Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ferdo » 23 maj 2018, 00:58

Pa naravno da Xiaomi i Huawei dobro prolaze na ovim istočnoeuropskim, afričkim i azijskim tržištima jer su ovdje ljudi siromašni i ograničeni s novcem. Na zapadu čovjeku nije problem izvalit lovu za iPhone ili Galaxy S ili otić na pretplatu i ne osjetit. Ovdje je problem, mi smo siromašno tržište gdje se gledaju mobiteli do pišljivih 200 eura (400 KM) u rangu smo s Afrikom i Indijom. I onda je nekom palo na pamet kako je Xiaomi moć i kul a de mi recite samo jedan Xiaomi koji ima kameru približu Samsungu Galaxy S8 ili S9 ili iPhone 8 ili X ili LG-u V30 i G7 ili Google Pixelu 2 itd itd. De bar jedan Xiaomi kojem su slike po noći super. Xiaomi nabaca gigabajte RAM-a i ROM-a i svi zadivljeni a to što su im kamere za k*** druga stvar.

I onda kompleksaši dođu s pričom što nosaju Xiaomi, Huawei ili OnePlus kao da imaju ćune od 20 cm i kao da su svijet otkrili, kao ono Samsung je smeće. Nije Samsung smeće već si većina nas ne može priuštiti Galaxy A8, a kamo li S8 ili S9, Da imamo plaće u našoj državi 1000 eura pa bi drugu pjesmu pjevali ne bi vas ni pola ovdje pričalo o nekom Xiaomiju, kao eto vrhunski uređaj. Jest đavla kamera kaže sve, danas svi mogu natrpati gigabajte RAM-a i ROM-a. Ne može Kinez sa mainstream proizvođačima i gotovo.

Avatar
harden
Postovi: 23524
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la harden » 23 maj 2018, 01:13

Ferdo ti si dobar forumaš, nemoj se brukati ovdje.

Haj na ljeptice stavljaj kakve hercegovke, pusti ovo.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ferdo » 23 maj 2018, 01:57

Samo sam napisao bolnu istinu i tebe zaboljelo vidim. Pogledaj po njemačkim forumima dive li se Xiaomiju i njegovim gigabajtima. To mogu samo ovdje u nas, pa u Albaniji, Egiptu, Indiji i sličnim tržištima.

Još malo moćni Xiaomi predstavlja uređaj od 16 GB RAM-a i 1 TB ROM-a za 200 eura da se svi na forumu dive i svršavaju, a kamera će mu logično ostati u rangu Samsung Galaxy S4 iz 2013. godine, jer Xiaomi za bolju kameru ne zna.

Avatar
harden
Postovi: 23524
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la harden » 23 maj 2018, 02:21

Ferdo je napisao/la:Samo sam napisao bolnu istinu i tebe zaboljelo vidim. Pogledaj po njemačkim forumima dive li se Xiaomiju i njegovim gigabajtima. To mogu samo ovdje u nas, pa u Albaniji, Egiptu, Indiji i sličnim tržištima.

Još malo moćni Xiaomi predstavlja uređaj od 16 GB RAM-a i 1 TB ROM-a za 200 eura da se svi na forumu dive i svršavaju, a kamera će mu logično ostati u rangu Samsung Galaxy S4 iz 2013. godine, jer Xiaomi za bolju kameru ne zna.
Čuj zaboljelo me, aj nemoj biti smiješan. :D

Jel' ovo savršen svijet pa svi nosaju flagshipe? Ja kad pričam o kvaliteti nekog mobitela mislim na sve, kvalitet izrade, bateriju, softver, kameru, displej itd, a ne samo RAM i ROM. Samo to ne čini mobitel. Šta ako ti Huawei ili Xiaomi nemaju flagship? Hoćemo li ih ugasiti, svi ostali uređaji su smeće?

Huaweiju i OnePlusu se dive svugdje, u čitavom svijetu, a ne samo u Albaniji, Egiptu, Indiji i sličnim. Po tebi ispada da samo flagship valja a ostalo na lomaču. Kad si već navalio na kameru, ima itekako dobrih kamera i na ovim mobitelima, ako već nisi vidio uživo imaš internet pa istraži malo, nije teško a spasit će te lupanja gluposti.
Preporučujem da kreneš od Huaweija P20 i da pogledaš kakvu recenziju. Usput, neki dan mi kolega pokazuje noćne slike sa P20 Pro, vrh :tokralju:

Još se smijem ovom 'jest đavla kamera kaže sve' :lol:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Azpi
Postovi: 4458
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 23 maj 2018, 03:34

Pa ako hoces kameru kao kod S9 neces je sigurno dobiti za Xioami od 400km, ja poredjenja :rol:
Ali uzmes p20 ili novi Mate pa imas kameru kao S9, a eto nije samsung :hmmmmm: kako to da neko ima ko Samsung kameru? Je li moguce :hmmmmm:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

exampLe.
Postovi: 1703
Pridružen/a: 30 apr 2009, 11:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la exampLe. » 23 maj 2018, 06:40

Najveci Youtuberi i tech revieweri hvale Huawei, Xiaomi i Oneplus, sad ispadne da samo kokuzi koriste Huawei, Xiaomi i Oneplus, a bogatasi Samsung i Iphone.

Sta ti je bosnjo u pm. :lol:

Oneplus 6 jedan od najboljih uredjaja na trzistu, flagship killer, najbolje Android iskustvo poslije Google Pixel uredjaja. Mobitel ima skoro pa stock Android, leti u poredjenju sa Galaxyem S9 i njegovim lagavim skinom.

Vivo i Xiaomi su prvi medju svim svjetskim proizvodjacima koji su (ili ce) ubaciti senzor otiska prsta u ekran, a mrtvi su kinezi. :D

Huawei P20 Pro, kamera razvaljuje, na DxOmarku ima najbolju ocjenu, odnosno najbolju kameru od svih smartphonea itd.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?&id ... hone1=9202

Kinez protiv svemocnog Samsunga, skoro iste specifikacije, puno manje para. :)

To sto su tebe navukli na pricu pa samo ime "Samsung" i "Iphone" placas po 400KM je drugi par cipela, a te zakljucke uglavnom covjek cuje od prosjecnog neinformisanog bosnje negdje na kafi ili u kladionici, jer takvi isto govore da je samo Golf auto jer ga je "svabo ba napraviJo", a ostalo je smece. :D

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41213
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 23 maj 2018, 08:16

Ne mogu ni šajomi kupit, kamoli samsung :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la dema » 23 maj 2018, 08:51

Bosanac nikad ne uzme mobitel u ruke a zna sve o njemu. Jer on čita forume. On ne zna sta valja već vidi sta koristi Nijemac pa ga kopira jer ima kompleks niže vrijednosti.

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la madridist » 23 maj 2018, 09:57

Ja se vodim globalnom prodajom.I ako mogu onda priustim sebi nesto od proizvodjaca koje je u svijetu prepoznat.Volim uzeti i stariji model od vrhunskog prizvodjaca nego flagship chonbong marke.
Kinezi su dobri u karateu i stonom tenisu, zayebite pricu o kineskim inzinjerima i tehnologiji...koliko god to dobro izgledalo i zvucalo mora ali apsolutno mora imati neku mahanu..
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la dema » 23 maj 2018, 10:08

Kako znaš ako nisi probao. Kineski inžinjeri rade i za Samsung i iPhone. A globalna prodaja prvi Samsung pa drugi iPhone i Huawei tu su negdje po prodatim jedinicama. Onda su xiaomi, OPPO, Vivo itd sve vrhunski kvalitet mobitela. Uostalom te priče ne stoje bio u Austriji i prodaju se Huawei sasvim normalno. Imas i xiaomi kupit. Sad ove godine xiaomi ulazi u 13 država Evrope preko operatera plus radnje sto su otvorili. Al najbolje je napamet bez ikakvog znanja pisat

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la madridist » 23 maj 2018, 10:34

dema je napisao/la:Kako znaš ako nisi probao. Kineski inžinjeri rade i za Samsung i iPhone. A globalna prodaja prvi Samsung pa drugi iPhone i Huawei tu su negdje po prodatim jedinicama. Onda su xiaomi, OPPO, Vivo itd sve vrhunski kvalitet mobitela. Uostalom te priče ne stoje bio u Austriji i prodaju se Huawei sasvim normalno. Imas i xiaomi kupit. Sad ove godine xiaomi ulazi u 13 država Evrope preko operatera plus radnje sto su otvorili. Al najbolje je napamet bez ikakvog znanja pisat
Ja sam napisao ono sto ja radim a ne kako treba bilo ko drugi.
Ja kinezima ne vjerujem i tacka..
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Centre forward
Postovi: 6140
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Centre forward » 23 maj 2018, 10:38

madridist je napisao/la:Ja se vodim globalnom prodajom.I ako mogu onda priustim sebi nesto od proizvodjaca koje je u svijetu prepoznat.Volim uzeti i stariji model od vrhunskog prizvodjaca nego flagship chonbong marke.
Kinezi su dobri u karateu i stonom tenisu, zayebite pricu o kineskim inzinjerima i tehnologiji...koliko god to dobro izgledalo i zvucalo mora ali apsolutno mora imati neku mahanu..
Ne bih potcijenio kineski inženjering, ustv., ne bih potcijenio ništa njihovo. Još je Sir Arthur Clarke predvidio dominaciju Kineza. :D
Oni naveliko kupuju znanje i tehnologiju po svijetu. Jos uvijek nisu sama krema al' za desetak godina sigurno preuzimaju vrh, uz Indijce!

Neg', kakav je Samsung A5 2017? Onako, za prosjecnog korisnika. :thumbup:
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la madridist » 23 maj 2018, 10:39

Za "prosjecnog" korisnika i vise nego dobar.
I da ponovim ,nemam nista protiv kineza,dapace ali samo ne vjerujem u njihove proizvode "tehnicke"prirode.
Zadnja izmjena: madridist, dana/u 23 maj 2018, 10:41, ukupno mijenjano 1 put.
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
anonimni
Postovi: 10128
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 23 maj 2018, 10:41

Jel ovo onaj @dileja s klixa migrirao u vidu @Ferde ovdje? Kaze tamo lik nije nikad bio crni HTC 10 u Telecomu a ja ga kupio regularno, samo sto tamo ne pisem pa ga ne mogu demantovati, eh slicni su i @Ferdini argumenti :urnebes:

Ja sam promijenio telefona sasvim dovoljno da mogu "braniti" Xiaomi, iako je pitanje sta ovdje ta odbrana znaci, ne treba biti sludjeni fan nicega, dakle za neke male pare treba kupiti recimo J5 Samsung prije Redmija 5 Plus, Notea 4X ili sta ja znam cega? Meni je moj 4X fin telefon a imao sam flagship 3 godine unazad, radi fluidno, ima odlicnu bateriju i kameru koja je sasvim zadovoljavajuca, a ti daj slobodno vise para i vjeruj brendu, tvoje pare tvoj izbor :) Samo nemoj neargumentovano pljuvati po drugom i drugacijem

A5 fin telefon, jos mu je cijena solidno opala pa nije sekunde los izbor :thumbup:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

enobarca
Postovi: 8129
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la enobarca » 23 maj 2018, 11:33

Ovom madridisti kao da su Kinezi pobili pola familije, kad god je prica o kineskim mobitelima on uleti sa pricom kako nikad ne bi kupio isti :mrgreen: Razumijem ga, jednostavno narod ima odbojnost prema kineskim proizvodima, i ja sam prije pola godine govorio kako nikad ne bi kupio kineski mobitel pa evo sad kod mene Honor 9.Telefon je vrh, bar za mene, svidja mi se sto sam update na Oreo dobio prije 3 mjeseca a npr kolega na LG G6 jos ceka.Takodjer sto se svega ostalog tice ja sam zadovoljan, baterija, kamera, brzina, sve super.Naravno iako nosam Kineza ne mogu reci da je bilo sta drugo smece, prije njega sam imao Iphone, takodjer prezadovoljan bio, 4 godine mi mobitel radio odlicno, jos ga kupio polovnog.Mozda sljedeci bude Samsung, ko zna, necu da se ogranicim na jedan brand kao pojedini i pljujem onda po svemu ostalom, vecina tih poznatijih brandova danas moze napraviti dobar mobitel, samo je pitanje sta ce ko izabrati.Inace ja eto imam Huawei i znam bas dosta ljudi sto ga posjeduju a **** sve ako sam do prije nekoliko godina znao da Huawei postoji ikako :mrgreen: ili je do mene i mog neznanja ili su oni bas brzo napredovali.
Zadnja izmjena: enobarca, dana/u 23 maj 2018, 12:12, ukupno mijenjano 1 put.

klikker79
Postovi: 53
Pridružen/a: 29 dec 2017, 08:40
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la klikker79 » 23 maj 2018, 11:54

Pitanje? Koristim note 8,zadovoljan sam. Al gledam ovaj novi huawei pro 20,mislim da se tako zove
.baš mi izgleda onako sav top..

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 23 maj 2018, 12:08

enobarca je napisao/la:Ovom madridisti kao da su Kinezi pobili pola familije, kad god je prica o kineskim mobitelima on uleti sa pricom kako nikad ne bi kupio isti :mrgreen: Razumijem ga, jednostavno narod ima odbojnost prema kineskim proizvodima, i ja sam prije pola godine govorio kako nikad ne bi kupio kineski mobitel pa evo sad kod mene Honor 9.Telefon je vrh, bar za mene, svidja mi se sto sam update na Oreo dobio prije 3 mjeseca a npr kolega na LG G7 jos ceka.Takodjer sto se svega ostalog tice ja sam zadovoljan, baterija, kamera, brzina, sve super.Naravno iako nosam Kineza ne mogu reci da je bilo sta drugo smece, prije njega sam imao Iphone, takodjer prezadovoljan bio, 4 godine mi mobitel radio odlicno, jos ga kupio polovnog.Mozda sljedeci bude Samsung, ko zna, necu da se ogranicim na jedan brand kao pojedini i pljujem onda po svemu ostalom, vecina tih poznatijih brandova danas moze napraviti dobar mobitel, samo je pitanje sta ce ko izabrati.Inace ja eto imam Huawei i znam bas dosta ljudi sto ga posjeduju a **** sve ako sam do prije nekoliko godina znao da Huawei postoji ikako :mrgreen: ili je do mene i mog neznanja ili su oni bas brzo napredovali.
Mislis G6

G7 ima Oreo out of the box
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

enobarca
Postovi: 8129
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la enobarca » 23 maj 2018, 12:12

miki_92 je napisao/la:
enobarca je napisao/la:Ovom madridisti kao da su Kinezi pobili pola familije, kad god je prica o kineskim mobitelima on uleti sa pricom kako nikad ne bi kupio isti :mrgreen: Razumijem ga, jednostavno narod ima odbojnost prema kineskim proizvodima, i ja sam prije pola godine govorio kako nikad ne bi kupio kineski mobitel pa evo sad kod mene Honor 9.Telefon je vrh, bar za mene, svidja mi se sto sam update na Oreo dobio prije 3 mjeseca a npr kolega na LG G7 jos ceka.Takodjer sto se svega ostalog tice ja sam zadovoljan, baterija, kamera, brzina, sve super.Naravno iako nosam Kineza ne mogu reci da je bilo sta drugo smece, prije njega sam imao Iphone, takodjer prezadovoljan bio, 4 godine mi mobitel radio odlicno, jos ga kupio polovnog.Mozda sljedeci bude Samsung, ko zna, necu da se ogranicim na jedan brand kao pojedini i pljujem onda po svemu ostalom, vecina tih poznatijih brandova danas moze napraviti dobar mobitel, samo je pitanje sta ce ko izabrati.Inace ja eto imam Huawei i znam bas dosta ljudi sto ga posjeduju a **** sve ako sam do prije nekoliko godina znao da Huawei postoji ikako :mrgreen: ili je do mene i mog neznanja ili su oni bas brzo napredovali.
Mislis G6

G7 ima Oreo out of the box
Moja greska, ovih dana citao dosta clanaka o G7 pa mi on u glavi.G6 je u pitanju :)

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la madridist » 23 maj 2018, 12:18

enobarca je napisao/la:Ovom madridisti kao da su Kinezi pobili pola familije, kad god je prica o kineskim mobitelima on uleti sa pricom kako nikad ne bi kupio isti :mrgreen: Razumijem ga, jednostavno narod ima odbojnost prema kineskim proizvodima, i ja sam prije pola godine govorio kako nikad ne bi kupio kineski mobitel pa evo sad kod mene Honor 9.Telefon je vrh, bar za mene, svidja mi se sto sam update na Oreo dobio prije 3 mjeseca a npr kolega na LG G6 jos ceka.Takodjer sto se svega ostalog tice ja sam zadovoljan, baterija, kamera, brzina, sve super.Naravno iako nosam Kineza ne mogu reci da je bilo sta drugo smece, prije njega sam imao Iphone, takodjer prezadovoljan bio, 4 godine mi mobitel radio odlicno, jos ga kupio polovnog.Mozda sljedeci bude Samsung, ko zna, necu da se ogranicim na jedan brand kao pojedini i pljujem onda po svemu ostalom, vecina tih poznatijih brandova danas moze napraviti dobar mobitel, samo je pitanje sta ce ko izabrati.Inace ja eto imam Huawei i znam bas dosta ljudi sto ga posjeduju a **** sve ako sam do prije nekoliko godina znao da Huawei postoji ikako :mrgreen: ili je do mene i mog neznanja ili su oni bas brzo napredovali.
Isto ne mirisem ni francuske i talijanske aute :mrgreen:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

enobarca
Postovi: 8129
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la enobarca » 23 maj 2018, 12:21

Samo njemacko sveto trojstvo, nista drugo ne dolazi u obzir :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.