument tabla ali su zadrzani i analogni pokazivaci brzine/obrtaja na istoj, naravno zbog tradicije.

Tesko da je neki model kompakt klase ostavio vise traga u Evropi od Golfa. Na globalnoj sceni od 1974. do danas preko 35 miliona prodanih modela. Nevjerovatno.

Od toliko legendarnih serija jedino trica nije opravdala ocekivanja.
It is not the strongest of the species that survive, nor the most intelligent, but the one most responsive to change.

ramiral
Kontakt:

Post Postao/la ramiral » 25 okt 2019, 09:21

Trica '93 i '94 godište imala je puno lošiju limariju od nasljednika. Imao sam tricu '97 godište 85 kwh, uvezena iz Njemačke, vozio jedan vlasnik u BiH, ja kupio od njega i vozio tri godine, ni grama korozije nije imala nigdje, dobar motor, redovno održavanje pali-vozi. Prodao je komšiji, eno i on voza, malo slabije održava, što kucne i ne popravlja ali služi ga.
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Asteriks

Post Postao/la Asteriks » 25 okt 2019, 09:33

Znas koliko ces naci trica da im nisu radjeni pod i pragovi - 5 %. Cak i one iz Svabije koje su garazirane uz specijalne uvjete i gdje nije vozeno cestama sa navlakama soli. Ovo ne govorim za polovnjaka u 2019. vec kada se vratis i preko 10 godina unazad.

Generalno tokom ove serije Golfu je pao imidz. Bilo je tu gresaka na sirokoj paleti motora koje su dijelom sa cetvorkom sanirane. Istina radjen je zahvat i pred sami kraj serije ali kada ukaljas ime prethodnih nekoliko godina onda tu seriju mozes odloziti i reci kako - nije ispunila ocekivanja. Razlog sto je u ranijoj seriji visoko postavljena ljestvica. Naravno nije svaka kubikaza za odbacit vec kada se gleda ukupni dojam.

Znaci ovdje msm na interval posjeta mehanicaru, elektroniku, zavrsnu obradu, kvalitet originalnih dijelova + sama ulaganja pocev od limarije. Na to se nadovezuje i sigurnost, pa problem remenice kod nekih turbodizelasa itd.

semcho
Kontakt:

Post Postao/la semcho » 27 okt 2019, 06:05

Ma golfic je zakon auto, mislim na dvicu naravno, za nas koji tesko izdvojimo neki keš za popravku, jos teze za redovno odrzavanje, evo recimo ja sam jucer prodao golfa 90-to, da bi pazario golfa koji je 89-to, koji je doduse, hajde da kazem u nekom top stanju za svoje godine... da napomenem samo, 16 marki je zupcasti za dvicu, španer 25, filter nafte desetak marki, zraka oko 6 marki, ulja takodje oko 6-7 km... ulje najobicnije 15/40... potrosnja, znamo da je golf popularan po relativno manjoj potrosnji, za razliku od nekih auta...tu je naravno usteda i na gumama, doduse ove na golfu sto su dosle skoro sve 4 su nove, nego kazem u globalu, usteda, jer su 13-ke jeftinije gume od 14-ki i 15-ki (logicno), poenta je to da novija auta, vecinom imaju 14-ke i vise, mislim na hečbegove tipa golf... djelova jos uvjek ima, sto se popravki tice, golf dvica je jedan od najjedonstavnijih auta na svijetu, vecina majstora se obraduje kad mu dodjes sa dvicom, jer odprilike da nema kvara koji bi ga bacio u brige kao ova novija auta sa nekim senzorima, elektronikama, i slicno... Golf takodje posjeduje taj neki prijatan dizajn, liniju, tako da moje misljenje da auto jos uvjek nije demode...

Fantasista

Post Postao/la Fantasista » 27 okt 2019, 10:28

Ma brate onaj njihov 1.6 dizel što su ubacivali u keca i dvojku je nešto najbolje ikad napravljeno.
Vulgar Display of Power

harden
Kontakt:

Post Postao/la harden » 31 okt 2019, 03:00

Ima neko Astru H 1.6 benzin?
volim skijat volim sankat
nemam skija nemam sanka

Centre forward
Lokacija: 90 Bedford Street, Greenwich Village, New York City, NY
Kontakt:

Post Postao/la Centre forward » 31 okt 2019, 17:05

ZVANIČNO: Spajaju se PSA i FCA! :o
Fuzionisanje dve automobilske grupacije biće po principu 50:50, te će akcionari oba entiteta imati po polovinu u novoj kompaniji.

Spajanjem FCA i PSA u jednu grupu ovaj savez postaje četvrti najveći proizvođač automobila na svetu, s obzirom na to da su kumulativno prošle godine prodali 8,7 miliona vozila.

Prema prvim informacijama koje su čelnici ovih proizvođača dali u medije, plan je da se dođe do 80% sinergije u naredne četiri godine, a ostvarene uštede trebalo bi da iznose oko 2,8 milijardi evra.

Ako se sagledaju podaci od prošle godine, PSA i FCA zajedno su prihodovale velikih 170 milijardi evra. Ipak, spajanje ne mora da znači boljitak za sve marke pod kišobranom novog automobilskog mamuta.

Pragmatično rukovodostvo PSA sigurno će insistirati da se kaže “laku noć” svim brendovima koji su gubitaši, kao i da će morati da se ugase modeli koji ne donose dovoljan broj prodatih primeraka.

Biće interesantno videti kakva će biti budućnost za Alfa Romeo i Maserati u okviru FCA, jer PSA ima samo jednu premijum marku u svom portfoliju. Spajanjem italijansko-američke alijanse i francuske grupacije stvara rivala koji će u Evropi u potpunosti moći da izazove Volkswagen grupaciju.

Na čelu novonastalog entiteta biće upravni odbor od jedanaest članova. Prvi izvršni direktor nove kompanije biće sposobni Karlos Tavarez, dok će Džon Elkan nastaviti da rukovodi sa FCA.
Kada povrijediš dobrog čovjeka, on se pokupi i ode. Leđa koja tada gledaš nisu njegova, već tvoja sramota.

MM

Klare
Kontakt:

Post Postao/la Klare » 01 nov 2019, 00:54

Nisam volio motor, ni dan danas ne podnosim ako se radi o skuteru, gradskom ili sportskom motoru.

Ali ima jedan motor koji najbolje nosi takav naziv. Na sličnom sam sam se kao mali vozao, ali nikad nisam sam vozio motor. Sada se javila jaka želja, i u dogledno vrijeme ću polagati za A, te nekada sebi obezbijediti takav motor.
slika
Slučajno sam naletio na njega, to je bila ljubav na prvi pogled.
Moto Guzzi V7 III
800cc 52hp, idealno savršen u svakom smislu.
Zvuk, ubrzanje, idealna snaga, izgled, uživanje u slobodi, iskustvo, avantura, sve ono što volim, ono što čovjek treba.

Asteriks

Post Postao/la Asteriks » 01 nov 2019, 10:22

https://cdn.agroklub.com/upload/documen ... ssed-1.pdf

Ko zeli nauciti nesto o legendarnim John Deere traktorima, striktno serija 6R. Znaci sestocilindrasi (u ponudi je i V4) snage i po 190 konja.
slika

slika
Digitalizacija, specificni turbodizelas itd. :bow:

VelaHavle
Kontakt:

Post Postao/la VelaHavle » 01 nov 2019, 12:17

Klare je napisao/la:
01 nov 2019, 00:54
Nisam volio motor, ni dan danas ne podnosim ako se radi o skuteru, gradskom ili sportskom motoru.

Ali ima jedan motor koji najbolje nosi takav naziv. Na sličnom sam sam se kao mali vozao, ali nikad nisam sam vozio motor. Sada se javila jaka želja, i u dogledno vrijeme ću polagati za A, te nekada sebi obezbijediti takav motor.
slika
Slučajno sam naletio na njega, to je bila ljubav na prvi pogled.
Moto Guzzi V7 III
800cc 52hp, idealno savršen u svakom smislu.
Zvuk, ubrzanje, idealna snaga, izgled, uživanje u slobodi, iskustvo, avantura, sve ono što volim, ono što čovjek treba.
Premocan je!

R32
Kontakt:

Post Postao/la R32 » 01 nov 2019, 17:40

Asteriks je napisao/la:
01 nov 2019, 10:22
https://cdn.agroklub.com/upload/documen ... ssed-1.pdf

Ko zeli nauciti nesto o legendarnim John Deere traktorima, striktno serija 6R. Znaci sestocilindrasi (u ponudi je i V4) snage i po 190 konja.
slika

slika
Digitalizacija, specificni turbodizelas itd. :bow:

Gledam jednog u firmi svaki dan, samo sa stvrdlom i tim dodacima za busenje. Fakat je mocan :thumbup:
Mia San Mia

Asteriks

Post Postao/la Asteriks » 01 nov 2019, 21:54

Vrh masine.

Glede nasih ruralnih podrucja imao si legende Tomu Vinkovica te IMT. Evo striktno princip rada jedne serije IMT traktora..

slika

Tu imas kao sto vidis rucicu gasa (E), prekidac startera (A), manometar (C), pa prekidac za farove (F - prednje) itd. Onda princip saltanja...

slika

Rucica mjenjaca sa tri brzine i dole ispod rucica planetarnog reduktora. BH - brzi hod, P- neutralni polozaj te SH - spori hod.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: keno94 i 5 gostiju.