Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 11 jul 2019, 20:22

Sage je napisao/la: Pa sta je sa RS gdje vecina odredjuje manjini?
Mislio sam u smislu da ateisti ne mogu nista s tim sto muslimani/pravoslavci/katolici hoce da imaju vjeronauku u skolama. A, s druge strane, niko ih (ateiste) ne prisiljava da oni sami idu na te casove. Sto znaci, svi rade, uce, sta zele.

U RS-u, iako ne znam na sta tacno ciljas, to nije ni blizu tako. Druga stvar, zna se sta je Ustavom svim konstitutivnim narodima garantovano, a tamo je sve osim toga.

Ili mislis da zbog sake ateista treba zatvoriti sve vjerske objekte po BiH?

Avatar
Sage
Postovi: 5332
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sage » 11 jul 2019, 20:27

Federer17 je napisao/la:
Sage je napisao/la: Pa sta je sa RS gdje vecina odredjuje manjini?
Mislio sam u smislu da ateisti ne mogu nista s tim sto muslimani/pravoslavci/katolici hoce da imaju vjeronauku u skolama. A, s druge strane, niko ih (ateiste) ne prisiljava da oni sami idu na te casove. Sto znaci, svi rade, uce, sta zele.

U RS-u, iako ne znam na sta tacno ciljas, to nije ni blizu tako. Druga stvar, zna se sta je Ustavom svim konstitutivnim narodima garantovano, a tamo je sve osim toga.

Ili mislis da zbog sake ateista treba zatvoriti sve vjerske objekte po BiH?
Ama mislim sto vecina namece manjini, od jezika, obrazovnog sistema.

A kad si vec spomenuo vjeronauk, koji će kur.. u skoli? kultura religija u osnovnoj, to je ok, teologija ili neki tip u srednjoj i to je ok al da bas imas vjeronauku određene religije, sta ce ti to? bolje da ubace vise fizickog ili informaticke grupe predmeta.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 11 jul 2019, 20:31

Da se zna čija je škola.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 11 jul 2019, 20:33

ASD je napisao/la:Da se zna čija je škola.
Ja prije odem pa prcam rumenog hodžicu :mrgreen:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la jasmin10 » 11 jul 2019, 20:35

Kod nas u gimnaziji te niko nije tjerao da ides. Svake godine su se potpisivao da li zelis ici.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 11 jul 2019, 20:36

jasmin10 je napisao/la:Kod nas u gimnaziji te niko nije tjerao da ides. Svake godine su se potpisivao da li zelis ici.
Kod nas u ETŠ nisi morao ni na Elektroniku, Mašine i Motore a kamoli na vjero"nauku"
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Fantasista » 11 jul 2019, 20:40

Penaltiky je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Kod nas u gimnaziji te niko nije tjerao da ides. Svake godine su se potpisivao da li zelis ici.
Kod nas u ETŠ nisi morao ni na Elektroniku, Mašine i Motore a kamoli na vjero"nauku"
Ne spominji mašine sanjat ću Luciju večeras :lol:

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 11 jul 2019, 20:42

Fantasista je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Kod nas u gimnaziji te niko nije tjerao da ides. Svake godine su se potpisivao da li zelis ici.
Kod nas u ETŠ nisi morao ni na Elektroniku, Mašine i Motore a kamoli na vjero"nauku"
Ne spominji mašine sanjat ću Luciju večeras :lol:
Vidim je počesto s kćerkom (?) Vahdeta je bila car nut je vidiš nit čuješ :rol: Mladen bog, buda, alah :tokralju: Tomo pokojni isto car, DoFu samo briše izostanke :rol: A Mirkec me svake godine izjebe s onim svojim glupostima, kasnije mi dobro dođe u životu :mrgreen:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 11 jul 2019, 20:47

Sage je napisao/la: Ama mislim sto vecina namece manjini, od jezika, obrazovnog sistema.

A kad si vec spomenuo vjeronauk, koji će kur.. u skoli? kultura religija u osnovnoj, to je ok, teologija ili neki tip u srednjoj i to je ok al da bas imas vjeronauku određene religije, sta ce ti to? bolje da ubace vise fizickog ili informaticke grupe predmeta.
Pa gdje u mom slucaju neko od vecine (muslimana, naprimjer) namece manjiti (ateistima) nesto, kad kazem da svi trebaju uciti sta zele?

Zasto ne bi bila, ako postoje oni koji hoce da to uce, ili bi ti da se na silu odredjuje ko ce sta uciti? Kod mene je bila i vjeronauka i religija, pa si imao pravo birati sta zelis uciti. Samim tim sto su svi s muslimanskim imenima (osim jednog) odabrali islamsku vjeronauku (umjesto religije) ti valjda nesto govori.

Avatar
sljivo
Postovi: 14320
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sljivo » 11 jul 2019, 21:07

Najveći apsurd je kad Turci drže govore i morališu o genocidu, tako to loše izgleda, ne stoji.

Avatar
ItsRamiz
Postovi: 1825
Pridružen/a: 05 apr 2019, 21:37
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ItsRamiz » 11 jul 2019, 21:57

a jest fino vrijeme
Prolaznoscu svojom Tebe svjedocim
stvorio Si mene prvo nemocnim
pa mi snagu dao, sad je uzimas
Ti si tvorac, Ti sve tajne znas

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37561
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 11 jul 2019, 22:03

Nema nista bez medjusobne saradnje i tako sirenja dobrih primjera, zivot jedni sa drugima je jedina opcija. Ovako to u biznisu kada se radi se ne osjeti ni 1%, nacionalizam itd.

Sto se tice politike CIK sa strancima namjesta izbore.

Avatar
ItsRamiz
Postovi: 1825
Pridružen/a: 05 apr 2019, 21:37
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ItsRamiz » 11 jul 2019, 22:20

tuzlak1987 je napisao/la:Nema nista bez medjusobne saradnje i tako sirenja dobrih primjera, zivot jedni sa drugima je jedina opcija. Ovako to u biznisu kada se radi se ne osjeti ni 1%, nacionalizam itd.

Sto se tice politike CIK sa strancima namjesta izbore.
jesi ti naivan :rol:
Prolaznoscu svojom Tebe svjedocim
stvorio Si mene prvo nemocnim
pa mi snagu dao, sad je uzimas
Ti si tvorac, Ti sve tajne znas

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Osim13 » 11 jul 2019, 22:29

ItsRamiz je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Nema nista bez medjusobne saradnje i tako sirenja dobrih primjera, zivot jedni sa drugima je jedina opcija. Ovako to u biznisu kada se radi se ne osjeti ni 1%, nacionalizam itd.

Sto se tice politike CIK sa strancima namjesta izbore.
jesi ti naivan :rol:
Kakvo je vrijeme
sljivo je napisao/la:Najveći apsurd je kad Turci drže govore i morališu o genocidu, tako to loše izgleda, ne stoji.
Baš. Apsurd.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Derdiyok » 11 jul 2019, 22:37

jasmin10 je napisao/la:Da li djeca u nasim skolama uce da je pocinjen genocid nad Bošnjacima od strane srpskih agresora ?
Nije samo od srpskih, već i od crnogorskih i hrvatskih.
Federer17 je napisao/la: Garantujem da je ogromna vecina Srba istih stavova kao i ovih 90. i da bi nam isto ovo uradili prvom prilikom. Dovoljno je vidjeti negiranje genocida, kao i brojne komentare u kojima se iskazuje mrznja prema Bosnjacima-muslimanima.

Dobro danas neko napisa: "Niti smo se mi opametili, niti su se oni pokajali."
Istina. Nažalost.
ASD je napisao/la: Zadnji rat je drugovi prošao prije 25 godina, vi još pričate o tome.
Držite se sadašnjosti.
Jeste, prošao je, ali jesi li ti svjestan da bi se isto ponovilo sutra da se ukaže prilika ? Bez obzira koliko mi kao narod bili tolerantni i htjeli normalan život, suživot sa svima bez obzira na nacionalnost i vjeroispovjest. Neke stvari ne možeš iskorijeniti iz gena koji se prenose sa koljena na koljeno.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 11 jul 2019, 22:52

Saradnja je moguca onda kada se mladjim narastajima usade prave vrijednosti. Toga ni na vidiku obzirom da se cijeli obrazovni sistem temelji na negiranju genocida te uopce cinjenica.

Svaki narod ima svoj ponos, tradiciju te moralna načela koja mu namecu pravila ponašanja. Kada dio pomenutog pokusas izbrisati onda se, u pravilu moras suočiti sa posljedicama, prvo pravnim ali i onim dubljim, moralnim. Do oprosta nema pomirenja a da bi porastao moras imati donju granicu dostojanstva.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 11 jul 2019, 23:00, ukupno mijenjano 3 puta.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
sljivo
Postovi: 14320
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sljivo » 11 jul 2019, 22:57

Nisu svi takvi, ima ih i tolerantnih i poštenih. A oni koji jesu takvi samo su opranih mozgova. Ne može me niko ubjediti da je to genetski. Sve to rade crkva i političari da bi sebe održali iznad i sebi prigrabili što više para i ugode. To ima i kod nas, doduše umjerenije, al se priča o žrtvi nikad neće prestati promovisati niti težiti suživotu jer to istim kao ovim gore nabrojanim ne odgovara. I zbog takvih puše svi, i koji jesu za ovakvo stanje i oni koji nisu. Pranje mozga dok si mlađi i biranje u zrelosti onih koji podržavaju to pranje mozga su u sprezi. Potrebno je i tamo i ovamo par ljudi, ideja koji bi to zaustavili i krenuli u drugom pravcu, i za 50, 100 godina ne bi mogao poznati ove krajeve.

Avatar
ItsRamiz
Postovi: 1825
Pridružen/a: 05 apr 2019, 21:37
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ItsRamiz » 11 jul 2019, 23:03

lijepo je vrijeme
treba samo o vremenu pricati i onda su svi dobri
Prolaznoscu svojom Tebe svjedocim
stvorio Si mene prvo nemocnim
pa mi snagu dao, sad je uzimas
Ti si tvorac, Ti sve tajne znas

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 11 jul 2019, 23:05

Radi politika ali mase slusaju. Da bi pokrenuo stvari sa mrtve tačke trebas nove generacije ali sto dobiti kada se, kako su Srbiji tako i RS, u nastavnom planu ne nalazi spomen genocida te objektivna strana price.

Ko ce tim narastajima usaditi prave vrijednosti kada odrastu na lažima ?
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 11 jul 2019, 23:05, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 11 jul 2019, 23:05

Derdiyok je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Da li djeca u nasim skolama uce da je pocinjen genocid nad Bošnjacima od strane srpskih agresora ?
Nije samo od srpskih, već i od crnogorskih i hrvatskih.
Federer17 je napisao/la: Garantujem da je ogromna vecina Srba istih stavova kao i ovih 90. i da bi nam isto ovo uradili prvom prilikom. Dovoljno je vidjeti negiranje genocida, kao i brojne komentare u kojima se iskazuje mrznja prema Bosnjacima-muslimanima.

Dobro danas neko napisa: "Niti smo se mi opametili, niti su se oni pokajali."
Istina. Nažalost.
ASD je napisao/la: Zadnji rat je drugovi prošao prije 25 godina, vi još pričate o tome.
Držite se sadašnjosti.
Jeste, prošao je, ali jesi li ti svjestan da bi se isto ponovilo sutra da se ukaže prilika ? Bez obzira koliko mi kao narod bili tolerantni i htjeli normalan život, suživot sa svima bez obzira na nacionalnost i vjeroispovjest. Neke stvari ne možeš iskorijeniti iz gena koji se prenose sa koljena na koljeno.
"Mi kao narod". Govori u svoje ime.
Razlike su velioe medju pojedincima.
Od onih koji zvekecu oruzjem do onih normalnih koje te stvari ne zanimaju.
Zadnja izmjena: ASD, dana/u 11 jul 2019, 23:08, ukupno mijenjano 2 puta.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: alemsa, ReX2, Sheyi i 20 gostiju.