Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
jose
Postovi: 8549
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la jose » 11 nov 2022, 08:30

KpbKaka22 je napisao/la:
10 nov 2022, 19:43
Brokula je napisao/la:
10 nov 2022, 14:12
KpbKaka22 je napisao/la:
10 nov 2022, 11:07
Pozdrav svima. Zna li netko neku dobru aplikaciju za snimanje razgovora preko video poziva ? Kad imam razgovor s profesorom na faxu , treba mi biti snimljeno, ali na kraju razgovora ne cuje se njegov glas. Huawei je bio prvo u pitanju,a sad je noviji model Huawei y6 prime 2018 ali isti problemi .Unaprijed zahvaljujem
Bilo koji screen record bi trebao uraditi posao
probao sa xrecorderom, az screen recorderom , nije moglo
Pa ima zoom za video razgovore i možeš snimati. Naravno, zoom onu drugu stranu upozorava da se snima.
Vjerovatno je pravilo kao i za snimanje razgovora, tj. da je to suprotno regulativama i da zbog toga nemaš legalnu aplikaciju za snimanje razgovora.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
Kaunas
Postovi: 13297
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Kaunas » 12 nov 2022, 10:08

Kad pricam sa nekim na mob a ukljucen spikerfon, taj neko me uopste ne cuje. Kad stavim normalno na uho bukvalno moram da se derem u telefon da bi neko sa druge strane cuo. Jel imao neko slican problem?
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Rosicky
Postovi: 8310
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Rosicky » 12 nov 2022, 11:03

Kaunas je napisao/la:
12 nov 2022, 10:08
Kad pricam sa nekim na mob a ukljucen spikerfon, taj neko me uopste ne cuje. Kad stavim normalno na uho bukvalno moram da se derem u telefon da bi neko sa druge strane cuo. Jel imao neko slican problem?
Meni se prašine nakupilo kako mi je mobitel bio u radnim pantolama,ispuho i sve bilo super :D

Avatar
Kaunas
Postovi: 13297
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Kaunas » 12 nov 2022, 11:55

Rosicky je napisao/la:
12 nov 2022, 11:03
Kaunas je napisao/la:
12 nov 2022, 10:08
Kad pricam sa nekim na mob a ukljucen spikerfon, taj neko me uopste ne cuje. Kad stavim normalno na uho bukvalno moram da se derem u telefon da bi neko sa druge strane cuo. Jel imao neko slican problem?
Meni se prašine nakupilo kako mi je mobitel bio u radnim pantolama,ispuho i sve bilo super :D
Jel mogu ja kuci da to nekako ocistim il moram da idem u mobile shop?
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la bob » 12 nov 2022, 13:04

Kaunas je napisao/la:
12 nov 2022, 11:55
Rosicky je napisao/la:
12 nov 2022, 11:03
Kaunas je napisao/la:
12 nov 2022, 10:08
Kad pricam sa nekim na mob a ukljucen spikerfon, taj neko me uopste ne cuje. Kad stavim normalno na uho bukvalno moram da se derem u telefon da bi neko sa druge strane cuo. Jel imao neko slican problem?
Meni se prašine nakupilo kako mi je mobitel bio u radnim pantolama,ispuho i sve bilo super :D
Jel mogu ja kuci da to nekako ocistim il moram da idem u mobile shop?
probaj sa cetkicom za zube :D ili ako imas komprimirani zrak .. ja sam tako par puta popravim situaciju al mi se vracao problem pa na kraju odnesem u radnju oni ga rastave ociste i zamjene mi zvucnik cener me doslo :D

Avatar
Kaunas
Postovi: 13297
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Kaunas » 12 nov 2022, 14:54

bob je napisao/la:
12 nov 2022, 13:04
probaj sa cetkicom za zube :D ili ako imas komprimirani zrak .. ja sam tako par puta popravim situaciju al mi se vracao problem pa na kraju odnesem u radnju oni ga rastave ociste i zamjene mi zvucnik cener me doslo :D
Previse je to zajebavanja, lakse halalit cenera i miran. :mrgreen:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la bob » 12 nov 2022, 15:19

Kaunas je napisao/la:
12 nov 2022, 14:54
bob je napisao/la:
12 nov 2022, 13:04
probaj sa cetkicom za zube :D ili ako imas komprimirani zrak .. ja sam tako par puta popravim situaciju al mi se vracao problem pa na kraju odnesem u radnju oni ga rastave ociste i zamjene mi zvucnik cener me doslo :D
Previse je to zajebavanja, lakse halalit cenera i miran. :mrgreen:
ma jasta .. ovo je ono prva pomoc :) probaj cetkicom malo ocistiti ... al nevjerovatno koliko se prasine skupi :rol:

Avatar
Brokula
Postovi: 30914
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Brokula » 12 nov 2022, 16:03

Ima li ko iskustva sa mijenjanjem baterije kod ovih novih telefona? Da li se isplati, da li je rizicno, posto je generalno?

S10 je u pitanju
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 13 nov 2022, 02:08

Ako je Samsung vjerovatnoća ti je da je otišao sistem a ne baterija. Samsung je poznat po tome da uređaji od 3 godine prebrzo gube kapacitet. Ni kod koga to nisam primjetio osim kod Samsunga. Nije slučajnost da svaki mobitel star 3 godine brzo gubi bateriju. I to je ekstremno gubi na standby, a u korištenju normalno, vrlo čudno mora se priznati.
Za izmjenu baterije nemam iskustva, ali pošto je u pitanju Samsung vrlo moguće da izmjenom ne dobiješ ništa. Ove baterije koje se rade danas, a takva je i u S10 nisu baš napravljene od materijala da se mijenjaju nakon 3 godine osim ako mob nije korišten baš na krkanski način, primjera puno se koristio dok se puni, ili ostajao češće predugo na punjaču.

A možeš i rizikovati pa probati, ko zna.

Inače Mate 50 pro i Pixel 7 pro najbolje kamere 2022 dosad.
Što se Huaweia tiče na Appgalery se nedavno pojavila nova aplikacija koja instalira kompletan gugl sa google play trgovinom itd., sve odlično radi. Sada je i to riješeno, hoce li je ukinuti kao jutjubvansed ne znam, evo radi već mjesec dana.
Da nije bilo bana teško bi se iko sa njima takmičio, definitivno bili lideri u postavljanju novih tehnologija, svi su prepisivali od njih, a evo i danas sa ovom varijabilnom aperaturom koja za razliku od one Samsungove sada stvarno donosi korist i razliku. Imaju i ovaj xmage itd. Njihovi mob su fantastični, ko je god koristo mob mu je trajao i radio besprijekorno, kvalitet izrade na vrhunskom nivou. Evo primjer ovaj P40 koji koristim 2 godine već bez ikakve zaštite, nema apsolutno nijednu ogrebotinu, ni na suncu, apsolutno nov, a koristio sam ga i sa ključevima, redovno je na stolu.
e samo ima koji manji znak na metalnom okviru od padanja na beton.

Donedavno nisam znao da ne koriste Android, ali i to im je zabranjeno. Mislio sam da koriste android a preko toga Emui jer je tako logično uvijek bilo, ali sada je to samo EMUI koji je isti kao kad je bio preko Androida, normalno sa updateima koje ima svaki proizvođač kao i Samsung sa svojim UI ili xiaomi sa miui...
i EMUI je isti kao i HarmonyOS. U Kini Harmony kod nas EMUI, u pitanju je minimalna razlika, a oba su isti kao kad je bio EMUI preko Androida, tako da mi ta cijela priča nije jasna, ne možeš imati android a preko njega Emui, ali možeš imati sam Emui koji je isti kao da je i preko Androida?

Avatar
harden
Postovi: 23530
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la harden » 13 nov 2022, 15:30

Ima li ko da se razumije u pametne satove? Da li je moguce neki pametni sat povezati preko neke aplikacije da se moze pratiti lokacija te osobe preko drugog mobitela?
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Brokula
Postovi: 30914
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Brokula » 16 nov 2022, 11:10

Qualcomm: The Samsung Galaxy S23 will completely ditch Exynos chips
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la VGS » 16 nov 2022, 14:53

Ima li neko problema sa notifikacijama za poruke sa instagrama? Sve notifikacije sa insta i svih drugih apps dolaze osim direct message. Najnoviji iOS, vec neko vrijeme.

Puma
Moderator
Postovi: 14275
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Puma » 17 nov 2022, 15:17

VGS je napisao/la:
16 nov 2022, 14:53
Ima li neko problema sa notifikacijama za poruke sa instagrama? Sve notifikacije sa insta i svih drugih apps dolaze osim direct message. Najnoviji iOS, vec neko vrijeme.
Ja imam slican problem sa instagramom odavno, s tim da nekad dolaze uredno notifikacije, nekad tek kad udjem u aplikaciju prikaze ko je pisao u dm ili reakcija na story npr. Uredno azuriran iOs.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la VGS » 17 nov 2022, 15:26

Puma je napisao/la:
17 nov 2022, 15:17
VGS je napisao/la:
16 nov 2022, 14:53
Ima li neko problema sa notifikacijama za poruke sa instagrama? Sve notifikacije sa insta i svih drugih apps dolaze osim direct message. Najnoviji iOS, vec neko vrijeme.
Ja imam slican problem sa instagramom odavno, s tim da nekad dolaze uredno notifikacije, nekad tek kad udjem u aplikaciju prikaze ko je pisao u dm ili reakcija na story npr. Uredno azuriran iOs.
Probao sam sve ali nema koristi. Samo na insta problem i samo DM. :(

Puma
Moderator
Postovi: 14275
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Puma » 17 nov 2022, 17:24

VGS je napisao/la:
17 nov 2022, 15:26
Puma je napisao/la:
17 nov 2022, 15:17
VGS je napisao/la:
16 nov 2022, 14:53
Ima li neko problema sa notifikacijama za poruke sa instagrama? Sve notifikacije sa insta i svih drugih apps dolaze osim direct message. Najnoviji iOS, vec neko vrijeme.
Ja imam slican problem sa instagramom odavno, s tim da nekad dolaze uredno notifikacije, nekad tek kad udjem u aplikaciju prikaze ko je pisao u dm ili reakcija na story npr. Uredno azuriran iOs.
Probao sam sve ali nema koristi. Samo na insta problem i samo DM. :(
Probaj da ti nisu iskljucene ili ogranicene obavijesti, sto u postavkama telefona, sto u po9stavkama instagrama tamo.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Otelo
Postovi: 33457
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Otelo » 17 nov 2022, 17:42

VGS je napisao/la:
17 nov 2022, 15:26
Puma je napisao/la:
17 nov 2022, 15:17
VGS je napisao/la:
16 nov 2022, 14:53
Ima li neko problema sa notifikacijama za poruke sa instagrama? Sve notifikacije sa insta i svih drugih apps dolaze osim direct message. Najnoviji iOS, vec neko vrijeme.
Ja imam slican problem sa instagramom odavno, s tim da nekad dolaze uredno notifikacije, nekad tek kad udjem u aplikaciju prikaze ko je pisao u dm ili reakcija na story npr. Uredno azuriran iOs.
Probao sam sve ali nema koristi. Samo na insta problem i samo DM. :(
Nisi jedini. I meni poruke kasne na instagramu i još par ljudi mi je to spomenulo kad sam ih pitao. Meni oko desetak dana šteka sa poruka.

Vidim da ima neki novi update za instagram, pa je možda fiksan problem.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la VGS » 18 nov 2022, 00:08

Ma sve je bilo podeseno kako treba. Odjednom danas popodne pocele dolaziti. Sad radi sve top. Valjda bio neki updejt. :D

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ado1922 » 18 nov 2022, 00:18

iPhone 14 pro iskustva?

Da li zaista vrijedi toliko para ili je iPhone 13 pro bolji deal?
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la VGS » 18 nov 2022, 00:41

Ado1922 je napisao/la:
18 nov 2022, 00:18
iPhone 14 pro iskustva?

Da li zaista vrijedi toliko para ili je iPhone 13 pro bolji deal?
Imam ja, iphone ko iphone, top ali je 13 pro trenutno najbolji deal.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41224
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 18 nov 2022, 08:58

harden je napisao/la:
13 nov 2022, 15:30
Ima li ko da se razumije u pametne satove? Da li je moguce neki pametni sat povezati preko neke aplikacije da se moze pratiti lokacija te osobe preko drugog mobitela?
Mozes apple watch, tako kod mene tetic prati za svoje roditelje, a i djecu.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 27 gostiju.