Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 17 feb 2020, 14:21

pa svako normalan zna da su flagship kamere potpuno neutralizirale potrebu ljudi da imaju DSLR ako im je glavna svrha da te slike idu na socijalne mreze i njihovu galeriju

u profi svijetu je druga prica

niko ne bjezi od toga da je impresivno ovo sto danas kamere na mobitelu rade
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la leorey » 17 feb 2020, 14:52

Naravno, ali covjek gore stavi da je popocon bolji jer ima vise MP i RAM :urnebes:

Pa takvi mobiteli od 200 KM rade dobro prvih pola godine, kasnije ti ledi, restartuje se, kamera mu otkazuje, x problema, a znamo i zasto je to tako jel. To je i normlano za tu cijenu.

Kazem, kad je nesto dosta skuplje, postoji razlog zasto je to tako. A ko ne moze da priusti, tjesi se tako, pljuje i trazi da ga uslikas onda. :urnebes:

Samo kazem da Android na 12 GB nikad nece radit bolje od iOs na 3 ili 4 GB rama, nekima je to tesko shvatiti, ali ima yt i google pa se sazna sve zasto je to tako.

Fkt nemam nista protiv Androida da se razumijemo, godinama sam bio na njemu, i najveca prednost mi je ta laka povezanost sa drugim uredjajima, ide to lakse ipak. Sve ostalo prednost je iOs. Onako realno.
27.10.2020

Avatar
harden
Postovi: 23572
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la harden » 17 feb 2020, 15:01

Opet se raspravljate bezveze, bolje pustiti da neki ljudi zive u neznanju nego im pokusati dokazati nesto po 879. put
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Sage
Postovi: 5335
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 17 feb 2020, 15:09

Android vs IOS
PES vs FIFA
Pepsi vs Cola
Rat vs mir
Vjernik vs ateista

Uvijek neko nesto pravda, sta ces...
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Heller » 17 feb 2020, 15:31

leorey je napisao/la:
17 feb 2020, 14:52
Naravno, ali covjek gore stavi da je popocon bolji jer ima vise MP i RAM :urnebes:

Pa takvi mobiteli od 200 KM rade dobro prvih pola godine, kasnije ti ledi, restartuje se, kamera mu otkazuje, x problema, a znamo i zasto je to tako jel. To je i normlano za tu cijenu.

Kazem, kad je nesto dosta skuplje, postoji razlog zasto je to tako. A ko ne moze da priusti, tjesi se tako, pljuje i trazi da ga uslikas onda. :urnebes:

Samo kazem da Android na 12 GB nikad nece radit bolje od iOs na 3 ili 4 GB rama, nekima je to tesko shvatiti, ali ima yt i google pa se sazna sve zasto je to tako.

Fkt nemam nista protiv Androida da se razumijemo, godinama sam bio na njemu, i najveca prednost mi je ta laka povezanost sa drugim uredjajima, ide to lakse ipak. Sve ostalo prednost je iOs. Onako realno.
Ne lupaj gluposti. 289 KM Redmi Note 5A, radio nekih 18 mjeseci, ispadao, ispadao u vodu, savio se ko upitnik. I tek nedavno prestane raditi nakon zlostavljanja.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 17 feb 2020, 15:39

porediti iphone i neki android telefon nema smisla osim u odredjenim kategorijama, a to je recimo zvuk, kamera, i sl.

ali vamo porediti display, koliko rama ima, procesor pa i sam sistem nema smisla .


porediti recimo samsung i sony vec moze proci, ali samsung i iphone je vec drugi par opanaka.

zatvoren sistem, daleko veca kontrola nad hardverom kod applea nego.

ios nikad nije bio gladan rama koliko je bio android, sto ne znaci da je to dobro ili lose za android. treba znati na kojem principu radi android, a to je u biti kao virtualna masina. i kad to skontas da je takav android rame uz rame ios.u

dalje, prezvakana prica je i ekosistem, stvarno nema smisla ovo ponavljati. sta mozes sa drugima dobiti? pa ni pixel nema ni blizu dobru integraciju sa Chrome OS-om ili Chromebookom kakvu ima iphone/ipad sa Mac OS om.

iMessage integracija, AirDrop, zatim jos neke finese tipa da surfas na telefonu i samo nastavis recimo na macbooku gdje si stao.

zatim iOS ima daleko bolji design language, da ne prevodim na nas jer bi bezveze zvucalo. nema aplikacija ili dijelova sistema gdje imas novi dizajn a na nekima stari dizjan.

Apple kad radi novi dizajn, izbaci tek kad bude sve gotovo, Google pristupa tome postepeno, vremenski izbacuje dizajn za svoje aplikacije, u ovom slucaju material design 2 kako li ga vec zovu.
Bilo je onda slucajeva da neko prije dobije osvjezen Play Store, a ne ko kasnije. Pa bilo je i slucajeva da Google izbaci novi dizajn pa ponovo vrati na stari i sl.

Hrpetina stvari, ali porediti Poco i iPhone nema smisla.


Ja volim kod googla ove tri navigacione tipke na dnu, to mi je sve, citavo korisnicko iskustvo jednog sistema mi lezi tu. Nadam se da Google nece nikad preci na gesture.

Muameer
Postovi: 360
Pridružen/a: 21 dec 2018, 23:24
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Muameer » 17 feb 2020, 23:16

QUARESMA 18<<< je napisao/la:
17 feb 2020, 15:39
porediti iphone i neki android telefon nema smisla osim u odredjenim kategorijama, a to je recimo zvuk, kamera, i sl.

ali vamo porediti display, koliko rama ima, procesor pa i sam sistem nema smisla .


porediti recimo samsung i sony vec moze proci, ali samsung i iphone je vec drugi par opanaka.

zatvoren sistem, daleko veca kontrola nad hardverom kod applea nego.

ios nikad nije bio gladan rama koliko je bio android, sto ne znaci da je to dobro ili lose za android. treba znati na kojem principu radi android, a to je u biti kao virtualna masina. i kad to skontas da je takav android rame uz rame ios.u

dalje, prezvakana prica je i ekosistem, stvarno nema smisla ovo ponavljati. sta mozes sa drugima dobiti? pa ni pixel nema ni blizu dobru integraciju sa Chrome OS-om ili Chromebookom kakvu ima iphone/ipad sa Mac OS om.

iMessage integracija, AirDrop, zatim jos neke finese tipa da surfas na telefonu i samo nastavis recimo na macbooku gdje si stao.

zatim iOS ima daleko bolji design language, da ne prevodim na nas jer bi bezveze zvucalo. nema aplikacija ili dijelova sistema gdje imas novi dizajn a na nekima stari dizjan.

Apple kad radi novi dizajn, izbaci tek kad bude sve gotovo, Google pristupa tome postepeno, vremenski izbacuje dizajn za svoje aplikacije, u ovom slucaju material design 2 kako li ga vec zovu.
Bilo je onda slucajeva da neko prije dobije osvjezen Play Store, a ne ko kasnije. Pa bilo je i slucajeva da Google izbaci novi dizajn pa ponovo vrati na stari i sl.

Hrpetina stvari, ali porediti Poco i iPhone nema smisla.


Ja volim kod googla ove tri navigacione tipke na dnu, to mi je sve, citavo korisnicko iskustvo jednog sistema mi lezi tu. Nadam se da Google nece nikad preci na gesture.
Pozz Quaresma i ostali forumashi..
Da li zna se kakva su iskustva servisiranja mobitela u Univerzalno na Grbavici..njihov servis..je li dobro rade zamjene USB portova..jel raja zadovoljna???
Hvala forumashima na odgovoru..prvi put servisiram smsung pa zato

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 18 feb 2020, 00:43

Ja da ga pravim sebi odnio bih ga iskreno u fontele
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
harden
Postovi: 23572
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la harden » 18 feb 2020, 01:34

QUARESMA 18<<< je napisao/la:
17 feb 2020, 15:39
Ja volim kod googla ove tri navigacione tipke na dnu, to mi je sve, citavo korisnicko iskustvo jednog sistema mi lezi tu. Nadam se da Google nece nikad preci na gesture.
Kad vidim tipke dole najezim se :mrgreen: kako sam presao na gesture, ne znam da bih se mogao vratiti nazad.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 18 feb 2020, 02:21

Muameer je napisao/la:
17 feb 2020, 23:16


Pozz Quaresma i ostali forumashi..
Da li zna se kakva su iskustva servisiranja mobitela u Univerzalno na Grbavici..njihov servis..je li dobro rade zamjene USB portova..jel raja zadovoljna???
Hvala forumashima na odgovoru..prvi put servisiram smsung pa zato
Nosi ga kod Vanje, servis Popravi.ba u blizini katedrale. Nazovi ga pa priupitaj opet za svoj problem.
harden je napisao/la:
18 feb 2020, 01:34
QUARESMA 18<<< je napisao/la:
17 feb 2020, 15:39
Ja volim kod googla ove tri navigacione tipke na dnu, to mi je sve, citavo korisnicko iskustvo jednog sistema mi lezi tu. Nadam se da Google nece nikad preci na gesture.
Kad vidim tipke dole najezim se :mrgreen: kako sam presao na gesture, ne znam da bih se mogao vratiti nazad.
ma kakve crne gesture, ja volim da jednom tapnem i da to odradi svoju funkciju. donji dio ekrana mi svakako nije bitan jer i ne gledam u donji dio. obicno pratim s vrha do malo ispod polovice. i kad procitam do tog dijela otprilike svakako nastavim scrollati.


i hvala guglu na kopiranju gestura a da pri tome nisu implementirali kako treba. neke stvari su pokvarili, sad mi treba 2-3 vise koraka da otvorim apliaciju u split screen, umjesto jednog kako je bilo prije Pite

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la leorey » 18 feb 2020, 14:56

Muameer je napisao/la:
17 feb 2020, 23:16
QUARESMA 18<<< je napisao/la:
17 feb 2020, 15:39
porediti iphone i neki android telefon nema smisla osim u odredjenim kategorijama, a to je recimo zvuk, kamera, i sl.

ali vamo porediti display, koliko rama ima, procesor pa i sam sistem nema smisla .


porediti recimo samsung i sony vec moze proci, ali samsung i iphone je vec drugi par opanaka.

zatvoren sistem, daleko veca kontrola nad hardverom kod applea nego.

ios nikad nije bio gladan rama koliko je bio android, sto ne znaci da je to dobro ili lose za android. treba znati na kojem principu radi android, a to je u biti kao virtualna masina. i kad to skontas da je takav android rame uz rame ios.u

dalje, prezvakana prica je i ekosistem, stvarno nema smisla ovo ponavljati. sta mozes sa drugima dobiti? pa ni pixel nema ni blizu dobru integraciju sa Chrome OS-om ili Chromebookom kakvu ima iphone/ipad sa Mac OS om.

iMessage integracija, AirDrop, zatim jos neke finese tipa da surfas na telefonu i samo nastavis recimo na macbooku gdje si stao.

zatim iOS ima daleko bolji design language, da ne prevodim na nas jer bi bezveze zvucalo. nema aplikacija ili dijelova sistema gdje imas novi dizajn a na nekima stari dizjan.

Apple kad radi novi dizajn, izbaci tek kad bude sve gotovo, Google pristupa tome postepeno, vremenski izbacuje dizajn za svoje aplikacije, u ovom slucaju material design 2 kako li ga vec zovu.
Bilo je onda slucajeva da neko prije dobije osvjezen Play Store, a ne ko kasnije. Pa bilo je i slucajeva da Google izbaci novi dizajn pa ponovo vrati na stari i sl.

Hrpetina stvari, ali porediti Poco i iPhone nema smisla.


Ja volim kod googla ove tri navigacione tipke na dnu, to mi je sve, citavo korisnicko iskustvo jednog sistema mi lezi tu. Nadam se da Google nece nikad preci na gesture.
Pozz Quaresma i ostali forumashi..
Da li zna se kakva su iskustva servisiranja mobitela u Univerzalno na Grbavici..njihov servis..je li dobro rade zamjene USB portova..jel raja zadovoljna???
Hvala forumashima na odgovoru..prvi put servisiram smsung pa zato
Univerzalno nikakve, cekat ces mjesecima, ako ti ga i poprave. Bez imalo trolanja. Bar na ferhadiji je tako. Na grbavici ne znam kako je, ali ista je to stoka
27.10.2020

Avatar
reeds
Postovi: 1520
Pridružen/a: 25 sep 2012, 22:11
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la reeds » 18 feb 2020, 17:11

Savjet, misljenje...
Dvojba izmedju ovog novog SAM A51 ili SAM A70... Po vama? Na jednom bolja kamera, jedan brzi procesor od drugog, pa nemam pojma sad... Korisnik kojem ide nije toliko zahtjevan, da kazem medium je korisnik...

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 18 feb 2020, 17:22

Ja bih kupio A51. Noviji, modernijeg izgleda (barem meni), android 10 na njemu (kojeg A70, mislim, jos nije dobio), i generalno bolji mobitel (bez gledanja i uporedjivanja specifikacija).

Kupi verziju 128/6, nije tolika razlika u cijenama ako se odlucis za A51.

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Denchi » 18 feb 2020, 18:13

iPhone je preskup za svoj životni vijek(pola godine - godinu), ono gadget je za igranje, ako ga skršiš žao ti bude i njega i tebe debila koji ga je tipla van regije pa ga možeš famflat jer nema Apple Carea....

kao radni telefon, ovi Redmi ili Huawei su best bang for buck....neš zaginut a boli te ako rikne...do 300$ moš uzet šta ti duša poželi prema sebi...a ima finih konfiguracija, Redmi još finijih jer i oni optimiziraju...a i lijepih izvedbi, boja , itd.

ja volim probavat ove exotike, ponekad se baš iznenadiš kako ljudi odrade pristojan telefon a ne košta te prvo djete...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
anonimni
Postovi: 10134
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 18 feb 2020, 21:34

reeds je napisao/la:
18 feb 2020, 17:11
Savjet, misljenje...
Dvojba izmedju ovog novog SAM A51 ili SAM A70... Po vama? Na jednom bolja kamera, jedan brzi procesor od drugog, pa nemam pojma sad... Korisnik kojem ide nije toliko zahtjevan, da kazem medium je korisnik...
A51, ja sam čak razmišljao i sebi da ga kupim nekad tokom godine (jbg, nije mi hića :mrgreen: a i flashaću custom ROM na trenutnom telefonu tokom marta pa ću vidjeti onda imam li razlog da mijenjam), lijepo izgleda (pogotovo plavi), ima solidne karakteristike i dobiće Android 11 sigurno, samo gledaj 6/128 verziju kao što @Federer reče jer se ostale pored nje ne isplate nikako :thumbup:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 20 feb 2020, 13:12

Haj što u potrošni materijal su stavili sve moguce dijelove mobitela, nego i dalje ne smijes uraditi update sistema :rol:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la kraljttbvb » 02 mar 2020, 08:38

Hoce zena telefon, pa nasli neki Xiaomi Redmi 8 64 GB (4GB RAM).

Valja li ovo ista :?:

Ima li neka preporuka nesto bolje za oko 3 stoje :?:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Heller » 02 mar 2020, 08:41

kraljttbvb je napisao/la:
02 mar 2020, 08:38
Hoce zena telefon, pa nasli neki Xiaomi Redmi 8 64 GB (4GB RAM).

Valja li ovo ista :?:

Ima li neka preporuka nesto bolje za oko 3 stoje :?:
Valja. Imaš za oko 330 Redmi Note 7 4/64 po Piku.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Denchi » 02 mar 2020, 09:19

kraljttbvb je napisao/la:
02 mar 2020, 08:38
Hoce zena telefon, pa nasli neki Xiaomi Redmi 8 64 GB (4GB RAM).

Valja li ovo ista :?:

Ima li neka preporuka nesto bolje za oko 3 stoje :?:
Taj ti je extra telefon, jedino što ovaj reče da ganjaš isti taj samo Note varijantu...ti su još bolji...bilo je finih akcija za black friday i božić...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la kraljttbvb » 02 mar 2020, 09:20

Heller je napisao/la:
02 mar 2020, 08:41
kraljttbvb je napisao/la:
02 mar 2020, 08:38
Hoce zena telefon, pa nasli neki Xiaomi Redmi 8 64 GB (4GB RAM).

Valja li ovo ista :?:

Ima li neka preporuka nesto bolje za oko 3 stoje :?:
Valja. Imaš za oko 330 Redmi Note 7 4/64 po Piku.
Pik ne pase, treba joj sa racunom, da preko firme plati.

Jedino ako ima neka firma, pa da se naruci preko neta ;)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Brokula i 49 gostiju.