Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Sage
Postovi: 5319
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 01 avg 2019, 04:41

AshburtonG je napisao/la:Za ove sto se malo bolje razumiju u telefone.
Nakon dosta dumanja, kalkulacija i svega ostalog, odlucio sam se uzet(barem tako trenutno mislim) Mate 20 Pro. Cini mi se da je bolji od ovog P20 pro i obicnog p30. P30 pro mi je vec malo van budzeta.

Sad gledam na amazonu cijene bas variraju, po 150-200e razlike, iako su iste specifikacije( zapravo se razlikuju za ove evropske verzije, kako sam ja skontao, samo interna i radna memorija). Je li to samo navlakusa, pa ko popusi, popusi ili ima neke razlike? :mrgreen:

npr.
https://www.amazon.de/Huawei-Android-sc ... -de&sr=1-3

i


https://www.amazon.de/Huawei-Dual-SIM-S ... -de&sr=1-8
Dobar odabir.

Medjutim malo se informisi o slucajevima da mu zeleni ekran, imas na YT i po forumima ljudi pisu.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Azpi
Postovi: 4457
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 01 avg 2019, 07:43

AshburtonG je napisao/la:Za ove sto se malo bolje razumiju u telefone.
Nakon dosta dumanja, kalkulacija i svega ostalog, odlucio sam se uzet(barem tako trenutno mislim) Mate 20 Pro. Cini mi se da je bolji od ovog P20 pro i obicnog p30. P30 pro mi je vec malo van budzeta.

Sad gledam na amazonu cijene bas variraju, po 150-200e razlike, iako su iste specifikacije( zapravo se razlikuju za ove evropske verzije, kako sam ja skontao, samo interna i radna memorija). Je li to samo navlakusa, pa ko popusi, popusi ili ima neke razlike? :mrgreen:

npr.
https://www.amazon.de/Huawei-Android-sc ... -de&sr=1-3

i


https://www.amazon.de/Huawei-Dual-SIM-S ... -de&sr=1-8
Nisi iz BiH predstavljam?

I bgm nadji ti negdje drugo da uzmes, ovo je preskupo pa ove cijene su za P30 pro :crazy:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Brokula
Postovi: 30536
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Brokula » 01 avg 2019, 09:33

Uzmi onaj sto sam objavljivao na proslo stranici, Asus ROG 2. Za klasu bolji telefon od svih ostalih, ako je dostupan
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6296
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la AshburtonG » 01 avg 2019, 12:28

@Azpi

Imas neki link? Ja nigdje brate ne nadjoh ispod ovih 480-490, kao na prvom linku.

@Sage
Citao sam tom problemu, ali aam na vise mjesta procitao, da su oni brzo rijesili taj problem, i da su zahvaceni samo telefoni te neke odredjene serije na pocetku proizvodnje. Nisam valjda baksuz.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6093
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Centre forward » 03 avg 2019, 23:32

Ima li neko P20 Pro ? Je li istina da se abnormalno grije kad ga se "optereti" ?
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Denchi » 05 avg 2019, 09:28

eto vam do 300km mobiteli, znači prolaze carinu, pokažete uplatu sa kartice da sa shippingom nije prešla 3 stoje i sve u dure

https://www.gearbest.com/mobile-phone-c ... ce_min=100

za black friday(novembar) bude extra mobitela za 100 dolara
:thumbup:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
NYKnicks Fan
Postovi: 6106
Pridružen/a: 05 jan 2011, 12:17
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la NYKnicks Fan » 09 avg 2019, 10:44

Centre forward je napisao/la:Ima li neko P20 Pro ? Je li istina da se abnormalno grije kad ga se "optereti" ?
Imam ja, kod mene sve u redu. :thumbup:

Avatar
Centre forward
Postovi: 6093
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Centre forward » 09 avg 2019, 18:49

NYKnicks Fan je napisao/la:
Centre forward je napisao/la:Ima li neko P20 Pro ? Je li istina da se abnormalno grije kad ga se "optereti" ?
Imam ja, kod mene sve u redu. :thumbup:
Prvo sam mislio nesto oko 5 glava (fala Mandraxu) al' eto apetiti su rasli. Mene bilo strah da ga nabavim i na kraju poginem P30 Pro.

Allahu dragi. :mrgreen:
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
harden
Postovi: 23294
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la harden » 11 avg 2019, 15:03

Denchi je napisao/la:eto vam do 300km mobiteli, znači prolaze carinu, pokažete uplatu sa kartice da sa shippingom nije prešla 3 stoje i sve u dure

https://www.gearbest.com/mobile-phone-c ... ce_min=100

za black friday(novembar) bude extra mobitela za 100 dolara
:thumbup:
jesi siguran, kakvi su procesi sa carinom tu, gdje se salje to kad zapne na granici?
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

truts
Postovi: 2601
Pridružen/a: 26 apr 2012, 14:48
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la truts » 12 avg 2019, 12:39

Jel neko koristio ovaj Telekomov Travel Europa roaming?
Zanima me jel to pouzdano, da je net dostupan a ne da je povezan a nema neta nikako ili da vuče kredit umjesto dokupljene opcije, što mi se s Telekomom ovdje dešavalo bezbroj puta.
Malo bih samo viber i messenger koristio pa mislim da je ovih 666MB za 7 dana sasvim dovoljno.

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Denchi » 12 avg 2019, 12:52

harden je napisao/la:
Denchi je napisao/la:eto vam do 300km mobiteli, znači prolaze carinu, pokažete uplatu sa kartice da sa shippingom nije prešla 3 stoje i sve u dure

https://www.gearbest.com/mobile-phone-c ... ce_min=100

za black friday(novembar) bude extra mobitela za 100 dolara
:thumbup:
jesi siguran, kakvi su procesi sa carinom tu, gdje se salje to kad zapne na granici?
Vise stvari narucio s ove stranice, sve jednostavno proslo, zadnje uzeli po telefon buraz I ja
Telefon sa svim bio 160 dolara = 280 km
Na vrata postar donio, Carina otvorila pregledala I pustila,
Burazeru trazili potvrdu da dokaze koliko je placeno...isprinto sa paypala I odnio na uvid I pustili I njemu...

Ne zapne na granici bukvalno nego ga oznaci Carina I ide u njihovo skladiste I onda Tamo ga ides preuzet ili posaljes mailom podatke pa ga posta donese
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6995
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Papastathopoulos » 15 avg 2019, 01:24

Vrijedi li dati oko 370 KM za nov LG G6 ? jest da je telefon star 2 godine, ali je ipak flagship i nov telefon...ne znam ni zasto mu je cijena bas ovako niska, gledao sam neke recenzije na yt i bas ga hvale da je strasan telefon...
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Marley
Postovi: 437
Pridružen/a: 13 avg 2011, 00:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Marley » 15 avg 2019, 10:07

Papastathopoulos je napisao/la:Vrijedi li dati oko 370 KM za nov LG G6 ? jest da je telefon star 2 godine, ali je ipak flagship i nov telefon...ne znam ni zasto mu je cijena bas ovako niska, gledao sam neke recenzije na yt i bas ga hvale da je strasan telefon...
G serija nesto najbolje od LG kompanije. Imao sam G2 i G4 i stvarno su vrh telefoni, nikad nisu zastekali ni nakon duzeg vremena koristenja, bas imaju kvalitetan hardver, UI je isto barem meni odlican. Kasnije sam ipak morao preci na Samsung a jedini razlog je potraznja, jer sam skontao da ih je tesko prodati, svi traze Xiaomi, Huawei ili Samsung, a kada mijenjas telefon dobro je stari telefon brzo prodati i izvuc dobru cijenu.

Ako ti fotografija nije na prvom mjestu, a kvalitet slike nije vrhunski ali je solidan, i ako ne mijenjas cesto telefone, ja bih rekao za tu cijenu plus nov telefon go for it.

Avatar
chelsea358
Postovi: 1088
Pridružen/a: 22 feb 2012, 14:52
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la chelsea358 » 15 avg 2019, 10:33

Marley je napisao/la:
Papastathopoulos je napisao/la:Vrijedi li dati oko 370 KM za nov LG G6 ? jest da je telefon star 2 godine, ali je ipak flagship i nov telefon...ne znam ni zasto mu je cijena bas ovako niska, gledao sam neke recenzije na yt i bas ga hvale da je strasan telefon...
G serija nesto najbolje od LG kompanije. Imao sam G2 i G4 i stvarno su vrh telefoni, nikad nisu zastekali ni nakon duzeg vremena koristenja, bas imaju kvalitetan hardver, UI je isto barem meni odlican. Kasnije sam ipak morao preci na Samsung a jedini razlog je potraznja, jer sam skontao da ih je tesko prodati, svi traze Xiaomi, Huawei ili Samsung, a kada mijenjas telefon dobro je stari telefon brzo prodati i izvuc dobru cijenu.

Ako ti fotografija nije na prvom mjestu, a kvalitet slike nije vrhunski ali je solidan, i ako ne mijenjas cesto telefone, ja bih rekao za tu cijenu plus nov telefon go for it.
Mislim da za te pare ne moze dobiti mob sa boljim fotografijama

SemirP
Postovi: 375
Pridružen/a: 24 apr 2018, 15:31
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la SemirP » 15 avg 2019, 10:44

https://www.univerzalno.com/shop/mobite ... ndroidone/

Ja ga prije 10 mjeseci platio 460KM isto u univerzalno, ev sad 290 , odlican mobitel.

Avatar
VGS
Postovi: 8854
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la VGS » 15 avg 2019, 11:40

SemirP je napisao/la:https://www.univerzalno.com/shop/mobite ... ndroidone/

Ja ga prije 10 mjeseci platio 460KM isto u univerzalno, ev sad 290 , odlican mobitel.
Redmi Note 7 po GearBestu i Aliju na akcijama bude za 280, za klasu bolji od ovoga.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 15 avg 2019, 21:21

Objektivno da kažem G6 je vrhunski izbor.
-Dizajn zadnje generacije. Nešto najbolje, najelegantnije i najkvalitetnije
-LCD panel 1440p sa podrškom za HDR10 Dolby vision i Always on koji ne troši bateriju.
-Baterija zadovoljava, konstantno 4-6h SoT ma šta god radili na njemu.
-Performanse odlične
-Kamere odlične. Tek kad sam počeo raditi s tom kamerom onda sam vidio koliko je LG ustvari žrtva jedne propagande koja se neshvatljivo od interneta svijeta vodi protiv ove kompanije.
Nekoliko primjera:
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

Današnji flagship modeli su otišli još naprijed, pogotovo noćna slika, ali G6 u svoje vrijeme je bio vrh ponude, a ne kako su to likovi predstavljali B kamerom. Ova kamera iako slabijeg senzora na papiru pobjeđuje svoje tadašnje konkurente Galaxy S8, HTC U11, Sony itd.
Momak pravi odlične testove, ima ranije kako G6 pobjeđuje Galaxy S8, HTC U11 itd.

Poslije ovog je izgubio od Iphone 8, ali pobijediti Note 8 koji je izašao pola godine kasnije govori dovoljno, nema potrebe da se išta više kaže.
-------------------
Eto još jednom sam hvalio LG, dok god proizvode ja gledam samo LG i ništa drugo,
i drugi su jednako dobri, ali način na koji mi je legao G4, pa koliko sam bio oduševljen sa G6, to je za mene nešto više od običnog phona.
Volim ono što rade način na koji su uvijek furali svoju priču.

A njihov UI je najbolji na svijetu, često ga kritikuju površinski korisnici.
Govore kako mu treba redizajn itd., a sa svakom serijom on napreduje, a da bi to neko cijenio on mora koristiti phone,
to je vjerovatno moj glavni motiv zašto tražim samo LG.
Zadnja izmjena: Klare, dana/u 15 avg 2019, 22:03, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Brokula
Postovi: 30536
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Brokula » 15 avg 2019, 21:27

G6 je bio poznat po dobroj kameri tad, ne znam otkud da priča...
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
harden
Postovi: 23294
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la harden » 15 avg 2019, 21:31

Vrijedi dati te pare za nov G6.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 15 avg 2019, 21:33

Ta priča je bila od mnogih, i na ovom forumu, a onda internet i danas priča kako je LG kao dobar, ali zaostaje sa kamerama.
Što nikako nije istina jer G8 danas je vrh ponude kada je o kameri riječ i često bolji od P30 pro i S10+.
Primjer te propagande je i DXOMark koji Za V30 koji je pola godine noviji od G6 i sigurno bolje kamere dobio 82,
a Galaxy Note 8 94,
a vidiš na ovom primjeru da G6 čak glatko pobjeđuje Note 8.

Momak pošteno radi testove, poslije je Huawei Mate 10 pro, pobijedio Iphonea i bio najblja kamera 2017,
a Iphone XS je pobijedio 2018, i još je prvak

Uvijerio sam se i lično da je kamera kod iphonea stvarno jedna priča.
Zadnja izmjena: Klare, dana/u 15 avg 2019, 21:49, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Jabroni i 19 gostiju.