Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la SMR187 » 13 jun 2018, 20:11

Ferdo je napisao/la:Jeste li se ikada pitali iz kojeg razloga kada kupujete mobitel se ne odlučite za Samsung? U slučaju da je u izboru. Jer svak normalan se odluči za Samsung to je Ferrari među mobitelima. Mora se čovjek dobro zapitati kada kupi Sony pored jednog Samsunga. Ili one Kineze s lošim kamerama tipa Šaomi šauma, moja šauma.
Siemens je bog svih telefona. Svako ko se ne slaze je retardiran :kafa:
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Illmatic09 » 13 jun 2018, 20:12

Marsal je napisao/la:Kakvi su ovi Xiaomi mobiteli?
Ja imam Note 4x evo već 8 mjeseci i imam nekih 15-tak instaliranih aplikacija na njemu, koristim sve bez problema, bugova i štekanja. Probao sam i zahtjevnije igrice i sve radi odlično. Baterija je beton. Eto jedino što je zvuk nejasan pri glasnijem snimanju, tako javljaju, ja to nikad nisam provjeravao jer rijetko kad snimam nešto, ali i ono što sam snimao je dobro, možda su to i popravili ili će kod sljedećeg update-a? Kamera je ok, ako nisi baš pre zahtjevan ili neki pro fotograf? :D

Znači nije spor, wifi dobar i ne štopa. Ovaj što ti gledaš će biti nešto brži sa 4 gb rama, ovaj moj je sa 3 gb i potpuno sam zadovoljan.

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ferdo » 13 jun 2018, 20:34

Dosta bolji izbori od tih šauma su ti ova dva uređaja. Izrada top, AMOLED zasloni top top, kamera znatno bolja od tih šumadijskih

Samsung Galaxy C5 = 370 KM okruglo na Univerzalno:



Samsung Galaxy C7 = 400 KM okruglo na Univerzalno:


Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Illmatic09 » 13 jun 2018, 20:39

Yebeš ih, baterija loša a i 2016 god.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la SMR187 » 13 jun 2018, 20:42

A kamera?
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Illmatic09 » 13 jun 2018, 20:51


Avatar
MisterGuardiola
Postovi: 898
Pridružen/a: 14 jan 2015, 23:10
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la MisterGuardiola » 13 jun 2018, 21:32

Illmatic09 je napisao/la:Yebeš ih, baterija loša a i 2016 god.
Je li misliš na ova dva Samsunga što je Ferdo objavio ?

Avatar
Lillard
Postovi: 26298
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Lillard » 13 jun 2018, 21:36

SMR187 je napisao/la:A kamera?


4:26 :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Kawhi » 13 jun 2018, 21:42

Jos ce ispasti da je samsung ****.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Marsal
Postovi: 22755
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Marsal » 13 jun 2018, 22:46

anonimni je napisao/la:@Marsal
Ja imam 4X 4/64 i maltene perfektno radi, ti uzmi njegovog nasljednika :mrgreen: Redmi 5 Plus, ako si vican online narudzbama imas ga za <300 KM, ako ne ovdje se po 340 prodaje, za te pare best buy sigurno, sve sto su ti rekli prije mene stoji

Ovaj sto si stavio ima maltene ponajbolju bateriju na trzistu, mada sam i ja znao izvlaciti 10-11h SOT-a, sad vec stane na 8-8:30, jedino je mana losiji zvuk na videu pa ako mozes preci preko toga odlicno, ako ne i to se cackanjem da srediti, no sta god od Xiaomija odaberes po te pare neces se pokajati :)
To je ovaj jelde? https://www.olx.ba/artikal/29314326/xia ... plus-64gb/
Ako jest, bogme se čini kao mobitelčina.
Baterija mi nije toliko bitna, jer realno kada nisam van kuće rijetko ga i čačkam, zvuk isto toliko nije problem, npr meni je zvuk na i ovom mom dobar, tako da sam siguran da ću bit zadovoljan i sa tim. A trenutno imam jbni S2 Mini Galaxy, kupio ga od narkomana za cvaju :lol:

Inače sam imao Iphone 6 ali jedan nesmotren ispad i otišao procesor, traže 280 maraka, a mobitel se može naći taj već za 350 tako da... bolje mi uzeti novi. Bitno mi je samo da je pouzdan, da nije neko kinesko njesra (a koliko sam čuo dobri su pa sam zato htio pitati) i da neće štopati na minimum opterećenja.
Ferdo je napisao/la:Prijatelju Maršale, ako već gonjaš tu cijenu obavezno pogledaj ovaj mobitel, bolji od tih šauma a tu cijenom i ima AMOLED.

https://www.univerzalno.com/proizvod/sa ... 3006115772
300 imam, 350 bih nekako nategnuo, ali 400 mi je već...mada syebo si me sad, čini mi se ovaj Samsung C7 jako dobrim mobitelom, sviđaju mi se recenzije i ovo što se može pročitati za njega.
Illmatic09 je napisao/la:
Ja imam Note 4x evo već 8 mjeseci i imam nekih 15-tak instaliranih aplikacija na njemu, koristim sve bez problema, bugova i štekanja. Probao sam i zahtjevnije igrice i sve radi odlično. Baterija je beton. Eto jedino što je zvuk nejasan pri glasnijem snimanju, tako javljaju, ja to nikad nisam provjeravao jer rijetko kad snimam nešto, ali i ono što sam snimao je dobro, možda su to i popravili ili će kod sljedećeg update-a? Kamera je ok, ako nisi baš pre zahtjevan ili neki pro fotograf? :D

Znači nije spor, wifi dobar i ne štopa. Ovaj što ti gledaš će biti nešto brži sa 4 gb rama, ovaj moj je sa 3 gb i potpuno sam zadovoljan.
Ma kakav ja i fotograf :mrgreen:
Hbala ti na dobrom postu :thumbup: , mislim da sam sve bliži da sebi uskoro kupim jedan Ćaomi :mrgreen:
Ako se tako uopšte izgovara :D

Posebno mi je drago zbog baterije, što ne šteka i što ima dobar wifi. Na Iphonu (a imao sam 5 i 6) je wifi smeće neviđeno, kunem se bogom da bolji wifi imam na s2 miniju.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

gigglessmoke
Postovi: 1525
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la gigglessmoke » 13 jun 2018, 23:04

Lillard je napisao/la:
SMR187 je napisao/la:A kamera?


4:26 :mrgreen:
To je onaj majmun što je platio kartu od Dubai-NY 21.000$. :mrgreen:

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la tuzlak1987 » 13 jun 2018, 23:17

gigglessmoke je napisao/la:
To je onaj majmun što je platio kartu od Dubai-NY 21.000$. :mrgreen:
Ali je onda uzeo jedno duplo vise na pregledima :D

Avatar
Pogba
Postovi: 19797
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Pogba » 13 jun 2018, 23:19

Marsal je napisao/la:
Posebno mi je drago zbog baterije, što ne šteka i što ima dobar wifi. Na Iphonu (a imao sam 5 i 6) je wifi smeće neviđeno, kunem se bogom da bolji wifi imam na s2 miniju.
I meni je bio na LG Cookie-u bolji nego na IP5. :mrgreen:
IOS radi na nekim principima da odbija mreže sa slabijim signalom ili šta već. Jednom prilikom sam na moru gdje je li vlasnik ima ruter par spratova ispod morao doslovno silaziti sprat po sprat da uhvatim wifi dok su mi prijatelji ostajali gore i smijali mi se, naravno imali "lošije" telefone i hvatali signal.
gigglessmoke je napisao/la: To je onaj majmun što je platio kartu od Dubai-NY 21.000$. :mrgreen:
Obično mu je plaćeno sve.

Lik je legenda youtubea.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
anonimni
Postovi: 10136
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 13 jun 2018, 23:40

Marsal je napisao/la:
anonimni je napisao/la:@Marsal
Ja imam 4X 4/64 i maltene perfektno radi, ti uzmi njegovog nasljednika :mrgreen: Redmi 5 Plus, ako si vican online narudzbama imas ga za <300 KM, ako ne ovdje se po 340 prodaje, za te pare best buy sigurno, sve sto su ti rekli prije mene stoji

Ovaj sto si stavio ima maltene ponajbolju bateriju na trzistu, mada sam i ja znao izvlaciti 10-11h SOT-a, sad vec stane na 8-8:30, jedino je mana losiji zvuk na videu pa ako mozes preci preko toga odlicno, ako ne i to se cackanjem da srediti, no sta god od Xiaomija odaberes po te pare neces se pokajati :)
To je ovaj jelde? https://www.olx.ba/artikal/29314326/xia ... plus-64gb/
Ako jest, bogme se čini kao mobitelčina.
Baterija mi nije toliko bitna, jer realno kada nisam van kuće rijetko ga i čačkam, zvuk isto toliko nije problem, npr meni je zvuk na i ovom mom dobar, tako da sam siguran da ću bit zadovoljan i sa tim. A trenutno imam jbni S2 Mini Galaxy, kupio ga od narkomana za cvaju :lol:

Inače sam imao Iphone 6 ali jedan nesmotren ispad i otišao procesor, traže 280 maraka, a mobitel se može naći taj već za 350 tako da... bolje mi uzeti novi. Bitno mi je samo da je pouzdan, da nije neko kinesko njesra (a koliko sam čuo dobri su pa sam zato htio pitati) i da neće štopati na minimum opterećenja.
Da, to je taj, em lijepo izgleda em radi odlično, nema tu fule :mrgreen: Čudi me da procesor na iPhoneu ide, to prvi put čujem od tebe, svakako ne vrijedi to popravljati, radije polovan čitav uzeti mada ni to nećeš, naravno razumijem i nećeš fuliti s ovim, ja se smatram donekle zahtjevnim korisnikom i sve mi funkcije rade kako treba, net odličan, i WiFi i 3G, mail, dvije SIM kartice i rad s njima, igrice fino vrti ali ne igram se više tako da mi to i nije bitno, helem ne gledaj dalje :kafa:
Moraće wireless biti bolji na Xiaomiju nego na iPhoneu, i ja sam dok sam imao 4S imao sličnih problema al' kad iOSu ne možeš ništa ne vrijedi se lomiti :mrgreen:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Marsal
Postovi: 22755
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Marsal » 13 jun 2018, 23:43

anonimni je napisao/la: Da, to je taj, em lijepo izgleda em radi odlično, nema tu fule :mrgreen: Čudi me da procesor na iPhoneu ide, to prvi put čujem od tebe, svakako ne vrijedi to popravljati, radije polovan čitav uzeti mada ni to nećeš, naravno razumijem i nećeš fuliti s ovim, ja se smatram donekle zahtjevnim korisnikom i sve mi funkcije rade kako treba, net odličan, i WiFi i 3G, mail, dvije SIM kartice i rad s njima, igrice fino vrti ali ne igram se više tako da mi to i nije bitno, helem ne gledaj dalje :kafa:
Moraće wireless biti bolji na Xiaomiju nego na iPhoneu, i ja sam dok sam imao 4S imao sličnih problema al' kad iOSu ne možeš ništa ne vrijedi se lomiti :mrgreen:
Ma je li procesor, je li matična, koji đavo, ne znam ni ja, znam da mi traže 280 i još kaže lik mogao bi te touch isto izdati brzo pa imaj i to u vidu i šta ću, jbg ja odustanem od popravki.

Hvala ti još jednom, onda kupujem ovog Kineza najvjerovatnije :thumbup:
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 14 jun 2018, 07:35

Uzmi Šaomija neš se pokajati. samo bolje ti je u Procompu neg u Univerzalnom jer Univerzalno ne daje nikakvu garanciju.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Marsal
Postovi: 22755
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Marsal » 14 jun 2018, 10:12

Penaltiky je napisao/la:Uzmi Šaomija neš se pokajati. samo bolje ti je u Procompu neg u Univerzalnom jer Univerzalno ne daje nikakvu garanciju.
I planirao sam u Procompu kad su već tu u Zenici.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

gigglessmoke
Postovi: 1525
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la gigglessmoke » 14 jun 2018, 18:53

Pogba je napisao/la:
gigglessmoke je napisao/la: To je onaj majmun što je platio kartu od Dubai-NY 21.000$. :mrgreen:
Obično mu je plaćeno sve.

Lik je legenda youtubea.
Slažem se, klipovi su mu fenomenalni. Kakav edit samo radi.

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ferdo » 14 jun 2018, 18:58

Marsal je napisao/la:Hvala ti još jednom, onda kupujem ovog Kineza najvjerovatnije :thumbup:
Nemoj otpisati ni Samsunge Galaxyje C5 (370 KM) i C7 (400 KM). Upamti kamera im je bolja od tih Šaomija, bolji je i display (AMOLED) i procesori. Jače ime. Svašta nešto. A mala razlika u cijeni sa Šaumama.

slika

slika

slika


Avatar
Marsal
Postovi: 22755
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Marsal » 14 jun 2018, 19:14

Ferdo je napisao/la:
Nemoj otpisati ni Samsunge Galaxyje C5 (370 KM) i C7 (400 KM). Upamti kamera im je bolja od tih Šaomija, bolji je i display (AMOLED) i procesori. Jače ime. Svašta nešto. A mala razlika u cijeni sa Šaumama.
Nisam se 100% odlučio za Šaomija ali od Samsunga me odbijaju 2 užasna iskustva koje sam imao sa njihovim mobitelima.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], denimen99, Giuseppe1, nerkolfc i 62 gosta.