Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
koalem
Postovi: 1522
Pridružen/a: 15 okt 2011, 00:28
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la koalem » 10 feb 2019, 14:33

LG G6. Ima li neko da je uzeo davno da mi kaže kako se ponaša nakon godinu dvije korištenja? Da li se isplati uzeti nov danas, cijena je prilično ok.
4.10.2009.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 10 feb 2019, 14:47

koalem je napisao/la:LG G6. Ima li neko da je uzeo davno da mi kaže kako se ponaša nakon godinu dvije korištenja? Da li se isplati uzeti nov danas, cijena je prilično ok.
Klare je napisao/la:Danas stigao G6.
Koji prvi dojam :cool: , jesam očekivao dobar dizajn, ali sam očekivao i robusan telefon, a ustvari je odličan dizajn i najkrajnje elegantan, od robusnosti nema ni R. Gledao sam ga po internetu 1000 puta, ali gledati na internetu i osjetiti to uživo je kao da ga nikad na internetu nisi gledao.
U odnosu na G4 koji skok u dizajnu, kvaliteti i svemu što se tiče izrade, razlika je 10 godina. Ne mogu nahvaliti koliko je fantastično odrađen, stvar je u ukusu, ali ovo mi je bolje od bilo kojeg Samsunga 5x puta, bolje i od Iphonea, bolje od bilo kojeg mobitela.

Druga stvar, LCD panel. I kad neko počne kenjat LCD ne valja, to je prošlost. Jeste prošlost bivši LCD, ali ovaj LCD je odličan. Samsungov Amoled na S9 svakako ima izraženije boje, življe, za moj ukus i previše žive. Ali ovaj je prečist, a tek u odnosu na G4 koliki napredak. Odličan panel, od LCDa definitivno ne treba bježati.

Treća stvar, performanse, meni brže ne treba, ne zastajkuje, sve otvara ekspresno, sranja kako je S821 loš u poređenju sa S835, e pa za svakodnevne funkcije nije slabiji ni od S845, a ko će igrati igre nek traži dlaku u jajetu, nek uzme S845 koji će sekundu-dvije brže otovriti zahtjevnu igru. ovo je odličan procesor.

Četvrta stvar kamera, pogotovo sam tu prijatno iznenađen. Šta god da uslikam slika ostaje i izgleda odlično. Zamjerali su ljudi kameri performanse u noćnim uslovima, evo direktne usporedbe sa S9+. Razlika je što je ova Samsungova slika od ljetos, a G6 od danas. Samsung pokazuje više boje vidimo to na kući desno, ali zato pogledajte kablove sa stubova na S9 su se skroz izgubili u mraku. Također Samsung sa rasvjete ima predug flare, ali i manje blještavo svijetlo. Kod S9 je prirodnije nebo, dok kod G6 ima jednu pomalo violet nijansu.
I ova zadnja kuća u redu sa desne strane je vidljivija na S9. (Ustvari vidljivija je samo što sijalica na toj rasvjeti radila, a večeras nije :D )
Na ovim kućama lijevo definitivno G6 oštriji.
Treba S9+ biti bolji, ali da je bolji koliko se priča, prosudite sami.

Na slikama ispod su najzahtjevniji uslovi, mrak sa rasvjetom.
slika
slika

Još sam instalirao Gcam koji radi perfektno, i portret je dostupan.
Plus wide angle koja je upotrebljiva u dnevnom svijetlo, za slabije osvijetljenje definitivno nije.

I peto, baterija mog korištenja drži oko 5h SoTa, nije najbolje za zahtjevne korisnike, meni dosta za 2 dana sigurno.

Još jednom da ponovim kolika je razlika u odnosu na G4, ogromna, ova 2 mobitela se ne mogu porediti skoro nikako, G4 je gotovo, ostario za današnji trend. Kod G4 su hvalili kameru posebno, ali ta kamera, nisam bio zadovoljan. Stalni problemi sa ekspozicijom, dinamičkim rasponom i bojom.
G6 kao ima i manji senzor, ali ni blizu toga kad se o terenu radi, još je softverski na vrhunskom nivou.
Još da napomenem:
-za mene je LED lampica prošlost, always on je zakon :cool:
-USB C, precizno brzo punjenje
-precizan i brz fingerprint, ne brz nego ultrabrz, meni ne treba, ali kome treba da zna.
-cijena, ova cijena je smiješna za ono što se dobije, u to tek sumnje nema.

I još danas se prijavim na Google drive, a tamo nagrada poklon 100GB prostora na dvije godine.

Avatar
koalem
Postovi: 1522
Pridružen/a: 15 okt 2011, 00:28
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la koalem » 10 feb 2019, 14:52

Baš ti hvala.
4.10.2009.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 14 feb 2019, 15:27

Haha tek sad vidim koliko sam bio euforičan prvim dojmom. Puno sam Samsung nešto na zub bio uzeo.

I dalje je mišljenje o G6 kao i tog dana. Samo sam preuveličao tu kako je 5x bolji dizajn od samsunga i iphonea. Radi se o ukusu, i oni su svakako vrhunski izrađeni.

Amoled od Samsunga bolji da ne pretjerujemo, ali to nije nešto znaćajno. Ovaj LCD ima stvarno svijetlu bijelu i tamnu crnu. Koliko je dobar najbolje se vidi u poređenju sa G4 koji ima jednako oštar ekran, ali ne ovako dobro pozadinsko osvijetljenje i izražene boje.

SD821 pouzdan i brz, optimizovan LG UI, koji se meni stvarno sviđa. Zato sam i zavolio LG jer mi je njihov UI savršeno legao. Jednostavan i pametan, najkraće da kažem.

O kameri sam rekao,
a jedina stvar koju mu mogu prigovoriti je zvučnik. Kroz slušalice je odlično, ali ovaj dole zvučnik nije na nivou. G4 je imao odličan zvučnik, ovaj slabiji. I pritom još troši struju kao kao da je ekran. Za 30 min slušanja i izgašenog ekrana ode 10% što je jednako isto kao i ekran.
Imam osjećaj da nisu znali šta tačno s njim kad su radili moderno kućište, zato i jesu sada razradili boom box.

LG G8, danas pročitao. Imaće Oled panel koji služi i kao zvučnik. Ostaće boom box, a ovaj put dolazi i opcija za stereo, tačnije čitav panel u suradnji sa boom box zvučnikom proizvodi stereo zvuk. Naprijed će pored kamere biti i TOF senzor.
Baterija 3500 koja bi u kombinaciji sa Oledom trebala biti i najbolja na G seriji.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 14 feb 2019, 18:11

Meni nikad LGijev UI nije valjao, kad vidim ove nove modele, isto ko da gledam u G2 koji je izasao prije 5-6 godina

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 14 feb 2019, 18:17

QUARESMA 18<<< je napisao/la:Meni nikad LGijev UI nije valjao, kad vidim ove nove modele, isto ko da gledam u G2 koji je izasao prije 5-6 godina
Zbog ikona, ili?
Na njima bi se definitivno moglo i trebalo poraditi.
A mislio sam na ovo unutra. Mogućnost podešavanja mnogo toga, lahka organizacija i pametan softver.

Avatar
harden
Postovi: 23492
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la harden » 14 feb 2019, 18:32

I meni je LG UI najbolji, sve jednostavno i fino radi.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
koalem
Postovi: 1522
Pridružen/a: 15 okt 2011, 00:28
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la koalem » 15 feb 2019, 23:16

Klare je napisao/la:Haha tek sad vidim koliko sam bio euforičan prvim dojmom. Puno sam Samsung nešto na zub bio uzeo.

I dalje je mišljenje o G6 kao i tog dana. Samo sam preuveličao tu kako je 5x bolji dizajn od samsunga i iphonea. Radi se o ukusu, i oni su svakako vrhunski izrađeni.

Amoled od Samsunga bolji da ne pretjerujemo, ali to nije nešto znaćajno. Ovaj LCD ima stvarno svijetlu bijelu i tamnu crnu. Koliko je dobar najbolje se vidi u poređenju sa G4 koji ima jednako oštar ekran, ali ne ovako dobro pozadinsko osvijetljenje i izražene boje.

SD821 pouzdan i brz, optimizovan LG UI, koji se meni stvarno sviđa. Zato sam i zavolio LG jer mi je njihov UI savršeno legao. Jednostavan i pametan, najkraće da kažem.

O kameri sam rekao,
a jedina stvar koju mu mogu prigovoriti je zvučnik. Kroz slušalice je odlično, ali ovaj dole zvučnik nije na nivou. G4 je imao odličan zvučnik, ovaj slabiji. I pritom još troši struju kao kao da je ekran. Za 30 min slušanja i izgašenog ekrana ode 10% što je jednako isto kao i ekran.
Imam osjećaj da nisu znali šta tačno s njim kad su radili moderno kućište, zato i jesu sada razradili boom box.

LG G8, danas pročitao. Imaće Oled panel koji služi i kao zvučnik. Ostaće boom box, a ovaj put dolazi i opcija za stereo, tačnije čitav panel u suradnji sa boom box zvučnikom proizvodi stereo zvuk. Naprijed će pored kamere biti i TOF senzor.
Baterija 3500 koja bi u kombinaciji sa Oledom trebala biti i najbolja na G seriji.
Dvoumio(ili troumio) sam se između Nokie 6.1, LG G6, i A7 2018. Vagao sam isplati li se platiti malo skuplje za G6 ili ne. Na kraju naletim u Domodu na A5 2017 za 450 KM i njega sam uzeo. Nakon onog jadnog kineza kojem sam bateriju punio 3-4 puta dnevno, nevjerovatan osjećaj lol. Od jutros od 7 do sada ostalo je 45% baterije.

Prezadovoljan sam, za cijenu mislim da je odličan telefon.
4.10.2009.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 16 feb 2019, 12:09

Nisi ti Šajomija probo da vidiš šta je baterija
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la jasmin10 » 16 feb 2019, 12:34

Nokia 7 plus ima poprilično finu bateriju.

I gdje mogu naručiti ili u Sarajevu kupiti originalni punjac za Nokiu 7 plus ?

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 16 feb 2019, 13:21

jasmin10 je napisao/la:Nokia 7 plus ima poprilično finu bateriju.

I gdje mogu naručiti ili u Sarajevu kupiti originalni punjac za Nokiu 7 plus ?
Nemaš potrebe kupovati originalni, samo pazi da je 2 A
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
koalem
Postovi: 1522
Pridružen/a: 15 okt 2011, 00:28
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la koalem » 16 feb 2019, 14:39

jasmin10 je napisao/la:Nokia 7 plus ima poprilično finu bateriju.

I gdje mogu naručiti ili u Sarajevu kupiti originalni punjac za Nokiu 7 plus ?
Ali je i cifra.
4.10.2009.

Avatar
Sage
Postovi: 5327
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 19 feb 2019, 18:12

Jel neko koristio Y6 2018 huawei?
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

TOMCRAFT
Postovi: 167
Pridružen/a: 16 jul 2014, 15:02
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la TOMCRAFT » 20 feb 2019, 19:01

Neko iskustva sa Honor 10? :)

Avatar
Pogba
Postovi: 19743
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Pogba » 20 feb 2019, 20:54

░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 21 feb 2019, 08:28

Caprka li jos ko sa Lumiama i 8.1 sistemom?
Imal mogucnosti na "divljaka" instalirati makar viber.

Problem kod logiranja, uvijek se dogodi greska, i sve sam pokusao al nema sanse. Da mi je zato samo viber instalirati, jer otprilike samo za to i sluzi telefon.
Mia San Mia

Avatar
Sveti
Postovi: 10177
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sveti » 21 feb 2019, 15:01

R32 je napisao/la:Caprka li jos ko sa Lumiama i 8.1 sistemom?
Imal mogucnosti na "divljaka" instalirati makar viber.

Problem kod logiranja, uvijek se dogodi greska, i sve sam pokusao al nema sanse. Da mi je zato samo viber instalirati, jer otprilike samo za to i sluzi telefon.
jesul to skroz utrnuli podrsku za windows phone
naprijed rejal

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 21 feb 2019, 18:07

Ma haman da jesu. Da mi je bar viber uspjet.
Mia San Mia

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Denchi » 21 feb 2019, 21:38

Sveti je napisao/la:
R32 je napisao/la:Caprka li jos ko sa Lumiama i 8.1 sistemom?
Imal mogucnosti na "divljaka" instalirati makar viber.

Problem kod logiranja, uvijek se dogodi greska, i sve sam pokusao al nema sanse. Da mi je zato samo viber instalirati, jer otprilike samo za to i sluzi telefon.
jesul to skroz utrnuli podrsku za windows phone
gase program skroz
riješi se toga
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Sveti
Postovi: 10177
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sveti » 22 feb 2019, 13:58

Denchi je napisao/la:
Sveti je napisao/la:
R32 je napisao/la:Caprka li jos ko sa Lumiama i 8.1 sistemom?
Imal mogucnosti na "divljaka" instalirati makar viber.

Problem kod logiranja, uvijek se dogodi greska, i sve sam pokusao al nema sanse. Da mi je zato samo viber instalirati, jer otprilike samo za to i sluzi telefon.
jesul to skroz utrnuli podrsku za windows phone
gase program skroz
riješi se toga
Steta yebes mu majku. Bili su dobri kad sam ja kupio 920ku jos kad je izaso windows 10 bilo je sex.
naprijed rejal

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.