Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 13 avg 2017, 10:53

ne, samo Appleova garancija vrijedi internacionalno gdje god si uzeo nov iphone, jer apple ima svoj apple care koji vrijedi godinu dana. zapravo ne moras ni uzeti kod nekih prodavnica, mozes i od svercera uzeti iphone, ali bitno je da je telefon netaknut, nikad paljen. i onda u appleovim servisima provjeravaju preko imeia.

a kod ostalih mora telefon biti od ovlastenog dobavljaca, agram, stanic, mobis da bi ti gara vrijedila kod nas u BiH, to vrijedi i za ostale u regiji i dalje.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

filip13
Postovi: 38043
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la filip13 » 14 avg 2017, 08:17

Moze li pomoc,naime,ne znam kako se i moze li se na mobitelu oznaciti dio teksta koji zelim kopirati?

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Quinlan » 14 avg 2017, 15:28

filip13 je napisao/la:Moze li pomoc,naime,ne znam kako se i moze li se na mobitelu oznaciti dio teksta koji zelim kopirati?
Duži drži pa će ti se označiti i početak i kraj mices prstom

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Cautinho » 14 avg 2017, 16:01

Mobitel Galaxy A5 2016.
Syebo sam display,pa mi je mjenjan komplet lcd na mobitelu i sada kad zelim postaviti otisak prsta piše mi da nije pravilno promjenjen i da nazovem sluzbu za korisnike.
Šta mi je činiti,kakva je to služba za korisnike?
Keep walking.

Avatar
anonimni
Postovi: 10136
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 14 avg 2017, 16:54

To su braća irgeti iz Samsunga.. Ustvari nisu irgeti, al' jesu njihovi radnici :mrgreen:

Loše promijenjen display pa fingerprint ne radi, vrlo moguće da je sve to dobro povezano pa su sjebali to kad su ga mijenjali, kako riješiti? Odeš u servis gdje si mijenjao display i tražiš da ti to poprave, ne interesuje tebe kako :)
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
arelinho
Postovi: 16436
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la arelinho » 14 avg 2017, 17:08

Kako da sebi na LG G5 naštimam tastaturu kod pisanja poruke da bude ona "telefonska", a ne puna sa svim slovima? Ne volim ove pune tastature nikako. Gledao sve opcije nema ništa. Ako ne bude ovako moglo da li ima neka aplikacija sa play storea da skinem kako bi imao "telefonsku" tastaturu za kucanje poruke?

Avatar
Sveti
Postovi: 10197
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sveti » 14 avg 2017, 19:40

arelinho je napisao/la:Kako da sebi na LG G5 naštimam tastaturu kod pisanja poruke da bude ona "telefonska", a ne puna sa svim slovima? Ne volim ove pune tastature nikako. Gledao sve opcije nema ništa. Ako ne bude ovako moglo da li ima neka aplikacija sa play storea da skinem kako bi imao "telefonsku" tastaturu za kucanje poruke?
Trebalo bi da postoji aplikacija na storeu za to
naprijed rejal

filip13
Postovi: 38043
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la filip13 » 14 avg 2017, 21:31

Quinlan je napisao/la:
filip13 je napisao/la:Moze li pomoc,naime,ne znam kako se i moze li se na mobitelu oznaciti dio teksta koji zelim kopirati?
Duži drži pa će ti se označiti i početak i kraj mices prstom
hvala

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 14 avg 2017, 22:47

Cautinho je napisao/la:Mobitel Galaxy A5 2016.
Syebo sam display,pa mi je mjenjan komplet lcd na mobitelu i sada kad zelim postaviti otisak prsta piše mi da nije pravilno promjenjen i da nazovem sluzbu za korisnike.
Šta mi je činiti,kakva je to služba za korisnike?
nadam si da si kod ofisl servisera to radio


no eto kakvi kod nas serviseri rade, konkretno agram moram da prozove.

evo moja Xperia Z5 se vuče čak od 6. mjeseca na servisu, a pogledajte datum danas.

pisao sam davno sam imao problema sa power tipkom u decembru prosle godine, postala je losa, to je brzo rijeseno.

e onda u 6. mjesecu iznenada crkne volume down tipka, ili zaglavi unutar telefona, tako da se zvuk sam smanji i onda ukljuci ´no disturbing mode´
odnesem na servis, i to rijese zamjenom maticne ploce, dobijem novi imei, a kako sam vidio, dobio sam komplet novi uredjaj, jer sam imao sitnu ogrebotinu na cosku koja je bila vidljiva bas onako kad priblizis telefon i zagledas se.

nakon nekih 7 dana otprilike, gledam jedan video na yt, kad poceli neki artifikati, ja i dalje gledam video kontam to neki dio efekta ovog sto je radio video, kad samo display pocrni, onaj ´fade´ efekt, a zvuk i dalje radi. zakljucam otkljucam telefon, nista, ugasim ga nekako, pricekam 10ak sekundi, i proradi. i nakon ponovo nekih 5 minuta, desi se isto gofno, ostavim ga do jutra. kad sam ustao on skroz riknuo.

i ono kad te krene, dogovorim se ujutro s ocem da auto odvezem na pranje, a da on dodje po mene, pa cu onda telefon ostaviti u telekomu, kako sam ja krenuo u autopraonu, moj stari momentalno zaboravi sta smo se dogovorili, stari skrene u grad i ode na kafu, a ja auto odvezem u praonu i tu cekao 20ak minuta. stari zaboravio i meni dopizdi i onda krenem pjesce nekoliko kilometar pjesaciti

to je bio 19.august kad sam predao telefon, i dobio ga prosli ponedeljak. u opisu sta su uradili, ponovo nova maticna ploca, ponovo drugi IMEI, a zaboravio sam reci da su mi i godinu dana produzili garanciju koja vrijedi do 2019.

kad sam upalio telefon, zvuk grči, tih, mikrofon za razgovore uopšte ne radi, ne čuje me druga strana nikako.
i ništa, ponovo vratim telefon, i evo čekam vjerovatno jos sedmicu dvije najmanje.

a da ne spominjem da sam zvao sam agram servis, htio da napomenem sta je problem, gdje, sta se desava, a jok, oni su pametni, kaze meni čiko, ništa vi ne brinite, mi to sve testiramo nakon popravke.


sad ne znam šta da radim, jer je ovo prešlo sve granice, koliko sam upoznat, ukoliko ne uspiju za 45 dana popraviti telefon, dobijam novi uredjaj, ali zamjenom maticne ploce prakticno se dobija novi uredjaj.


i pored svega ovog ja nosam zamjenski huawei p9 lite, vec dva mjeseca, i moram ga paziti ko oci u glavi, ako se osteti moram 60KM platiti, ako bude vece ostecenje sto ugrozava rad telefona, onda nekih 500KM.

Avatar
arelinho
Postovi: 16436
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la arelinho » 14 avg 2017, 22:52

Sveti je napisao/la:
arelinho je napisao/la:Kako da sebi na LG G5 naštimam tastaturu kod pisanja poruke da bude ona "telefonska", a ne puna sa svim slovima? Ne volim ove pune tastature nikako. Gledao sve opcije nema ništa. Ako ne bude ovako moglo da li ima neka aplikacija sa play storea da skinem kako bi imao "telefonsku" tastaturu za kucanje poruke?
Trebalo bi da postoji aplikacija na storeu za to
Koja? :mrgreen:

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4892
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 15 avg 2017, 10:57

arelinho je napisao/la: Koja? :mrgreen:
Kucaj na play storeu "old keyboard"

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 15 avg 2017, 14:05

UrbyEmanuelson je napisao/la:
arelinho je napisao/la: Koja? :mrgreen:
Kucaj na play storeu "old keyboard"
Xperia keyboard ima opciju da prebacis.
Ja koristim Xperiu z4 i u opcijama od tastature mozes prebaciti na brojeve, na stari fazon kucanja.
Mia San Mia

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la legenda reala » 15 avg 2017, 19:30

slika

Šta mu je, samo ovako stoji :P ni tamo ni vamo
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la madridist » 15 avg 2017, 20:38

Probaj izvaditi bateriju te onda rucno uraditi hard reset. Kucaj u jutub hard reset lg g3 ako je taj ako je neki drugi kucaj za njeg.
Ako je lg fino ili lg bello velike su sanse da je maticna riknula..
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la legenda reala » 15 avg 2017, 21:00

madridist je napisao/la:Probaj izvaditi bateriju te onda rucno uraditi hard reset. Kucaj u jutub hard reset lg g3 ako je taj ako je neki drugi kucaj za njeg.
Ako je lg fino ili lg bello velike su sanse da je maticna riknula..
G4

Ne može, samo se pojavi neki bar kod i ništa
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
anonimni
Postovi: 10136
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 15 avg 2017, 23:12

Otišla matična
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la legenda reala » 16 avg 2017, 17:27

anonimni je napisao/la:Otišla matična
Kolko para opravka, de vidi po Sarajevu :P ma skonto sam odma, vidim dosta ljudi se isto desilo
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
anonimni
Postovi: 10136
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 16 avg 2017, 21:48

Ne isplati ti se praviti to ako nemaš garanciju, skup zanat a ko zna hoće li ti se desiti opet... Ako si i dalje željan cijene, nađi kontakt Stanića, oni su ovlašteni servis za LG pa vidi, mada ti je novi telefon realnija opcija
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 16 avg 2017, 22:37

Ili vidi sa nekim ko ima razbijen ekran.
Mia San Mia

Avatar
Murga
Postovi: 3115
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Murga » 17 avg 2017, 06:01

legenda reala je napisao/la:slika

Šta mu je, samo ovako stoji :P ni tamo ni vamo
Skini naljepnicu sa ekrana I upali ga.
:P salim se, sretno. Valjda nije skupo.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Brokula, Giuseppe1, numanumaye22, samoposmatram i 59 gostiju.