Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24512
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Goalgetter » 20 maj 2019, 21:29

ronaldo99 je napisao/la:Znaci moram se rjesavati svog P20 pro, a telefon zvoni kako je dobar, sto je najgore sad ga nes moci ni prodati nit kome pokloniti :)
+1

Nedavno ga uzeo, odusevljen sam mobitelom, i onda ovo sranje. Nadam se da ce naci rjesenje.

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 20 maj 2019, 23:03

ma da hoce pasti cijene mobitela, da novi huawi uzmem :mrgreen:

ma ostati ce sve isto, security update samo ce kao svoje napraviti nakon sto ovi objave svoje :mrgreen:
vec imaju na mobitelu i svoj playstore i mail, eto samo youtube ostane upitan ali i za to ce se naci rjesenje :mrgreen:

a ovi sto su prestali im dijelove prodavati pa oni ce prvi traziti da se skine ban huaweiu jer njima ce posao isto bas trpiti jer ovi su veliki kupac njihovi proizvoda :mrgreen:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la wobly92 » 20 maj 2019, 23:30

QUARESMA 18<<< je napisao/la: zato jer apple nema nista sa ovim
Za ostali dio posta se slažem, i čitao sam dosta danas o tome. Ali oko ove konstatacije, i nije baš tako.
Jednostavno, kao što pametno neko i kratko danas napisa, Apple se izgradio preko Kine. Ne moraju koristit njihove dijelove, ali moraju koristit njihove tvornice i radnu snagu. Nije Indija, a i neka druga država, rješenje, kad imaš razvijen sistem koji fercera perfektno za sve, osim za radnu snagu koja radi za nekoliko dolara dnevno. Valja sklapati nove ugovore sa vladama potencijalnih država - partnera, novu radnu snagu obučavati, tvornice graditi, a nekako najbitnije, čak i bitnije od gubitka milijardi, valja izaći i toj vladi u susret zauzvrat. a to se Americi ne radi, da budu podređeni i u kom slučaju. A haj natjeraj Amerikanca da ti sastavlja iPhone ispod nekoliko stotina sedmično :)

To have a healthy smartphone business, Huawei needs Google’s Android support. Google also benefits richly from Huawei’s breakneck pace of innovation, and let’s not forget that Apple’s iPhone business is literally built in China. Every sensible incentive pushes the US and China to collaborate.

Sreća je pa će biti patchevi i updatei za ove telefone koji se već koriste.
A ove sa android Q, ako bude worst case scenario, da Trump ostane bigot, e neka im je sa srećom. :D
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 21 maj 2019, 01:17

i sta mislis sad, da odjednom ogroman ljudi dobije otkaz tek tako, pa makar bili kinezi?

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la wobly92 » 21 maj 2019, 02:45

Pa i ovamo će hiljade ljudi u US ostati bez posla ako se ovo sprovede do kraja, što reče glasnogovornik Huaweija, ova odluka ama baš nikome ne ide na ruku. Ipak je i Huawei gigant, i ima ulogu na njihovom tržištu također. Ali isto tako su i Kinezi spremni odgovoriti istom mjerom zabrana, whatever it takes, da se zna da nema ni s njima šale.
Dovoljno je da pogledaš berzu jučerašnju, dionice Huaweija rastu, a Applea padaju. U Kini su već počeli i neki protesti protiv jabuke.

Ma poslije burnog prvog dana, većina analitičara i smatra da će ipak biti samo prijetnja Trumpa, i da nema smisla da se ovo sprovede u djelo.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 21 maj 2019, 09:14

US lifts Huawei ban, but only temporarily and in a limited scope???
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la wobly92 » 21 maj 2019, 11:28

Bosniacum Lilium je napisao/la:US lifts Huawei ban, but only temporarily and in a limited scope???
Skontali Ameri da su brzo reagovali, tj. ispravljaju Trumpova sranja, pa dali produžen rok 3 mjeseca od stupanja ovog na snagu kao.

Numerous Internet providers and wireless carriers in rural and other low-population areas (including eastern Oregon and Wyoming) still have Huawei equipment, and the Commerce Department's trade ban would leave them hanging in the event of a system failure.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 21 maj 2019, 11:38

wobly92 je napisao/la:
Bosniacum Lilium je napisao/la:US lifts Huawei ban, but only temporarily and in a limited scope???
Skontali Ameri da su brzo reagovali, tj. ispravljaju Trumpova sranja, pa dali produžen rok 3 mjeseca od stupanja ovog na snagu kao.

Numerous Internet providers and wireless carriers in rural and other low-population areas (including eastern Oregon and Wyoming) still have Huawei equipment, and the Commerce Department's trade ban would leave them hanging in the event of a system failure.
Ovo "privremeno" u ovako velikim stvarima često znaci praktički gotova stvar. Za nadati se da ce se iznijeti neko rješenje
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 21 maj 2019, 11:56

Ja vam fino reko Xi Jiping mi se javio.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 21 maj 2019, 12:34

Ja vam fino reko Xi Jiping mi se javio.

Gledaj ti onog debila jes se zaletio :tokralju:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la BosnianKingdom » 21 maj 2019, 15:28

Izvinite, znaci stari huawei telefoni ce se sasvim normalno moci koristiti idalje? I ako bude kakvih problema, to ce vaziti samo za buduce huawei modele? A i ovo 3 mjeseca su produzili...
Sabrine mi moje!

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la alan_kardec » 21 maj 2019, 17:07

A šta je sad odjednom problem sa Huawei telefonima, nisam u toku?
Kod mene je honor 8 Lite.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 21 maj 2019, 17:13

alan_kardec je napisao/la:A šta je sad odjednom problem sa Huawei telefonima, nisam u toku?
Kod mene je honor 8 Lite.
Ma nikakav ne sikiraj se, sve ostalo po starom :mrgreen:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Otelo
Postovi: 33495
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Otelo » 21 maj 2019, 22:02

Uglavnom, da probam biti što kraći

Danas se moja Xperia XA samo resetovala i sad neće da se upali. Dođe do onog Sony loga i dobijem onda neki plavkasti ekran. Probao sam reset s power i volume tipkama, ugasi se i kad se upali opet isto. Ugašenu je stavim na punjač, gori crveno pet sekundi i onda se sama od sebe počne paliti, da bi se desilo isto. Kad je stavim "upaljenu" na punjenje lampica ne gori. Svi savjeti po netu se vrte oko tog reseta s volume tipkama. Izvadio sam i SD i SIM karticu, tako da ako neko zna nešto, neki savjet bio bih zahvalan na pomoći
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

exampLe.
Postovi: 1703
Pridružen/a: 30 apr 2009, 11:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la exampLe. » 21 maj 2019, 22:06

Moguce da je maticna crkla.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 21 maj 2019, 22:23

Ne bi reko da je matična čim se pali i plavi ekran, nosi u servis moguće je da je oštećen fajl sistema.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Otelo
Postovi: 33495
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Otelo » 22 maj 2019, 10:00

I ostavio ga da se ugasi, tj baterija da se isprazni. Nakon toga ga stavio na punjač i punio se normalno. Upalio ga i evo radi.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Evander
Postovi: 14452
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Evander » 22 maj 2019, 10:41

Ima li ko da se razumije.
P30 ili Mate 20 pro?
Imam ponudu za istu cijenu.

Avatar
Sage
Postovi: 5335
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 22 maj 2019, 11:47

Evander je napisao/la:Ima li ko da se razumije.
P30 ili Mate 20 pro?
Imam ponudu za istu cijenu.
Ja bih Mate uzeo...uporedi sam
https://m.gsmarena.com/compare.php3?idP ... hone2=9530
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Evander
Postovi: 14452
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Evander » 22 maj 2019, 11:50

Sage je napisao/la:
Evander je napisao/la:Ima li ko da se razumije.
P30 ili Mate 20 pro?
Imam ponudu za istu cijenu.
Ja bih Mate uzeo...uporedi sam
https://m.gsmarena.com/compare.php3?idP ... hone2=9530
Mate sam i narucio na kraju, sad cu ici da preuzmem.

P30 mi je kao naizgled ljepsi. Ali ipak kontam da je ovaj Mate jaci.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Surreal, tabba77 i 37 gostiju.