Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kanye » 20 okt 2018, 16:46

Bosniacum Lilium je napisao/la: Ako si iz Sarajeva, možeš primijetiti da tu jugonostalgicnu pricu jedino izvaljuju pridoslice (studenti i radnici iz manjih sredina). Ne mislim na izbjeglice rata.

Svaki rodjeni Sarajlija koji je preživio opsadu zna ko je rokao po gradu 4 godine. To su bili prvo titini pioniri, a ubrzo su im se prikljucili cetnici.
Netačno. Imaš dosta rođenih kojim je glavna priča kako je 80ih i prije Sarajevo bilo grad, a sad ne valja jer je otišla raja, a došli papci. To što je raja pucala po Sarajevu im ne smeta. :mrgreen:
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

FoSte95
Postovi: 12650
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la FoSte95 » 20 okt 2018, 19:22

Kanye je napisao/la:
Bosniacum Lilium je napisao/la: Ako si iz Sarajeva, možeš primijetiti da tu jugonostalgicnu pricu jedino izvaljuju pridoslice (studenti i radnici iz manjih sredina). Ne mislim na izbjeglice rata.

Svaki rodjeni Sarajlija koji je preživio opsadu zna ko je rokao po gradu 4 godine. To su bili prvo titini pioniri, a ubrzo su im se prikljucili cetnici.
Netačno. Imaš dosta rođenih kojim je glavna priča kako je 80ih i prije Sarajevo bilo grad, a sad ne valja jer je otišla raja, a došli papci. To što je raja pucala po Sarajevu im ne smeta. :mrgreen:
Ti ljudi koji su otisli iz Sarajeva (u ovom slučaju Srbi) su ljudi cije porodice (većinom) su zivjele u Sarajevo i u tursko vrijeme i normalno da su oni pored muslimana starosjedioca u SA krejirali određeni sistem vrijednosti u gradu pa i taj humor po kome je Sarajevo poznato. Sada ti ljudi otisli na njihovo mjesto su disli ljudi vecinom iz Sandzaka sa nekim drugim osobinama. I ja sam sam dosta puta čuo od Bosnjaka koji odavno zive u SA kako im ne gode Sandze, da jesu Srbi ispali šupci na kraju al su bili raja :urnebes: :urnebes:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24187
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Derdiyok » 20 okt 2018, 19:29

FoSte95 je napisao/la:
Kanye je napisao/la:
Bosniacum Lilium je napisao/la: Ako si iz Sarajeva, možeš primijetiti da tu jugonostalgicnu pricu jedino izvaljuju pridoslice (studenti i radnici iz manjih sredina). Ne mislim na izbjeglice rata.

Svaki rodjeni Sarajlija koji je preživio opsadu zna ko je rokao po gradu 4 godine. To su bili prvo titini pioniri, a ubrzo su im se prikljucili cetnici.
Netačno. Imaš dosta rođenih kojim je glavna priča kako je 80ih i prije Sarajevo bilo grad, a sad ne valja jer je otišla raja, a došli papci. To što je raja pucala po Sarajevu im ne smeta. :mrgreen:
Ti ljudi koji su otisli iz Sarajeva (u ovom slučaju Srbi) su ljudi cije porodice (većinom) su zivjele u Sarajevo i u tursko vrijeme i normalno da su oni pored muslimana starosjedioca u SA krejirali određeni sistem vrijednosti u gradu pa i taj humor po kome je Sarajevo poznato. Sada ti ljudi otisli na njihovo mjesto su disli ljudi vecinom iz Sandzaka sa nekim drugim osobinama. I ja sam sam dosta puta čuo od Bosnjaka koji odavno zive u SA kako im ne gode Sandze, da jesu Srbi ispali šupci na kraju al su bili raja :urnebes: :urnebes:
Takvi se ne mogu uopste zvati pravim Sarajlijama. To mogu biti samo papci lezihljebovici, zna se sta znaci Sarajlija. :D
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 20 okt 2018, 19:51

Ja sam to jednom reko i za Podrinjce u Tuzli pa me napali. Al postoji jedna razlika, Sandže su većinom branile Sarajevo dok je Tuzla Podrinjcima bila tranzit ka Njemačkoj il su čamili po podrumima. Čast izuzecima.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la madridist » 20 okt 2018, 20:10

Blejzer10 je napisao/la:
madridist je napisao/la:"Gubitnici svih zemalja ujedinite se"
Lev Nikolaevich Staljin
:urnebes:
Butthurt dan 12 :mrgreen:

Istraj brate duze nego bosanci za ofsajd protiv Nigerije
:lol:
Ja u seheru 2x eventualno 3x godisnje.
Na kantonu moze biti premijer i jar jar binks sto se mene tice..
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 20 okt 2018, 20:12

madridist je napisao/la:
Blejzer10 je napisao/la:
madridist je napisao/la:"Gubitnici svih zemalja ujedinite se"
Lev Nikolaevich Staljin
:urnebes:
Butthurt dan 12 :mrgreen:

Istraj brate duze nego bosanci za ofsajd protiv Nigerije
:lol:
Ja u seheru 2x eventualno 3x godisnje.
Na kantonu moze biti premijer i jar jar binks sto se mene tice..
Ne može, već je premijer Federacije.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la madridist » 20 okt 2018, 20:17

Da si reko predsjednik manjeg entiteta povjerovo bi vako nemoj da diskreditujes dilfasa :mrgreen:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 20 okt 2018, 20:19

madridist je napisao/la:Da si reko predsjednik manjeg entiteta povjerovo bi vako nemoj da diskreditujes dilfasa :mrgreen:
Očigledno miješaš Jar Jara i Jabbu The Hutta
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la madridist » 20 okt 2018, 20:20

Penaltiky je napisao/la:
madridist je napisao/la:Da si reko predsjednik manjeg entiteta povjerovo bi vako nemoj da diskreditujes dilfasa :mrgreen:
Očigledno miješaš Jar Jara i Jabbu The Hutta
:urnebes:
U pravu si jarane...
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 20 okt 2018, 21:01

Penaltiky je napisao/la:Ja sam to jednom reko i za Podrinjce u Tuzli pa me napali. Al postoji jedna razlika, Sandže su većinom branile Sarajevo dok je Tuzla Podrinjcima bila tranzit ka Njemačkoj il su čamili po podrumima. Čast izuzecima.
Ma hebo Sarajevo, imamo mi svoj kanton. :D

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24187
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Derdiyok » 20 okt 2018, 21:03

ASD je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:Ja sam to jednom reko i za Podrinjce u Tuzli pa me napali. Al postoji jedna razlika, Sandže su većinom branile Sarajevo dok je Tuzla Podrinjcima bila tranzit ka Njemačkoj il su čamili po podrumima. Čast izuzecima.
Ma hebo Sarajevo, imamo mi svoj kanton. :D
Smederevski sandžak jel ? :think: :mrgreen:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 20 okt 2018, 21:15

Derdiyok je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:Ja sam to jednom reko i za Podrinjce u Tuzli pa me napali. Al postoji jedna razlika, Sandže su većinom branile Sarajevo dok je Tuzla Podrinjcima bila tranzit ka Njemačkoj il su čamili po podrumima. Čast izuzecima.
Ma hebo Sarajevo, imamo mi svoj kanton. :D
Smederevski sandžak jel ? :think: :mrgreen:
Mi smo moderni, ne koristimo zastarjele izraze kao Sandzak. :P

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 20 okt 2018, 21:17

Grand Duchy Of Tuzla. Treba se odvojit, vi ako hoćete hajte š nami.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24187
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Derdiyok » 20 okt 2018, 21:18

ASD je napisao/la:
Mi smo moderni, ne koristimo zastarjele izraze kao Sandzak. :P
A što koristite onda izraz Kalemegdan :P
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Drape » 20 okt 2018, 21:20

Žalosno ovo čitati
Građani Bihaća zaustavljaju autobuse i traže migrante. Ne daju da na teritoriju grada dođe ijedan migrant. U gradu je napeta situacija i sudeći prema postupcima građana atmosfera je na granici linča.
I ja se slažem sa svim kritikama upućenim prema vlasti u vezi odnosa prema problemu dolaska ilegalnih migranata, ali ja također čvrsto vjerujem i u čovječnost i poštivanje svakog individualnog bića. To su ljudi svaki sa svojim sudbinama, treba razgovarati, obezbjediti im krov nad glavom, hranu i higijenske uslove dok su u BiH(od strane vlasti, a ne da zavise od dobre volje građana), a ne agresivnošću prema njima pokušati riješiti problem za koji i nisu oni krivi. To nije pravi način.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 20 okt 2018, 21:22

Europa Europljanjma.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 20 okt 2018, 21:23

Penaltiky je napisao/la:Grand Duchy Of Tuzla. Treba se odvojit, vi ako hoćete hajte š nami.
Zajedno smo jaci, nasa pamet i vasa snaga su uvijek dobro prolazile. :kafa:

Derdiyok je napisao/la:roteColon

Mi smo moderni, ne koristimo zastarjele izraze kao Sandzak.


A što koristite onda izraz Kalemegdan
Koliko poznajem geografiju, to se ne koristi u mojoj blizini.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 20 okt 2018, 21:23

Treba samo ispitati na kojim GP oni ulaze u državu, tu će mnogi odgovori da leže. :)
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Osim13 » 20 okt 2018, 21:24

Penaltiky je napisao/la:Ja sam to jednom reko i za Podrinjce u Tuzli pa me napali. Al postoji jedna razlika, Sandže su većinom branile Sarajevo dok je Tuzla Podrinjcima bila tranzit ka Njemačkoj il su čamili po podrumima. Čast izuzecima.
Ovo je tačno. Nisu mi dragi, al Sandžokani i vala i dosta raje iz Istočne Bosne je odbranilo grad.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

mangas
Postovi: 108
Pridružen/a: 08 sep 2018, 16:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la mangas » 20 okt 2018, 21:24

Penaltiky je napisao/la:Grand Duchy Of Tuzla. Treba se odvojit, vi ako hoćete hajte š nami.
mogul te nesto pitat brt

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: alemsa, Felixians4, Jabroni, kraljttbvb, L-Train i 48 gostiju.