Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la zizu1991 » 14 mar 2019, 16:53

Jes', ja sam kriv sto nas trezoraš brani. Pišam mu se po sred uze i sire familije. Povukao bih porodicu za sobom i noga. Ko vas ****. Ko se sjeti Nanića i ostalih heroja od godisnjice do godisnjice. Da vjerujem u zivot poslije smrti, vjerovao bih da se okreću u grobu.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kajzer10 » 14 mar 2019, 16:56

Zavisi. Realno, ovdje ce u nekim ratovima vazda biti neki bad guy koji ce pokrenuti sr.anje. Ako cu biti na stranih takvih i ici u neka osvajanja koja ce osuditi citav svijet, onda necu ni ucestvovati i palim se vani.

Obrnuto, da gledam iz Njemacke kako neko sije nepravdu i zlo nad mojom drzavom, nije ni to jednostavno gledati. Opet, nije tu sve ni do "ima li ili nema za sta boriti". Zavisi od covjeka do covjeka. Cak i da smatras da se imas za sta boriti, treba za to i hrabrosti i onda biras da li ici stavljati glavu u torbu ili vani biti ziv i zdrav.

Avatar
chily-rz
Postovi: 8254
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la chily-rz » 14 mar 2019, 16:57

Marsal je napisao/la: Zato ga ovdje vise nece ni bit, niko ne smije dat puske u ruke ovom narodu i racunat da ce se izmedju sebe rokat kao 90-tih, a da nece dobar dio njih skrenut i prema gospodarima zivota i smrti na ovim podnebljima. Doduse ima i onoga sto Kajzer kaze, racunat da ce ovaj narod trezveno postupit je :urnebes:
Ma lagano zauzet linije u dolini Lašve i od Janjićkog vrha po brdima se poredati prema Zenici i tražiti autonomiju Zenici i ukidanje kantona :mrgreen:

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 14 mar 2019, 16:58

Ima i jos jedna stvar, dosta ce ih se prijaviti zbog vjere, (bar 2-3 na ovoj temi koji su se javili ce se iskljucivo zbog vjere prijaviti) to bi bilo kao da idu u vjerski rat. Vjerovatno ce kao i u proslom ratu uvesti tekbiranje, pa pustiti sumnjive dobrovoljce iz arapskih zemalja, nazivati brigade muslimanska ili slicno sto nije po mojim idealima, ja vjerujem u sekularnu drzavu gdje ce svi biti ravnopravni, a ne u takvu drzavu.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 14 mar 2019, 16:59

Rusija problem veliki. Drze i dosta ovih celnika EU u saci, drze neke i ekonomski u saci, koriste ludake u EU da propagiraju nesto sto ide na stetu BIH i Evrope. Nadati se da budu kickovani iz BIH.

Avatar
chily-rz
Postovi: 8254
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la chily-rz » 14 mar 2019, 17:02

Pa u sekularnoj državi valjda ima mjesta i za muslimane, sedma muslimanska Zenička brigada nije imala ni jedno arapa u svojim redovima, oni su bili brigada za sebe,.Tegbir ili Allahu Ekber ne znači ništa drugo do "Bog je največi" i muslimani to koriste za podizanje morala na linijama, kad se predaš Bogu i vjeruješ da se boriš za ispravne ciljeve onda ni smrt nije toliko strašna.

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Brcanskamalta » 14 mar 2019, 17:03

Pa i sada imas de fakto sekularnu drzavu ali gdje su muslimani ugrozeni vecinom i gdje nema ravnopravnosti..Sekularizam nije Garant demokratije. Nije ni vjerska drzava da se razumijemo.
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 14 mar 2019, 17:06

chily-rz je napisao/la:Pa u sekularnoj državi valjda ima mjesta i za muslimane, sedma muslimanska Zenička brigada nije imala ni jedno arapa u svojim redovima, oni su bili brigada za sebe,.Tegbir ili Allahu Ekber ne znači ništa drugo do "Bog je največi" i muslimani to koriste za podizanje morala na linijama, kad se predaš Bogu i vjeruješ da se boriš za ispravne ciljeve onda ni smrt nije toliko strašna.
Nemam problem sa formacijama koje ce biti sacinjene od nekih dobrovoljaca muslimana, ili formacija pravoslavaca ili katolika.
Evo kod mene se brigada zvala muslimanska, jedina na opstini, a narod poprilicno sekularan i puno ljudi drugih nacionalnosti.
Ja recimo takve brigade ne postujum iako mi je i otac bio u njoj.

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 14 mar 2019, 17:06

chily-rz je napisao/la:Pa u sekularnoj državi valjda ima mjesta i za muslimane, sedma muslimanska Zenička brigada nije imala ni jedno arapa u svojim redovima, oni su bili brigada za sebe,.Tegbir ili Allahu Ekber ne znači ništa drugo do "Bog je največi" i muslimani to koriste za podizanje morala na linijama, kad se predaš Bogu i vjeruješ da se boriš za ispravne ciljeve onda ni smrt nije toliko strašna.
Nemam problem sa formacijama koje ce biti sacinjene od nekih dobrovoljaca muslimana, ili formacija pravoslavaca ili katolika.
Evo kod mene se brigada zvala muslimanska, jedina na opstini, a narod poprilicno sekularan i puno ljudi drugih nacionalnosti.
Ja recimo takve brigade ne postujum iako mi je i otac bio u njoj.
Znam ih sto su se pokupili samo zbog toga, nemaju oni sta tu traziti i apsolutno ih razumijem.

Avatar
Marsal
Postovi: 22699
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 14 mar 2019, 17:09

Mog oca vojnici ARBiH opljackali u ratu kad se sa posla vracao kuci. Tad imao 48 godina. Oteli mu steku cigara sto je dobio od gazde, 2 cokolade i kilu brasna i ukrali mu biciklo. I ja danas sutra da dadnem svoje godine ili svoj zivot za ovu drzava. Aha, sutra malo.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la SlevinKelevra » 14 mar 2019, 17:11

Kakav diplomatski skandal sa Hrvatskom. Da smo iole normalna drzava, bilo bi cak i ozbiljnih posljedica. Ovako ne ocekujem nista...

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Osim13 » 14 mar 2019, 17:14

ČUJ DA RATUJEM A MINE OD PROŠLOG RATA JOŠ PO LIVADAMA ŠTA TREBA DA POGINEM JEL
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Sage
Postovi: 5330
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sage » 14 mar 2019, 17:21

Osim13 je napisao/la:ČUJ DA RATUJEM A MINE OD PROŠLOG RATA JOŠ PO LIVADAMA ŠTA TREBA DA POGINEM JEL
:tokralju: :urnebes:
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Kaunas
Postovi: 13297
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kaunas » 14 mar 2019, 17:41

Marsal je napisao/la:Mog oca vojnici ARBiH opljackali u ratu kad se sa posla vracao kuci. Tad imao 48 godina. Oteli mu steku cigara sto je dobio od gazde, 2 cokolade i kilu brasna i ukrali mu biciklo. I ja danas sutra da dadnem svoje godine ili svoj zivot za ovu drzava. Aha, sutra malo.
Za koga da ratujemo? Narod puske u ruke a glavonje preko granice. Ocu malo sutra, prvi bi se ispalio u tom slucaju. Eto im glasacko tijelo nek ide na linije.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Sage
Postovi: 5330
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sage » 14 mar 2019, 17:49

I mog oca su "nasi" odveli i udarali svu noc uz objasnjenje da imaju informaciju da je postavio exploziv u termoelektranu. Da nije zalosno bilo bi smijesno. I dan-danas se smijemo tome. Nedavno neki film gledamo i buraz pita starog koju zicu treba presjeci, ono tamo u filmu na taocu bomba pa se znoje svi. Oplakali.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Unofficialpage » 14 mar 2019, 17:51

Derdiyok je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la:Oni koji misle otići u slučaju rata bolje neka idu odmah, prosto kad bude rat neće moći. Najjača stvar, neću se boriti za Bakira, Dodika i ostale političare, znači zbog 4-5 osoba koje će biti vlasti 10-15 god i otići, cijelu državu prodati ali dobro to je valjda razlog što je država ovakva.
Pazi vlasti od rata do danas. Koliko prođe od rata ? Kako se riješiti ove vlasti ?
To jedan od problema i jest, ne znamo baš najbolje da se borimo za državu. Mi krojimo državu a ne ovi na vrhu jer mi ih biramo. Jednom izabereš nekog, on te iznevjeri i ti opet za njega glasaš, u našem slučaju je i opet, i opet, i opet... šta reći za takav narod. Postoji samo jedna riječ. Vlast priča ono što narod hoće da čuje, ovo mi hoćemo da čujemo. Čujemo na tv-u priču o nekom uspjehu, koliko nas smanji ton ili prebaci kanal a onda bude vijest o Dodiku, Bakiru kako jedan drugog napada, koliko nas pojača ton. Svi mi nećemo korupciju, štele ali kad treba naše dijete, rođaka, brata zaposliti, svi tražimo štelu. Svi smo protiv davanja 20 KM na kafu policiji ali kad nas zaustavi dobra večina poteže za tom metodom...
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Lillard » 14 mar 2019, 17:53

Koliko god ljudi ide iz Bosne, odavde ih ide duplo više. Jedna škola u malom mjestu u Njemačkoj ima svu djecu iz Posušja, živa istina. Čuj neko će ratovat :rol:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
chily-rz
Postovi: 8254
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la chily-rz » 14 mar 2019, 17:54

Nama je i Posušje Bosna.

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la BelminM23 » 14 mar 2019, 17:57

chily-rz je napisao/la:Nama je i Posušje Bosna.
I Tuzla i Posušje.

Avatar
chily-rz
Postovi: 8254
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la chily-rz » 14 mar 2019, 17:58

BelminM23 je napisao/la:
I Tuzla i Posušje.
Ma Tuzla manje - više al ne diraj mi Posušje i Oraške labudove :mrgreen:

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: delko, LamineDiarra, StevieG8 i 33 gosta.