Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la VanBasten » 16 feb 2018, 22:36

kobe24 je napisao/la:
VanBasten je napisao/la: Ovo je istina.

Potvrdila i Al Arabia, koja je de facto drzavna TV
Vijest jeste istinita, samo sto doktor ekonomije ne moze donositi vjerske propise. Ovaj tip u Arabiji nije nikakav vjerski autoritet, nije clan stalne komisije za fetve i nema nikakve reference da bi mogao izvlaciti propise iz Kur'ana i hadisa. To je ovaj Kovac kao i obicno jedva docekao i osuo je drvlje i kamenje po toj drzavi, ali ce takvi kao on opet na ljeto sa svojim porodicama besplatno put Mekke i Medine.
Brate, to je zavrsena stvar. Niko, pogotovo u vaktu ovog Salmanovog debila od sina, ne moze izjaviti nista slicno na Tvu bez pecata debila. Gotova stvar. Kakva komisija za fetve, pitaju se ko isto ko i ti. Ili u cuzu ko Salman Ouda. Odavno Saudijska Arabija nije imala loshiju vlast, od rahmetli Fejsala sve je lagano krenulo nizbrdo. Siigurno posljednji saudijski kralj vrijedan svakog respekta, izmedjuostalog zato su ga i roknuli. Ja se iskreno nadam kakvom drzavnom udaru tamo nakom oceve mu smrti, inace im se crno pise.
Zadnja izmjena: VanBasten, dana/u 16 feb 2018, 22:38, ukupno mijenjano 1 put.
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Derdiyok » 16 feb 2018, 22:37

Sage je napisao/la:A sto je svaka druga u tim vasim navodima" o bojte se Allaha' ...sto da ga se bojim? Zar me ne bi trebao voljet? I sta ako pogrijesim, ako izaberem pogresno, pa dao mi je razum. Da razlucim dobro i zlo. Zasto strah? Ili da kazem uslov? Zbog Dzehennema? Vatre? Zar me ne bi isti taj Stvoritelj trebao spasiti ako mu zavapim za pomoc? A ne odmah pod mac bato...
Traži oprost na vrijeme i iskreno.

Sutra ću ti detaljnije odgovoriti na ovaj post iz moje perspektive prvenstveno.
Halali, jedva gledam na oči.
Selam za brata kobeta.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la kobe24 » 16 feb 2018, 22:58

VanBasten je napisao/la: Brate, to je zavrsena stvar. Niko, pogotovo u vaktu ovog Salmanovog debila od sina, ne moze izjaviti nista slicno na Tvu bez pecata debila. Gotova stvar. Kakva komisija za fetve, pitaju se ko isto ko i ti. Ili u cuzu ko Salman Ouda. Odavno Saudijska Arabija nije imala loshiju vlast, od rahmetli Fejsala sve je lagano krenulo nizbrdo. Siigurno posljednji saudijski kralj vrijedan svakog respekta, izmedjuostalog zato su ga i roknuli. Ja se iskreno nadam kakvom drzavnom udaru tamo nakom oceve mu smrti, inace im se crno pise.
Slazem se, samo sto se na osnovu toga ne moze suditi o suadijskoj ulemi, koja u takvom sistemu nema nikakva prava. Kovac i njegovi istomisljenici su ovo iskoristili da po drustvenim mrezama ismiju saudijsku ulemu i sve njihove ucenjake (ima ih i jaki su ko beton), a ovaj koji je govorio o valentinovu nije islamski ucenjak i nije dio tamosnje uleme. To bi isto bilo da nas neki ekonomista govori o vjeri i donosi propise, a da onda neka lijeva zemlja kaze kako je taj biser rekao da se u Bosni ne mora nositi marama jer nije propisana u islamu i da se onda njegovo misljenje uzima kao relevantno. Licemjerstvo i mrznja ovih nasih strucnjaka svako malo isplivaju na povrsinu.

Alejkesselam, brate Derdiyoce! :salut:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Barbarossa » 16 feb 2018, 23:04

Kako je dobri ljudi i hellere
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11405
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 16 feb 2018, 23:46

Penaltiky je napisao/la: Idi na srpske :kafa:
Joj šuti, k'o da si znao. :lol:
Objesio se komšija danas, mislim da je pravoslavac. Ako nije, onda je katolik, al' svejedno, neću ići na tu.
Jbt koji đavo mi se dešava po komšiluku, ovo nije normalno. :crazy:
VanBasten je napisao/la:Takodjer mrzim ici na dzenaze, izbjegavam ako ikako mogu.
Jel do empatije, ili do spoznaje vlastite smrtnosti?
Jos uvijek ne mogu ili ne zelim da odgovorim na to pitanje
Meni najgore bude zbog toga što mi odmah kroz glavu prođe kako mi roditelji stare i sve su bolesniji, svejedno je meni što ću ja nekad umrijeti, barem mi je sad svejedno. A i bez toga, kad vidim one ljude uplakane, posebno kad je to neko meni bitan kao danas, hoće nešto da mi bude. Danas sam se bukvalno tresla i nisam se mogla ni iskontrolisati da ne zaplačem, stojim i gledam i samo suze niz lice krenuše. :thumbdown:
Chandrian je napisao/la: Sahrane i svadbe, ne zna se šta je gore. Nijanse su u pitanju. :mrgreen:
Meni svadbe nimalo nisu depresivne. :lol:
miki_92 je napisao/la: dok sam bio HC kladionicar jednom sam otisao mahmuran na dzenazu i ajd sto mi je sve bilo smijesno i sto sam se jedva kontrolisao da izgledam normalno nego sto sam citavo vrijeme od brojeva na nisanima smisljao kombinacije za Bingo

not my proudest moment :shifty:
Eeee dragi Miki. :rol:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la BelminM23 » 16 feb 2018, 23:48

Đe to žene idu na dženazu osim u Turskoj?

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11405
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 16 feb 2018, 23:51

BelminM23 je napisao/la:Đe to žene idu na dženazu osim u Turskoj?
Kod nas idu ispred džamije, izjavi se saučešće i prouči umrlom ispred, i žene ako hoće, samo isprate do ulaza u mezarje, uglavnom. Rijetko koja ide skroz na mezarje, osim ako nije rodbina.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la BelminM23 » 16 feb 2018, 23:57

Aerials je napisao/la: Kod nas idu ispred džamije, izjavi se saučešće i prouči umrlom ispred, i žene ako hoće, samo isprate do ulaza u mezarje, uglavnom. Rijetko koja ide skroz na mezarje, osim ako nije rodbina.
Od mahale do mahale su drugačiji običaji. Kod nas baš rijetko kad dođu žene u blizinu, ako dođu gledaju sa malo veće udaljenosti, recimo 100 metara.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 16 feb 2018, 23:58

BelminM23 je napisao/la:
Aerials je napisao/la: Kod nas idu ispred džamije, izjavi se saučešće i prouči umrlom ispred, i žene ako hoće, samo isprate do ulaza u mezarje, uglavnom. Rijetko koja ide skroz na mezarje, osim ako nije rodbina.
Od mahale do mahale su drugačiji običaji. Kod nas baš rijetko kad dođu žene u blizinu, ako dođu gledaju sa malo veće udaljenosti, recimo 100 metara.
Zavisi i od te žene koja ide i od lokalnih običaja i koliko porodica drzi do tih bekih tradicija.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la VanBasten » 17 feb 2018, 00:10

Aerials je napisao/la: Meni najgore bude zbog toga što mi odmah kroz glavu prođe kako mi roditelji stare i sve su bolesniji, svejedno je meni što ću ja nekad umrijeti, barem mi je sad svejedno. A i bez toga, kad vidim one ljude uplakane, posebno kad je to neko meni bitan kao danas, hoće nešto da mi bude. Danas sam se bukvalno tresla i nisam se mogla ni iskontrolisati da ne zaplačem, stojim i gledam i samo suze niz lice krenuše. :thumbdown:
Ah, razumijem. Bas ovih dana mi je nana bila hasta, mislim pati od astme vec 25 godina vazda je hasta, ali zadnje 2 sedmice je bas ono bila slabija nego inace.A ima i godina. A volim je, bgm, ko majku rodjenu. I stalno mi se vrtilo po glavi, jel ovo zadnja put da je vidim. Evo hvala Bogu posljednja 2 dana osjeca se bolje, nelke infuzije su joj propisali...
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11405
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 17 feb 2018, 00:17

VanBasten je napisao/la: Ah, razumijem. Bas ovih dana mi je nana bila hasta, mislim pati od astme vec 25 godina vazda je hasta, ali zadnje 2 sedmice je bas ono bila slabija nego inace.A ima i godina. A volim je, bgm, ko majku rodjenu. I stalno mi se vrtilo po glavi, jel ovo zadnja put da je vidim. Evo hvala Bogu posljednja 2 dana osjeca se bolje, nelke infuzije su joj propisali...
Ma gadno je tako gledati nekoga svaki dan, i odjednom te nekako udari kako se to može desiti svakog momenta. Joj jbt, ne znam da li se iko ovoliko, pa možda i bespotrebno opterećuje tim stvarima kao ja, jer nije baš da možeš nekako pobjeći od toga. Svima nam je suđeno, al' eto, meni često po glavi.
Nadam se da će ona biti dobro. :D
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la kobe24 » 17 feb 2018, 00:17

VanBasten je napisao/la:
Aerials je napisao/la: Meni najgore bude zbog toga što mi odmah kroz glavu prođe kako mi roditelji stare i sve su bolesniji, svejedno je meni što ću ja nekad umrijeti, barem mi je sad svejedno. A i bez toga, kad vidim one ljude uplakane, posebno kad je to neko meni bitan kao danas, hoće nešto da mi bude. Danas sam se bukvalno tresla i nisam se mogla ni iskontrolisati da ne zaplačem, stojim i gledam i samo suze niz lice krenuše. :thumbdown:
Ah, razumijem. Bas ovih dana mi je nana bila hasta, mislim pati od astme vec 25 godina vazda je hasta, ali zadnje 2 sedmice je bas ono bila slabija nego inace.A ima i godina. A volim je, bgm, ko majku rodjenu. I stalno mi se vrtilo po glavi, jel ovo zadnja put da je vidim. Evo hvala Bogu posljednja 2 dana osjeca se bolje, nelke infuzije su joj propisali...
Samo da znas da se u Tuzli nena zove i 'majkom'. Pogresno ce te skontat ova mala. :mrgreen: Molim Allaha da tvojoj neni podari dug zivot ispunjen zdravljem! :)

Jesi vidjela @Aerials sta je zivot? :P Kazem ja tebi, okani se tog ateizma i prihvati se islama. :kafa:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11405
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 17 feb 2018, 00:22

kobe24 je napisao/la: Samo da znas da se u Tuzli nena zove i 'majkom'. Pogresno ce te skontat ova mala. :mrgreen: Molim Allaha da tvojoj neni podari dug zivot ispunjen zdravljem! :)

Jesi vidjela @Aerials sta je zivot? :P Kazem ja tebi, okani se tog ateizma i prihvati se islama. :kafa:
Pa čim je rekao k'o majku rođenu, znala sam da se radi o mami zapravo. :tralala:
Nije mi ovo prva dženaza, nažalost, a evo još sam tu gdje jesam. :mrgreen:
Čak je jedna od dženaza bila osobi koja me je haman i odgojila, pa ništa. :hmmmm:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la VanBasten » 17 feb 2018, 00:28

kobe24 je napisao/la:
VanBasten je napisao/la: Brate, to je zavrsena stvar. Niko, pogotovo u vaktu ovog Salmanovog debila od sina, ne moze izjaviti nista slicno na Tvu bez pecata debila. Gotova stvar. Kakva komisija za fetve, pitaju se ko isto ko i ti. Ili u cuzu ko Salman Ouda. Odavno Saudijska Arabija nije imala loshiju vlast, od rahmetli Fejsala sve je lagano krenulo nizbrdo. Siigurno posljednji saudijski kralj vrijedan svakog respekta, izmedjuostalog zato su ga i roknuli. Ja se iskreno nadam kakvom drzavnom udaru tamo nakom oceve mu smrti, inace im se crno pise.
Slazem se, samo sto se na osnovu toga ne moze suditi o suadijskoj ulemi, koja u takvom sistemu nema nikakva prava. Kovac i njegovi istomisljenici su ovo iskoristili da po drustvenim mrezama ismiju saudijsku ulemu i sve njihove ucenjake (ima ih i jaki su ko beton), a ovaj koji je govorio o valentinovu nije islamski ucenjak i nije dio tamosnje uleme. To bi isto bilo da nas neki ekonomista govori o vjeri i donosi propise, a da onda neka lijeva zemlja kaze kako je taj biser rekao da se u Bosni ne mora nositi marama jer nije propisana u islamu i da se onda njegovo misljenje uzima kao relevantno. Licemjerstvo i mrznja ovih nasih strucnjaka svako malo isplivaju na povrsinu.

Alejkesselam, brate Derdiyoce! :salut:
Saudijska ulema je u zatvorima i kucnim pritvorima. Kao uostalom i u vecini arapskih zemalja. Ovi po komitetima i jesu sramota, i treba ih prozivati. Robuju i sluze vladarima umjesto Bogu. Kukavice.

Ja, ja, poznat mi je taj obicaj. Mislim da je i u Sandzaku isto.
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 17 feb 2018, 00:35

Većina saudijske uleme je režimska, čast izuzecima.
Čak je i saff kritikovao njihovo ćutanje u vezi katara.
Osim toga, isti se itekako pitaju. Oni su ti koji su uredili zakon koji vlada u državi.
Bitno je da se ne miješaju u odluke koje donosi kralj i recimo ovaj njegov junior.
Uglavnom, selmanov sin hoće reforme i on će ih sprovesti i to u onoj mjeri u kojoj želi.
I da, siguran sam da će imati podršku većine uleme.
Što se tiče ovog konkretnog slučaja tj valentinova, to ne može proći u bosni(to da se ohalali) a kamoli u saudiji.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sarmelino » 17 feb 2018, 00:49

Jel vi trazite zenu bez vozacke?
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la VanBasten » 17 feb 2018, 00:53

Aerials je napisao/la:
VanBasten je napisao/la: Ah, razumijem. Bas ovih dana mi je nana bila hasta, mislim pati od astme vec 25 godina vazda je hasta, ali zadnje 2 sedmice je bas ono bila slabija nego inace.A ima i godina. A volim je, bgm, ko majku rodjenu. I stalno mi se vrtilo po glavi, jel ovo zadnja put da je vidim. Evo hvala Bogu posljednja 2 dana osjeca se bolje, nelke infuzije su joj propisali...
Ma gadno je tako gledati nekoga svaki dan, i odjednom te nekako udari kako se to može desiti svakog momenta. Joj jbt, ne znam da li se iko ovoliko, pa možda i bespotrebno opterećuje tim stvarima kao ja, jer nije baš da možeš nekako pobjeći od toga. Svima nam je suđeno, al' eto, meni često po glavi.
Nadam se da će ona biti dobro. :D
Mozda ti treba kakv hobi? kakvo musko ili zensko :idea:
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11405
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 17 feb 2018, 01:03

VanBasten je napisao/la: Mozda ti treba kakv hobi? kakvo musko ili zensko :idea:
Ma ispunjeno mi je vrijeme poprilično, ali džaba. :D
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la VanBasten » 17 feb 2018, 01:06

Aerials je napisao/la:
VanBasten je napisao/la: Mozda ti treba kakv hobi? kakvo musko ili zensko :idea:
Ma ispunjeno mi je vrijeme poprilično, ali džaba. :D
Haj naleti da se drogiramo, onda
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la VanBasten » 17 feb 2018, 01:21

its coming, drugovi...




i drugarice
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.