Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sarmelino » 30 dec 2017, 13:29

Islam nije dio nase kulture.
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4702
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kajzer10 » 30 dec 2017, 13:31

Marsale, izvinio bi se on vraga da igra za Vrbanjusu a ne Rapid Bec
A medijska hajka ko i protiv svakog idiota koji uradi nesto slicno. Samo su ovi neki igraci, pa se i klub izjasni i tako to, pa eto vise objava. A ja bih najradije da im mediji krv popiju, da ih sramote svaki dan, pored toga sto bi im zestoku kaznu opalio. Nek dobro razmisli svako. Sutra moze neko iz odmazde baciti sta na crkvu, tu uvijek jedno vuce ono drugo.
A govoriti djeca i to, nema smisla. Onda hajmo na svako krivicno djelo primjeniti to da su ljudi od 20 godina djeca i da nemaju pojma sta rade. Radio sam i ja belaja nekog, razbijao prozore po mahali ali sam imao 13 godina.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 30 dec 2017, 13:31

Sarmelino je napisao/la:Islam nije dio nase kulture.
Samo slavenski paganizam.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 30 dec 2017, 13:32

Sarmelino je napisao/la:Islam nije dio nase kulture.
Zato ateizam jeste.

Nadam se da si u srednjoj imao sociologiju da nadjes knjigu i procitas definiciju kulture, jer ocigledno da nisi naucio ili si zaboravio.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 30 dec 2017, 13:34

Ateizam je duze na ovim prostorima od Islama i kompatibilniji je s narodom koji kocka, pusi, pije i guzi.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sarmelino » 30 dec 2017, 13:36

Bosna je bila tu i prije dolaska Islama, ali to vas ne zanima jer pratite historiju samo od onda kada su poceli genocidi tj. dolaskom primitivaca sa istoka.
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la kobe24 » 30 dec 2017, 13:37

Kawhi je napisao/la: Sta to nije tacno ovdje?
Sve sto bi trebalo ciniti nasu kulturu je doslo odnekud, isto kao i kulturu svih drugih naroda (bilo to sa Bliskog istoka, ili iz Vatikana, Tunguzije...). Apsurdno je reci da ono sto je ovdje doslo jos u 15. stoljecu nije dio nase kulture. Ili je po tebi nasa kultura samo ono sto je nekada vrli Konsantin Porfirogenet napisao u svom djelu 'De administrando imperio'? Sta smo tad imali osim imena (a i ono je bilo upitno :lol:)?
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 30 dec 2017, 13:38

Znaci imamo Ilire, pa Avare, Grke, Rimljane, Kelte, Sase itd., a onda val slavenizacije ovu mix cini jos komplikovanijim. U sustini, romanizovano stanovnistvo koje je djelom zadrzalo svoju kulturu.

Slaveni kada su dosli na Balkan, pored ostalih, namecu svoje obicaje ali se svi navedeni stapaju u jednu cjelinu.

Taj kontinuitet traje do 15. stoljeca. Onda dolaze Turci i sa njima nova kultura, te uredjenje koje pociva na vjeri. Ponovo se vrsi asmilirianje, i tako se stoljecima, uz sve (e)migracije dolazi do uobilacavnja jednog drustva.

Islam je itekak dio nase, bogate tradicije, kulture, kao i krscanstvo te specijalna doktrina Crkve bosanske, u kojoj se liturgija obavljala na domacem jeziku, sto je bio jedan od niza udaraca prema papi.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 30 dec 2017, 13:40

kobe24 je napisao/la:Momak koji ima 21 godinu je potpuno zreo
Daj ba, šta ti je :) ja tek sad vidim da sa 21. godinom nisam znao gdje mi je zadnjica a gdje glava :mrgreen:
Federer17 je napisao/la: Ja sam ubijedjen da je glavni razlog svih genocida nad :mrgreen: nama 90-ih godina od strane cetnika i ustasa taj sto smo mi muslimani.
Ma jok. A u pravu je kavaje sa ovim u vezi teritorija.
Pa historijska je činjenica da je rahmetli aliji nuđeno da bude predsjednik krnje juge.
Drugo, treba biti pravedan (pravda je kod bogobojaznosti) i kazati kako je bilo bez da se nateže na svoju stranu.
Sandžak niko nije pipno. Ovaj rat je drugačiji od prethodnih.
Dakle, sve je krenulo od referenduma. Pa, prije referenduma su sda i sds bile u koaliciji :mrgreen:
E tu počinje problem.
Srbi su ovu zemlju smatrali svojom, baš ko i ti, barem do rata i početkom rata.
Oni su sad protiv ove kako je nazivaju bošnjačke dzamahirije :mrgreen:
Prva RS koju su osnovali početkom rata zvala se srpska republika bosna i hercegovina.

Što se tiče referenduma, pa njihovo demokratsko pravo je bilo da ne izađu na isti.
Čak su imali pravo da se uhvate oružja i "brane" onaj poredak.
Ali nisu imali pravo da čine zločine.
To je ono što ih je pokopalo. Na njihovom vratu visi presuda za genocid. Da toga nije bilo, sve bi se zataskalo. Nikad ne bi bilo presude za agresiju. Ev bezbroj primjera u svijetu.
I neka me isprave pravnici ako griješim.

Kako bi sproveli taj svoj plan, smatrali su da se moraju riješiti Bošnjaka. Jbg, Bošnjaci su u gotovo svim opštinama bili na 50%
Da bi izbjegli kasnije političke blokade, uradili su to što su uradili. Ispostsvilo se da je to po njih koban potez.

Ps.
Evo, dolazi mmf-ov novi kredit. Sda omogućila.
Premijer lično zvao sda rs i naredio da ne smiju blokirat usvajanje budžeta RS. To je bio uslov koji se morao ispuniti da bi se dobio kredit.
Pa ti sad meni kaži, ko je veći čuvar rs-a, dodik ili sda ;)
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 30 dec 2017, 13:41

Penaltiky je napisao/la:Ateizam je duze na ovim prostorima od Islama i kompatibilniji je s narodom koji kocka, pusi, pije i guzi.
Islam u BiH se pojavio dolaskom Osmanlija (15. vijek), dok se ateizam priznaje, ili ljudi se tako pocinju izjasnjavati tek 17. ili 18. vijek, ako se ne varam.

Kocka, blud, alkohol i sl. ne izvodi iz vjere i mnogi koji to rade sebe nazivaju muslimanima. Tako da, ta prica ti je nigdje veze.

Kolko vas bi na popisu?

@Seco, predugo ti je to da se cita. :mrgreen:

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 30 dec 2017, 13:42

Ateizma nije bilo prije 17 stoljeća, HAHHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHA
Nebitno koliko nas je bilo na popisu u ovoj propaloj zemlji gdje je prosjek zuba 15 po osobi. Islam je ovdje nametnut.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 30 dec 2017, 13:47

Procitaj majstore sta pise, to cerekanje i generalno tvoje ponasanje najbolje govori o tebi i tvom znanju.

Nametnut je do te mjere da bilo ko od Srba i Hrvata (dakle, krscani) nije morao primiti islam.

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sarmelino » 30 dec 2017, 13:48

Turkofili zanemaruju sve ono sto se desilo prije dolaska istih.
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 30 dec 2017, 13:54

Islam je ovdje nametnut
Netacno, islamizacija je bila proces koji je trajao oko 2 stoljeca, a Turcima je bila vazna vojna sluzba, kao i nameti jer to je srz feudalizma, poreski sistem.

Cak prema Cubrilovicu, stara vlastela (dijelom) nije morala napustati vjeru zbog zemljisnog posjeda, uslov je bila pomenuta sluzba.

U prilog ovom govore i defteri koji kazu da je u Bosni oko 17. stoljeca bilo preko 230 000 krscana spram nekih 550 000 muslimana. Pametnom dosta.

Imao si pogodnosti prelaskom na islam, al generalno nije bilo prisile, iako uvijek postoji poneki izuzetak. Ipak, znamo da su koristili domace stanovnistvo jer su Bosnjaci za sultana ginuli na dalekim frontovima, pofino glorifikovali istoriju i naravno brinuli svoj interes.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 30 dec 2017, 14:01, ukupno mijenjano 2 puta.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Ramsey16 » 30 dec 2017, 13:57

Koju kolicinu gluposti ces procitati od ljudi da bi samo kontru neku vodili

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Bundesliga » 30 dec 2017, 13:59

Previše povezujete broj godina sa odrastanjem. Neki ljudi odrastu mnogo ranije a neki čak i kasnije. Ako ste gledali video mogli ste vidjeti da su ovo djeca. Nemaju mnogo iskustva.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4702
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kajzer10 » 30 dec 2017, 14:05

A sta, to si ti zakljucio na osnovu klipa gdje oni gadjaju nesto? Jer logicno, ako to rade djeca su. Jer ko je je vidio da odrastao covjek radi gluposti.
Opet kazem, tu pricu primjenite na svaki zlocin. Sutra da ovi udave nekog, reci cemo opet djeca, sta oni znaju od zivota. Znaci prvi put u zivotu vidim da je neko od 20 godina uradio nesto i da ljudi to pravdaju sa 'djeca djeca'.

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la xaviesta » 30 dec 2017, 14:10

Djeca a već šovinisti, zamisli kad odrastu pa i školu završe.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 30 dec 2017, 14:11

Na pogodnosti sam i mislio i na odvođenje djece od roditelja.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Besic » 30 dec 2017, 14:17

Treba poskupit alkohol
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: numanumaye22, Surreal i 32 gosta.