Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
FCUM
Postovi: 7023
Pridružen/a: 22 avg 2011, 14:49
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la FCUM » 16 jan 2017, 12:35

imao sam ja 2 LG i samo preko noci oba crknu, nosio na popravku kod vise majstora i kazu maticna crkla i to na oba :problem:
FC United Of Manchester !
Against Modern Football !

This is how it feels to be FC
This is how it feels to be Home
This is how it feels when you don't sell you're arse to gnome !

Avatar
koalem
Postovi: 1522
Pridružen/a: 15 okt 2011, 00:28
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la koalem » 16 jan 2017, 13:10

Pa odnesi u ovlašteni servis sa garantnim listom.
4.10.2009.

Avatar
FCUM
Postovi: 7023
Pridružen/a: 22 avg 2011, 14:49
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la FCUM » 16 jan 2017, 13:12

koalem je napisao/la:Pa odnesi u ovlašteni servis sa garantnim listom.
istekla garancija
FC United Of Manchester !
Against Modern Football !

This is how it feels to be FC
This is how it feels to be Home
This is how it feels when you don't sell you're arse to gnome !

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la dema » 16 jan 2017, 14:06

madridist je napisao/la:
dema je napisao/la:
FCUM je napisao/la:raja moze li pomoc, koji uzeti od ova dva ? Lg x power ili xiaomi redmi 4A
Nije da napadam LG, ali imam par slučajeva gdje znam da su se kvarili. Mislim da je ma 4A baterija puno bolja nisam siguran to 100 posto, provjeri
Prijatelju LG i Samsung uvijek i zauvijek prije bilo kojeg od kineza ili koji vrag su vec .
Servis LG uz oficijelnu garanciju je odlicna podrska i nemas brige.
Moje iskustvo sa Lg i Samsung i sa flagship i sa jeftinijim modelima je bez ikakve mrlje na rad istih.
Konkretno moj radni kolega kupio LG u bhtelecomu. E sad koristio ga 3 mjeseca nov. I stane mu wifi. Odnese na servis. Oni mu drže mobitel mjesec ili dva. Nakon toga mu stanic javi da mu se mobitel smokrio. Nemoguće da se smokrio, jer nije plus sto je u maski nošen. Uglavnom mobitel mu nisu htjeli popraviti. Slučaj u Zenici. Odnesemo mi mobitel u obični servis. I tamo nam kažu doslovno ovako svako drugi mobitel koji nam dodje je iz bhtelecoma, kojem ne priznaju garancije. I svima dostave ovo da je mobitel smokren. E sad ne pričam napamet LG se grijao i crkavale su matične ploče. LG g3 posebno. Imao jedan takav pa znam.
Nije ni s garancijom uvijek sve sjajno ima svega. LG nije vise koliko znam medju 10 najprodavanijih. Samsung isto imao note 7 koji se zapaljivao sam. Jesu li loši proizvodjaci nisu. Jeli xiaomi los nije. Mrzim generalizirati, ali skoro svaki mobitel čak i tak sjajni Samsung je opet Kinez napravio. Prema tome, nemojte napamet pisat nego uzmeš kupiš, koristis, uporedis o onda pričaš. A ne onako nesto je brend mora valjat a nešto je Samsung vau kupi, ekstra je ne kvari se, garancija sigurna itd.
Uostalom ubuduće nemoj me citira iznesi svoje mišljenje i to je to. Ne moraš nametati svoje. Ja sam mu rekao sta mislim.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18611
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 16 jan 2017, 14:07

Ja sam imao LG i nisam imao problema. Rodjak ima G4 vec godinama (onaj 1.5GB ram). Uzeo ga kad je izasao, bas nesto skupo u pm i naravno nikad se nije pokvario, dok neki za to vrijeme promijene 2 mjaumjau brenda. Iskreno da mogu, sad bih uzeo iPhone, ali sad sam student za razliku od vremena kad sam radio pa sam i mogao sebi priustiti 4S. I sada me dobro sluzi sa 512 MB rama, a visim na njemu.

Razmisljam izmedju LG X screen, p9 lite 3 GB verzija i LG G4. Znam da je velika rqzlika u cijenama, ali svi ulaze u budzet jbg. Gdje je najbolje za cash uzeti mob u Sa?


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Puma
Moderator
Postovi: 14275
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Puma » 16 jan 2017, 15:52

Tri godine vec koristim LG, 3 modela promijenio, nikad nijednog problema ili kvara. Sad koristim americku verziju G4 stylusa bolji telefon mi ne treba.

Prije toga imao Samsunge i Nokie, uvijek neki problemi. Pogotovo oni klizni kad su bili flat sad pa sad ode.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la dema » 16 jan 2017, 17:06

Vidi neko imao LG bez kvara i to je dobro, neko imao isti mobitel sa kvarom. Znaci dešava se nisu bez greške. Svi mobiteli imaju dobre strane i loše. Svakom se mana može naći ako je bas dobar onda mu je mana cijena.
Ono što pišem samo na osnovu iskustva, ne pišem na osnovu tuđeg mišljenja,ili npr da koristim samo etablirane marke bez da probam jeftiniju konkurenciju. Treba bit otvoren probat nesto pa vidjet valja li ili ne valja. Evo pokušat ću staviti najprodavanije proizvođače ove godine.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 16 jan 2017, 17:21

dema je napisao/la: Konkretno moj radni kolega kupio LG u bhtelecomu. E sad koristio ga 3 mjeseca nov. I stane mu wifi. Odnese na servis. Oni mu drže mobitel mjesec ili dva. Nakon toga mu stanic javi da mu se mobitel smokrio. Nemoguće da se smokrio, jer nije plus sto je u maski nošen. Uglavnom mobitel mu nisu htjeli popraviti. Slučaj u Zenici. Odnesemo mi mobitel u obični servis. I tamo nam kažu doslovno ovako svako drugi mobitel koji nam dodje je iz bhtelecoma, kojem ne priznaju garancije. I svima dostave ovo da je mobitel smokren. E sad ne pričam napamet LG se grijao i crkavale su matične ploče. LG g3 posebno. Imao jedan takav pa znam.
Nije ni s garancijom uvijek sve sjajno ima svega. LG nije vise koliko znam medju 10 najprodavanijih. Samsung isto imao note 7 koji se zapaljivao sam. Jesu li loši proizvodjaci nisu. Jeli xiaomi los nije. Mrzim generalizirati, ali skoro svaki mobitel čak i tak sjajni Samsung je opet Kinez napravio. Prema tome, nemojte napamet pisat nego uzmeš kupiš, koristis, uporedis o onda pričaš. A ne onako nesto je brend mora valjat a nešto je Samsung vau kupi, ekstra je ne kvari se, garancija sigurna itd.
Uostalom ubuduće nemoj me citira iznesi svoje mišljenje i to je to. Ne moraš nametati svoje. Ja sam mu rekao sta mislim.
uh da meni ne priznaju tako garanciju, bilo bi svega.

ja sam krajem prosle godine Xperiu Z5 nosio na servis, radi power tipke, posto je telefon kupljen u krajini, i preko firme, morao sam dobiti papire s pečetom od firme, i čovjek koje je radio u telekomu gore, izašao mi u susret i napisao molbu, odnesem dokumente ovde u sarajevu u telekom na malti, čovjek uredno primi telefon, uslika ga, i pošalje na servis, i za 10 dana kao što su mi obećali telefon bio gotov.

a LG je imao problema sa matičnim, pogotovo G4 serija.

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la dema » 16 jan 2017, 17:52

http://m.gadgetsnow.com/slideshows/5-bi ... 375163.cms
https://www.whattechsays.com/top-10-sma ... the-world/

Na globalnom nivou, Samsung je prodao najviše uređaja. Samo u prvom kvartalu prodao je 81.5 miliona primeraka. Apple je na drugom mestu sa 51.6 miliona prodatih uređaja. Međutim, IC Insights očekuje da oba proizvođača prodaju manje uređaja ove godine u odnosu na prošlu.

Od 12 proizvođača, osam su kineski proizvođači – Huawei, Oppo, Xiaomi, Vivo, ZTE, Lenovo, TCL i Meizu, piše Phone Arena.

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 16 jan 2017, 18:06

@dema To je malo nezahvalna statistika, jer mnogi sebi moraju priustiti te niskobudzetne telefone jer ne mogu bolje, a i također njih je najvise, mislim Kineza kao nacije.
Apple opet kupuju imucniji, Dok je Samsung nekako najrelevantniji po toj statistici njih ima na svim podrucjima.
Naprimjer u Njemackoj jako jako rijetko vidim koji drugi telefon osim Iphone/Samsung,

Sto se tice LG-a imao sam par njihovih telefona nikad nikakvog problema sto se tice nekog kvara, ali ih vise sebi ne bih, uvijek bih zaobilazio.
Mia San Mia

Avatar
Rigoletto
Postovi: 8001
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Rigoletto » 16 jan 2017, 21:23

neki dobar rom za lg g2?
goveđigulašmajka

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 17 jan 2017, 19:53

interesantno kako to kad sam uzeo Xperiu Z5, žalio se na Sonyevu podršku vezanu za apdejte, sada Sony ispade najbolji što se tiče brzine apdejta na Nougat.

Evo od danas kreće update za Z5, samo za australiju, ali će se u narednim danima proširiti i na ostale regije, uz Z5 ide update iza Z4, dakle, gotovo dvije godine stari telefoni, idu već na Nougat.

Konačno multihebeni screen, i novi status bar, pa ne moram 10 puta povlaciti prstom prema dole da dodjem do onih shortcuta za wifi i mobile data.

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Cautinho » 17 jan 2017, 21:46

Gdje je nestala ona samsungova aplikacija group play? Ako nije dostupna za sve uređaje,postoji li alternativa?
Keep walking.

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 17 jan 2017, 21:52

Samo za Samsung, a za alternativu ne znam, ukoliko nadjes univerzalnu proslijedi

Sent from my E6533 using Tapatalk
Mia San Mia

Avatar
koalem
Postovi: 1522
Pridružen/a: 15 okt 2011, 00:28
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la koalem » 18 jan 2017, 12:25

QUARESMA 18<<< je napisao/la:interesantno kako to kad sam uzeo Xperiu Z5, žalio se na Sonyevu podršku vezanu za apdejte, sada Sony ispade najbolji što se tiče brzine apdejta na Nougat.

Evo od danas kreće update za Z5, samo za australiju, ali će se u narednim danima proširiti i na ostale regije, uz Z5 ide update iza Z4, dakle, gotovo dvije godine stari telefoni, idu već na Nougat.

Konačno multihebeni screen, i novi status bar, pa ne moram 10 puta povlaciti prstom prema dole da dodjem do onih shortcuta za wifi i mobile data.
Jesi probao povuci sa dva prsta?
4.10.2009.

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 18 jan 2017, 12:26

Vidi fakat funkcionise haahaha,e ne mogu da vjerujem
Hvala @koalem :D

Sent from my E6533 using Tapatalk
Mia San Mia

Avatar
koalem
Postovi: 1522
Pridružen/a: 15 okt 2011, 00:28
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la koalem » 18 jan 2017, 12:28

Nista :D

Hahhahahahha i ja sinoc citam review za pixel i pisu da na nougatu to ima. Probam kod sebe na lolipopu kad radi xD fakat je pain in the ass bilo dok nisam skontao.
4.10.2009.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 18 jan 2017, 14:37

ma kakva dva prsta, hocu odjednom sve sa jednim, kako je prije bilo, to su sa lollipopom zahebali


baj d vej, iako nema vizuelnih promjena (toliko) ali Z5 još bolje radi, animacije su brže pa sam i doživljaj da telefon radi brze dolazi do izrazaja, jako mi se svidja ovaj update, multiscreen je zakon, radi ove dvije stvari sam i jedva cekao nougat update.

zenica159
Postovi: 1049
Pridružen/a: 06 jan 2016, 21:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la zenica159 » 18 jan 2017, 21:56

Pozdrav raja, da vas pitam gdje bi najpovoljnije mogao zamijeniti napuknuto staklo na S5, znaci displej i tac su dobro samo mi je staklo napuklo?(Zenica ili Sarajevo)

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 20 jan 2017, 20:50

"Ovog tjedna u Kini počela je flash prodaja modela Nokia 6 te je, prema GSM Areni, ovaj uređaj rasprodan u samo jednoj minuti – iako nije poznat broj prodanih telefona, treba napomenuti kako je broj registracija za kupovinu ovog uređaja premašio milijun."

:mrgreen:
Mia San Mia

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: feniksptica, Jabroni, Muumii, Zaniolo i 31 gost.