Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
anonimni
Postovi: 10132
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 17 feb 2018, 12:31

Puma je napisao/la:Xiaomi, da-ne, ima li neko iskustva? Po specifikacijama odlicni, cijene povoljne, a zelio bih promijeniti ovaj svoj LG iako radi k'o sat.
Ja imam Redmi 4X vec skoro 5 mjeseci i odlican je telefon, nema sta, jos sam ja flashao custom Oreo s februarskim security patchem tako da sam i azuran :mrgreen: a zvanicno ima Nougat i cini mi se januarski patch, dakle ima cest update, vrlo fluidan, brz fingerprint, jedina mu je mana uzasan zvuk na videima, to jos nisam testirao s ovim Oreom no nadam se da ce biti bolje..
Murga je napisao/la:A sta ces :D
Evo pratim online status popravke, pise da su maticnu zamjenili. Ovaj telefon ne mozes u perfektnom stanju za vise od $50 prodati, tako da ce ga naslijediti neko od rodbine onda. Preko Google razlika izmedju Pixel I Pixel 2, $100. Ne znam nekako puno $650 za telefon, a moze riknuti bilo kad :crazy:
Vidjet cu sta ce biti.
Doduse, kod vas su polovni telefoni (pre)jeftini, ni ne isplati ga se prodavati za te pare.. Razmisli dobro, ako imas normalnu garanciju (a imas) 2 nije losa varijanta kad vec mora cist Android biti, ako ne imas OnePlus 5T, S8/Note 8, HTC U11+ itd., sve su to fini telefoni a vjerujem da ih mozes naci jeftinije od Pixela (dobro, sem Notea :mrgreen: )
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Murga
Postovi: 3115
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Murga » 17 feb 2018, 16:24

anonimni je napisao/la: Doduse, kod vas su polovni telefoni (pre)jeftini, ni ne isplati ga se prodavati za te pare.. Razmisli dobro, ako imas normalnu garanciju (a imas) 2 nije losa varijanta kad vec mora cist Android biti, ako ne imas OnePlus 5T, S8/Note 8, HTC U11+ itd., sve su to fini telefoni a vjerujem da ih mozes naci jeftinije od Pixela (dobro, sem Notea :mrgreen: )
Samo sto sa Google mogu samo ovi nabrojani telefoni. Moze Nexus 5x, 6P, Pixel ili XL, Pixel 2 ili XL I Moto X4, to su mi opcije :D
Jedino novo sto ima su ova tri zadnja nabrojana da rade sa njihovim servisom :)
Kako god, izgleda kad budem moro mjenjati, bice Pixel 2 osim ako ne budu neki novi tad izbacili.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 17 feb 2018, 19:25

Za kupce LG mobitela ta 2015 je bila horor godina.
Bez obzira na model G4, V10, Nexus 5x, G Flex 2..., svaka matična proizvedena u 2015 je otišla, to je činjenica,
I LG je ispao fer tu koliko je mogao, evo i Murgi su čak produžili garanciju, svjesni da su zeznuli stvar.
Zamijenske ploče iz 2016 su kvalitetne, prema izvještajima korisnika većinom se još drže i nemaju problema.

Šta je ovo sa Lgijem, otkazali G7, čak ako razumijem G serija je prošlost, rade na nečem novom i to će potrajati neko vrijeme.
Vjerovatno će mijenjati izgled softvera koji pa dosta ljudi ne gotivi nešto, treba obavezno i prednju kameru značajno unaprijediti,
sa V30 su uradili strašan posao, inače njihova prethodna godina je dala čvrst temelj za budućnost,
prvo su sa G6 uveli 18:9, izbacili nepotrebne rubove, uveli IP68, a onda sa V30 su izbacili već zastarjeli i nekonkurentni IPS LCD, uradili odličan P-Oled, sa V30 su pritom i dizajn doveli do samog savršenstva, Primjera radi V30 je lakši za 20g od Mate 10 pro i čak skoro 40g od Note 8, a nude skoro istu dijagonalu displaya. Još su uspjeli znatno povećati trajnost baterije...

Avatar
anonimni
Postovi: 10132
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 17 feb 2018, 23:21

@Murga
Znas svoje, ali cini mi se da ti je zadrzavanje 5X-a najisplativije pa dokle bude gurao..
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Varupa
Postovi: 6
Pridružen/a: 07 feb 2018, 07:54
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Varupa » 18 feb 2018, 00:49

DenchiNL je napisao/la:
Varupa je napisao/la:https://www.google.at/search?q=blackber ... vXPJIOa0JM

vrh, Tito svih smartphona :clap: :tokralju: :tokralju: #blackberry keyone
:thumbup:

da je El Bake ovo imo niko mu nikad nebi poruke vidio :urnebes: :rol: government fontele, a evo i za civilnu upotrebu , više nego solidan :thumbup:
baterija bombon...



hahahaha :urnebes: ma sa android su pogodili, a baterija je :tokralju: :tokralju: pa 25% baterije bude mi dan ipo ako ga sad bas ne handrim

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la DenchiNL » 18 feb 2018, 08:50

Varupa je napisao/la:
DenchiNL je napisao/la:
Varupa je napisao/la:https://www.google.at/search?q=blackber ... vXPJIOa0JM

vrh, Tito svih smartphona :clap: :tokralju: :tokralju: #blackberry keyone
:thumbup:

da je El Bake ovo imo niko mu nikad nebi poruke vidio :urnebes: :rol: government fontele, a evo i za civilnu upotrebu , više nego solidan :thumbup:
baterija bombon...



hahahaha :urnebes: ma sa android su pogodili, a baterija je :tokralju: :tokralju: pa 25% baterije bude mi dan ipo ako ga sad bas ne handrim
odi na crackberry forume, bio je WiFi Killer aplikacija samo za BB, uđeš na mrežu(npr. kafić) i preuzmeš je :D možeš izbacit sviju sa mreže :rol: onaj njihov BB messenger je drama radi i bez wifija a ne vuče lovu...samo nema puno raje...ja sam isto prezadovoljan, dok god budu pravili ove sa tastaturom ja ću ih uzimat... :thumbup:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 18 feb 2018, 12:41

Klare je napisao/la:Za kupce LG mobitela ta 2015 je bila horor godina.
Bez obzira na model G4, V10, Nexus 5x, G Flex 2..., svaka matična proizvedena u 2015 je otišla, to je činjenica,
I LG je ispao fer tu koliko je mogao, evo i Murgi su čak produžili garanciju, svjesni da su zeznuli stvar.
Zamijenske ploče iz 2016 su kvalitetne, prema izvještajima korisnika većinom se još drže i nemaju problema.

Šta je ovo sa Lgijem, otkazali G7, čak ako razumijem G serija je prošlost, rade na nečem novom i to će potrajati neko vrijeme.
Vjerovatno će mijenjati izgled softvera koji pa dosta ljudi ne gotivi nešto, treba obavezno i prednju kameru značajno unaprijediti,
sa V30 su uradili strašan posao, inače njihova prethodna godina je dala čvrst temelj za budućnost,
prvo su sa G6 uveli 18:9, izbacili nepotrebne rubove, uveli IP68, a onda sa V30 su izbacili već zastarjeli i nekonkurentni IPS LCD, uradili odličan P-Oled, sa V30 su pritom i dizajn doveli do samog savršenstva, Primjera radi V30 je lakši za 20g od Mate 10 pro i čak skoro 40g od Note 8, a nude skoro istu dijagonalu displaya. Još su uspjeli znatno povećati trajnost baterije...
p-oled bas se i nije najbolje pokazao, bar po prikazu bijele.

no daleko da je los panel

a V seriju treba izbjegavati, strasan uredjaj out-of-the-box, ali kad je rijec o nadogradnjama tu su donji.

doduse apdejtovali su expresno v30 na oreo, ali oreo je i nebitan apdejt.

ni za v20 se ne zna kad ce dobiti oreo, recimo za v10 je na pritisak communitya izbacen nougat.

generalno, losa podrska za software od lg.a, iako su nekada znali prvi izbaciti novu verziju androida.


ovo sa nasljednikom g6. mi se svidja, bas me jnteresuje sta ce LG napraviti, valjda nece zeznuti.

ekofresh
Postovi: 1
Pridružen/a: 11 feb 2018, 14:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la ekofresh » 18 feb 2018, 15:46

Zdravo htio sam da pitam ako neko zna, kako da uradim custom na moj Xiaomi redmi note 4x i dal se to isplati radit, nesta mi drug to govori da uradim

Avatar
anonimni
Postovi: 10132
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 18 feb 2018, 17:47

Možda ću biti i malo bezobrazan, no usudiću se pa reći da čim ne znaš isplati li ti se raditi onda sigurno ne isplati :mrgreen: posebno što bi Note trebao raditi odlično, ako si 100% zadovoljan s njim i ništa ti baš ne smeta onda i nemoj... Ako te baš to kopka opleti po xda i yt, i ja sam antitalent za to bio i najveći mi uspjeh flash Lollipopa Odinom na Note 3 u onaj vakat :urnebes: no jednostavno je relativno, najteže je flashati TWRP, bar meni bilo..
1. otključaj bootloader preko Mi Unlocka
2. flashaj TWRP preko fastboota
3. odmah u TWRP pobriši šta ti kažu developeri i flashaj ROM

Eto ti ukratko, za šta duže rekoh već, xda i yt i polako, imaćeš svakako vremena jer za kod za otključavanje bootloadera treba dosta vremena, ja sam čekao 55h ali svi kažu da sad ide i na 360...
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ferdo » 18 feb 2018, 21:40

Što se LG-a tiče u maju dolazi G40, a u novembru V40.

G40 će konkurirati S9-ki, a V40 će konkurirati Noteu 9.

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 18 feb 2018, 21:49

ne znam odakle ti da ce se zvati G40, za sad ima samo codename Judy i izlazi u junu
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ferdo » 20 feb 2018, 17:21

Navodno iz LG-a žele uskladiti G i V seriju. Pa bi imali G40 i V40 ove godine. Iduće G50 i V50. Isto je uradio i Huawei koji sada umjesto P11 predstavlja P20 jer će biti i Mate 20 ove godine.

Nego od 1. marta možete naručivati mobitele iz Kine u vrijednosti do 300 KM i država vam neće ni marke uzeti:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ukidanj ... /180220052

Avatar
anonimni
Postovi: 10132
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 20 feb 2018, 19:59

Ne piše nigdje 1. mart nego prva polovina marta, ide prvo usklađivanje teksta pa objava u Službenim novinama i pravilo vrijedi 8 dana od te objave, ne leti pred rudu, možeš samo zajebat nekog ko planira kupiti šta god, ne samo telefon pa čeka da to stupi na snagu, o @Ferdinande veliki poznavaoče mobilne tehnologije i automobila :kafa:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ferdo » 21 feb 2018, 23:04

S9 u odnosu na S8:

slika

S9 prve fotografije, spijunke:

slika

Avatar
Sage
Postovi: 5331
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 21 feb 2018, 23:31

Razmisljam da uzmem onaj smartwatch S3 frontier. Jel ima iko iskustva iz prve ruke?
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3526
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Alminjo99 » 22 feb 2018, 14:54

U zadnje vrijeme mi se gubi signal na G3, ubacivao sam novu sim karticu ali opet isto, vratio sam na tvornicke postavke ali opet ništa.
Zna li neko do čega je?
Rezultat je trend, ideal je vječan!

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Papastathopoulos » 22 feb 2018, 15:27

Probaj riktati tamo postavke mreze, ono 2G, 3G, LTE, pa ako ti je postavljeno da ti automatski stima izmedju te tri, ti stavi recimo samo 2G i 3G ako ti je podrucje dobro pokriveno sa tim signalima...i ja sam imao davno problem s tim pa sam stavio samo 2G i od tada sve normala...
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ferdo » 22 feb 2018, 16:24

Samsung tvornička postrojenja + upravna zgrada u Austinu, Texas, USA. Premoć <3

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ferdo » 22 feb 2018, 16:44

Evo i postrojenje u Koreji (jedno od njih) gdje se proizvode mobiteli s Exynos čipovima:

slika

slika

slika

marcelo05
Postovi: 135
Pridružen/a: 19 nov 2015, 20:45
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la marcelo05 » 22 feb 2018, 22:23

Da li je neko imao iskustva sa Samsungom J5 (2017) i HTC One M9 plus? Koji je od ta dva bolji izbor?

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Marsal, nerkolfc i 26 gostiju.