Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 23 okt 2018, 14:32

Penaltiky je napisao/la: Hvala Alahu pa smo skoro izumrli u BiH, odosmo u Njemacku. Vi uživajte u jednoj od top 3 najzaostalije, najprimitivnije i najnepismenije zemlje u Evropi.

Elem jedino što sam rekao je da su **** poželjniji u Tuzli od ovakvih ko Hendo.

Jao, još samo Hendo pridike o zatucanosti da počne držat. Likovi koji ženska za ruku uhvatili nisu mu kazu da sam zatucan :rol:
Nisu vam zato krivi ovi koje nazivate vehabijama, jer su takvi operisani od politike. A, podjednako su krivi i crveni i zeleni i plavi i zuti.

Govorim generalno jer si poznat ko neko ko na noz, bez ikakvog osnova docekuje sve vezano za vjeru i preuvelicava mnogo toga. Tim zadnjim pasusom si samo potvrdio da sam upravu, jer nisi u stanju da prihvatis drugacije od sebe.

@Tuzlak, ciji cilj, sta ti konkretno smetaju ljudi koji idu stalno u dzamiju, ili ovi iz Oaze?

@Aerials, da to mislim ne bih napisao da je takvih sve manje i da su gotovo nestali. Malo pazljivije procitas i bice ok. (Y)

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la VolimTz » 23 okt 2018, 14:40

tuzlak1987 je napisao/la:
Marsal je napisao/la:Znači dobar je čovjek samo ko klanja, ide na džumu i vjeruje u Boga?
A oni mogu znas hejtati i Hrvate i Srbe iz Tuzle, kao i sve one koji su muslimani po rodjenju ali ne u vjeri, pa onda sve ono sto nije u skladu sa njihovim nacinom razmisljanja. Ovdje nece nikada se njima nista braniti ali da im je ideologija simpaticna - nije. Imaju bolesnih ideja i da mogu vise izgurati od ovog oni bi to izgurali na stetu drugih.
Jesam li ja kriv za to što u Tuzli ima 3k srba ? Da li ih je neko otjerao 92., ili su sami otišli ? Pusti hrvatsku priču na kafi u Tuzli, Bosna ovo ono, ja u to ne vjerujem sve dok su u Doknju i na Husinu zastave tkzv. Herceg Bosne na 5 kilometara od Tuzle.

Nije stvar u tome što ljudi nisu u vjeri, nego u tome što pljuju i nazivaju vjeru zaostalom. Ako si ateista budi, ali ti to ne daje pravo da pljuješ vjernika.
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 23 okt 2018, 14:41

Smeta mi jer imaju pogresne stavove, ne smeta mi vjera. Sto se tice vjere fer je tretman svima. Sto se tice toga van vjere umjesali bi se u sve sfere zivota. Ali ne mogu, kao sto niko njima ne moze zabraniti aktivnosti tako ne mogu ni oni nekom drugom. Smeta mi jer ne znaju poredati prioritete. Njima je bitnije da nema golotinje na Panonskom, da ima ulica Mustafe Busuladzica, da na svakom fakultetu ima soba za molitvu..Meni je prioritet nesto drugo. A oni ce imati iste prioritete i stavove da nemamo dinara u novcaniku.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11408
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 23 okt 2018, 14:44

Federer17 je napisao/la: @Aerials, da to mislim ne bih napisao da je takvih sve manje i da su gotovo nestali. Malo pazljivije procitas i bice ok. (Y)
Nisam se nikome direktno obratila, govorim kakav je generalni pogled prema Tuzli samo zato što se misli da ovdje niko ni u šta ne vjeruje osim u Tita. Ako si se pronašao, jbg, ne mogu ja tu ništa.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 23 okt 2018, 14:44

VolimTz je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:
Marsal je napisao/la:Znači dobar je čovjek samo ko klanja, ide na džumu i vjeruje u Boga?
A oni mogu znas hejtati i Hrvate i Srbe iz Tuzle, kao i sve one koji su muslimani po rodjenju ali ne u vjeri, pa onda sve ono sto nije u skladu sa njihovim nacinom razmisljanja. Ovdje nece nikada se njima nista braniti ali da im je ideologija simpaticna - nije. Imaju bolesnih ideja i da mogu vise izgurati od ovog oni bi to izgurali na stetu drugih.
Jesam li ja kriv za to što u Tuzli ima 3k srba ? Da li ih je neko otjerao 92., ili su sami otišli ? Pusti hrvatsku priču na kafi u Tuzli, Bosna ovo ono, ja u to ne vjerujem sve dok su u Doknju i na Husinu zastave tkzv. Herceg Bosne na 5 kilometara od Tuzle.

Nije stvar u tome što ljudi nisu u vjeri, nego u tome što pljuju i nazivaju vjeru zaostalom. Ako si ateista budi, ali ti to ne daje pravo da pljuješ vjernika.
Vjera i vjernici se svugdje u Svijetu smiju pljuvati, vrijedjati i ismijavati, isto kao i nevjera i nevjernici.

Kod nas je to na jako jako niskom nivou u odnosu na razvijene zemlje.
Zamisli sta bi bilo kod nas da imaju South park ili Charlie Hebdo, ili onaj danski karikaturist , rat bi izbio.

Avatar
Rigoletto
Postovi: 8047
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Rigoletto » 23 okt 2018, 14:47

tuzlak1987 je napisao/la:da na svakom fakultetu ima soba za molitvu..
neko od meni bliskih ljudi je studirao u sarajevu i rekao mi za ove stvari? jel tocno da se to pocelo uvodit na fakultete?
goveđigulašmajka

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la VolimTz » 23 okt 2018, 14:48

ASD je napisao/la:
Vjera i vjernici se svugdje u Svijetu smiju pljuvati, vrijedjati i ismijavati, isto kao i nevjera i nevjernici.

Kod nas je to na jako jako niskom nivou u odnosu na razvijene zemlje.
Zamisli sta bi bilo kod nas da imaju South park ili Charlie Hebdo, ili onaj danski karikaturist , rat bi izbio.
Prozivaš vjeru i vjernike, a u isto vrijeme se pozivaš na antifašizam, multikulti i frazu "tri vjere jedna nacija". Ne ide buraz, nije niko slijep.

Čuj ovog što mu smeta soba za molitvu, kao da će ga neko tjerati da ide tamo. :facepalm:
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 23 okt 2018, 14:49

tuzlak1987 je napisao/la:Smeta mi jer imaju pogresne stavove, ne smeta mi vjera. Sto se tice vjere fer je tretman svima. Sto se tice toga van vjere umjesali bi se u sve sfere zivota. Ali ne mogu, kao sto niko njima ne moze zabraniti aktivnosti tako ne mogu ni oni nekom drugom. Smeta mi jer ne znaju poredati prioritete. Njima je bitnije da nema golotinje na Panonskom, da ima ulica Mustafe Busuladzica, da na svakom fakultetu ima soba za molitvu..Meni je prioritet nesto drugo. A oni ce imati iste prioritete i stavove da nemamo dinara u novcaniku.
Pola od toga sto si napisao nema veze s istinom, a pola dokazuje moju gore tezu da si pun ogranicenosti. I takvima ko tebi je bitnije da se ima gdje dobro napiti, pa vam niko nista ne govori. Zivi svoj zivot i that's it!

I vjeruj da mogu, jer su mnogi od tih ljudi na bitnijim funkcijama koje uspjesno obavljaju.

@Aerials, jedini ja sam pisao na tu temu (odnos nemuslimana i ateista prema muslimanima), a ne vidim bas potrebu da se obracas nekome ko ne cita to sto ti pises. Opet, sve je moguce.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 23 okt 2018, 14:50

VolimTz je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Vjera i vjernici se svugdje u Svijetu smiju pljuvati, vrijedjati i ismijavati, isto kao i nevjera i nevjernici.

Kod nas je to na jako jako niskom nivou u odnosu na razvijene zemlje.
Zamisli sta bi bilo kod nas da imaju South park ili Charlie Hebdo, ili onaj danski karikaturist , rat bi izbio.
Prozivaš vjeru i vjernike, a u isto vrijeme se pozivaš na antifašizam, multikulti i frazu "tri vjere jedna nacija". Ne ide buraz, nije niko slijep.
Frazu "tri vjere jedna nacija" nikad cuo nisam, kod nas je drzava sacinjena od 3 nacije.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 23 okt 2018, 14:51

ASD je napisao/la: Vjera i vjernici se svugdje u Svijetu smiju pljuvati, vrijedjati i ismijavati, isto kao i nevjera i nevjernici.

Kod nas je to na jako jako niskom nivou u odnosu na razvijene zemlje.
Zamisli sta bi bilo kod nas da imaju South park ili Charlie Hebdo, ili onaj danski karikaturist , rat bi izbio.
Ma ne bih nikada vrijedjao u tom smislu, cak i ne vrijedjam samo se ne slazem sa stavovima. A ti stavovi su jedan lanac IZ-SDA-historija. Mi se ne slazemo u politici, nacinu zivota, oko historije. Sto ne znaci da ja nisam musliman ali cu na IZ uvijek gledati kao na kriminalce, njihovu historiju necu nikada prihvatiti, selefije cu gledati kao nesto nepotrebno i nametnuto finansiranjem iz stranih zemalja.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 23 okt 2018, 14:52

tuzlak1987 je napisao/la:
ASD je napisao/la: Vjera i vjernici se svugdje u Svijetu smiju pljuvati, vrijedjati i ismijavati, isto kao i nevjera i nevjernici.

Kod nas je to na jako jako niskom nivou u odnosu na razvijene zemlje.
Zamisli sta bi bilo kod nas da imaju South park ili Charlie Hebdo, ili onaj danski karikaturist , rat bi izbio.
Ma ne bih nikada vrijedjao u tom smislu, cak i ne vrijedjam samo se ne slazem sa stavovima. A ti stavovi su jedan lanac IZ-SDA-historija. Mi se ne slazemo u politici, nacinu zivota, oko historije. Sto ne znaci da ja nisam musliman ali cu na IZ uvijek gledati kao na kriminalce, njihovu historiju necu nikada prihvatiti, selefije cu gledati kao nesto nepotrebno i nametnuto finansiranjem iz stranih zemalja.
Ne vrijedjam ni ja, samo kazem kako je.
Ne volim ni ja IZ.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 23 okt 2018, 14:54

VolimTz je napisao/la:
Čuj ovog što mu smeta soba za molitvu, kao da će ga neko tjerati da ide tamo. :facepalm:
Ne smeta mi, samo mi je na listi prioriteta pri dnu. Inicijative se zna iz koje partije dolaze, njihov podmladak forsira te ideje dok oni 20 godina pljackaju zemlju. U ovakvoj situaciji kakvoj smo da iz najjace stranke dolaze tako nebitne ideje :tokralju:

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 23 okt 2018, 14:55

tuzlak1987 je napisao/la:selefije cu gledati kao nesto nepotrebno i nametnuto finansiranjem iz stranih zemalja.
Ogranicenost level beskonacno. Zavuci se u sobu i grizi krevet od muke i zbog toga sto nisi u mogucnosti nista uraditi. Nema vise zabrane nosnje marame muslimankama, obavljanje namaza kradom u kucama i pod ugasenim svjetlima. Nikada to vise vi komunjare, na vasu zalost, necete biti u prilici gledati.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11408
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 23 okt 2018, 14:57

Federer17 je napisao/la: @Aerials, jedini ja sam pisao na tu temu (odnos nemuslimana i ateista prema muslimanima), a ne vidim bas potrebu da se obracas nekome ko ne cita to sto ti pises. Opet, sve je moguce.
Ponavljam, pričam za generalne stavove prema gradu i ljudima u njemu vezane za temu oko koje vas nekoliko diskutuje. Da sam se kome htjela obratiti direktno, citirala bih, to je bar lako. :)
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Osim13 » 23 okt 2018, 14:58

Poučnih 17 minuta i 23 sekunde

MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 23 okt 2018, 14:59

Federer17 je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:selefije cu gledati kao nesto nepotrebno i nametnuto finansiranjem iz stranih zemalja.
Ogranicenost level beskonacno. Zavuci se u sobu i grizi krevet od muke i zbog toga sto nisi u mogucnosti nista uraditi. Nema vise zabrane nosnje marame muslimankama, obavljanje namaza kradom u kucama i pod ugasenim svjetlima. Nikada to vise vi komunjare, na vasu zalost, necete biti u prilici gledati.
Ko kaze da bih branio? Samo ne bih otisao u dzamiju ako je IZ pokvarena. IZ se veze za stranku od koje ima najvise koristi. Ne znam gdje je tu vjera, briga o narodu.

A sta sad nije tacno za vehabizam recimo? Nastao je pod uticajem strane drzave i za ideje strane drzave. Nije prirodan za BIH vec je nastao kako bi neko prosirio svoj uticaj. A da je finansiran sigurno jeste. Pokazuje samo slabost drzave, a razvija se kako bi se sirio uticaj druge drzave.
Zadnja izmjena: tuzlak1987, dana/u 23 okt 2018, 15:01, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la jasmin10 » 23 okt 2018, 15:01

Tuzlak i Hendo.
Slika i prilika zašto nam je ovako u državi i zašto nikada neće biti bolje.

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la VolimTz » 23 okt 2018, 15:01

tuzlak1987 je napisao/la:
VolimTz je napisao/la:
Čuj ovog što mu smeta soba za molitvu, kao da će ga neko tjerati da ide tamo. :facepalm:
Ne smeta mi, samo mi je na listi prioriteta pri dnu. Inicijative se zna iz koje partije dolaze, njihov podmladak forsira te ideje dok oni 20 godina pljackaju zemlju. U ovakvoj situaciji kakvoj smo da iz najjace stranke dolaze tako nebitne ideje :tokralju:
Na listi tvojih prioriteta, nemamo svi iste prioritete buraz. Nije vjera kriva što se njome busaju u prsa pogrešni ljudi. Islam je nastao mnogo prije SDA i IZ BiH. Nego nije u tome fazon, samo hoću da vam kažem ako ste antifa, budite antifa do kraja, poštujte sve, ne samo druge i treće.
ASD je napisao/la:
VolimTz je napisao/la:
Prozivaš vjeru i vjernike, a u isto vrijeme se pozivaš na antifašizam, multikulti i frazu "tri vjere jedna nacija". Ne ide buraz, nije niko slijep.
Frazu "tri vjere jedna nacija" nikad cuo nisam, kod nas je drzava sacinjena od 3 nacije.
To ti je tuzlanska fraza u teoriji označava to zajedništvo muslimana, pravoslavaca i katolika, kao jedne nacije čija je zajednička domovina Bosna. U praksi je izgleda malo drugačije.
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Osim13 » 23 okt 2018, 15:03

Jel istina da su Tuzlaci manje crni od ostalih, ako je da prenesemo Anti
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 23 okt 2018, 15:04

VolimTz je napisao/la:
Na listi tvojih prioriteta, nemamo svi iste prioritete buraz. Nije vjera kriva što se njome busaju u prsa pogrešni ljudi. Islam je nastao mnogo prije SDA i IZ BiH.
E pa onda losi vam prioriteti.

Ako covjek vidi mane SDA i IZ onda sta ima raditi u dzamiji dok je takva situacija? Sigurno ce ga pricom i stavovima navesti u svoju korist.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 53 gosta.