Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Pogba
Postovi: 19783
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Pogba » 15 maj 2019, 03:08

Imao je razor, ali LCD ekran. Ovo je prvi amoled. I mcini mi se ds je imao samo u gaming mode-u, ovako nesto. 120 koliko znam ima samo novi ipad.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 15 maj 2019, 11:12

Većina će kupiti ono što mu ukus ili prethodno iskustvo nalažu.

Nekom se sviđa Oneplus, cijena tu negdje sa najboljim, ali
Nema IP68, a ovaj lik MKBHD(inače po prirodi hejter) kaže vidjeli ste na klipu da ga ubacuju u kantu vode, pa hej možda je i otporan. :roll: Pa eto kupite ga pa probajte. :crazy: Pitam se što ga on nije ubacio u kantu vode, čisto radi demonstracije? :?
I oneplus govori da nema IP68 jer je to skupo, znači da ima bio bi cijenom isto kao i ostali?
O kakvom onda flagship killeru pričamo?

Ima prilično slabije kamere, ali ovaj kaže hej ima gcam, pa će valjda biti bolje? :roll:

Baterija 4,5h Sota dok ostali idu preko 6h, ali i tu ima izgovor, kaže smanji HZ, pa ćeš valjda nagurati na 5h. A tih 90Hz je ono što bi trebalo da prodaje ovaj uređaj. :crazy:
Toliko kompromisa, neobjektivnosti i nelogičnosti je u ovom klipu da se čovjek zapita da li je zapravo iko normalan?

I na kraju kad se sve sabere, oduzme, ispadne ti tako da bi ovaj Oneplus kad bi imao sve što imaju najbolji bio skuplji od najboljih. :lol:

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 15 maj 2019, 11:31

ma S10e je best buy, to mi je naredna kupovina
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
anonimni
Postovi: 10132
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 15 maj 2019, 11:37

BosnianKingdom je napisao/la:
anonimni je napisao/la:Sto je jeftin Xiaomi :mrgreen: Ja imam Note, doduse 4/64 verziju i mobitel je odlican tako da ti mogu njega preporuciti, sa A20 nisam imao bas nikakvog iskustva ali u ovoj dilemi bih odabrao Note
Problem mi je sto je shipping 40-60 dana, ko ce cekatiii :think:
Meni sve iz Kine dodje za mjesec, nikad ni brze ni sporije :D doduse ne kupujem na aliexpressu pa ne znam kako funkcionise kod njih, ako se mozes strpiti valjalo bi ti :mrgreen:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 15 maj 2019, 11:53

miki_92 je napisao/la:ma S10e je best buy, to mi je naredna kupovina
I meni se odavno jedan Samsung nije svidio kao S10e.
Prepoznatljiv je po mnogo čemu, od dimenzija, vrhunskog dizajna, ravnog ekrana itd.
I na to još dodaš sve moguće značajke, mislim da odavno neko nije uradio bolji potez i posao kao Samsung sa ovim modelom.

Flagship sa kompaktnim gabaritima to je ono što godinama na tržištu fali. Bili su tu Pixeli bez XL, Xperia Compact, ali to je prvenstveno dizajnerski naspram ovog puno niža liga.
Ovaj je prava stvar.

Avatar
jelle
Postovi: 5614
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la jelle » 15 maj 2019, 13:38

Kontam uzet xiomi mi 8 lite....za ove pare mi izgleda da je strojnica...imal iko iskustva ?

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la BosnianKingdom » 15 maj 2019, 14:21

anonimni je napisao/la:
BosnianKingdom je napisao/la:
anonimni je napisao/la:Sto je jeftin Xiaomi :mrgreen: Ja imam Note, doduse 4/64 verziju i mobitel je odlican tako da ti mogu njega preporuciti, sa A20 nisam imao bas nikakvog iskustva ali u ovoj dilemi bih odabrao Note
Problem mi je sto je shipping 40-60 dana, ko ce cekatiii :think:
Meni sve iz Kine dodje za mjesec, nikad ni brze ni sporije :D doduse ne kupujem na aliexpressu pa ne znam kako funkcionise kod njih, ako se mozes strpiti valjalo bi ti :mrgreen:
Preko cega ti narucujes? Ove sajtove sto sam pogledo do sad, aliexpress ima najpovoljnije mobove.
Sabrine mi moje!

Avatar
Pogba
Postovi: 19783
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Pogba » 15 maj 2019, 14:21

Klare je napisao/la:Većina će kupiti ono što mu ukus ili prethodno iskustvo nalažu.

Nekom se sviđa Oneplus, cijena tu negdje sa najboljim, ali
Nema IP68, a ovaj lik MKBHD(inače po prirodi hejter) kaže vidjeli ste na klipu da ga ubacuju u kantu vode, pa hej možda je i otporan. :roll: Pa eto kupite ga pa probajte. :crazy: Pitam se što ga on nije ubacio u kantu vode, čisto radi demonstracije? :?
I oneplus govori da nema IP68 jer je to skupo, znači da ima bio bi cijenom isto kao i ostali?
O kakvom onda flagship killeru pričamo?

Ima prilično slabije kamere, ali ovaj kaže hej ima gcam, pa će valjda biti bolje? :roll:

Baterija 4,5h Sota dok ostali idu preko 6h, ali i tu ima izgovor, kaže smanji HZ, pa ćeš valjda nagurati na 5h. A tih 90Hz je ono što bi trebalo da prodaje ovaj uređaj. :crazy:
Toliko kompromisa, neobjektivnosti i nelogičnosti je u ovom klipu da se čovjek zapita da li je zapravo iko normalan?

I na kraju kad se sve sabere, oduzme, ispadne ti tako da bi ovaj Oneplus kad bi imao sve što imaju najbolji bio skuplji od najboljih. :lol:
SOT je po njegovom iskustvu, imas reviewere poput Dave2D kojem je to oko 7h. Nije svaki korisnik isti. Velika razlika, vidjet cemo nakon vise utisaka. Dalje, standard baterije je trenutno oko 4000 mAh, cak i da je slabiji sot ne moze se magicnim stapicem "nahraniti" ovakav ekran bez kompromisa u debljini telefona. Usput, nije da se drugi ne igraju sa sot-om, recimo na Samsungu s podesavanjem rezolucije i sl.
Nevjerovatno koliko je trend, mediji, isprao mozak korisnicima da moraju imati IP68, je li se kupas s telefonom? Telefon nema certifikat jer bi bio jos skuplji. U kanti vode imas vec klip pomenutog reviewera s ovim telefonom, a i raniji su bez vecih problema prezivljavali. I taj rating kod telefona koji ga imaju je ograničen na tipa pola sata na jednom metru i slicno. Dakle, OP7 ovdje prolazi test.

Da rezimiramo, ponajbolji ekran na trzistu, po jednima drugi, a po mnogima i najbolji android OS (jer znamo koliko pixel laga), fluidnost na nivou iPhone-a, najbrži telefon na trzistu vjerovatno u pogledu everyday usage-a, fantasticno brzi warp charging, zaobljeni ekran, uz to screen to body odnos ponajbolji, poboljsan senzor otiska prsta i solidne kamere. Sve to jeftinije 300+ USD.

Ne znam da li bi bili skuplji od ovih najvećih, ali ako nista svake godine prave pomake, ulaze se u inzenjering i jedni od prvih sa sestrinskim firmama uvode novine. Zato je baza korisnika sve veca. Usput i podrska za starije uredjaje je ispred većine konkurencije.

Ja mogu biti subjektivan jer sam korisnik vec, ali ono sto rade od pojavljivanja su objektivno super stvari. Za mene je kamera eliminatorna i zbog toga bih izabrao Pixel, S10, P30, ali kada uobzirim softver i sve drugo ne razmatram Huawei koji je sigurno stroj hardverski ili Xiaomi koji jeste good value for money. Iphone ne razmatram jer sam bio korisnik i nemam se namjere vraćati na zatvoreni IOS.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
anonimni
Postovi: 10132
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 15 maj 2019, 15:07

@BosnianKingdom
Samo eBay, doduse kupujem uglavnom sitnice, telefon jos nisam narucivao uopste :mrgreen: ali kazu svi da je aliexpress pouzdan, za to se ne moras brinuti, pogledaj jos gearbest i banggood ako vec nisi
jelle je napisao/la:Kontam uzet xiomi mi 8 lite....za ove pare mi izgleda da je strojnica...imal iko iskustva ?
Fin telefon, ako ti ne smeta notch koji je realno povelik
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la BosnianKingdom » 15 maj 2019, 22:43

anonimni je napisao/la:@BosnianKingdom
Samo eBay, doduse kupujem uglavnom sitnice, telefon jos nisam narucivao uopste :mrgreen: ali kazu svi da je aliexpress pouzdan, za to se ne moras brinuti, pogledaj jos gearbest i banggood ako vec nisi
Ipak se na kraju ja odluci za Huawei P smart 2019.
Sabrine mi moje!

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 16 maj 2019, 03:37

Postoji li neki nacin da roditelj prati poruke na viberu kod djeteta, da mu to nekako telekom omoguci, bez da ovaj to uopste zna a tek dozvoljava? Koliko se sjecam, viber za jedan broj se ne moze koristiti na dva mobitela (ili tablet) istovremeno. Moze li se to ikako napraviti?

Isto tako, moze li pratiti mobitel (bilo sta sto radi), da mu to odrade u nekom mob studiju, ili gdje vec?

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 16 maj 2019, 05:31

Federer17 je napisao/la:Postoji li neki nacin da roditelj prati poruke na viberu kod djeteta, da mu to nekako telekom omoguci, bez da ovaj to uopste zna a tek dozvoljava? Koliko se sjecam, viber za jedan broj se ne moze koristiti na dva mobitela (ili tablet) istovremeno. Moze li se to ikako napraviti?

Isto tako, moze li pratiti mobitel (bilo sta sto radi), da mu to odrade u nekom mob studiju, ili gdje vec?
To za praćenje se i može odraditi al teško da neće skontat. Jedino ako je baš manje dijete, al oni vole čačkat, pa je neminovno da naleti. Viber mislim teško, da ne skonta, nikako.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 16 maj 2019, 06:07

Penaltiky je napisao/la: To za praćenje se i može odraditi al teško da neće skontat. Jedino ako je baš manje dijete, al oni vole čačkat, pa je neminovno da naleti. Viber mislim teško, da ne skonta, nikako.
Problem i jeste sto se primijetilo na viberu da su procitane neke poruke koje nikad nije pogledao, plus ovamo neke informacije od roditelja koje su se samo tako (u porukama) mogle saznati, tako da postoji ozbiljna sumnja kod xy osobe da joj se prate viber poruke, a vrlo vjerovatno i sve ostalo.

Zanima me, kako je to moguce odraditi, pogotovo viber? Tu mi jedino telecom dolazi u opticaj. Je li moguce da tvoje privatne stvari nista ne vrijede...

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 16 maj 2019, 06:37

Federer17 je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la: To za praćenje se i može odraditi al teško da neće skontat. Jedino ako je baš manje dijete, al oni vole čačkat, pa je neminovno da naleti. Viber mislim teško, da ne skonta, nikako.
Problem i jeste sto se primijetilo na viberu da su procitane neke poruke koje nikad nije pogledao, plus ovamo neke informacije od roditelja koje su se samo tako (u porukama) mogle saznati, tako da postoji ozbiljna sumnja kod xy osobe da joj se prate viber poruke, a vrlo vjerovatno i sve ostalo.

Zanima me, kako je to moguce odraditi, pogotovo viber? Tu mi jedino telecom dolazi u opticaj. Je li moguce da tvoje privatne stvari nista ne vrijede...
Ne može telekom ništa kad je Viber u pitanju. Na Viberu imaš end to end enkripciju, i da Telecom nekim čudom dobije podatke to bi bilo nemoguće pročitati.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

LAPAZ
Postovi: 172
Pridružen/a: 19 maj 2016, 16:16
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la LAPAZ » 16 maj 2019, 06:57

E sad npr sta ako to ima na nekom kompu instaliran Viber , njegov broj i sve , mozda jedino tako...Ili npr kad sam ja dobio telefon od rodjaka na poklon, koji je on koristio, ako me sjecanje dobro sluzi ja sam na viberu mogao zadrzati njegov broj a svoj koristiti za normalne pozive...Valjda razumijes sta sam htio objasniti haha, Sabah, tek se ustalo ne radi mozak...
Volim Zeljeznicar

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41236
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 16 maj 2019, 08:18

Penaltiky je napisao/la:
Federer17 je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la: To za praćenje se i može odraditi al teško da neće skontat. Jedino ako je baš manje dijete, al oni vole čačkat, pa je neminovno da naleti. Viber mislim teško, da ne skonta, nikako.
Problem i jeste sto se primijetilo na viberu da su procitane neke poruke koje nikad nije pogledao, plus ovamo neke informacije od roditelja koje su se samo tako (u porukama) mogle saznati, tako da postoji ozbiljna sumnja kod xy osobe da joj se prate viber poruke, a vrlo vjerovatno i sve ostalo.

Zanima me, kako je to moguce odraditi, pogotovo viber? Tu mi jedino telecom dolazi u opticaj. Je li moguce da tvoje privatne stvari nista ne vrijede...
Ne može telekom ništa kad je Viber u pitanju. Na Viberu imaš end to end enkripciju, i da Telecom nekim čudom dobije podatke to bi bilo nemoguće pročitati.
Jesi ti čuo za PIR, sve se može kad se hoće :kafa:

FUP to radi :zviz:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 16 maj 2019, 09:03

I meni pade na pamet racunar sto kaze @LAPAZ, dovoljno je jedno skeniranje koda i ostaje viber aktivan na racunaru.
Mia San Mia

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41236
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 16 maj 2019, 09:05

Da, možeš imat i na kompu istovremeno kad i na mobitelu, to je realna solucija, moguće da su tako pročitane poruke.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 16 maj 2019, 09:27

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la: Ne može telekom ništa kad je Viber u pitanju. Na Viberu imaš end to end enkripciju, i da Telecom nekim čudom dobije podatke to bi bilo nemoguće pročitati.
Jesi ti čuo za PIR, sve se može kad se hoće :kafa:

FUP to radi :zviz:
Pa opet BHTelecom ne može pristupiti podacima nego Rakuten da podatke. A sumnjam da je FUP zainteresovan za neko dijete.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41236
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 16 maj 2019, 10:09

Penaltiky je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la: Ne može telekom ništa kad je Viber u pitanju. Na Viberu imaš end to end enkripciju, i da Telecom nekim čudom dobije podatke to bi bilo nemoguće pročitati.
Jesi ti čuo za PIR, sve se može kad se hoće :kafa:

FUP to radi :zviz:
Pa opet BHTelecom ne može pristupiti podacima nego Rakuten da podatke. A sumnjam da je FUP zainteresovan za neko dijete.
Ma dobro nije FUP u ovom slučaju, nego općenito govorim da se može za potrebe istrage tako nešto uraditi kad je neko "zanimljivo" lice u pitanju, jedino im je potreban broj mobitela :D

Ovdje je prije ovo sa kompjuterom :hmmmmm:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: enobarca i 24 gosta.