Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

Federer17
Kontakt:

PostPostao/la Federer17 » 11 jul 2019, 19:58

ASD WroteColonO svojoj vjeri? zar to nije stvar pojedinca?
Slažem se za obrazovanje, ali to automatski znači šutnuti vjeru iz škole.

Da žalili su se, jedan koji je stranac, i jedan koji će za godinu dana postati stranac se žalili na ovoj temi kako je Srebrenica zaboravljena.
Evo ga još jedan, post iznad mene.
Lik prema kome patriotizam znači zgražati se kad neki hokejaš podere Bošnjakinju. :facepalm:

Da, stvar pojedinca u smislu da nikome nista ne nameces, ali sad ako ti imas u planu, u drzavi gdje se vecina Bosnjaka izjasnjavaju kao muslimani, da nesto pametujes - logicno da neces dobro proci. Zasto izbaciti iz skole, kada ti, koji to ne zelis uciti, imas potpuno pravo da ne ides na te casove? I zasto izbaciti, ako je velika vecina protiv toga?

Zar to tvoje nije nelogicno, da manjine (ateiste) odredjuju nesto apsolutnoj vecini - muslimanima? Gdje to ima?

Koja je razlika biti u Bosni i Njemackoj, a svejedno na isti nacin se sjecati Srebrenice - objaviti na drustvenim mrezama sliku par dana u julu? Po meni, apsolutno isto.
Neka svako ide za svojom nafakom, 90% njih ide sto mora.

P.S. Zadnji post s moje strane, zaboravio sam da s tobom do sabaha nema kraja. Davno sam odlucio da na ovom forumu nema svrhe ozbiljno diskutovati.

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 11 jul 2019, 20:00

ASD WroteColon
jasmin10 WroteColon
KK_Bosna WroteColonbalija = cetnik = ustasa. svi su ista **** oni koji po defaultu mrze nekoga ko je druge boje koze/ko se drugom bogu moli/ko drugi jezik prica.

Jesu li u ratu svi isti bili ?

Ratu ili ratovima?
Zadnji rat je drugovi prošao prije 25 godina, vi još pričate o tome.
Držite se sadašnjosti.

O cemu pricas ? Pitam da li su u ratu bili svi isti ?
Na danasnji dan se prica o Srebrenici. Sta treba zaboraviti to sve ? ?

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 11 jul 2019, 20:02

Federer17 WroteColon

Da žalili su se, jedan koji je stranac, i jedan koji će za godinu dana postati stranac se žalili na ovoj temi kako je Srebrenica zaboravljena.
Lik prema kome patriotizam znači zgražati se kad neki hokejaš podere Bošnjakinju. :facepalm:

Da, stvar pojedinca u smislu da nikome nista ne nameces, ali sad ako ti imas u planu, u drzavi gdje se vecina Bosnjaka izjasnjavaju kao muslimani, da nesto pametujes - logicno da neces dobro proci. Zasto izbaciti iz skole, kada ti, koji to ne zelis uciti, imas potpuno pravo da ne ides na te casove? I zasto izbaciti, ako je velika vecina protiv toga?

Zar to tvoje nije nelogicno, da manjine (ateiste) odredjuju nesto apsolutnoj vecini - muslimanima? Gdje to ima?

Koja je razlika biti u Bosni i Njemackoj, a svejedno na isti nacin se sjecati Srebrenice - objaviti na drustvenim mrezama sliku par dana u julu? Po meni, apsolutno isto.

P.S. Zadnji post s moje strane, zaboravio sam da s tobom do sabaha nema kraja. Davno sam odlucio da na ovom forumu nema svrhe ozbiljno diskutovati.

Ništa ti ja nisam nametnuo. Nego se pozivaš na obrazovanje i nauku, a ubacivao bi nešto što nema veze s obrazovanjem i naukom. Malo nelogično.

Čuj fb, haha. Neka idu, i treba da idu, ali neka ne glume patriotizam.

Hajde nećemo više.

ItsRamiz
Kontakt:

PostPostao/la ItsRamiz » 11 jul 2019, 20:11

a jest fino vrijeme da hoce uvijek ovako biti
Husein-kapetan Gradaščević
Izet Nanić
Edin Džeko

Sage
Kontakt:

PostPostao/la Sage » 11 jul 2019, 20:15

Federer17 WroteColon

Pa sta je sa RS gdje vecina odredjuje manjini?
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Federer17
Kontakt:

PostPostao/la Federer17 » 11 jul 2019, 20:22

Sage WroteColonPa sta je sa RS gdje vecina odredjuje manjini?

Mislio sam u smislu da ateisti ne mogu nista s tim sto muslimani/pravoslavci/katolici hoce da imaju vjeronauku u skolama. A, s druge strane, niko ih (ateiste) ne prisiljava da oni sami idu na te casove. Sto znaci, svi rade, uce, sta zele.

U RS-u, iako ne znam na sta tacno ciljas, to nije ni blizu tako. Druga stvar, zna se sta je Ustavom svim konstitutivnim narodima garantovano, a tamo je sve osim toga.

Ili mislis da zbog sake ateista treba zatvoriti sve vjerske objekte po BiH?

Sage
Kontakt:

PostPostao/la Sage » 11 jul 2019, 20:27

Federer17 WroteColon
Sage WroteColonPa sta je sa RS gdje vecina odredjuje manjini?

Mislio sam u smislu da ateisti ne mogu nista s tim sto muslimani/pravoslavci/katolici hoce da imaju vjeronauku u skolama. A, s druge strane, niko ih (ateiste) ne prisiljava da oni sami idu na te casove. Sto znaci, svi rade, uce, sta zele.

U RS-u, iako ne znam na sta tacno ciljas, to nije ni blizu tako. Druga stvar, zna se sta je Ustavom svim konstitutivnim narodima garantovano, a tamo je sve osim toga.

Ili mislis da zbog sake ateista treba zatvoriti sve vjerske objekte po BiH?

Ama mislim sto vecina namece manjini, od jezika, obrazovnog sistema.

A kad si vec spomenuo vjeronauk, koji će kur.. u skoli? kultura religija u osnovnoj, to je ok, teologija ili neki tip u srednjoj i to je ok al da bas imas vjeronauku određene religije, sta ce ti to? bolje da ubace vise fizickog ili informaticke grupe predmeta.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 11 jul 2019, 20:31

Da se zna čija je škola.

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 11 jul 2019, 20:33

ASD WroteColonDa se zna čija je škola.

Ja prije odem pa prcam rumenog hodžicu :mrgreen:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 11 jul 2019, 20:35

Kod nas u gimnaziji te niko nije tjerao da ides. Svake godine su se potpisivao da li zelis ici.

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 11 jul 2019, 20:36

jasmin10 WroteColonKod nas u gimnaziji te niko nije tjerao da ides. Svake godine su se potpisivao da li zelis ici.

Kod nas u ETŠ nisi morao ni na Elektroniku, Mašine i Motore a kamoli na vjero"nauku"

Fantasista
Kontakt:

PostPostao/la Fantasista » 11 jul 2019, 20:40

Penaltiky WroteColon
jasmin10 WroteColonKod nas u gimnaziji te niko nije tjerao da ides. Svake godine su se potpisivao da li zelis ici.

Kod nas u ETŠ nisi morao ni na Elektroniku, Mašine i Motore a kamoli na vjero"nauku"

Ne spominji mašine sanjat ću Luciju večeras :lol:
FORZA MILAN!

Država Tuzla!

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 11 jul 2019, 20:42

Fantasista WroteColon
Penaltiky WroteColon

Ne spominji mašine sanjat ću Luciju večeras :lol:

Vidim je počesto s kćerkom (?) Vahdeta je bila car nut je vidiš nit čuješ :rol: Mladen bog, buda, alah :tokralju: Tomo pokojni isto car, DoFu samo briše izostanke :rol: A Mirkec me svake godine izjebe s onim svojim glupostima, kasnije mi dobro dođe u životu :mrgreen:

Federer17
Kontakt:

PostPostao/la Federer17 » 11 jul 2019, 20:47

Sage WroteColonAma mislim sto vecina namece manjini, od jezika, obrazovnog sistema.

A kad si vec spomenuo vjeronauk, koji će kur.. u skoli? kultura religija u osnovnoj, to je ok, teologija ili neki tip u srednjoj i to je ok al da bas imas vjeronauku određene religije, sta ce ti to? bolje da ubace vise fizickog ili informaticke grupe predmeta.

Pa gdje u mom slucaju neko od vecine (muslimana, naprimjer) namece manjiti (ateistima) nesto, kad kazem da svi trebaju uciti sta zele?

Zasto ne bi bila, ako postoje oni koji hoce da to uce, ili bi ti da se na silu odredjuje ko ce sta uciti? Kod mene je bila i vjeronauka i religija, pa si imao pravo birati sta zelis uciti. Samim tim sto su svi s muslimanskim imenima (osim jednog) odabrali islamsku vjeronauku (umjesto religije) ti valjda nesto govori.

sljivo
Kontakt:

PostPostao/la sljivo » 11 jul 2019, 21:07

Najveći apsurd je kad Turci drže govore i morališu o genocidu, tako to loše izgleda, ne stoji.

ItsRamiz
Kontakt:

PostPostao/la ItsRamiz » 11 jul 2019, 21:57

a jest fino vrijeme
Izet Nanić
Edin Džeko

tuzlak1987
Kontakt:

PostPostao/la tuzlak1987 » 11 jul 2019, 22:03

Nema nista bez medjusobne saradnje i tako sirenja dobrih primjera, zivot jedni sa drugima je jedina opcija. Ovako to u biznisu kada se radi se ne osjeti ni 1%, nacionalizam itd.

Sto se tice politike CIK sa strancima namjesta izbore.

ItsRamiz
Kontakt:

PostPostao/la ItsRamiz » 11 jul 2019, 22:20

tuzlak1987 WroteColonNema nista bez medjusobne saradnje i tako sirenja dobrih primjera, zivot jedni sa drugima je jedina opcija. Ovako to u biznisu kada se radi se ne osjeti ni 1%, nacionalizam itd.

jesi ti naivan :rol:
Izet Nanić
Edin Džeko

Osim13
Kontakt:

PostPostao/la Osim13 » 11 jul 2019, 22:29

ItsRamiz WroteColon
tuzlak1987 WroteColonNema nista bez medjusobne saradnje i tako sirenja dobrih primjera, zivot jedni sa drugima je jedina opcija. Ovako to u biznisu kada se radi se ne osjeti ni 1%, nacionalizam itd.

jesi ti naivan :rol:

Kakvo je vrijeme

sljivo WroteColonNajveći apsurd je kad Turci drže govore i morališu o genocidu, tako to loše izgleda, ne stoji.

Baš. Apsurd.
Corner taken quickly...OrriIIIIIIIIGGGGGGGGIIIIIIIIIIIIIIIIIII
---------
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Derdiyok
Kontakt:

PostPostao/la Derdiyok » 11 jul 2019, 22:37

jasmin10 WroteColonDa li djeca u nasim skolama uce da je pocinjen genocid nad Bošnjacima od strane srpskih agresora ?

Nije samo od srpskih, već i od crnogorskih i hrvatskih.

Federer17 WroteColon Garantujem da je ogromna vecina Srba istih stavova kao i ovih 90. i da bi nam isto ovo uradili prvom prilikom. Dovoljno je vidjeti negiranje genocida, kao i brojne komentare u kojima se iskazuje mrznja prema Bosnjacima-muslimanima.

Dobro danas neko napisa: "Niti smo se mi opametili, niti su se oni pokajali."

Istina. Nažalost.

ASD WroteColonZadnji rat je drugovi prošao prije 25 godina, vi još pričate o tome.
Držite se sadašnjosti.

Jeste, prošao je, ali jesi li ti svjestan da bi se isto ponovilo sutra da se ukaže prilika ? Bez obzira koliko mi kao narod bili tolerantni i htjeli normalan život, suživot sa svima bez obzira na nacionalnost i vjeroispovjest. Neke stvari ne možeš iskorijeniti iz gena koji se prenose sa koljena na koljeno.
Alter Hass in meiner Brust, doch ich versuch', mich zu ändern

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.