Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 20 okt 2018, 21:25

Zanimljivo je kako se kod nas na ove izbjeglice gleda u odredjenim dijelovima drzave. Kada dolaze oni bogati Arapi koji bacaju pare po Dalmaciji i Beogradu se docekuju kao kraljevi. A kada trebaju u RS ili Hercegovinu se tretiraju kao da je 93" i dolaze da ratuju.

Nema drzave. Iskulirase jedni, iskuliase drugi, trecima dobri kad treba na Ilidzi prodavati zemlju. Hajmo ih uvaliti gore u Bihac.
Zadnja izmjena: tuzlak1987, dana/u 20 okt 2018, 21:26, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
harden
Postovi: 23524
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la harden » 20 okt 2018, 21:25

Ko god brani ove migrante, da Bog da njegovu kucu provalili i u njoj bili. Ne znate kako je, nemojte lupati gluposti. Grad se pretvorio u migrantski kamp, svaki dan dolaze novi i svaki dan neki problemi s njima. A dalo im se svasta, i previse im je dopusteno. Ljudi se vise ne osjecaju sigurno u svom gradu, sramota.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 20 okt 2018, 21:26

mangas je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:Grand Duchy Of Tuzla. Treba se odvojit, vi ako hoćete hajte š nami.
mogul te nesto pitat brt
pitaj oko moje
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 20 okt 2018, 21:30

harden je napisao/la:Ko god brani ove migrante, da Bog da njegovu kucu provalili i u njoj bili. Ne znate kako je, nemojte lupati gluposti. Grad se pretvorio u migrantski kamp, svaki dan dolaze novi i svaki dan neki problemi s njima. A dalo im se svasta, i previse im je dopusteno. Ljudi se vise ne osjecaju sigurno u svom gradu, sramota.
Granicnog policajca kojem prodje 1000 migranata bez ikakvih papira treba objesiti.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Osim13 » 20 okt 2018, 21:31

Penaltiky je napisao/la:
mangas je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:Grand Duchy Of Tuzla. Treba se odvojit, vi ako hoćete hajte š nami.
mogul te nesto pitat brt
pitaj oko moje
Pratim
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
harden
Postovi: 23524
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la harden » 20 okt 2018, 21:31

ASD je napisao/la:
harden je napisao/la:Ko god brani ove migrante, da Bog da njegovu kucu provalili i u njoj bili. Ne znate kako je, nemojte lupati gluposti. Grad se pretvorio u migrantski kamp, svaki dan dolaze novi i svaki dan neki problemi s njima. A dalo im se svasta, i previse im je dopusteno. Ljudi se vise ne osjecaju sigurno u svom gradu, sramota.
Granicnog policajca kojem prodje 1000 migranata bez ikakvih papira treba objesiti.
Naravno.


A i ljude koji im placaju karte i salju ih u Bihac, i njima se sjetim zenskog dijela familije.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Osim13 » 20 okt 2018, 21:34

Uništiše Bihać ba, uništiše Unu, ja bi redare po gradu držao i šuto ih nogama čim vidim da rade nešto što nije ok ni normalno u okvirima normalnog stanovnika normalne zemlje, nešto na šta oni ipak nisu navikli.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la xaviesta » 20 okt 2018, 21:36

Sebi brata napravili, svaka kuca ima nekog u Njemackoj a napadaju izbjeglice.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
geoxx
Postovi: 4284
Pridružen/a: 27 avg 2012, 19:21
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la geoxx » 20 okt 2018, 21:36

Drape je napisao/la:Žalosno ovo čitati
Građani Bihaća zaustavljaju autobuse i traže migrante. Ne daju da na teritoriju grada dođe ijedan migrant. U gradu je napeta situacija i sudeći prema postupcima građana atmosfera je na granici linča.
I ja se slažem sa svim kritikama upućenim prema vlasti u vezi odnosa prema problemu dolaska ilegalnih migranata, ali ja također čvrsto vjerujem i u čovječnost i poštivanje svakog individualnog bića. To su ljudi svaki sa svojim sudbinama, treba razgovarati, obezbjediti im krov nad glavom, hranu i higijenske uslove dok su u BiH(od strane vlasti, a ne da zavise od dobre volje građana), a ne agresivnošću prema njima pokušati riješiti problem za koji i nisu oni krivi. To nije pravi način.
Evo ja sam sad sa protesta, a ostao bih duze da nisam hitno do kuce morao.

Uglavnom, ja bih zamolio sve koji ne znaju kakva je situacija u gradu da se suzdrze od nekih teskih zakljucaka.
Kao prvo, Bihac i Biscani su te migrante hranili i oblacili kao niko u drzavi. Dlaka sa glave ne fali nikom. Dok je u gradu bio broj migranata koji jedan grad od 50.000 stanovnika moze primiti, niko rijec nije rekao. Ali druze moj, ovdje je citava migrantska kriza pala na ledja jednog kantona odnosno dva grada - Bihaca i Velike Kladuse. Jednostavno, ne ide vise ovako. Nije pitanja dana nego sata kad ce mrtva glava pasti.

Moras znati jednu stvar da je Bihac, ako izuzmemo politicki kriminal, bio siguran grad. Neki ulicni kriminal je bio na veoma malenom nivou. Ali sad, bukvalno nemas dana da nema ili kradje ili provale. Nedavno momka opljackali uz prijetnju nozem.

Ovdje ih imas minimalno 5000 na grad od cca 50.000 stanovnika, malo skontaj brojke. Uz to svaki dan dolazi 150-200. I samo u Bihac i Kladusu, nigdje vise. Sarajevo se problemom bori tako sto je Centrotrans uveo dvospratne autobuse samo zbog migranata koji imaju i prednost u kupovanju karata.
A talgo voz je uveden ocigledno iz istog razloga.

Protest nije protiv migranata nego protiv nesposobne i neizanteresovane vlasti. Naslov je malo pretjeran. Zaustavili smo jedan bus i pustili ga nakon sto smo vidjeli da ne prevozi migrante. A i da prevozi, nikog ne bi lincovali nego bi ga usmjerili nazad.
Situacija je za vanrednog stanja i bunt je opravdan.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Osim13 » 20 okt 2018, 21:37

xaviesta je napisao/la:Sebi brata napravili, svaka kuca ima nekog u Njemackoj a napadaju izbjeglice.
Glupost, uporedi Muju u Njemačkoj, Mujo se prilagodio Angeli, a ovi prilagođavaju nas sebi. E ne može jarugo.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
harden
Postovi: 23524
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la harden » 20 okt 2018, 21:38

xaviesta je napisao/la:Sebi brata napravili, svaka kuca ima nekog u Njemackoj a napadaju izbjeglice.
Da Bog da tebi pred kucom bili pa da vidis kako je.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 20 okt 2018, 21:39

EU vode cirkusanti realno. Dovoljno je pogledati od drzave do drzave ko je na vrhu. Odmah ti je jasno da oni ne mogu ni najmanjeg problema rjesiti vec samo napraviti koji.

Ovi nasi uvaljuju izbjeglice u Bihac samo jer su gore muslimani, a blizu je granice. Bihac ima pravo da bude ljut ne samo zbog ovoga vec generalno zbog svega u 25 godina.

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 20 okt 2018, 21:40

harden je napisao/la:
ASD je napisao/la:
harden je napisao/la:Ko god brani ove migrante, da Bog da njegovu kucu provalili i u njoj bili. Ne znate kako je, nemojte lupati gluposti. Grad se pretvorio u migrantski kamp, svaki dan dolaze novi i svaki dan neki problemi s njima. A dalo im se svasta, i previse im je dopusteno. Ljudi se vise ne osjecaju sigurno u svom gradu, sramota.
Granicnog policajca kojem prodje 1000 migranata bez ikakvih papira treba objesiti.
Naravno.


A i ljude koji im placaju karte i salju ih u Bihac, i njima se sjetim zenskog dijela familije.
Ova migrantska kriza koja je zadesila Bihac se ne moze rijesiti u BiH, jer drzava nema novca, a ni moci, ali vlada u Sarajevu mora moljakati za pomoc EU i Ameriku.
Ja bih recimo one koji imaju neke papire sa sobom, zaposlio u BiH na nekim deficitarnim radnim mjestima, mozda bi na taj nacin mogli privuci i investitore i raseliti ih sirom BiH.
One bez papira bih tretirao kao i kriminalce, mozda malo bolje.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Derdiyok » 20 okt 2018, 21:41

Osim13 je napisao/la: Ovo je tačno. Nisu mi dragi, al Sandžokani i vala i dosta raje iz Istočne Bosne je odbranilo grad.
Haj ti to debilima usadi u glavice :D
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
geoxx
Postovi: 4284
Pridružen/a: 27 avg 2012, 19:21
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la geoxx » 20 okt 2018, 21:44

xaviesta je napisao/la:Sebi brata napravili, svaka kuca ima nekog u Njemackoj a napadaju izbjeglice.
Pa slusam ove neke TV kuce kako izvjestavaju sa lica mjesta i tacno znam da cemo u ocima nekih ispasti ko fasisti i rasisti.
Izbjeglice ne smetaju nikom ali takvih imas 10-15 %. Ekonomski migranti i masa kriminalaca u njihovim redovima, itekako da.

Bukvalno 90% su muskarci od 18 do 40 godina. Izbjeglica i prdacine.
Aerials je napisao/la:Treba samo ispitati na kojim GP oni ulaze u državu, tu će mnogi odgovori da leže. :)
Pa prolaze ilegalno ali ne mozes ti to kontrolisati jer slabo imas ljudi. Jesu trebali slati pojacanje iz Federacije na granicu ali odmah se retard Dodik dignuo i to pretvorio u politiku i satro invaziju RS-a od strane FUP-a. I ti sa takvim retardom bi valjda trebao rijesavati nesto sto je globalni problem.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 20 okt 2018, 21:45

ASD je napisao/la: Ja bih recimo one koji imaju neke papire sa sobom, zaposlio u BiH na nekim deficitarnim radnim mjestima, mozda bi na taj nacin mogli privuci i investitore i raseliti ih sirom BiH.
One bez papira bih tretirao kao i kriminalce, mozda malo bolje.
Kakvo to druze. Mi sami sebi ne mozemo pomoci, migranti moraju u Hrvatsku pa neka se oni dogovaraju sa Njemackom.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 20 okt 2018, 21:45

xaviesta je napisao/la:Sebi brata napravili, svaka kuca ima nekog u Njemackoj a napadaju izbjeglice.
Ti du legalno otišli il ko izbjeglice zbog rata, a ne ko ovi Pakistanci il Marokanci.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
harden
Postovi: 23524
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la harden » 20 okt 2018, 21:46

Njih 80% je iz drzava gdje nije bilo sukoba vec 10+ godina.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

mangas
Postovi: 108
Pridružen/a: 08 sep 2018, 16:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la mangas » 20 okt 2018, 21:47

Penaltiky je napisao/la:
mangas je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:Grand Duchy Of Tuzla. Treba se odvojit, vi ako hoćete hajte š nami.
mogul te nesto pitat brt
pitaj oko moje
kolko me volis od 1 do 10?

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 20 okt 2018, 21:48

tuzlak1987 je napisao/la:
ASD je napisao/la: Ja bih recimo one koji imaju neke papire sa sobom, zaposlio u BiH na nekim deficitarnim radnim mjestima, mozda bi na taj nacin mogli privuci i investitore i raseliti ih sirom BiH.
One bez papira bih tretirao kao i kriminalce, mozda malo bolje.
Kakvo to druze. Mi sami sebi ne mozemo pomoci, migranti moraju u Hrvatsku pa neka se oni dogovaraju sa Njemackom.
Veci su nama problem nego EU, jer smo ih mi pustili na nas teritorij.
Sami smo sebi smjestili, sad trebamo rijesiti taj problem.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.