Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
JHam
Postovi: 9030
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la JHam » 16 maj 2021, 14:49

Ima li ko go pro da prodaje, sa dodacima

Avatar
Marley
Postovi: 437
Pridružen/a: 13 avg 2011, 00:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Marley » 17 maj 2021, 23:53

Moze li mi neko objasniti ili ovdje napisati xiaomijev ranking telefona po flagshipima odnosno po tome koji je njihov najbolji telefon pa prema nanize. Zanima me ova xiaomi 10 serija. Npr kod Samsunga kada uzimam s21 znam da je s21 ultra vrh samsungove S serije, nakon njega 21plus pa s21. Kod iphona je npr 12promax, 12 pro, 12 pa 12 mini.

Inace pratim dosta oko mobitela ali brate kako ih ovi kinezi ludo stancaju a pri tom nemaju kako se meni cini neko pravilo kao samsung i iphone kako da oznace najbolji flagship pa da ih sortiraju po tome ne mogu upratit. Inace razmisljam o kupovini xiaomi telefona i pri kupovini uvjek gledam da uporedim najbolji flagship neke serije s njegovim jeftinijim modelima pa da na osnovu toga izvucem da li se isplati kupiti najbolji flagship ili njegovu malo slabiju varijantu a da pri tom prodjem najbolje, ali kod xiaomija me ovo jako demotivise jer ne znam odakle da pocnem.

Avatar
Azpi
Postovi: 4457
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 17 maj 2021, 23:56

Marley je napisao/la:
17 maj 2021, 23:53
Moze li mi neko objasniti ili ovdje napisati xiaomijev ranking telefona po flagshipima odnosno po tome koji je njihov najbolji telefon pa prema nanize. Zanima me ova xiaomi 10 serija. Npr kod Samsunga kada uzimam s21 znam da je s21 ultra vrh samsungove S serije, nakon njega 21plus pa s21. Kod iphona je npr 12promax, 12 pro, 12 pa 12 mini.

Inace pratim dosta oko mobitela ali brate kako ih ovi kinezi ludo stancaju a pri tom nemaju kako se meni cini neko pravilo kao samsung i iphone kako da oznace najbolji flagship pa da ih sortiraju po tome ne mogu upratit. Inace razmisljam o kupovini xiaomi telefona i pri kupovini uvjek gledam da uporedim najbolji flagship neke serije s njegovim jeftinijim modelima pa da na osnovu toga izvucem da li se isplati kupiti najbolji flagship ili njegovu malo slabiju varijantu a da pri tom prodjem najbolje, ali kod xiaomija me ovo jako demotivise jer ne znam odakle da pocnem.
11 Ultra
11 Pro
11

To su tri najnovija flagshipa
Ma.jbg imaš more mobitela kod njih, da je zbunjujuće malo jeste, ali može svako sebi izabrati kakav hoće jer ima baš opcija
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Marley
Postovi: 437
Pridružen/a: 13 avg 2011, 00:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Marley » 18 maj 2021, 00:02

Azpi je napisao/la:
17 maj 2021, 23:56
Marley je napisao/la:
17 maj 2021, 23:53
Moze li mi neko objasniti ili ovdje napisati xiaomijev ranking telefona po flagshipima odnosno po tome koji je njihov najbolji telefon pa prema nanize. Zanima me ova xiaomi 10 serija. Npr kod Samsunga kada uzimam s21 znam da je s21 ultra vrh samsungove S serije, nakon njega 21plus pa s21. Kod iphona je npr 12promax, 12 pro, 12 pa 12 mini.

Inace pratim dosta oko mobitela ali brate kako ih ovi kinezi ludo stancaju a pri tom nemaju kako se meni cini neko pravilo kao samsung i iphone kako da oznace najbolji flagship pa da ih sortiraju po tome ne mogu upratit. Inace razmisljam o kupovini xiaomi telefona i pri kupovini uvjek gledam da uporedim najbolji flagship neke serije s njegovim jeftinijim modelima pa da na osnovu toga izvucem da li se isplati kupiti najbolji flagship ili njegovu malo slabiju varijantu a da pri tom prodjem najbolje, ali kod xiaomija me ovo jako demotivise jer ne znam odakle da pocnem.
11 Ultra
11 Pro
11

To su tri najnovija flagshipa
Ma.jbg imaš more mobitela kod njih, da je zbunjujuće malo jeste, ali može svako sebi izabrati kakav hoće jer ima baš opcija
Kamera mi je nekako najbitnija. Vec 5 godina koristim Samsung, trenutno imam S10 pa razmisljam o promjeni jer mi je baterija postala losa sto me nervira. Ostao bih na samsungu ali S20 serija mi se ne svidja nikako a za s21 nemam budzet. Tako da razmisljam izmedju S10 note plus ili nekog xiaomijevog modela 10 ili 11 serije.
Zadnja izmjena: Marley, dana/u 18 maj 2021, 00:06, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Azpi
Postovi: 4457
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 18 maj 2021, 00:04

Ne znam vjeruj ja slabo koristim kameru,imaš ona dxo tako nešto, youtube recenzije pa vidi kakva je gdje kamera
Imaš pixele oni bi trebali imati top kamere, možda i OnePlus

A i neko drugi će ti znati bolje reći oko kamera sigurno 😁
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

zenicanin
Postovi: 1289
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la zenicanin » 18 maj 2021, 00:56

Dxomark zadnjih godina nije neko mjerilo za kamere radi "laziranja". Pixel ima vrlo dobre kamere, al' nije neki povoljan telefon i ima dosta nekih drugih kompromisa na koje moras pristati. Oneplus iako je suradnja ove godine s Hasselbladom, opet zaostaju za konkurencijom. Huawei vrhunske kamere, al' nedostatak google servisa je minus. Da, moze se malo istraziti po netu i naci rjesenja, al' davati velike pare pa se zezati s tim, ja ne zelim iako sam dovoljno pismen za to. S20 nazalost da nema tih problema s slabijim procesorom i baterijom bio bi odlican telefon lagane preporuke. S21 je rijesio to sve, al' ako vec nije opcija radi budzeta onda ne treba puno detaljisati.. Mada ako vec uporedjujes mid-range i flagship i dodjes do zakljucka da se isplati kupiti flagship, onda ni MI 11 nece ti se uklapati u budjet.. MI11 ima dobre fotografije al' ne bas dobar video. Iphone ima mnogo kvalitetan video.
Kad si kontao uzimati telefon? Ako ces za koji mjesec, situacija ce biti drugacija sigurno, a od Samsunga bi ove godine pun pogodak mogao biti S21FE.
Dolaze li polovni flagship modeli u opticaj iz prosle godine ili bas mora biti nov telefon? Koje opcije kamere su ti najbitnije?

Avatar
Marley
Postovi: 437
Pridružen/a: 13 avg 2011, 00:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Marley » 18 maj 2021, 09:34

Inace uvijek uzimam jako dobro ocuvane polovne telefone najstarije godinu dana od izlaska na trziste, a nije mi neka zurba mogu cekati jos par mjeseci. Prosle godine sam birao izmedju S10 i S10 plus ali sam vidio da imaju iste kamere pa je bilo lahko odluciti za jeftiniji S10.

Inace ne bih razmisljao o zamjeni jos neko vrijeme jer je odlican telefon bez mane, ali sam ga zimus zeznuo na Vlasicu kada mi je ostao na hladnoci na stolu i ugasio se. Od tada mu je baterija bas losa. Bas zbog toga sto sam zadovoljan S10 serijom razmisljam o S10 note plus ali ako neko zna neki xiaomijev telefon koji je bolji od S10note serije pogotovo kada je u pitanju kamera a u tom nekom cjenovnom rangu preporuka bi mi dobro dosla.

KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la KpbKaka22 » 19 maj 2021, 12:22

Ja i prijatelj pokrecemo fb stranicu a bit ce i podcasti sa lokalnim sportasima koje bi stavljao na yt.Uglavnom prilikom prvog podcasta nekih 40 min sve se normalno snimalo ali nije bilo zvuka.Sad jel to do aplikacije koristio sam az screen recorder, ili jednostavno ne podrzava androide (Huawei korstim).Razgovor je isao preko google meeta, a slicno je i sa whatapp i sa massengerom

Avatar
milanist
Postovi: 11929
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la milanist » 26 maj 2021, 08:04

Raja sta bi prije uzeli, Redmi note 10pro ili Samsung A72 ? ja sam ispao skroz iz takta za ove telefone :D
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
Otelo
Postovi: 33338
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Otelo » 26 maj 2021, 08:19

milanist je napisao/la:
26 maj 2021, 08:04
Raja sta bi prije uzeli, Redmi note 10pro ili Samsung A72 ? ja sam ispao skroz iz takta za ove telefone :D
Redmi :D
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
milanist
Postovi: 11929
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la milanist » 26 maj 2021, 08:48

Otelo je napisao/la:
26 maj 2021, 08:19
milanist je napisao/la:
26 maj 2021, 08:04
Raja sta bi prije uzeli, Redmi note 10pro ili Samsung A72 ? ja sam ispao skroz iz takta za ove telefone :D
Redmi :D
Zadnji mozda 15tak godina sam na Samsungu. Kontam mozda je vrijeme i da promijenim ali eto nesto mi se tesko odluciti. Tu su negdje valjda ova dva telefona, malo cijena razlicita ali nista znacajno. Zasto Redmi?
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

zenicanin
Postovi: 1289
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la zenicanin » 26 maj 2021, 09:17

Zavisi sta ti treba. A72 je ipak skuplji 150 KM.. Njemu je vise konkurent A52. Oba imaju prednosti i mane, sad ovisno sta tebi treba. Ja licno bi tu isao na A52, najvise radi softvera, kamere su bolje.. Cijenom isti kao Redmi. A ako vec zelis A72 on je bolji, al' ne znam vrijedi li ti bas te razlike u cijeni.
Pogledaj ovu recenziju, vjerujem da ces odluciti lakse.

Avatar
feniksptica
Postovi: 14887
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la feniksptica » 26 maj 2021, 09:18

milanist je napisao/la:
26 maj 2021, 08:48
Otelo je napisao/la:
26 maj 2021, 08:19
milanist je napisao/la:
26 maj 2021, 08:04
Raja sta bi prije uzeli, Redmi note 10pro ili Samsung A72 ? ja sam ispao skroz iz takta za ove telefone :D
Redmi :D
Zadnji mozda 15tak godina sam na Samsungu. Kontam mozda je vrijeme i da promijenim ali eto nesto mi se tesko odluciti. Tu su negdje valjda ova dva telefona, malo cijena razlicita ali nista znacajno. Zasto Redmi?
Pa nekako zbog izrade. Ekrana. Staklo sprijeda strraga je bolje nego bilo kakve plastike. Baterija.

Na stranu Samsunga ide jedino kamera i to u nocnim uslovima. Sad ako ti je bitna kamera po noci onda uzmi nju. Doduse ima i bolju stabilizaciju videa
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
Otelo
Postovi: 33338
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Otelo » 26 maj 2021, 09:58

milanist je napisao/la:
26 maj 2021, 08:48
Otelo je napisao/la:
26 maj 2021, 08:19
milanist je napisao/la:
26 maj 2021, 08:04
Raja sta bi prije uzeli, Redmi note 10pro ili Samsung A72 ? ja sam ispao skroz iz takta za ove telefone :D
Redmi :D
Zadnji mozda 15tak godina sam na Samsungu. Kontam mozda je vrijeme i da promijenim ali eto nesto mi se tesko odluciti. Tu su negdje valjda ova dva telefona, malo cijena razlicita ali nista znacajno. Zasto Redmi?
Odgovorili su ostali. Redmi ima FM radio i infracrveno :kafa:

U principu su telefoni dosta slični. Negdje je bolji Redmi, negdje Samsung, ali ne vidim da prednosti Samsunga opravdaju ovoliko veću cijenu, oko 150 maraka.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

almir2018
Postovi: 2214
Pridružen/a: 07 nov 2018, 18:32
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la almir2018 » 27 maj 2021, 16:24

Pozdrav,treba mi pomoc oko mobitela naime od jucer mi dolazi obavijest od gogle croma da mi je mobitel zarazen virusima i da moram upisat obaviti postupak da ocistim viruse i da upisem broj telefona i skeniram sim karticu,takoder i dolaze mi obavijesti neke stranice kao dobio sam od bh telekoma na nagradnoj igri mobitel i ovo mi je sve sumljivo da li je imao ko iskustva sa ovim i sta da radim kako da rijesim ovaj problem mobitel je Samsung Galaksi A10?

Avatar
VGS
Postovi: 8854
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la VGS » 27 maj 2021, 16:25

almir2018 je napisao/la:
27 maj 2021, 16:24
Pozdrav,treba mi pomoc oko mobitela naime od jucer mi dolazi obavijest od gogle croma da mi je mobitel zarazen virusima i da moram upisat obaviti postupak da ocistim viruse i da upisem broj telefona i skeniram sim karticu,takoder i dolaze mi obavijesti neke stranice kao dobio sam od bh telekoma na nagradnoj igri mobitel i ovo mi je sve sumljivo da li je imao ko iskustva sa ovim i sta da radim kako da rijesim ovaj problem mobitel je Samsung Galaksi A10?
:urnebes: :urnebes:

Idi u opcije i nadji notifikacije i zabrani push notifikacije od google chrome.

Kliknuo si na nekoj stranici "Allow" na pitanje o obavijestima pa te sad bombarduju tim kampanjama.

almir2018
Postovi: 2214
Pridružen/a: 07 nov 2018, 18:32
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la almir2018 » 27 maj 2021, 21:42

VGS je napisao/la:
27 maj 2021, 16:25
almir2018 je napisao/la:
27 maj 2021, 16:24
Pozdrav,treba mi pomoc oko mobitela naime od jucer mi dolazi obavijest od gogle croma da mi je mobitel zarazen virusima i da moram upisat obaviti postupak da ocistim viruse i da upisem broj telefona i skeniram sim karticu,takoder i dolaze mi obavijesti neke stranice kao dobio sam od bh telekoma na nagradnoj igri mobitel i ovo mi je sve sumljivo da li je imao ko iskustva sa ovim i sta da radim kako da rijesim ovaj problem mobitel je Samsung Galaksi A10?
:urnebes: :urnebes:

Idi u opcije i nadji notifikacije i zabrani push notifikacije od google chrome.

Kliknuo si na nekoj stranici "Allow" na pitanje o obavijestima pa te sad bombarduju tim kampanjama.
Hvala,odradio sam to i evo prestale su te obavijesti,hocu ja posjecivati razne stranice 😂😂

Avatar
Azpi
Postovi: 4457
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 27 maj 2021, 23:06

Manje redtubea :mrgreen:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12645
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Mig_Mig » 28 maj 2021, 07:37

milanist je napisao/la:
26 maj 2021, 08:04
Raja sta bi prije uzeli, Redmi note 10pro ili Samsung A72 ? ja sam ispao skroz iz takta za ove telefone :D
Redmi je avion za taj Samsung
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la jasmin10 » 28 maj 2021, 13:26

Drug uzeo s21 ultra. onako na prvu mobitel je vrh.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: feniksptica, Jabroni i 13 gostiju.