Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
anonimni
Postovi: 10136
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 24 jan 2018, 00:57

https://mob.hr/pixel-2-xl-recenzija/
Kakav vrh :bow: :bow: Šteta što Pixela nema nigdje legalno kupiti, Nexus 4 je zadnji u Telecomu od Googleovih telefona bio, 5 čini mi se u Eronetu a 5X u m:telu, rado bih sad uzeo bar manji :)
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 24 jan 2018, 01:15

Sage je napisao/la:Jel imao neko priliku da koristi il makar malo drzi :mrgreen: ovaj novi Samsung A8 2018? Imam sad A5 2017 i imam namjeru da se upgrade-ujem na A8.
cijena kao kod S8, s tim da je S8 hardverski jaci, bolja kamera, plus kod A8 nema ni OIS ni podrsku za 4k snimanje, a obicni midrange procesor. sad razmisli da li se isplati uzeti ovaj telefon koji je osjetno skuplji od prethodnika, kad mozes S8 uzeti za ove pare.

naravno, ovo vazi ukoliko dajes gotove pare

Avatar
Sage
Postovi: 5337
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 24 jan 2018, 08:51

QUARESMA 18<<< je napisao/la:
Sage je napisao/la:Jel imao neko priliku da koristi il makar malo drzi :mrgreen: ovaj novi Samsung A8 2018? Imam sad A5 2017 i imam namjeru da se upgrade-ujem na A8.
cijena kao kod S8, s tim da je S8 hardverski jaci, bolja kamera, plus kod A8 nema ni OIS ni podrsku za 4k snimanje, a obicni midrange procesor. sad razmisli da li se isplati uzeti ovaj telefon koji je osjetno skuplji od prethodnika, kad mozes S8 uzeti za ove pare.

naravno, ovo vazi ukoliko dajes gotove pare
Ma najviše bih volio kad bi mog'o doplatit, dat svoj i pare. A ne bih bjezao ni od S8 :angel:
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
cadillac
Postovi: 573
Pridružen/a: 30 nov 2015, 21:20
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la cadillac » 24 jan 2018, 08:58

anonimni je napisao/la:https://mob.hr/pixel-2-xl-recenzija/
Kakav vrh :bow: :bow: Šteta što Pixela nema nigdje legalno kupiti, Nexus 4 je zadnji u Telecomu od Googleovih telefona bio, 5 čini mi se u Eronetu a 5X u m:telu, rado bih sad uzeo bar manji :)
Neki dan uzeo ovaj manji ,zamijenio ga za oneplus 5t, telefon je nači bože :D :D

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 24 jan 2018, 15:26

Sage je napisao/la:
QUARESMA 18<<< je napisao/la:
Sage je napisao/la:Jel imao neko priliku da koristi il makar malo drzi :mrgreen: ovaj novi Samsung A8 2018? Imam sad A5 2017 i imam namjeru da se upgrade-ujem na A8.
cijena kao kod S8, s tim da je S8 hardverski jaci, bolja kamera, plus kod A8 nema ni OIS ni podrsku za 4k snimanje, a obicni midrange procesor. sad razmisli da li se isplati uzeti ovaj telefon koji je osjetno skuplji od prethodnika, kad mozes S8 uzeti za ove pare.

naravno, ovo vazi ukoliko dajes gotove pare
Ma najviše bih volio kad bi mog'o doplatit, dat svoj i pare. A ne bih bjezao ni od S8 :angel:
u njemackoj po njihovim marketima ima finih dealova za S8, a sve zavisi za koliko ces prodati A5 i dodati za novi telefon, a imaj u vidu da je pocetna cijena novog A8 500€ s tim da ce prodavnice jos malo podebljati tu cijenu, pa ce ici iznat 1000KM, a skontaj da li je to sad midranger sto ga Samsung reklamira, a i ovo govori da ce S9 biti bolesno skup.

Ako vec ides u ovu teritoriju, dobro razmisli i o kupovini OnePlus 5T, future proof telefon, moze te komotno posluziti dugo godina, jer ima jako dobar community i vec ima za njega dobrih custom romova, a jednom kad pocnes s ovim stvarima oko custom romova, vjeruj mi, neces ti dugo pozeljeti Samsunga ;)

Avatar
Sage
Postovi: 5337
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 24 jan 2018, 16:45

QUARESMA 18<<<
ma rado bih samo zavisi od prodaje A5(ne daje mi se ni on ispod cijene), jer sam ga uzeo u Oktobru u Tehnomagu za fine pare, ima garanciju 2 godine itd. One plus mi se i svidja prije LG ili Huawei.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 24 jan 2018, 17:18

Kod nas tesko da ces prodati uredjaj po nekoj njegovoj realnoj cijeni koliko vrijedi.

stavis ga na pik dobijas poruke koja je zadnja i nakon toga ti se vise ne javljaju, rijetkost je naci ozbiljnu musteriju koja ce odmah pristati na kupovinu po kojoj si zadao cijenu, mada opet, nismo ni imucan narod toliko pa svako gleda da se koliko toliko spusti.

Avatar
cadillac
Postovi: 573
Pridružen/a: 30 nov 2015, 21:20
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la cadillac » 24 jan 2018, 18:07

Pik je pun preprodavača, jako je teško prodati polovan telefon po iole realnoj cijeni, ili nude premalo novca ili neku niđe veze zamjenu.

Avatar
anonimni
Postovi: 10136
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 24 jan 2018, 18:37

@cadillac
Vjerujem da je zvijer, nema tu diskusije, al dzaba kad ovdje mimo univerzalnog nije dostupan, a nije se s tolikim parama igrati :mrgreen:

@Sage
970 KM cini mi se kosta A8 u Imtecu, ja ga iskreno ne bih gledao za te pare taman da mi hitno treba telefon, a posto jos imas haman nov telefon s finom garancijom bolje ti je njega zadrzati, ako ti se vec mijenja uzmi S8 za malo vise i kraj price :)
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

exampLe.
Postovi: 1703
Pridružen/a: 30 apr 2009, 11:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la exampLe. » 24 jan 2018, 18:39

Meni je frajer trazio da mu spustim cijenu monitora za 5KM.

Nije narod siromasan, narod je retardiran.

Avatar
Sveti
Postovi: 10199
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sveti » 24 jan 2018, 20:42

exampLe. je napisao/la:Meni je frajer trazio da mu spustim cijenu monitora za 5KM.

Nije narod siromasan, narod je retardiran.
:rol:
naprijed rejal

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 24 jan 2018, 20:51

Rodjak kupio htc u11, telefon je super, leti, odmah dobio Oreo updejt al brate onaj shutter delay u low light situacijama je uzasan, kao neki low budget telefon
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Sage
Postovi: 5337
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 24 jan 2018, 22:02

Ma znam..i ja sam zadovoljan sa ovim. Da moze bolje, moze... al da me neko ucjenjuje e vala nece. Nije problem kad dajem u zamjeni al da prodajem telefon za 400 koji sam platio 800 prije 3 4 mjeseca ne pada mi napamet. Nudi mi lik mikrovalnu i kosacicu za mobitel na Piku. Rekoh de jarane vidi imas li jos sta u garazi da ti ne treba.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Illmatic09 » 24 jan 2018, 22:40

Meni je neki lik prije nudio kavez i dvije ptice za zamjenu, kao rijetke su ovo ono :D

Avatar
Orion87
Postovi: 1077
Pridružen/a: 23 apr 2012, 19:37
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Orion87 » 25 jan 2018, 15:47

Ne znam jeste li vi imali iskustva, ali izgleda da je sa ovim novim mobitelima šuplja sto se tice ovih provajderskih obaveza da moze samo njihova kartica, ja vec tri telefona kod razlicitih provajdera sam uzimao i na svaki mi je hladno mogla kartica od drugog provajdera bez dekodiranja
Tvrd je orah voćka čudnovata,al' je čekić sprava zajebana...

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Quinlan » 25 jan 2018, 20:04

Eh jedno pitanje za ove sto se razumiju, novi ekran za j5 2015 da se naruci sa neta, to bi trebao biti ovaj ili?
https://goo.gl/5mkjrh

Avatar
anonimni
Postovi: 10136
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 26 jan 2018, 01:10

Orion87 je napisao/la:Ne znam jeste li vi imali iskustva, ali izgleda da je sa ovim novim mobitelima šuplja sto se tice ovih provajderskih obaveza da moze samo njihova kartica, ja vec tri telefona kod razlicitih provajdera sam uzimao i na svaki mi je hladno mogla kartica od drugog provajdera bez dekodiranja
Telecomov HTC 10 zaključan, m:telov iPhone 7 SIM free, doduše iPhonei su vazda bili otključani, Huaweiji mislim da su otključani svi, dakle sve je kako naletiš no vjerovatno stoji da je sad više otključanih telefona nego u doba prije smartphonea
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ferdo » 26 jan 2018, 04:09

slika

SAMSUNG Galaxy S9

Južnokorejski gigant Samsung predstavit će 25. februara novog ljubimca Galaxyja S9 na događaju u Barceloni. Kompanija je već poslala pozivnice za ovaj događaj brojnim kompanijama i prijateljima.
Ranije je planirano predstavljanje Galaxyja S9 na Mobile World Congressu koji će se održati od 26. februara do 1. marta, ali Samsung je odlučio napraviti svoj događaj uoči kongresa u Barceloni. Kopletan događaj Samsung će prikazivati uživo putem svoje web stranice.

Prilikom slanja ovakvih pozivnica, kompanije obično vrlo suptilno otkriju nove detalje o svojim uređajima ili ne otkrivaju ništa u potpunosti. Natpis na Samsungovoj pozivnici "novoosmišljena kamera" jasno otkriva kako je Samsung poboljšao kameru kod novog ljubimca. Međutim, mnogi su očekivali kako će se to desiti s obzirom da sve tehno kompanije iz godine u godinu donose naprednije specifikacije mobitela i kvalitetnije kamere.

Pored bolje kamere, poznato je kako će novi Galaxy S9 imati napredniju bateriju, odličan ekran te nekoliko eksperimentalnih promjena. Kako kruže glasine, senzor otiska prsta na modelu S9 će biti odmah ispod kamere, za razliku od njegovog prethodnika kod kojeg je senzor pomjeren malo više u jednu stranu. Novi mobiteli će navodno dobiti i Qualcommov nadolazeći Snapdragon 845 procesor te će biti brži.

Galaxy S9 trebao bi se naći u prodaji od marta ove godine, a cijene mobitela još nisu poznate.

Podsjećamo, pored Galaxyja S9, Samsung ove godine planira predstaviti i sklopivi mobitel. (klix.ba)

Službeni logotip S8:

slika

Službeni logotip S9:

slika

Avatar
AA23
Postovi: 16088
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la AA23 » 26 jan 2018, 09:28

Imam Samsung J5 2016, stigao je update da pređem na Nougat 7.1 sa 6.1 Marshmallow, međutim imam jarana otkad je to uradio na A5 2016, telefon mu se ne može upaliti jedno pola sata, jedva ga upali, ekran blinka i vidio sam da se mnogi žale na Nougat pogotovo kad se prelazi na ovim starijim modelima (2016).

Ima li neko iskustva i koja je vaša preporuka? Da li da ostavim kako jeste ili da skinem Nougat?

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la wobly92 » 26 jan 2018, 10:53

AA23 je napisao/la:Imam Samsung J5 2016, stigao je update da pređem na Nougat 7.1 sa 6.1 Marshmallow, međutim imam jarana otkad je to uradio na A5 2016, telefon mu se ne može upaliti jedno pola sata, jedva ga upali, ekran blinka i vidio sam da se mnogi žale na Nougat pogotovo kad se prelazi na ovim starijim modelima (2016).

Ima li neko iskustva i koja je vaša preporuka? Da li da ostavim kako jeste ili da skinem Nougat?
A nek učita ponovo sw, preko youtube može naći upute sve. Ako ne zna ili ne smije onda nek odnese u servis, ne vjerujem da će 10KM za to uzeti.
Ja prije dva mjeseca updateovao na 7 i nemam nikakvih problema na J5 2016, niti znam ikog da je imao, a dosta ljudi ga nosa.
Taj A5 2016 njegov jedino moguće da je azijske verzija A5100 ili A510F/DS, jedino to mi pada na pamet što bi moglo zafrkavati kod novog updatea.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: GG3, rio_Ferdy88, samoposmatram i 43 gosta.