Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18601
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 18 jul 2021, 21:05

@zenicanin pogledao sve, ta je recenzija možda i najbolja.

@miki al ne mogu da vjerujem takav hardver sastsve i onda brljave sa proximity. Al valjda se to može ispravit sa nekom app?
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1518
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Illmatic09 » 18 jul 2021, 23:34

Ako vam ne radi proximity sensor morate onda podesiti nešto, davno sam to uradio, ali sam zaboravio kako.

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1518
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Illmatic09 » 18 jul 2021, 23:47

Evo ovo sam odradio kad sam imao redmi note 7 i uspjelo je, nije bio sensor nikako radio.


Avatar
anonimni
Postovi: 10088
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 19 jul 2021, 00:08

Kao da je Xiaomi nabavio milijardu tih senzora, na valjda svakom modelu (ili bar velikoj vecini) imaju taj problem, uz sve agresivniji MIUI ja ga ne bih uzimao ni u kakvom cjenovnom rangu osim mozda u najjeftinijem, u ovoj dilemi bih A52 uzeo bez razmisljanja, Samsung je One UI bas super “odradio”, dobar skin i OK hardver uz 3 Android nadogradnje, za mene nema puno dileme :)

Kad sam vec tu, je li iko koristio internet u roamingu na iPhoneu? Ja sam nedavno imao problema koje nisam mogao rijesiti, ukljucen data promet u roamingu, imam u tarifi dovoljno interneta za roaming ali uzalud, restartovao telefon, kucao postavke drugog operatera kad sam se spojio na neki wireless ali i to uzalud, sta sam mogao drugacije napraviti da to radi? :D
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Azpi
Postovi: 4457
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 19 jul 2021, 01:06

Meni je bar miui top, sve opcije što mi trebaju imaju, evo preko godine na 9t pro bez problema, čak i ovi super wallpapers i slično su dodaci koji su bonus eto grafički iako može se i bez njih

Ne znam stvarno sta ne valja u miuiu, i emui mi je bio isto tako top, bukvalno kao i samsungov sistem sve je to isto samo malo drugačije zapakirano, eto sad miui ima jedini veliku promjenu sa ios stilom control centra

Što se tiče izbora, haman isto dobijas, malo bolji CPU kod notea,malo bolju bateriju i 120hz u odnosu na 90

Da ja biram uzeo bih a52 ako je jeftiniji, a pošto pretpostavljam da nije išao bi na xiaomi
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6286
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la AshburtonG » 19 jul 2021, 10:49

anonimni je napisao/la:
19 jul 2021, 00:08
Kao da je Xiaomi nabavio milijardu tih senzora, na valjda svakom modelu (ili bar velikoj vecini) imaju taj problem, uz sve agresivniji MIUI ja ga ne bih uzimao ni u kakvom cjenovnom rangu osim mozda u najjeftinijem, u ovoj dilemi bih A52 uzeo bez razmisljanja, Samsung je One UI bas super “odradio”, dobar skin i OK hardver uz 3 Android nadogradnje, za mene nema puno dileme :)

Kad sam vec tu, je li iko koristio internet u roamingu na iPhoneu? Ja sam nedavno imao problema koje nisam mogao rijesiti, ukljucen data promet u roamingu, imam u tarifi dovoljno interneta za roaming ali uzalud, restartovao telefon, kucao postavke drugog operatera kad sam se spojio na neki wireless ali i to uzalud, sta sam mogao drugacije napraviti da to radi? :D
I mene to zanima. Imao sam vec problema sa internetom ovdje, jer sam morao tamo mijenjat manuelno neke pristupne tacke(hvala nekom postu na klixu iz 2011 godine :mrgreen: ).
Da li funkcionira ovo ukidanje roaminga i kako? Ako imam 10gb na 7 dana, je li van BiH mogu potrosit sav taj iznos ili je nekako drugacije regulirano?

bob
Postovi: 4402
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la bob » 19 jul 2021, 11:19

AshburtonG je napisao/la:
19 jul 2021, 10:49
anonimni je napisao/la:
19 jul 2021, 00:08
Kao da je Xiaomi nabavio milijardu tih senzora, na valjda svakom modelu (ili bar velikoj vecini) imaju taj problem, uz sve agresivniji MIUI ja ga ne bih uzimao ni u kakvom cjenovnom rangu osim mozda u najjeftinijem, u ovoj dilemi bih A52 uzeo bez razmisljanja, Samsung je One UI bas super “odradio”, dobar skin i OK hardver uz 3 Android nadogradnje, za mene nema puno dileme :)

Kad sam vec tu, je li iko koristio internet u roamingu na iPhoneu? Ja sam nedavno imao problema koje nisam mogao rijesiti, ukljucen data promet u roamingu, imam u tarifi dovoljno interneta za roaming ali uzalud, restartovao telefon, kucao postavke drugog operatera kad sam se spojio na neki wireless ali i to uzalud, sta sam mogao drugacije napraviti da to radi? :D
I mene to zanima. Imao sam vec problema sa internetom ovdje, jer sam morao tamo mijenjat manuelno neke pristupne tacke(hvala nekom postu na klixu iz 2011 godine :mrgreen: ).
Da li funkcionira ovo ukidanje roaminga i kako? Ako imam 10gb na 7 dana, je li van BiH mogu potrosit sav taj iznos ili je nekako drugacije regulirano?
Govor ti se obracuna kao da si zvao u bih druge mreze a internet nemas sav, slagacu npr extra net 12 gb od ukupnog interneta koliko imas u paketu mozes iskoristiti oko 3 gb kad daj dio potrosis dodje ti poruka da si potrosio i da ne mozes vise koristiti itd (tvoj primjer dokupa od 10 gb mislim da mozes iskoristi oko 600 MB nisam siguran...) ... a provjerite da niste zabranili internet u romingu nekad davno to sam citao da zna se desiti ljudima, ne moze nikako a ono nekad prije nekoliko god zabranio :) ... prepostavljam ukljuceno je data roming na iphone, mozda iskljuciti lte staviti 3g ....

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18601
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 19 jul 2021, 12:29

E taman htio uzeti ovaj xiaomi i nema ga u telecom webshopu, a ni u poslovnicama u Sa. Nadopunjuju li oni to na webshopu?
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
anonimni
Postovi: 10088
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 19 jul 2021, 12:54

bob je napisao/la:
19 jul 2021, 11:19
AshburtonG je napisao/la:
19 jul 2021, 10:49
anonimni je napisao/la:
19 jul 2021, 00:08
Kao da je Xiaomi nabavio milijardu tih senzora, na valjda svakom modelu (ili bar velikoj vecini) imaju taj problem, uz sve agresivniji MIUI ja ga ne bih uzimao ni u kakvom cjenovnom rangu osim mozda u najjeftinijem, u ovoj dilemi bih A52 uzeo bez razmisljanja, Samsung je One UI bas super “odradio”, dobar skin i OK hardver uz 3 Android nadogradnje, za mene nema puno dileme :)

Kad sam vec tu, je li iko koristio internet u roamingu na iPhoneu? Ja sam nedavno imao problema koje nisam mogao rijesiti, ukljucen data promet u roamingu, imam u tarifi dovoljno interneta za roaming ali uzalud, restartovao telefon, kucao postavke drugog operatera kad sam se spojio na neki wireless ali i to uzalud, sta sam mogao drugacije napraviti da to radi? :D
I mene to zanima. Imao sam vec problema sa internetom ovdje, jer sam morao tamo mijenjat manuelno neke pristupne tacke(hvala nekom postu na klixu iz 2011 godine :mrgreen: ).
Da li funkcionira ovo ukidanje roaminga i kako? Ako imam 10gb na 7 dana, je li van BiH mogu potrosit sav taj iznos ili je nekako drugacije regulirano?
Govor ti se obracuna kao da si zvao u bih druge mreze a internet nemas sav, slagacu npr extra net 12 gb od ukupnog interneta koliko imas u paketu mozes iskoristiti oko 3 gb kad daj dio potrosis dodje ti poruka da si potrosio i da ne mozes vise koristiti itd (tvoj primjer dokupa od 10 gb mislim da mozes iskoristi oko 600 MB nisam siguran...) ... a provjerite da niste zabranili internet u romingu nekad davno to sam citao da zna se desiti ljudima, ne moze nikako a ono nekad prije nekoliko god zabranio :) ... prepostavljam ukljuceno je data roming na iphone, mozda iskljuciti lte staviti 3g ....
Bravo, to je to izgleda :thumbup: Taman krenuo do Eroneta ali procitam tvoj post prvo srecom i nadjem ugovor kad stoji tamo zabrana GPRS roaminga :mrgreen: odoh sad, ali da je ukinem, trebace mi sigurno.. hvala ti na tipu, nisam ni mislio da ce ovako neka banalnost biti problem :mrgreen:

@Ashburton, objasnio ti je @bob manje-vise kako to izgleda u praksi jer je to neka fair use kvota da se ne moze bas sve koristiti kao u maticnoj zemlji, nisam Telecomov korisnik ali mislim da imas u aplikaciji, a vjerovatno i na neki od onih kodova da provjeris koliko interneta u roamingu mozes potrositi, ne treba nista drugo cackati (osim ove zabrane izgleda :mrgreen: ) pa kad ti opet bude trebalo otidji do njih, skini zabranu i koristi koliko ti se nudi bez problema
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Azpi
Postovi: 4457
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 19 jul 2021, 13:04

Bosniacum Lilium je napisao/la:
19 jul 2021, 12:29
E taman htio uzeti ovaj xiaomi i nema ga u telecom webshopu, a ni u poslovnicama u Sa. Nadopunjuju li oni to na webshopu?
Pa kad dodje nadopune, noviji je model ali opet kad će im doći pitanje je

Vidi 11 lite on je u tom rangu ima li njega
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
harden
Postovi: 23225
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la harden » 19 jul 2021, 13:10

I meni je MIUI top, vec tri mobitela zaredom imam Xiaomi, svaki je radio fino. Baterija je strasna na njihovim uredjajima.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Azpi
Postovi: 4457
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 20 jul 2021, 00:16

Ima li ko da se razumije oko tableta, sta je best buy srednje kategorije?
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14584
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 21 jul 2021, 11:37

Ja planiram sebi zbaviti Poco F3

Ima li iko s tim telefonom ovde?

Vratio sam se starim navikama, ne mogu ja bez custom romova. Vidim imaju neki vec custom romovi, a bice to jos bolje. Cak sam razmisljao i o Note 10 pro jer ima nesto bolju kameru valjda, al ipak sam presjekao na F3.

Budzet mi nije problem, Mi 11 je takodjer bio u opticaju, ali ovaj F3 po trenutnom mom koriscenju je nekako najpametniji izbor.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la SMR187 » 24 jul 2021, 16:59

Jel ko testirao ovaj HarmonyOS od Huawei?
P40 lite vidim jos nije na listi, ali je izbaceno za honor uredjaje i jos neke. P50 kad izadje, doci ce sa HarmonyOS out of the box
From the new round of public testing list, there are seven Honor smartphones/tablets participating in the HarmonyOS public test. These devices are

Honor 30 series (Honor 30, 30 Pro, and 30 Pro+)
Honor V30 series (Honor V30 and V30 Pro)
Honor-Play 4 Pro
Honor V6 tablet (only sub-models KRJ-W09, KRJ-AN00).

Last week, the fourth batch of Huawei / Honor devices started getting the HarmonyOS system. The list contains 14 smartphones that are currently getting the HarmonyOS internal beta. The devices currently getting the update includes

Huawei P20
Huawei Mate 10
Huawei-P20 Pro
Huawei Mate 10 Pro
Huawei nova 5i
Huawei-Mate 10 Porsche Design
Huawei nova 4
Huawei Mate RS Porsche Design
Huawei-nova 4e
Honor X10
Honor 30S
Honor-X10 Max
Honor 30 Youth Edition
Honor Play4
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6286
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la AshburtonG » 27 jul 2021, 11:50

Je li imao neko problema s tastaturom na zadnjem iOS updateu? Znaci konstantno mi crasha tastatura, udjem u neke emotikone, ili cak u postavke tastature i samo me restartuje i vrati na "home" od tastature. Cak i kad pisem, zna se desit, da se samo restartuje, pa opet moram vratit kursor gdje sam stao sa pisanjem. :think:

Dzaba sam skinuo panzerglas, to je bilo jedno od ponudjenih rjesenja online. Pokusavao mijenjat tastature, izbacio red brojeva iznad, iskljucio korekturu, ma sve sto se moze zamijenit, a i dalje imam isti problem. Force reset sam isto tako radio, medjutim nista. :thumbdown:

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Puma » 27 jul 2021, 11:58

AshburtonG je napisao/la:
27 jul 2021, 11:50
Je li imao neko problema s tastaturom na zadnjem iOS updateu? Znaci konstantno mi crasha tastatura, udjem u neke emotikone, ili cak u postavke tastature i samo me restartuje i vrati na "home" od tastature. Cak i kad pisem, zna se desit, da se samo restartuje, pa opet moram vratit kursor gdje sam stao sa pisanjem. :think:

Dzaba sam skinuo panzerglas, to je bilo jedno od ponudjenih rjesenja online. Pokusavao mijenjat tastature, izbacio red brojeva iznad, iskljucio korekturu, ma sve sto se moze zamijenit, a i dalje imam isti problem. Force reset sam isto tako radio, medjutim nista. :thumbdown:
Ja nemam problema ali jutros je izasao novi update 14.7.1 pa eto provjeri mozda ti to popravi.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6286
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la AshburtonG » 27 jul 2021, 14:35

Puma je napisao/la:
27 jul 2021, 11:58
AshburtonG je napisao/la:
27 jul 2021, 11:50
Je li imao neko problema s tastaturom na zadnjem iOS updateu? Znaci konstantno mi crasha tastatura, udjem u neke emotikone, ili cak u postavke tastature i samo me restartuje i vrati na "home" od tastature. Cak i kad pisem, zna se desit, da se samo restartuje, pa opet moram vratit kursor gdje sam stao sa pisanjem. :think:

Dzaba sam skinuo panzerglas, to je bilo jedno od ponudjenih rjesenja online. Pokusavao mijenjat tastature, izbacio red brojeva iznad, iskljucio korekturu, ma sve sto se moze zamijenit, a i dalje imam isti problem. Force reset sam isto tako radio, medjutim nista. :thumbdown:
Ja nemam problema ali jutros je izasao novi update 14.7.1 pa eto provjeri mozda ti to popravi.
E hvala, evo stavio sam da se instalira. Ne znam kako mi je uopce promakao jutros.

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Puma » 30 jul 2021, 10:46

Dva kratka pitanja za korisnike iphone-a:

Moze li se ukinuti da se zvono telefona automatski smanji kad ga podignes i pogledas u njega ? Dakle da zvoni istom jacinom sve vrijeme.

Postoji li opcija da night shift bude trajno ukljucen da ne moram svako jutro ponavljati ciklus ?
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
anonimni
Postovi: 10088
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 30 jul 2021, 11:52

Za zvuk ne znam, ali za night shift ti je jedina opcija da namjestis da radi skoro citav dan, npr. da stavis da radi od 4 do 3:59, ako spavas u ta doba tu minutu kad ne radi neces ni znati da se ugasio pa upalio a tebi ce ekran biti zatamnjen citav dan, nema opcije da radi 24h bez prekida
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Belmin6
Postovi: 12968
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Belmin6 » 30 jul 2021, 23:23

Vaše mišljenje

Da li da ostavim Huawei p30 lite koji koristim 1.5 godinu?

Ili da uzmem novi redmi 9t?

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Jabroni, rio_Ferdy88 i 13 gostiju.