Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
wolfie
Postovi: 3240
Pridružen/a: 21 feb 2020, 14:20
Lokacija: Baza!
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la wolfie » 26 mar 2020, 13:16

Sejo Brajlović. :bih:
Život je pun uspona i Padova je grad u Italiji.

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 26 mar 2020, 13:23

Malo manje čitanja teorija zavjere, malo više čitanja literature koja ukazuje na činjenice.
Postoji nešto što se zove nacionalni računi, koji su se radili za godine. Simon Kuznets je izvršio analizu za razdoblju od 1914 do 1945-te.
Neki drugi ekonomisti su izvršili analizu za razdoblje poslije i razdbolje prije.
Ono što je utvrđeno kasnije i što je činjenica da kod kriza najveću štetu imaju bogati.

Znači, manite se toga da je ovo Bill Gates izazvao ili neki drugi bogataš. Zašto bi sam sebi pucao u noge?

FoSte95
Postovi: 12616
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la FoSte95 » 26 mar 2020, 13:25

Btw sad pročitah, S. Makedonija od neki dan 30. članica NATO-a
Sljedeci smo mi sve su prilike
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Heller » 26 mar 2020, 13:26

Ima li neki pravnik na forumu da mi nešto rastumači.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Osim13 » 26 mar 2020, 13:26

ASD je napisao/la:
26 mar 2020, 13:23
Malo manje čitanja teorija zavjere, malo više čitanja literature koja ukazuje na činjenice.
Postoji nešto što se zove nacionalni računi, koji su se radili za godine. Simon Kuznets je izvršio analizu za razdoblju od 1914 do 1945-te.
Neki drugi ekonomisti su izvršili analizu za razdoblje poslije i razdbolje prije.
Ono što je utvrđeno kasnije i što je činjenica da kod kriza najveću štetu imaju bogati.

Znači, manite se toga da je ovo Bill Gates izazvao ili neki drugi bogataš. Zašto bi sam sebi pucao u noge?
Kakav bolan Simon:

- JA SAM UVJEREN DA HOĆE. ĆEFERIN JE NEDVOSMISLEN. TO ĆE VAŽITI ZA SVE SAVEZE .POČETKOM MAJA IDEMO DALJE .NARAVNO POLOVINOM APRILA SA PRIPREMAMA.SAD KAD JE VIDLJIVO DA JE ŽIDOVSKO MASLO I DA JE GLAVN UDAR NA KINU I IRAN .NIJE TEŠKO POVJEROVATI ĆEFERINU . EVIDENTNO JE DA ONAJ KO JE PUSTIO VIRUS IZ BOCE ZNA I KOLIKO JE ON OPASAN I KOLIKO JE POTREBNO DA SE STVORI IMUNITET KOD LJUDI.OVO ŠTO SE LJUDI" HAPSE" U KUĆE NIŠTA NE POMAŽE.TO SAMO ODGAĐA NJIHOV NEMINOVAN SUSRET SA VIRUSOM.ZA STARIJE OSOBE I HRONIČNE BOLESNIKE DOBRO JE DA IH AKO MOGNE OBIĐE ALI ,DABOGDA.NA PSIHOLOŠKOM PLANU NEPRIJATELJ JE POSTIGAO PUNI POGODAK.ZNAJU KOLIKI JE LJUDSKI STRAH OD SMRTI I SAMO 2NAHOLCAJU "MEDIJE DA OD SVEGA NAPRAVE JOŠ VEĆU HALABUKU.OVDE ĆE SE POJAVITI I EKONOMSKE POSLJEDICE ZA BIH.JER MALE PRIVREDE PRVE STRADAJU.TO ĆE SE ODRAZITI I NA FUDBAL .RECESIJA 2008 JE PRVO UNIŠTILA GRAĐEVINSKU INDUSTRIJU U BIH I SJEĆAM SE GI-PROM JEI PORED NAJBOLJE VOLJE MORAO ODUSTATI I POVUĆI SE IZ GORKOG.BIĆE I REBALANS BUDŽETA,ALI ZBOG DEFICITA T.J. SMANJENOG PRILIVA SREDSTAVA.TO ĆE SE ODRAZITI NA BUDŽETSKE KLUBOVE.KAKO ĆE BITI SA OVIM KOJE FINANSIRAJU GAZDE VIDJET ĆEMO.
- OVAJ POČETAK RATA BIOLOŠKIM SREDSTVIMA IZAZVAT ĆE VELIKU DOZU MRŽNJE OSTATKA SVIJETA PREMA ŽIDOVIMA I AMERICI,TO JE SIGURNO.ONI SU RATOVE NA BLISKOM ISTOKU I AFGANISTANU POGUBILI.SAD PODVIJENOG REPA ODLAZE.PARA JE PUNO POTROŠENO CILJEVI NISU POSTIGNUTI.OVAJ KORONA VIRUS JE MAČIJI KAŠALJ ŠTA ĆE USLIJEDITI U NAREDNIM UDARIMA.KAKVE ONI SVE BOLESTI IMAJU NA REPERTEOARU .ONI SU U STANJU NAPRAVITI SVJETSKU KATAKLIZMU.NA ŽALOST VLASTI VEĆINE ZEMALJA IH SE BOJE I POVIJAJU ŠIJI PRED NJIMA.OVI U SRBIJI,BOSNI ,HRVATSKOJ I SLIČNIM MALIM ZEMLJICAMA SU KARIKATURALNI SA MJERAMA KOJE DONOSE.NO BALKAN JE PROSTOR TMINE I OVDJE SE NIJE LJUDSKA CIVILIZAIJA NIKAD NI U ŠTA MOGLA UGLEDATI.ALI VELIKI NARODI U EVROPI,ZATIM AZIJI I OSTALI SIGRNO ĆE DOK MALO OTRESU GLAVOM PROGOVORITI ODNOSNO PREKINUTI TRPLJENJE.JA OVO VIDIM KAO PLAN "B "NAKON ŠTO SU ONI SRUŠILI ONE ZGRADE WTC 11.09-2001.KAO "IZGOVOR "ZA SVU NEDUŽNU KRV KOJU ĆE KASNIJE PROLITI.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Salih1984 » 26 mar 2020, 13:27

ASD je napisao/la:
26 mar 2020, 13:23
Malo manje čitanja teorija zavjere, malo više čitanja literature koja ukazuje na činjenice.
Postoji nešto što se zove nacionalni računi, koji su se radili za godine. Simon Kuznets je izvršio analizu za razdoblju od 1914 do 1945-te.
Neki drugi ekonomisti su izvršili analizu za razdoblje poslije i razdbolje prije.
Ono što je utvrđeno kasnije i što je činjenica da kod kriza najveću štetu imaju bogati.

Znači, manite se toga da je ovo Bill Gates izazvao ili neki drugi bogataš. Zašto bi sam sebi pucao u noge?
Pa najvecu korist imaju oni naj najbogatiji-bankari
Drzave masovno dizu kredite zbog virusa
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 26 mar 2020, 13:34

Kratkoročno mogu neki mali profit ostvariti, dugoročni svi gube.
Bankarstvo je usko vezano uz svjetsku privredu. Kako svjetska privreda raste, tako raste i bankarstvo. Jedno bez drugog ne može.

Bankari ne proizvode proizvode koji će dizati svjetsku privredu pa da mogu jačati, a da privreda strmoglava pada.
Oni nude uslugu da ljudi koji nešto proizvode mogu doći do sredstava koja su im potrebna da bi proizvodili.

Druga stvar. Nisu banke najjače. Berkshire koji se bavi finansijama je tek 12. u Svijetu.
Druga firma iz tog sektora je tek dvadeset i neka.
Dok imaš naftne kompanije ili prodajne lance među 10.

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Salih1984 » 26 mar 2020, 13:41

ASD je napisao/la:
26 mar 2020, 13:34
Kratkoročno mogu neki mali profit ostvariti, dugoročni svi gube.
Bankarstvo je usko vezano uz svjetsku privredu. Kako svjetska privreda raste, tako raste i bankarstvo. Jedno bez drugog ne može.

Bankari ne proizvode proizvode koji će dizati svjetsku privredu pa da mogu jačati, a da privreda strmoglava pada.
Oni nude uslugu da ljudi koji nešto proizvode mogu doći do sredstava koja su im potrebna da bi proizvodili.
Neki "mali profit" :tokralju:
Pa cim je poceo virus u evropi nama je MMF spremio hiljadu milijardi kredita za evropu,pa eno samo pokrajina Bavarska je digla 10 milijardi
Hiljadu milijardi je za tebe mali profit?
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 26 mar 2020, 13:43

To nije profit. To je zajam.
Profit je prihodi-rashodi.
A u prihode idu samo prihodi koje će dobiti na osnovu kamate.

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Salih1984 » 26 mar 2020, 13:44

Druga stvar. Nisu banke najjače. Berkshire koji se bavi finansijama je tek 12. u Svijetu.
Druga firma iz tog sektora je tek dvadeset i neka.
Dok imaš naftne kompanije ili prodajne lance među 10.
[/quote]

Ovo je provala dana
Koliko drzava,firmi,ljudi ovisi o bankama?
A te neke liste mozes okaciti macku o rep,razmisljaj s svojim mozgom i vidjet ces da Jef Bezos nije ni blizu najbogatiji covjek na svijetu. ;)
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 26 mar 2020, 13:46

Salih1984 je napisao/la:
26 mar 2020, 13:44

Ovo je provala dana
Koliko drzava,firmi,ljudi ovisi o bankama?
A te neke liste mozes okaciti macku o rep,razmisljaj s svojim mozgom i vidjet ces da Jef Bezos nije ni blizu najbogatiji covjek na svijetu. ;)
Daj onda stvarnu listu?

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Salih1984 » 26 mar 2020, 13:46

ASD je napisao/la:
26 mar 2020, 13:43
To nije profit. To je zajam.
Profit je prihodi-rashodi.
A u prihode idu samo prihodi koje će dobiti na osnovu kamate.
Ma ja "zajam",koji ce te drzave iducih 100 godina otplacivat
Banke dobrotvori,nece oni da se bogate na tuđim mukama :urnebes:
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Salih1984 » 26 mar 2020, 13:49

ASD je napisao/la:
26 mar 2020, 13:46
Salih1984 je napisao/la:
26 mar 2020, 13:44

Ovo je provala dana
Koliko drzava,firmi,ljudi ovisi o bankama?
A te neke liste mozes okaciti macku o rep,razmisljaj s svojim mozgom i vidjet ces da Jef Bezos nije ni blizu najbogatiji covjek na svijetu. ;)
Daj onda stvarnu listu?
Nikad nece nijedan mediji reci ko je zvanicno najbogatiji covjek na svijetu
Evo pogledaj ti ovaj video pa ce ti biti mnoge stvari jasnije:

Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 26 mar 2020, 13:51

Salih1984 je napisao/la:
26 mar 2020, 13:46
ASD je napisao/la:
26 mar 2020, 13:43
To nije profit. To je zajam.
Profit je prihodi-rashodi.
A u prihode idu samo prihodi koje će dobiti na osnovu kamate.
Ma ja "zajam",koji ce te drzave iducih 100 godina otplacivat
Banke dobrotvori,nece oni da se bogate na tuđim mukama :urnebes:
Naravno da hoće da se bogate.
Bogate interesuje što više novca da uzmu.
Međutim. Jedno je šta žele, a sasvim drugo šta mogu.
Bankama je svakako u interesu da je privreda što jača. Zbog toga je bankarstvo jako u razvijenim državama jer imaju klijente. U Siromašnim državama je slabo.
Recimo, struktura finansijskih instrumenata u našoj državi je plitka. Narod nema novca i samim tim je nerazvijeno tržište kapitala.
U Njemačkoj je situacija drugačija. Narod više para ima, a samim tim su i finansijske institucije jače.

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Salih1984 » 26 mar 2020, 13:55

ASD je napisao/la:
26 mar 2020, 13:51
Salih1984 je napisao/la:
26 mar 2020, 13:46
ASD je napisao/la:
26 mar 2020, 13:43
To nije profit. To je zajam.
Profit je prihodi-rashodi.
A u prihode idu samo prihodi koje će dobiti na osnovu kamate.
Ma ja "zajam",koji ce te drzave iducih 100 godina otplacivat
Banke dobrotvori,nece oni da se bogate na tuđim mukama :urnebes:
Naravno da hoće da se bogate.
Bogate interesuje što više novca da uzmu.
Međutim. Jedno je šta žele, a sasvim drugo šta mogu.
Bankama je svakako u interesu da je privreda što jača. Zbog toga je bankarstvo jako u razvijenim državama jer imaju klijente. U Siromašnim državama je slabo.
Recimo, struktura finansijskih instrumenata u našoj državi je plitka. Narod nema novca i samim tim je nerazvijeno tržište kapitala.
U Njemačkoj je situacija drugačija. Narod više para ima, a samim tim su i finansijske institucije jače.
Mogu bankari raditi sta god hoce,jednostavno ko kontrolise novac kod drzava ,kontrolise i drzave
Ako zelis,pogledaj onaj gore video sto sam postavio.
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 26 mar 2020, 14:00

Salih1984 je napisao/la:
26 mar 2020, 13:55
ASD je napisao/la:
26 mar 2020, 13:51
Salih1984 je napisao/la:
26 mar 2020, 13:46

Ma ja "zajam",koji ce te drzave iducih 100 godina otplacivat
Banke dobrotvori,nece oni da se bogate na tuđim mukama :urnebes:
Naravno da hoće da se bogate.
Bogate interesuje što više novca da uzmu.
Međutim. Jedno je šta žele, a sasvim drugo šta mogu.
Bankama je svakako u interesu da je privreda što jača. Zbog toga je bankarstvo jako u razvijenim državama jer imaju klijente. U Siromašnim državama je slabo.
Recimo, struktura finansijskih instrumenata u našoj državi je plitka. Narod nema novca i samim tim je nerazvijeno tržište kapitala.
U Njemačkoj je situacija drugačija. Narod više para ima, a samim tim su i finansijske institucije jače.
Mogu bankari raditi sta god hoce,jednostavno ko kontrolise novac kod drzava ,kontrolise i drzave
Ako zelis,pogledaj onaj gore video sto sam postavio.
Evo odgovori na jedno pitanje.
Zašto u Njemačkoj banke zarađuju više novca nego u Bangladešu? Govorimo samo o poslovima unutra, ne o stranim poslovnicama.

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Salih1984 » 26 mar 2020, 14:12

ASD je napisao/la:
26 mar 2020, 14:00
Salih1984 je napisao/la:
26 mar 2020, 13:55
ASD je napisao/la:
26 mar 2020, 13:51


Naravno da hoće da se bogate.
Bogate interesuje što više novca da uzmu.
Međutim. Jedno je šta žele, a sasvim drugo šta mogu.
Bankama je svakako u interesu da je privreda što jača. Zbog toga je bankarstvo jako u razvijenim državama jer imaju klijente. U Siromašnim državama je slabo.
Recimo, struktura finansijskih instrumenata u našoj državi je plitka. Narod nema novca i samim tim je nerazvijeno tržište kapitala.
U Njemačkoj je situacija drugačija. Narod više para ima, a samim tim su i finansijske institucije jače.
Mogu bankari raditi sta god hoce,jednostavno ko kontrolise novac kod drzava ,kontrolise i drzave
Ako zelis,pogledaj onaj gore video sto sam postavio.
Evo odgovori na jedno pitanje.
Zašto u Njemačkoj banke zarađuju više novca nego u Bangladešu? Govorimo samo o poslovima unutra, ne o stranim poslovnicama.
Evo,koja je zemlja prije npr 500 godina bila razvijenija?
HRE(danasnja njemacka i jos dijelovi drugih zemalja),ili tamo Bangladeš?
Nije Njemacka od juce naprednija od Bangladesa,nego dugo stotina godina
To isto važi za evropu,stotinama godina je evropa razvijenija od Bangladesa
U proslom stoljecu, su po mom misljenju banke preuzele ekonomiju njemacke
Zasto nisu Bangladeša?pa zato sto je i tada Bangladeš zaostajao stotinama godina za njemackom,i gledali su gdje mogu najveci profit napraviti.
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Riziko
Postovi: 5810
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Riziko » 26 mar 2020, 14:19

Strah me tražiti temu odlazak u inostranstvo pa da ovdje pitam, koliko treba godina da se i u penzionom sistemu Austrije?
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 26 mar 2020, 14:22

Imaš ti banke i u Bangladešu međutim ne mogu tamo ni blizu profit napraviti kao u Njemačkoj jer narod nema para.
Volili bi i bankari u Bangladešu da narod ima više para kako bi i oni mogli automatski veći profit praviti.

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Salih1984 » 26 mar 2020, 14:30

ASD je napisao/la:
26 mar 2020, 14:22
Imaš ti banke i u Bangladešu međutim ne mogu tamo ni blizu profit napraviti kao u Njemačkoj jer narod nema para.
Volili bi i bankari u Bangladešu da narod ima više para kako bi i oni mogli automatski veći profit praviti.
Naravno da imaju strane banke i u Bangladesu,u 21 vijeku rijetko koja zemlja da ih nema
Pa nema narod para jer Bangladeš zaostaje najmanje 200 godina za Njemackom,i uvijek je i zaostajao.
Vjeruj ti druze u sta hoces,ali korisno je uvijek istraziti drugu stranu price :D
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: numanumaye22 i 24 gosta.