Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
DesimaL
Postovi: 4419
Pridružen/a: 22 maj 2011, 19:48
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la DesimaL » 08 jun 2015, 23:48

Sveti je napisao/la:Koji je model?
Ascend mate 7 :)
Visca el Barça ! Mes que un club !

Mula00
Postovi: 18
Pridružen/a: 19 feb 2015, 21:32
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Mula00 » 09 jun 2015, 01:37

Preporučujetel mi samsung galaxy s3 i9300 ili neki drugi android mobitel u cjenovnom rangu do 300km :)


Popravio ocjene pa sada nagrada :lol: :P

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 09 jun 2015, 02:58

e dobar si onda :)

Motorola Moto G2 mi pada prva na pamet

Avatar
Sveti
Postovi: 10196
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sveti » 09 jun 2015, 06:08

DesimaL je napisao/la:
Sveti je napisao/la:Koji je model?
Ascend mate 7 :)
Da nije ascend 2? Odlican je to Model, cura ima idol 2 i ne zali se, cak mu ni Kamera nije losa :mrgreen:
QUARESMA 18<<< je napisao/la:e dobar si onda :)

Motorola Moto G2 mi pada prva na pamet
uuu kako moto ima jake serije, kad su u pitanju ograniceni budgeti, moto ili neki od nexus serije.
naprijed rejal

Avatar
treci
Postovi: 478
Pridružen/a: 13 nov 2011, 19:14
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la treci » 09 jun 2015, 07:36

QUARESMA 18<<< je napisao/la:OMG danas uzeo u ruke malo G3, u sred bijela dana nista se ne vidi, da povecam brightness, kaze ne moze, telefon se zagrijao

koja glupost nevjerovatno, ja ga nakon ovoga ne bih uzeo nema te sile

sad ne znam koja je verzija androida bila na njemu, da li je to bio kitkat, da li su izbacili taj fičr s lolipop apdejtom,
Kod mene je lizalica, i ne sjecam se da sam imao tih problema, uvijek je pregledno i uvijek je podesivo to kako god zelim dodatno da podesim

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la madridist » 09 jun 2015, 17:31

treci je napisao/la:
QUARESMA 18<<< je napisao/la:OMG danas uzeo u ruke malo G3, u sred bijela dana nista se ne vidi, da povecam brightness, kaze ne moze, telefon se zagrijao

koja glupost nevjerovatno, ja ga nakon ovoga ne bih uzeo nema te sile

sad ne znam koja je verzija androida bila na njemu, da li je to bio kitkat, da li su izbacili taj fičr s lolipop apdejtom,
Kod mene je lizalica, i ne sjecam se da sam imao tih problema, uvijek je pregledno i uvijek je podesivo to kako god zelim dodatno da podesim

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Usred bijela dana nista se ne vidi
da ti nije ko ciglu dao i reko G3 :lol:
Moje iskustvo sa G3 je uberpozitivno,skoro 10 mjeseci svakodnevne torture a isti je ko i prvi dan.
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
treci
Postovi: 478
Pridružen/a: 13 nov 2011, 19:14
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la treci » 09 jun 2015, 17:33

madridist je napisao/la:
treci je napisao/la:
QUARESMA 18<<< je napisao/la:OMG danas uzeo u ruke malo G3, u sred bijela dana nista se ne vidi, da povecam brightness, kaze ne moze, telefon se zagrijao

koja glupost nevjerovatno, ja ga nakon ovoga ne bih uzeo nema te sile

sad ne znam koja je verzija androida bila na njemu, da li je to bio kitkat, da li su izbacili taj fičr s lolipop apdejtom,
Kod mene je lizalica, i ne sjecam se da sam imao tih problema, uvijek je pregledno i uvijek je podesivo to kako god zelim dodatno da podesim

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Usred bijela dana nista se ne vidi
da ti nije ko ciglu dao i reko G3 :lol:
Moje iskustvo sa G3 je uberpozitivno,skoro 10 mjeseci svakodnevne torture a isti je ko i prvi dan.
potpisujem sto si rekao, samo sto je kod mene nekih 6-7 mjeseci

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 09 jun 2015, 18:13

govorim kad se telefon zagrije da ne mozes povecati brightnes na maximumu

Gost

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Gost » 09 jun 2015, 18:36

[quote="FrancescoTotti"]Slucajno naletih na ovu temu a nedavno sam kupio telefon i dosta sam se premišljao, da li iOS ili Android, vrijedi li dati dosta para ili ne, da li uzeti u bhtelecomu, nekom mobil shopu, na piku, da li kupiti nov ili polovan..... Ma haos imaš da biraš, gledao sam mali Milkom reviewa skoro svakog novijeg moba na yt.. Al nakraju se sve svodi na ono sto ti želiš i ono sto tebi treba.
Ja sam se premišljao između xperie z3 i iPhonea 5s, na kraju sam kupio ovo drugo, i nimalo se ne kajem. Kupio sam ga na piku, polovan, 32gb a uz to veoma dobro očuvan..
Mobitel sam platio 650km, i ni zato se nimalo ne kajem, jednostavno osjećaj koji mob. Daje je sjajan, sve na njemu leti. Da ekran mu jeste mali ali nakon evo dva dana korištenja zaboraviš na to.
Opet evo za sve vas koji možda planirate kupovinu telefona, moj savjet vam je da sagledate sve opcije i na kraju izaberite ono sto ima najbolji omjer ( cijena- kvalitet).




Postano kroz Forum SportSport.ba app.[/quote]

iPhone5S je fantastična mašinica i dan danas.

isx
Postovi: 1221
Pridružen/a: 24 maj 2014, 19:03
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la isx » 09 jun 2015, 18:36

FrancescoTotti je napisao/la:Slucajno naletih na ovu temu a nedavno sam kupio telefon i dosta sam se premišljao, da li iOS ili Android, vrijedi li dati dosta para ili ne, da li uzeti u bhtelecomu, nekom mobil shopu, na piku, da li kupiti nov ili polovan..... Ma haos imaš da biraš, gledao sam mali Milkom reviewa skoro svakog novijeg moba na yt.. Al nakraju se sve svodi na ono sto ti želiš i ono sto tebi treba.
Ja sam se premišljao između xperie z3 i iPhonea 5s, na kraju sam kupio ovo drugo, i nimalo se ne kajem. Kupio sam ga na piku, polovan, 32gb a uz to veoma dobro očuvan..
Mobitel sam platio 650km, i ni zato se nimalo ne kajem, jednostavno osjećaj koji mob. Daje je sjajan, sve na njemu leti. Da ekran mu jeste mali ali nakon evo dva dana korištenja zaboraviš na to.
Opet evo za sve vas koji možda planirate kupovinu telefona, moj savjet vam je da sagledate sve opcije i na kraju izaberite ono sto ima najbolji omjer ( cijena- kvalitet).




Postano kroz Forum SportSport.ba app.
iPhone5S je fantastična mašinica i dan danas.

BordoArmy88
Postovi: 3105
Pridružen/a: 22 mar 2014, 21:59
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la BordoArmy88 » 09 jun 2015, 19:17

QUARESMA 18<<< je napisao/la:govorim kad se telefon zagrije da ne mozes povecati brightnes na maximumu
To je tako kod svih novijih android flagship telefona, jbg ima smisla uzimajući u obzir kakav moćan cpu/gpu imaju a i ekran utiče dosta na zagrijavanje.

Avatar
semir01
Postovi: 794
Pridružen/a: 18 nov 2013, 01:47
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la semir01 » 09 jun 2015, 21:13

nisam znao da Mtel u ponudi ima Lumiu 830 u crno - zlatnoj boji
:cool: :cool: auuuuuuuu
slika

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 09 jun 2015, 21:33

Uff, u toj boji perverzija. :opaopa:
Mia San Mia

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Cautinho » 10 jun 2015, 11:56

Pozdrav svima.
Imam problem sa punjenjem mobitela,u pitanju je Samsung Galaxy S4.
Sinoć mi se ispraznila baterija,pa sam ga priključio na punjač preko noći i ujutro kad sam se probudio mobitel nije radio,dok nisam kasnije shvatio da je to zato sto je baterija bila skroz prazna.Opet sam ga priključio na drugi punjač i počeo se puniti,ali za 40 minuta se napunio do 2-3%.Sad cijeli dan stoji na punjači i ne miče se sa nule ili 1%. LED indikator i obavijest na mobitelu pokaziva da se puni a mobitel radi uredno.Trazio sam po internetu,i u 90% slučajeva je problem bio u USB portu na dnu uređaja i cijelom tom sklopu gdje se nalazi taj usb port zajedno sa nekim malim kablom koji poveziva taj sklop sa gornjim dijelom mobitela.Valjda je prašina ili je istrošen ne znam.Opet ne bi ga volio nositi u servis,ako ima netko da je imao slično iskustvo volio bih da mi pomogne.Hvala.
Keep walking.

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 10 jun 2015, 12:20

To sto si naveo kao moguci kvar, i ja sam cuo od poznanika da su se zalili na to, kod Samsung uređaja, da su mijenjali taj usb port i sl. Kod druga mi je isto na Ajfonu 4 bilo previse prasine pa je tako rijesio problem.

PS. Moze li se na Lumia telefonu ugasit senzor automatskog "zakljucavanja" ekrana tokom poziva?
Mia San Mia

Avatar
Sveti
Postovi: 10196
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sveti » 10 jun 2015, 13:03

R32 je napisao/la:
PS. Moze li se na Lumia telefonu ugasit senzor automatskog "zakljucavanja" ekrana tokom poziva?
Mislim da ne može, jer to je senzor koji se pali kad prisloniš telefon na uho da ne bi obrazom mogao da prekineš poziv i sl
naprijed rejal

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 10 jun 2015, 13:07

Znam sta je, nego mi je potrebno uporedo poziv i net, a ako malo zahvatim vrh telefona odma se ugasi svjetlo.

Koliko bi inace trebalo da drzi baterija uporedo na pozivu i 3g mrezi netu, pri aktivnom stanju i upaljenim displejom? Otpilike?
Mia San Mia

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la FrancescoTotti » 10 jun 2015, 13:12

Kad ste već kod baterija,, ima li iko iskustva sa iPhoneom 5 ili 5s? Koliko vam može držati baterija?
Meni sa nekim umjerenim korištenjem pregura dan sa 20% da ostane, dok ako počnem da ga guram, moram u po dana da ga punim..
Jel to ok? Znam da im je mana mala baterija al ne volim bas da punim mob u po dana kad najviše volim da mi je u džepu


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 10 jun 2015, 13:19

R32 je napisao/la:Znam sta je, nego mi je potrebno uporedo poziv i net, a ako malo zahvatim vrh telefona odma se ugasi svjetlo.

Koliko bi inace trebalo da drzi baterija uporedo na pozivu i 3g mrezi netu, pri aktivnom stanju i upaljenim displejom? Otpilike?
kako to mislis koristiti, poziv i net uporedo?

pa mozes prebaciti na zvucnik poziv i surfati internetom normalno, ako na to mislis

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 10 jun 2015, 13:32

Jest, to dvoje uporedo, ali na slusalicama ce mi biti. I evo sad probao ne pali se senzor uopste, na to sam potpuno i zaboravio.

Ja pokusavao poziv i net uporedo, jer mi na prethodnom telefonu to nije moglo. Pa zezao me samo taj senzor. Ovako je super.

Hoce li moci baterija izdrzati 3h uporedog koristenja? Inace je dobra baterija

@Toti normala brate kod svih.
Mia San Mia

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: J1897, Jabroni i 21 gost.