Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24175
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Derdiyok » 18 feb 2018, 18:07

Felipe jel sve uredu
® GONGASHI POWERHOUSE ®

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Chat

Post Postao/la filip13 » 18 feb 2018, 18:08

Derdiyok je napisao/la:Felipe jel sve uredu
:thumbup:

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Ferdo » 18 feb 2018, 18:39

Znate šta mene živcira kod naših ljudi mislim Bosanaca i Hercegovaca patriotske orijentacije? Kada počnu s pričom "kako je Bosna prelijepa zemlja s najljepšom prirodom", u smislu kao "to nema nigdje zapadnjak bi ubio za Bosnu".

Mislim dajmo realno. BiH ima te dinarske planine ok ali molim vas...Nemojmo pretjerivati. Priroda nam je prepuna smeća i kesa. Sve to što ima BiH imaju i druge zemlje u Europi. Hrvatska ima prelijepu Dalmaciju, Kvarner, Istru i otoke, plavetno more, lijepi barokni sjever države. Slovenija, Austrija, Italija, Njemačka, Švicarska, Francuska imaju prelijepe Alpe. I nemaju smeća u prirodi.

Mislim da naši ljudi previše uzdižu BiH i daju joj značaj i ljepotu koju u suštini nema. Meni recimo BiH i nije tako nešto izuzetno lijepa. Zapuštena priroda i travnjaci neuređeno sve, kuće sve dosadnije od dosadnije bez fasade, magluština, smog, prljavo nebo, sve puno smeća i kesa. Personifikacija sivila i siromaštva su mi gradovi poput Zenice, Doboja, Zavidovića, Maglaja, pa da ne govorim o istočnoj RS i Podrinju. Ne vidim ni neke izuzetne prirodne ljepote. Ok jest lijepa Perućica, planine naše i to. Ali nije da to drugim državama fali. Očito ljudi nisu išli dalje od granice BiH kad govore koliko je naša zemlja lijepa. Pa naše rijeke su pune smeća. A sve što ima BiH kao planinska zemlja ima recimo i jedna Austrija samo milijardu puta uređenije ljepše. Pogledaje samo alpska sela i manja mjesta, to je sve sređeno ko šestarom i lenijarom.

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Chat

Post Postao/la filip13 » 18 feb 2018, 18:41

Ferdo je napisao/la:Znate šta mene živcira kod naših ljudi mislim Bosanaca i Hercegovaca patriotske orijentacije? Kada počnu s pričom "kako je Bosna prelijepa zemlja s najljepšom prirodom", u smislu kao "to nema nigdje zapadnjak bi ubio za Bosnu".

Mislim dajmo realno. BiH ima te dinarske planine ok ali molim vas...Nemojmo pretjerivati. Priroda nam je prepuna smeća i kesa. Sve to što ima BiH imaju i druge zemlje u Europi. Hrvatska ima prelijepu Dalmaciju, Kvarner, Istru i otoke, plavetno more, lijepi barokni sjever države. Slovenija, Austrija, Italija, Njemačka, Švicarska, Francuska imaju prelijepe Alpe. I nemaju smeća u prirodi.

Mislim da naši ljudi previše uzdižu BiH i daju joj značaj i ljepotu koju u suštini nema. Meni recimo BiH i nije tako nešto izuzetno lijepa. Zapuštena priroda i travnjaci neuređeno sve, kuće sve dosadnije od dosadnije bez fasade, magluština, smog, prljavo nebo, sve puno smeća i kesa. Personifikacija sivila i siromaštva su mi gradovi poput Zenice, Doboja, Zavidovića, Maglaja, pa da ne govorim o istočnoj RS i Podrinju. Ne vidim ni neke izuzetne prirodne ljepote. Ok jest lijepa Perućica, planine naše i to. Ali nije da to drugim državama fali. Očito ljudi nisu išli dalje od granice BiH kad govore koliko je naša zemlja lijepa. Pa naše rijeke su pune smeća. A sve što ima BiH kao planinska zemlja ima recimo i jedna Austrija samo milijardu puta uređenije ljepše. Pogledaje samo alpska sela i manja mjesta, to je sve sređeno ko šestarom i lenijarom.


ok

Avatar
Asteriks
Postovi: 14222
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 18 feb 2018, 19:07

Prokosko jezero, Cvrsnica, Perucica, Zelengora, Maglic, Prenj, Bjelasnica, Zec Planina... Una, Neretva... Stećci, stari bosanski gradovi: Pocitelj, Maglaj, Zvornik, Bobovac... fenomenala tvrdjava u Jajcu, pa u Tesnju, grad Ostrozac itd.

Mnoogo ljepote na tako malom prostoru, pocev od prirodne do kulturno-istorijske. :tokralju:

Svaka drzava je specificna po nekim detaljima kao sto je i nasa BiH, na sebi svojstven nacin.

Nemos zbog mentaliteta levela primitivnih zajednica degradirat navedeno. Za takve postove ne treba djelit banove vec fine, vruce pljuske.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18607
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 18 feb 2018, 19:39

Bosna je prosjek
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la BelminM23 » 18 feb 2018, 19:40

Kozojebu, odakle si? Pokenjam ti se u mahalu.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18607
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 18 feb 2018, 19:45

BiH treba težiti NATO-u ako hoće napredak
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Bundesliga
Postovi: 11424
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Bundesliga » 18 feb 2018, 20:01

U pravu je čovjek, pogotovo ovo za smeće. Snijeg mi je jedino drag jer pokrije svu tu prljavštinu i stvara iluziju čistoće. Voziš se autobusom, pogledaš kroz prozor a ono kese po obalama rijeka. Ružno za pogledati, a zamislite tek kada stranci vide tu grozotu.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sljivo » 18 feb 2018, 20:15

Ima se ovdje šta pokazat pod ljepotom ali to se ne cijeni. Slika prirode je slika svih nas. Ljudi su Dolinu smrti napravili turističkom atrakcijom, ljudi gledju jbn boje na stijenama.

Vozim se neki dan kroz grad, pored auto otvara prozor, kontam šta je, kad iz auta kora banane. Odem na planinu, da prodišem zraka kad u žbunu stoji ambalaža dvoguze pive. Nekom ukaži na to i ispadaš majmun i levat, ne, pokupi to onda si još veći.

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la zizu1991 » 18 feb 2018, 20:23

Sto si levat? Furate se na zapad i njihovu cistocu, a vodite se logikom sto cu ja cistiti ono sto poserru drugi? Pa stranac digne I svoje I tudje s poda ako vidi, jer je ekoloski osvjesten I ne gleda sta ce mu ko misliti o ponasanju Prema sredini jer je normalno da se cuva svoje zivotno staniste. Sta vi svi koji serrete o prljavstini u gradovima sirom BiH radite da biste svoju mahalu ucinili cistom? Ima li vas u nekim organizacijama, jeste li aktivisti za cistocu vasih lokalnih zajednica? Ako jeste, svaka cast, ako ne, mnogo serrete na fazon sta treba a ni guzicom da mrdnete u drugom pravcu.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 18 feb 2018, 20:32

zizu1991 je napisao/la:Sto si levat? Furate se na zapad i njihovu cistocu, a vodite se logikom sto cu ja cistiti ono sto poserru drugi? Pa stranac digne I svoje I tudje s poda ako vidi, jer je ekoloski osvjesten I ne gleda sta ce mu ko misliti o ponasanju Prema sredini jer je normalno da se cuva svoje zivotno staniste. Sta vi svi koji serrete o prljavstini u gradovima sirom BiH radite da biste svoju mahalu ucinili cistom? Ima li vas u nekim organizacijama, jeste li aktivisti za cistocu vasih lokalnih zajednica? Ako jeste, svaka cast, ako ne, mnogo serrete na fazon sta treba a ni guzicom da mrdnete u drugom pravcu.
Koliko sam puta cistio ilincicu, banju, grad na lets do it i opet cu, al treba kaznjavat ****
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 18 feb 2018, 20:38

Ne znam za druge EU zemlje, ali mogu napisat par riječi o onome što sam vidio u njemačkoj i francuskoj.
Jaro, da nemaju jaku komunalnu službu, za hevtu bi se ugušili u smeću.
Kad poraniš recimo u ponedjeljak, željezničke stanice su zatrpane smećem.
Smeće, gomile povraćine koje su ostavili pijani posjetioci diskoteka i sl.
Ono što ih sprečava da od prirode naprave smetljarnik jesu drakonske kazne, kao i tuzibabe (dobro je da ih ima)
koje snime šta se desilo i obavijeste policiju.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la zizu1991 » 18 feb 2018, 20:39

Penaltiky je napisao/la:Koliko sam puta cistio ilincicu, banju, grad na lets do it i opet cu, al treba kaznjavat ****
Tako je burazeru, slažem se, svaka čast. Jedino što ne volim je kritiziranje a ne mrdanje qurcem da se nešto riješi. Isto k'o stanje u društvu. Malo više povjerenja i aktivizma, konkretno upravljanje našim životima po principu pokušao sam i stalno pokušavam da bi mi bilo bolje nikome neće škoditi. Najlakše je kafe ispijati i govoriti šta treba. Yebem ja naš mentalitet.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Bundesliga
Postovi: 11424
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Bundesliga » 18 feb 2018, 20:43

zizu1991 je napisao/la:Sto si levat? Furate se na zapad i njihovu cistocu, a vodite se logikom sto cu ja cistiti ono sto poserru drugi? Pa stranac digne I svoje I tudje s poda ako vidi, jer je ekoloski osvjesten I ne gleda sta ce mu ko misliti o ponasanju Prema sredini jer je normalno da se cuva svoje zivotno staniste. Sta vi svi koji serrete o prljavstini u gradovima sirom BiH radite da biste svoju mahalu ucinili cistom? Ima li vas u nekim organizacijama, jeste li aktivisti za cistocu vasih lokalnih zajednica? Ako jeste, svaka cast, ako ne, mnogo serrete na fazon sta treba a ni guzicom da mrdnete u drugom pravcu.
Zato što imaju ljudi koji zarađuju za život od toga. Ili možda da radimo za komunalce a da oni uzimaju pare. Ovdje nije problem podignuti smeće s poda, ovdje je problem u svijesti pojedinca. Zašto uopšte bacati smeće na ulicu ili još gore u rijeku? Meni to nikada ne bi palo na pamet da uradim. Ako mogu ja da ne bacam smeće mogu i ostali. Ako nećeš milom hoćeš silom. Vidiš ga da baca smeće, natjeraš ga da očisti i plus mu kaznu napišeš pa ćeš vidjeti onda hoće li bacati. Da se razumijemo ja se ne ložim na zapad ali kod njih je dobro što pored zakona koji to zabranjuju oni imaju svijest da to ne rade. Kod njih ako se ljubimac posere oni će pokupiti jer je to njihova dužnost (ili će fasovati žestoku kaznu naravno). Ne bi bilo ni potrebe za raznoraznim organizacijama da zakoni funkcionišu. Svako treba da krene od sebe, takva pravila uopšte nije teško poštovati jer idu u našu korist, pa u čemu je onda problem? Problem je u mentalitetu i seljakluku. Ljudi su kao životinje, ako im pustiš iživljavat će se.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 18 feb 2018, 20:49

Ko nije prošao Jalom/Trgom i u dosta manjoj mjeri parkom subotom ujutro nema pojma šta je nered i gurbetluk.

Jbt ja nosam omot od zvake, cokoladice, slip od dopune, bankomata u dzepu a vamo lola kesu kroz prozor.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la zizu1991 » 18 feb 2018, 21:01

Bundesliga je napisao/la: Zato što imaju ljudi koji zarađuju za život od toga. Ili možda da radimo za komunalce a da oni uzimaju pare. Ovdje nije problem podignuti smeće s poda, ovdje je problem u svijesti pojedinca. Zašto uopšte bacati smeće na ulicu ili još gore u rijeku? Meni to nikada ne bi palo na pamet da uradim. Ako mogu ja da ne bacam smeće mogu i ostali. Ako nećeš milom hoćeš silom. Vidiš ga da baca smeće, natjeraš ga da očisti i plus mu kaznu napišeš pa ćeš vidjeti onda hoće li bacati. Da se razumijemo ja se ne ložim na zapad ali kod njih je dobro što pored zakona koji to zabranjuju oni imaju svijest da to ne rade. Kod njih ako se ljubimac posere oni će pokupiti jer je to njihova dužnost (ili će fasovati žestoku kaznu naravno). Ne bi bilo ni potrebe za raznoraznim organizacijama da zakoni funkcionišu. Svako treba da krene od sebe, takva pravila uopšte nije teško poštovati jer idu u našu korist, pa u čemu je onda problem? Problem je u mentalitetu i seljakluku. Ljudi su kao životinje, ako im pustiš iživljavat će se.
To je širi društveni problem. Od obrazovnog sistema do zakonodavnog te izvršnog organa vlasti. Sve treba da je uvezano, od vrtića do osnovnog obrazovanja i stvaranja adekvatnih temelja i nametanja adekvatnih društvenih normi ponašanja koje su racionalne i nenaprasne. Dijete treba da se uči da štiti prirodu, da je poštuje i da poštuje svaki pedalj zemlje kojom hoda. Osim pedagoškog uticaja od strane odgojno-obrazovne institucije, veliku ulogu tu treba da imaju i roditelji. Svako od nas jednog dana će biti, ili želi postati roditelj. Vratimo se na sebe same. Proces fotosinteze. Zakoni bi bili tu predostrožnosti radi, iako nam je sistem u qurcu, to se slažem.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24175
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Derdiyok » 18 feb 2018, 21:06

® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Ferdo » 18 feb 2018, 21:09

Nije da BiH uopće nema šta pokazati, naravno da ima. Ali postoji velik broj ljudi u BiH koji se ponašaju fašistički u smislu "Nema zemlje lijepe kao što je Bosna, svi su ostali ispod". Ima lijepih i ljepših puno. Recimo u mene rođak misli da BiH ima puno više prirodnih ljepota od USA. Kaže meni "Kakva Amerika, beton, stakli i čelik. Ne bih otišao tamo da gledam betonjare nema šanse." A ljudi imaju hiljade nacionalnih parkova. Al mu je zato planina Prenj pojam kojem se divi čitava Europa. Eto Europi su pojam Dinaridi, nemaju oni Alpe pa se moraju našim Dinaridima punim smeća diviti.

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la zizu1991 » 18 feb 2018, 21:17

Ferdo je napisao/la:Nije da BiH uopće nema šta pokazati, naravno da ima. Ali postoji velik broj ljudi u BiH koji se ponašaju fašistički u smislu "Nema zemlje lijepe kao što je Bosna, svi su ostali ispod". Ima lijepih i ljepših puno. Recimo u mene rođak misli da BiH ima puno više prirodnih ljepota od USA. Kaže meni "Kakva Amerika, beton, stakli i čelik. Ne bih otišao tamo da gledam betonjare nema šanse." A ljudi imaju hiljade nacionalnih parkova. Al mu je zato planina Prenj pojam kojem se divi čitava Europa. Eto Europi su pojam Dinaridi, nemaju oni Alpe pa se moraju našim Dinaridima punim smeća diviti.
Uredimo mi svoju avliju, lako ćemo za tudju. Prvi sam pobornik putovanja i pasionirani zaljubljenik u kulture drugih zemalja, običaje, prirode, parkove i sve ostalo što može da ponudi neka druga država ali naš problem nije subjektivni stav i lokal ili global patriotizam odredjenog žitelja naše Bosne i Hercegovine. Problem je kanalisanje njegovog patriotizma u pravome smjeru.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], LamineDiarra, Zaniolo i 21 gost.