Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

Vijadukt

PostPostao/la Vijadukt » 09 mar 2017, 17:40

Kajzer10 WroteColon
Mislim da i sam znas odgovor pa ne znam zasto me to pitas?

Pa naravno da znam, Zalosno je ,buraz, da se politicki poeni ubiru na zrtvama, to je dno dna. Ne valjaju ni ovi sto napadaju tog istog, mislim treba ga skinuti jos veceras sa svih funkcija, ali nije trenutak ni prilika da se ubiru politicki poeni.

Zato u medjuvremenu...

Poništen natječaj za gradnju dionice autoputa Počitelj - Zvirovići

Radi se o natječaju vrijednom 200 milijuna KM, a dodjela ugovora tvrtkama koje su pobijedile na međunarodnom natječaju prije tri godine, zaustavljena je upravo zbog EIB-a, koji ovaj projekt i financira.

Natječaj za gradnju dionice autoputa na Koridoru Vc: Počitelj - Zvirovići, čvor Počitelj - most Počitelj, koji je raspisan još 2014. godine, a proteklih nekoliko mjeseci bio je predmet provjera Europske investicijske banke (EIB), bit će poništen te će biti raspisan novi.

Ovo je u izjavi za „Dnevni avaz" potvrdio Adnan Terzić, direktor „Autocesta FBiH", koji je boravio u Luksemburgu, u sjedištu ove europske institucije.

Radi se o natječaju vrijednom 200 milijuna KM, a dodjela ugovora tvrtkama koje su pobijedile na međunarodnom natječaju prije tri godine, zaustavljena je upravo zbog EIB-a, koji ovaj projekt i financira.

Zajedno s Terzićem, sastanku s predstavnicima EIB-a nazočio je i Denis Lasić, ministar prometa i komunikacija FBiH. Terzić je pojasnio da je ovakva odluka donesena nakon ozbiljne analize te je kazao da očekuju da će već do kraja ovog tjedna od EIB-a dobiti pismo u kojem se tender poništava i raspisuje novi.

- Stav EIB-a je da, ako želimo sve ubrzati, onda je najbolje da ovaj natječaj poništimo i raspišemo novi po ubrzanoj proceduri koji će oni propisati. Tako će i biti. Ali, ovog puta, prema proceduri EIB-a, već do 1. kolovoza moramo imati potpisan ugovor s izvođačem radova - rekao je Terzić.

Direktor „Autocesta FBiH" potvrdio je "Avazu" da je cilj poništenja natječaja da u ubrzanoj proceduri bude raspisan novi te potpisan ugovor, jer se već izgubilo previše vremena.

- Mogli smo čekati još tri ili četiri mjeseca nalaz EIB-ovog tima vezano uz unutarnje procedure i provjere koje su vodili ili da za to vrijeme dogovorimo sve i da raspišemo novi. Zaključak je da je prošlo previše vremena, jer je natječaj raspisan još 2014. godine, a ništa nije završeno. Obećali su da će nam dati svu tehničku pomoć da se svi rokovi urade brzo i efikasno - kaže Terzić.
Zadnja izmjena: Vijadukt, dana/u 09 mar 2017, 17:41, ukupno mijenjano 1 put.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Kawhi

PostPostao/la Kawhi » 09 mar 2017, 17:41

Vijadukt WroteColon
Kajzer10 WroteColon
Kawhi WroteColon
Btw ovi Bakirovi idioti nikad nece dobiti moj glas. Cuj uspjeli usrati reviziju. :tokralju:

Sud trazi saglasnost Predjednistva BiH, sto je s obzirom na dva Srbina u istom nemoguce i to je ok. Revizija bi bila 'usrana' sa Bakirom ili bez.
Greska je sto se islo na reviziju jer motivi su bili drugaciji od trazenja pravde i slicno.

A ko je otisao na reviziju iako je znao sve procedure? Ime i prezime

Ja sam fasciniran. Ovakvi bi da ih Bakir posere po licu rekli da su oni krivi jer nisu otvorili usta dovoljno.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 09 mar 2017, 17:43

Revizija se morala i trebal podnjeti, sve ostalo je glupost. Bilo ko da je bio na mjestu Bakira je morao ovo uraditi jer ovo je bio zadnji rok. A da li je on radio išta po pitanju ovog ne znamo jer sud nije razmatrao to već Sakiba.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Vijadukt

PostPostao/la Vijadukt » 09 mar 2017, 17:44

Unofficialpage WroteColonRevizija se morala i trebal podnjeti, sve ostalo je glupost. Bilo ko da je bio na mjestu Bakira je morao ovo uraditi jer ovo je bio zadnji rok. A da li je on radio išta po pitanju ovog ne znamo jer sud nije razmatrao to već Sakiba.

De malo momak razmisli pa napisi. Nisam ja bio clan predsjednistva niti je moja stranka vladala zadnjih 20 godina, niti sam ja cekao zadnji dan i poslao covjeka koji nema pravo da to uradi.
Zadnja izmjena: Vijadukt, dana/u 09 mar 2017, 17:45, ukupno mijenjano 2 puta.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

tuzlak1987
Kontakt:

PostPostao/la tuzlak1987 » 09 mar 2017, 17:44

Ma da je bio neko umjesto Bakira, Tihica i takvih koji sve rijesavaju ti meni ovo ja tebi ono zadnjih 10 godina ne bi bilo potrebe za revizijom jer bi slucaj iz prve bio dobiven. Kada je trebalo praviti dobar slucaj oni su namjerno slali nesposobnjakovice da failaju.

Kajzer10
Kontakt:

PostPostao/la Kajzer10 » 09 mar 2017, 17:45

Kawhi WroteColonJa sam fasciniran. Ovakvi bi da ih Bakir posere po licu rekli da su oni krivi jer nisu otvorili usta dovoljno.

O kome pricas ti?

IlProfessore
Kontakt:

PostPostao/la IlProfessore » 09 mar 2017, 17:46

Sarajlijica1946 WroteColonIvanic debelo krme gradi svoju politicku karijeru na mezarima nevinih ljudi! Aferim Bakire Izetbegovicu!
A ono dvoje Novalic i Cvijanovic se ljubakaju po RS! Pa hocete li krepati da ovaj narod malo zivi majku vam ebem u picku!

Bakir je ispao mudonja i tu je kraj priče. Fahrudin, Peđa i građanska opcija smrdi već godinama, danas je to dokazano po ko zna koji put. Valjda je sad svima jasno koja je jedina legitimna bošnjačka stranka.
A oni koji ne žele vidjeti ne bi vidjeli drugačije ni da im ravnogorci u ovom trenutku pokucaju na vrata.
Dünyada Hiçbir güç halkın gücünün karşısında duramaz

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 09 mar 2017, 17:46

Vijadukt WroteColon
Unofficialpage WroteColonRevizija se morala i trebal podnjeti, sve ostalo je glupost. Bilo ko da je bio na mjestu Bakira je morao ovo uraditi jer ovo je bio zadnji rok. A da li je on radio išta po pitanju ovog ne znamo jer sud nije razmatrao to već Sakiba.

De malo momak razmisli pa napisi.

Šta da razmislim? Apsolutno je morala da se podnese. Apsolutno me nije briga za Bakira ali revizija je morala biti podnesena.

Damir Dzumhur!!!!

Sarajlijica1946
Kontakt:

PostPostao/la Sarajlijica1946 » 09 mar 2017, 17:48

IlProfessore WroteColon
Sarajlijica1946 WroteColonIvanic debelo krme gradi svoju politicku karijeru na mezarima nevinih ljudi! Aferim Bakire Izetbegovicu!
A ono dvoje Novalic i Cvijanovic se ljubakaju po RS! Pa hocete li krepati da ovaj narod malo zivi majku vam ebem u picku!

Bakir je ispao mudonja i tu je kraj priče. Fahrudin, Peđa i građanska opcija smrdi već godinama, danas je to dokazano po ko zna koji put. Valjda je sad svima jasno koja je jedina legitimna bošnjačka stranka.
A oni koji ne žele vidjeti ne bi vidjeli drugačije ni da im ravnogorci u ovom trenutku pokucaju na vrata.

Drug postujem ti fin si forumas, ali po kojoj je osnovi Novalic opcija?

tuzlak1987
Kontakt:

PostPostao/la tuzlak1987 » 09 mar 2017, 17:48

Pa u ratu su padali samo gradovi gdje je SDA vodio glavnu rijec :D SDA je tri puta gori od ravnogoraca za nas narod bio, stranka koja je najvise doprinjela razvoju Srbije na Balkanu sto nije ni cudno jer ih je pola bilo na platnom spisku Srbijanskih agencija i podmetalo iskrenim braniocima BIH, pa mozda i Alija i sin mu Bakir ;)

Vijadukt

PostPostao/la Vijadukt » 09 mar 2017, 17:52

Unofficialpage WroteColon
Vijadukt WroteColon

De malo momak razmisli pa napisi.

Šta da razmislim? Apsolutno je morala da se podnese. Apsolutno me nije briga za Bakira ali revizija je morala biti podnesena.

Eto vidimo kako je podnesena. Aferim. Tolike godine se cekalo da dodje mudonja Bakir pa da posalje covjeka koji nema pravo da podnese zahtjev. Naravno krive su komumjare i crveni kmeri

I sta je najgore, zrtve pate, a oni se svadjaju ko je kriv. 10 godina niko ni prstom da mrdne.

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 09 mar 2017, 17:55

Drugi način nije postojao, bilo kakvo glasanje zna se kako ide. Pokušalo se na blef, ne ide drugačije kad imaš predstavnike države koji zastupaju drugu državu. Ne znamo uopšte jel se na reviziji radilo. Kaže Trnka da je vrlo čudno da sud ovako brzo donese odluku jer ni općinski sud ovako brzo ne radi a kamo li ovako velika institucija.

Damir Dzumhur!!!!

arelinho
Član IO SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la arelinho » 09 mar 2017, 17:56

Pa ovo ne bi prošlo na opštinskom sudu, a ne na nekom višem sudu. :urnebes: :urnebes:

Vijadukt

PostPostao/la Vijadukt » 09 mar 2017, 17:59

Unofficialpage WroteColonDrugi način nije postojao, bilo kakvo glasanje zna se kako ide. Pokušalo se na blef, ne ide drugačije kad imaš predstavnike države koji zastupaju drugu državu. Ne znamo uopšte jel se na reviziji radilo. Kaže Trnka da je vrlo čudno da sud ovako brzo donese odluku jer ni općinski sud ovako brzo ne radi a kamo li ovako velika institucija.

mani se penzionera Trnke.

Pokusalo se na blef :lol: Ne moras nista vise pisati, sam si opisao vodjenje drzave i stanje u drzavi.

Mislio gospodin da je ovo opcina Centar, klinicki centar Sarajevo. E drug moj, ako ovdje nema drzave, ima kod drugog. Nazalost na najgori nacin se nauci lekcija.

I opet nije trenutak da se trazi necija krivica. Ima i za to vremena, zalosno je da se ovako prepucavaju nad zrtvama.

IlProfessore
Kontakt:

PostPostao/la IlProfessore » 09 mar 2017, 18:02

Sarajlijica1946 WroteColonDrug postujem ti fin si forumas, ali po kojoj je osnovi Novalic opcija?

Ne konkretno on. Mada ako već pitaš za njega, mišljenje daleko kompetentnijih ljudi od mene iz oblasti ekonomije i politike uopće je to da je on izuzetan privrednik a izrazito glup i neelokventan političar koji dosta stvari radi po nalogu MMF-a. I opet mi je on takav (koji ima i dobre i loše poteze) bolji nego premijer FBiH nikšić koji javno na predizobrnim skupovima govori da su mu VRS i HVO braća i usput daje klerofašističke komentare.
Dünyada Hiçbir güç halkın gücünün karşısında duramaz

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 09 mar 2017, 18:04

Vijadukt WroteColon
Unofficialpage WroteColonDrugi način nije postojao, bilo kakvo glasanje zna se kako ide. Pokušalo se na blef, ne ide drugačije kad imaš predstavnike države koji zastupaju drugu državu. Ne znamo uopšte jel se na reviziji radilo. Kaže Trnka da je vrlo čudno da sud ovako brzo donese odluku jer ni općinski sud ovako brzo ne radi a kamo li ovako velika institucija.

mani se penzionera Trnke.

Pokusalo se na blef :lol: Ne moras nista vise pisati, sam si opisao vodjenje drzave i stanje u drzavi.

Mislio gospodin da je ovo opcina Centar, klinicki centar Sarajevo. E drug moj, ako ovdje nema drzave, ima kod drugog. Nazalost na najgori nacin se nauci lekcija.

Koliko god Bakira napadaš tako i Čovića i Ivanića, oni rade na rušenju države. Samo se kod nas mora na blef jer imaš ljude koji je kao zastupaju a sve rade protiv nje. Da ne pomisliš nisam ja SDA ni Bakir, nijedna stranka nisam, ali u ovom slučaju mislim da je ovo jedino bilo moguće.

Davno smo ustanovili da nema države jer više od pola ih radi protiv nje.

Damir Dzumhur!!!!

Vijadukt

PostPostao/la Vijadukt » 09 mar 2017, 18:08

Unofficialpage WroteColonKoliko god Bakira napadaš tako i Čovića i Ivanića, oni rade na rušenju države. Samo se kod nas mora na blef jer imaš ljude koji je kao zastupaju a sve rade protiv nje. Da ne pomisliš nisam ja SDA ni Bakir, nijedna stranka nisam, ali u ovom slučaju mislim da je ovo jedino bilo moguće.

Jeste moguce kad dotjeras do zadnjeg dana, naravno da samo to ostaje. Jos jedan pokazatelj nerada. Nije uredu kada to uradis a znas kakav ce biti rezultat.

Ma ja ti samo govorim da lik ne radi svoj posao. Govorim za njega jer je glavni u drzavi. Ne radi ni drugi, ali oni barem ne mogu odlucivati.
Nema nista na blef, to prolazi kad djeca igraju lopta na ulici.

Nisam ni ja nijedna, niti cu ikada biti. Meni svi valjaju koji rade za dobro svih nas. Ne zanima me vjera, nacija, mesheb, grad/selo, ****, ovaj, onaj ...

Eto mu jarana Covica. Negov pajdas, koalicija, brine se sto ga komunjare majoriziraju.

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 09 mar 2017, 18:14

Vijadukt WroteColon
Unofficialpage WroteColonKoliko god Bakira napadaš tako i Čovića i Ivanića, oni rade na rušenju države. Samo se kod nas mora na blef jer imaš ljude koji je kao zastupaju a sve rade protiv nje. Da ne pomisliš nisam ja SDA ni Bakir, nijedna stranka nisam, ali u ovom slučaju mislim da je ovo jedino bilo moguće.

Jeste moguce kad dotjeras do zadnjeg dana, naravno da samo to ostaje. Jos jedan pokazatelj nerada. Nije uredu kada to uradis a znas kakav ce biti rezultat.

Ma ja ti samo govorim da lik ne radi svoj posao. Govorim za njega jer je glavni u drzavi. Ne radi ni drugi, ali oni barem ne mogu odlucivati.
Nema nista na blef, to prolazi kad djeca igraju lopta na ulici.

Nisam ni ja nijedna, niti cu ikada biti. Meni svi valjaju koji rade za dobro svih nas. Ne zanima me vjera, nacija, mesheb, grad/selo, ****, ovaj, onaj ...

Eto mu jarana Covica. Negov pajdas, koalicija, brine se sto ga komunjare majoriziraju.

Da se pokušalo i prije 3 godine isto bi bilo, zajednički stav neće naći. Tako je kako je, i sud bi opet odbio ovo jer nema stava Predsjedništva. Ali nije mi jedna stvar jasna, zašto se u sve ovo Scheffer u ovo uspustio ako je ovo znao i kako je ovo previdio? Ipak je čovjek vrhunski pravnik.

Damir Dzumhur!!!!

Vijadukt

PostPostao/la Vijadukt » 09 mar 2017, 18:16

Da se pokušalo i prije 3 godine isto bi bilo, zajednički stav neće naći. Tako je kako je, i sud bi opet odbio ovo jer nema stava Predsjedništva. Ali nije mi jedna stvar jasna, zašto se u sve ovo Scheffer u ovo uspustio ako je ovo znao i kako je ovo previdio? Ipak je čovjek vrhunski pravnik.

I to sad kao opravdanje sto je pokusao ubrati koji poen na blef. Daj ba.

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 09 mar 2017, 18:20

Vijadukt WroteColon

I to sad kao opravdanje sto je pokusao ubrati koji poen na blef. Daj ba.

Nikakvo pranje, čovjek treba otići i to je to. Ali mislim da je i ranije pokrenuto da bi isto bilo.

Jasno je da je ovo politička odluka, kao što i Boyle kaže.

Damir Dzumhur!!!!

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Dzoni, Grk1234, Sarmelino i 25 gostiju.