Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 17 jan 2018, 22:09

Quinlan je napisao/la:
miki_92 je napisao/la:pa Huawei je elita, 3. brand u mobilnom svijetu
Vjeruj jeste to tako na papiru, ali opet vecini raje je to Huawei pa prije uzme ove 'provjerene' marke :D
zato sto su ljudi neinformisani, ja neki dan pricam s kolegama na kafi o OnePlus ovaj jedan kaze, nikad ja to ne bih kupio, to je kinez :rol:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Quinlan » 17 jan 2018, 22:17

miki_92 je napisao/la:
Quinlan je napisao/la:
miki_92 je napisao/la:pa Huawei je elita, 3. brand u mobilnom svijetu
Vjeruj jeste to tako na papiru, ali opet vecini raje je to Huawei pa prije uzme ove 'provjerene' marke :D
zato sto su ljudi neinformisani, ja neki dan pricam s kolegama na kafi o OnePlus ovaj jedan kaze, nikad ja to ne bih kupio, to je kinez :rol:
Da to je to i meni su vecina rekla da sam budala sto uze honor 9 za ove pare, da sam trebao s7 i sl. Gdje ces Huawei bas si lud i sl. :rol: :rol:

Ali prave beton mobitele, P9 lite sam imao par mjeseci pa poklonio u tu mi se svidio Huawei i ovaj njegov sistem prilagodjeni mi je vrh, honor plavi nema dalje :ljepota: :ljepota:

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Kawhi » 17 jan 2018, 22:24

Ja sam kontao uzeti P10lite u ovom mjesecu, al posto mi P8lite jos uvijek razvaljuje odustao sam od toga. Mada kad vidim cijene Huaweija sve me vuce da uzmem. Cak je i obicni P10 jeftin.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6996
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Papastathopoulos » 17 jan 2018, 22:55

Huawei je stvarno drama s obzirom koliko uopste ne napucavaju cijene telefonima i s obzirom na ulozeno-dobiveno, u kuci imam tri Huawei-a, ali ne znam, meni je Samsung jednostavno vrh u svemu, i ovaj njihov kako se to strucno kaze UI, to je valjda touchwiz u Samsunga, nije mi radi imena Samsung niti bi se bojao uzeti Huawei jer je "kinez", ali jednostavno ja kad uzmem jedan od Huawei-a iz kuce u ruku i ovaj svoj - nije mi to to, dzaba :D :)
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11402
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Aerials » 17 jan 2018, 23:39

Navodno bi Huawei trebao predstaviti P11/P20 kako li ga već planiraju nazvati nekad uskoro, za 2-3 mjeseca, pa se nadam da će tako i cijene P10 i litea da se još spuste da ugrabim desetku. Samo još da me do tad ovaj moj posluži. :pray:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 17 jan 2018, 23:47

Aerials je napisao/la:Navodno bi Huawei trebao predstaviti P11/P20 kako li ga već planiraju nazvati nekad uskoro, za 2-3 mjeseca, pa se nadam da će tako i cijene P10 i litea da se još spuste da ugrabim desetku. Samo još da me do tad ovaj moj posluži. :pray:
vjerovatno ce ga predstaviti na Mobile World Congress-u u Barceloni (26. feb - 1. mart)
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 18 jan 2018, 00:04

miki_92 je napisao/la:720p display u 2018. LOL
Čitam šta ljudi lupaju, pa tako hvale ovaj J5.
Džaba njemu solidna kamera i performanse kad je ono u šta se gleda staro pa 6-7 godina, onaj 720p display izgleda kao Galaxy S2.
Imamo 720p displaya i boljih, kao iphone, a ovaj Samsungov ispod svih očekivanja.
I još čovjek navodi bateriju i to mu dobra strana, jarane u mog digitrona baterija može 10 godina.
Najveći potrošač baterije je zaslon, a ogromna razlika je između 720 i 1080, o 1440 da ne pričamo.

Ko nema keša na bacanje da plati Galaxy S, onda mu je najbolje da bježi od Samsunga, ili HTCa.
HTC je meni vrh, još kad ubace noviji dizajn sa čim su već počeli, ali bezobrazni što se cijena tiče.
Nikad nisam imao HTC, ali gledajući sve te mobitele oni mi se čine čak kao najkvalitetniji, najbolji.

Džoni Sony M5?
Sumnjam, Sony iz mog iskustva je poznat sa zamućivanjem kamere, upane prašina šta li, ili im se izgrebe staklo, uglavnom kvalitet nije na nivou pogotovo M verzija. Takav je bio M2, takav je bio Z1, oba su imala problem sa kamerom, što ne znači da taj problem ima M5, ali ja im ne vjerujem, a bili su dugo omiljeni brend, dok su se zvali Sony Ericsson, poslije toga njima ništa ne vjerujem, možda zvuči glupo ali tako su mi se pokazali.
A taj M5 je godina 2015.

Dakle:
Iphone
Samsung
HTC(Google Pixel)
To smo apsolvirali.
LG nema šta zanimljivo ponuditi u srednjem rangu
Oneplus također nema neki izbor
Sony, ja njima ne vjerujem, a ni izbor im nije neki, XA prilično skup za zaslon od 720p.


Ostanu još Huawei, Xiaomi i Nokia kao TOP brendovi.

Ima tu još vjerovatno dobrih brendova, ali teško ih je naći kod nas, kao Motorola, Asus, ZTE, Blackberry...

Xiaomi je trenutno manje TOP brend jer nemaju mobitel koji parira u premium kategoriji, dok to Huawei ima,
ali zato u srednjem rangu Xiaomi može skroz ravnopravno da se bori i da pobjedi sve ove gore nabrojane, osim Huaweia koji tu ima najširu ponudu.

Trebaš vidjeti novu Nokiu 6, Xiaomi Redmi 5 plus, ili Huawei Honor 9 lite, koji čini mi se daje i najviše u ovom rangu.
Nije još došao kod nas, treba vidjeti recenzije i njegove kamere. Na papiru su odlične, ali praksa zna biti nešto drugo.

Svi gore pomenuti brendovi, šta god uzmeš sigurno brige sa kvalitetom nemaš,
samo se možeš zafrkati pa uzeti slab display, slab chipset, slabu kameru itd., ali zato služe recenzije i detaljne specifikacije.

Ova 3 modela su zadnji krik tehnologije i dizajna, pa ih zato navodim, nije nešto kul uzimati srednju kategoriju staru godinu-dvije itd,
to je isplativo jedino u slučaju flagshipa.
Recimo ti za tih 400KM možeš uzeti flagship iz 2015 kao G4 koji bije čitav ovaj srednji rang na svim poljima,
ali neću ti to preporučiti jer će biti da preporučujem svoje, a tu je i priča za bootlop itd.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 18 jan 2018, 00:16

anonimni je napisao/la:Bio sam i ja skeptican prema Kinezima dok ne uzeh jednog, sasvim korektni telefoni za svoju cijenu ali naravno ne svi vec ovi top brandovi (Huawei, Xiaomi, ZTE,...)

Ne rece mi ti @Quaresma jesi li probavao snimati s A1 i kakav je zvuk, ako vidis cijenio bih tvoj odgovor :mrgreen:
ja sam htio sebi ovaj A1 uzeti davno, ali posto su me nokia i sony razmazili koji snimaju u stereu i jako dobre mikrofone imaju, tako da mi je xiaomi bio povratak jedno 10 godina unazad, no kratko sam isprobavao u stanu, gdje sam pustio laganu muziku i nije bilo problema, no vjerujem kad bih izasao napolje gdje bi bilo vise buke, onda i ne bi tako sjajno ispalo.

generalno tako je i kod top telefona od xiaomija, no Xiaomi je namjerno ili nenamjerno ´osakatio´ kameru algoritmima, s obzirom kakvav ima senzor A1 trebao bi da daje mnogo bolje slike. Ovo se moze popraviti tako sto se roota telefon, ukljuci se camera2 api i eis, i instalira google camera s hdr+
i zvuk se svakako popravi.

dakle, sve je tu, samo xiaomi softwerski iskljucio.

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Dzoni » 18 jan 2018, 00:18

Daleko vi doguraste.:D
Danas sam razbio zte,**** sam mu mamu.
Vec dugo vremena me zajebaje i danas mi zazvoni ja da se javim on zaledi.
Nece vise nikad.

Ma nije meni bitno jel displej 720 il 1080 ja uopšte ne razumijem koja je svrha toga.
Maloprije gledam na gsmarena i uporedim J5 i J7 i fakticki jedina razlika je bas u tome,i u cjeni.
Ostalo sve isto maltene.
Kao što rekoh bitno da je pouzdan,da ne ledi i da mogu instalirat 10-15 aplikacija bez da mi izbacuje kako nema vise prostora u pohrani.
Još ako uz sve to ima solidnu kameru to je onda top.
Trenutno imam neki rumunski :rol: Alview i nokiu 2700 classic :kafa:

@Klare to što pišes vezano za sony cameru sam se fakat uvjerio i to dva puta.
Jaran imo Z1 (podavno kad je još bio aktuelan) i na početku slike bas beton,nakon nekog vremena bolja kamera bila u mene na lumiji 520.I još sam to isto vidio kod jedne cure.
A imas pravo za to da je to telefon iz 2015.

Kao sto rekoh,ja sam laik po tom pitanju i o pola stvari o kojima si pisao nemam blage veze. :D

Sta onda veliš za j7,ja sam svoje mišljenje vec iznio. :D

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 18 jan 2018, 00:22

Klare je napisao/la:
Trebaš vidjeti novu Nokiu 6, Xiaomi Redmi 5 plus, ili Huawei Honor 9 lite, koji čini mi se daje i najviše u ovom rangu.
Nije još došao kod nas, treba vidjeti recenzije i njegove kamere. Na papiru su odlične, ali praksa zna biti nešto drugo.

Svi gore pomenuti brendovi, šta god uzmeš sigurno brige sa kvalitetom nemaš,
samo se možeš zafrkati pa uzeti slab display, slab chipset, slabu kameru itd., ali zato služe recenzije i detaljne specifikacije.

Ova 3 modela su zadnji krik tehnologije i dizajna, pa ih zato navodim, nije nešto kul uzimati srednju kategoriju staru godinu-dvije itd,
to je isplativo jedino u slučaju flagshipa.
Recimo ti za tih 400KM možeš uzeti flagship iz 2015 kao G4 koji bije čitav ovaj srednji rang na svim poljima,
ali neću ti to preporučiti jer će biti da preporučujem svoje, a tu je i priča za bootlop itd.
Cuj Xiaomi Redmi 5 plus, sta taj ima ponuditi? u biti Redmi Note 4 samo sa 18:9 omjerom zaslona, i kazes zadnji krik tehnologije. a kamera na tom, je gledaj me nediraj me.


Nokia 6 2017 je već uredjaj vrijedan spominjanja, uz to i Xperia XA2, Huawei u bilo kojem cjenovnom rangu su standardno dobri i dobra alternativa ostalima.


Sto se tice Xperija i kamera, to sto se grebu to je zato sto koriste plastiku umjesto staklo, no evo moja Xperia Z5 koja takodjer ima plastiku, ni mrvicu ogrebotine, a dvije godine kod mene. I jos slusa ko singerica, jedan razloga sto volim Sony jeste da telefon jednostavno postaje bolji sa svakim apdejtom, i sad razmisljam o XZ1, ali volim mjenjati svako dvije godine brend, pa cemo vidjeti sta dalje, ako u medjuvremenu dodje Nokia 8 u telekom, onda ce biti aBd Nokia 8 :ljepota:

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Dzoni » 18 jan 2018, 00:29

Ma nokia mi je vazda bila najdrazi telefon.
Jbt ona lumija mi ispala,bukvalno,sa 7 metara visine na beton rastavila se isto 3310.
Sastavio upalio,isto sve ko kad sam je kupio.
Samo su usrali s aplikacijama nemaju ništa,zato sam je se i rjesio.

Blacberry isto :ljepota:
Ovaj Passport predobro izgleda.

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 18 jan 2018, 00:45

Klare je napisao/la:
Ja ne znam koji je tebi vrag, ali izgleda nisi svjestan da je covjek trazio mob od nekih 400 KM, a ne 800+. Ako je bolje imati neke mobitele od prije 3 godine (POLOVNE) sa slicnim/malo losijim specifikacijama od ovih koji su izasli prije pola godine, onda si u pravu. Bolje je imati Marshmallow na kojem svaki novi update bilo koje aplikacije steka k'o da je ram 512, nego Oreo. Slazem se. :thumbup:

Druga stvar, baterija se spominjala kao adut jer se mobitel o kojem se pricalo (j5 2017) uporedjivao sa XA, koji, ako se ne varam, imaju istu rezoluciju displeja. Ako je bolje imati mob sa losijom baterijom, onda se opet moram sloziti s tobom.

Jedina mana kod tog J5 je displej, a s obzirom na cijenu, sve je sasvim dobro. P10 lite vjerovatno jeste bolji (pogotovo 32/4, ali i skuplji 70-80 KM), hbg Samsung je Samsung i logicno je da su cijene vece, ali ima ljudi koji jednostavno ne vjeruju manje poznatim brendovima.

Alcatel No. 1 i kraj price!

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 18 jan 2018, 00:53

QUARESMA 18<<< je napisao/la:Cuj Xiaomi Redmi 5 plus, sta taj ima ponuditi? u biti Redmi Note 4 samo sa 18:9 omjerom zaslona, i kazes zadnji krik tehnologije. a kamera na tom, je gledaj me nediraj me.
Ti nisi najbolje shvatio, govorim o uređajima koji su najnoviji zato su zadnji krik, kakve tehnologije, flagship iz 2015 njih sve tuče.
Što se tiče Redmi Petice i Notea 5, kvaka i leži u dizajnu, možda tebi to nije bitno, meni jeste, baš zato što je 18:9 i iskorištenost prostora govore da se radi o novijem uređaju. Ljepota je u oku posmatrača, novi dizajna je 10 puta ljepši. možda tebi nije, meni jeste,
ali to ti ne daje za pravo da reaguješ kao da sam nešto aman pogrešno rekao.
A foto kamera za ovaj rang je odlična, ne pričam o video kameri.

Džoni dobar je J7 2017,
a display 720 ili 1080 je poprilična razlika,
a kod mobitela najviše gledaš i display, pa hajde kad već gledaš nek bude nešto lijepo.
Kao manu J7 navodim 16GB memorije, od čega vjerovatno pola otpada na sistem, pa ti ostane 8GB za potrebe.
Ako ti je to dovoljno i ako ga nađeš do 400KM, može, ima i kameru dosta dobru, a ako ti nije bitna oštrina displaya može onda i J5.

da, da, to je slučaj sa Xperiom, u početku odlično, nakon vremena očajno. da, da, očito zaštita na kameri nije adekvatna, nipošto se to ne bi smjelo dešavati, ma kakav Sony, nekad bio, danas se o tom priča.
Dobri jesu vjerovatno i danas, meni to nije blizu nekadašnjeg kraja generacije mobitela sa serijom k, i početka generacije sa Xperiom.
Zadnja izmjena: Klare, dana/u 18 jan 2018, 00:54, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la SMR187 » 18 jan 2018, 00:54

Dzoni je napisao/la:Daleko vi doguraste.:D
Danas sam razbio zte,**** sam mu mamu.
Vec dugo vremena me zajebaje i danas mi zazvoni ja da se javim on zaledi.
Nece vise nikad.

Ma nije meni bitno jel displej 720 il 1080 ja uopšte ne razumijem koja je svrha toga.
Maloprije gledam na gsmarena i uporedim J5 i J7 i fakticki jedina razlika je bas u tome,i u cjeni.
Ostalo sve isto maltene.
Kao što rekoh bitno da je pouzdan,da ne ledi i da mogu instalirat 10-15 aplikacija bez da mi izbacuje kako nema vise prostora u pohrani.
Još ako uz sve to ima solidnu kameru to je onda top.
Trenutno imam neki rumunski :rol: Alview i nokiu 2700 classic :kafa:

@Klare to što pišes vezano za sony cameru sam se fakat uvjerio i to dva puta.
Jaran imo Z1 (podavno kad je još bio aktuelan) i na početku slike bas beton,nakon nekog vremena bolja kamera bila u mene na lumiji 520.I još sam to isto vidio kod jedne cure.
A imas pravo za to da je to telefon iz 2015.

Kao sto rekoh,ja sam laik po tom pitanju i o pola stvari o kojima si pisao nemam blage veze. :D

Sta onda veliš za j7,ja sam svoje mišljenje vec iznio. :D
Pa eto ja sam nekad u augustu uzeo P10 lite. I to slucajno, citavo vrijeme planirao J5 2017. I do tog trenutka sam i ja razmisljao kao ko da je bitno jel 720p ili 1080p. Nakon samo 2 mjeseca koristenja u mene stara uze J5 2017. Kad sam ga upalio nisam mogao vjerovat kako bukvalno svaki pixel na ekranu vidim. Isto kao da sam uzeo onaj jedan od prvih androida. Tacno izbija oci pogotovo na 5'' ekranu :D
Naviknes se na to nekako.
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11402
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Aerials » 18 jan 2018, 00:57

Federer17 je napisao/la: Bolje je imati Marshmallow na kojem svaki novi update bilo koje aplikacije steka k'o da je ram 512, nego Oreo.
Tugo moja, meni još KitKat na telefonu. :rol:
Ali za divno čudo drži se dobro i pokreće ih poprilično brzo sa 1GB rama, čudi me da mi aplikacije još uvijek ikako rade na njemu. :mrgreen:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Dzoni » 18 jan 2018, 01:01

Et znaci ipak je bitno. :thumbup:
Hvala svima na odgovorima,vjerovatno cu uzet J7 nabacit još malo para i to je to.

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 18 jan 2018, 01:08

Aerials je napisao/la: Tugo moja, meni još KitKat na telefonu. :rol:
Ali za divno čudo drži se dobro i pokreće ih poprilično brzo sa 1GB rama, čudi me da mi aplikacije još uvijek ikako rade na njemu. :mrgreen:
Zato i imas 3 aplikacije. :P A realno, sve ovo novo je cisto pre*eravanje. Dovoljno je imati viber i gotovo. Sta ce mi FB na mobitelu, kad se ionako vrijeme trosi na stotine nebitnih gluposti.

@SMR187, ma razlika je definitivno uocljiva. Kod mene kod kuce imaju dva TV, kod jednog od 50 inci (cini mi se) rezolucija 720p, a ovaj neki drugi 1080p (jeste doduse manji), i razlika nevjerovatna. Ali navikne se na sve. :mrgreen:

Avatar
anonimni
Postovi: 10102
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 18 jan 2018, 01:32

QUARESMA 18<<< je napisao/la:
anonimni je napisao/la:Bio sam i ja skeptican prema Kinezima dok ne uzeh jednog, sasvim korektni telefoni za svoju cijenu ali naravno ne svi vec ovi top brandovi (Huawei, Xiaomi, ZTE,...)

Ne rece mi ti @Quaresma jesi li probavao snimati s A1 i kakav je zvuk, ako vidis cijenio bih tvoj odgovor :mrgreen:
ja sam htio sebi ovaj A1 uzeti davno, ali posto su me nokia i sony razmazili koji snimaju u stereu i jako dobre mikrofone imaju, tako da mi je xiaomi bio povratak jedno 10 godina unazad, no kratko sam isprobavao u stanu, gdje sam pustio laganu muziku i nije bilo problema, no vjerujem kad bih izasao napolje gdje bi bilo vise buke, onda i ne bi tako sjajno ispalo.

generalno tako je i kod top telefona od xiaomija, no Xiaomi je namjerno ili nenamjerno ´osakatio´ kameru algoritmima, s obzirom kakvav ima senzor A1 trebao bi da daje mnogo bolje slike. Ovo se moze popraviti tako sto se roota telefon, ukljuci se camera2 api i eis, i instalira google camera s hdr+
i zvuk se svakako popravi.

dakle, sve je tu, samo xiaomi softwerski iskljucio.
Misliš li da ako flasham neki custom ROM da se situacija može popraviti? Meni je na Redmi 4X zvuk užasan, i ne treba mi skoro nikako, jednom sam snimao u evo 4 mjeseca kako imam Xiaomija, ali svakako kontam na proljeće flashati neki stable Oreo ako Xiaomi ne bude napravio update, pa ako bi to i taj zvuk popravilo bilo bi odlično :)
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 18 jan 2018, 02:38

Klare je napisao/la:
QUARESMA 18<<< je napisao/la:Cuj Xiaomi Redmi 5 plus, sta taj ima ponuditi? u biti Redmi Note 4 samo sa 18:9 omjerom zaslona, i kazes zadnji krik tehnologije. a kamera na tom, je gledaj me nediraj me.
Ti nisi najbolje shvatio, govorim o uređajima koji su najnoviji zato su zadnji krik, kakve tehnologije, flagship iz 2015 njih sve tuče.
Što se tiče Redmi Petice i Notea 5, kvaka i leži u dizajnu, možda tebi to nije bitno, meni jeste, baš zato što je 18:9 i iskorištenost prostora govore da se radi o novijem uređaju. Ljepota je u oku posmatrača, novi dizajna je 10 puta ljepši. možda tebi nije, meni jeste,
ali to ti ne daje za pravo da reaguješ kao da sam nešto aman pogrešno rekao.
A foto kamera za ovaj rang je odlična, ne pričam o video kameri.
ja i ti imamo razlicit pogled na rijec krik, ocigledno.

obicno termin ´zadnji krik´ se koristi kada je nesto novo izaslo sto nema dalje i novije, a 18:9 ne opravdava to, jer vise nit je novo, a stari hardware u redmi 5.

a za kameru je dovoljno pogledati primjere, ne znam da li je uopste u rangu sa Note 4.
anonimni je napisao/la: Misliš li da ako flasham neki custom ROM da se situacija može popraviti? Meni je na Redmi 4X zvuk užasan, i ne treba mi skoro nikako, jednom sam snimao u evo 4 mjeseca kako imam Xiaomija, ali svakako kontam na proljeće flashati neki stable Oreo ako Xiaomi ne bude napravio update, pa ako bi to i taj zvuk popravilo bilo bi odlično :)
da, vidi nougat ili oreo kakvi budu po pitanju stabilnosti, ali ces prije toga morati otkljucati bootloader i rootati telefon.

zatim ces imati pristup build.prop folderu, gdje trebas dodati eventualno jednu liniju koda da otkljucas puni potencijal kamere.


btw ako nisi dobio, onda ces imati uskoro MIUI9

ja da sam na tvom mjestu samo bih otkljucao bootloader, rootao i tako ubacio tu jednu liniju coda (persist.camera.HAL3.enabled=1)

eventualno bi jos morao nesto editovati, ali nista strasno, vidi na xda. za svoj phone ima li sta u vezi zvuka.

Avatar
anonimni
Postovi: 10102
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 18 jan 2018, 03:25

Znam proceduru do custom ROM-a, komplikuje Xiaomi, pročitah neki dan da su čak produžili vrijeme za dobijanje unlock codea bootloadera na 15 dana :roll: Vidiš, ako je do tog koda samo mogao bih i tako to riješiti, nije mi žurba a sad nemam vremena da se i s čim bakćem, vidjeću za par mjeseci šta se popravilo, šta nije, ima li Orea kakvog pa skontati kako da riješim to...
Imam ja MIUI 9 već neka 2 mjeseca, 9.1.1.0 stable i Nougat 7.1.2 sa oktobarskim security patchem, ne radi lošije nego Marshmallow, ima još malo bolju bateriju i split screen i odlično radi ali eto, to sa zvukom je bukvalno jedino na šta se mogu žaliti, za pare koje je koštao odličan telefon :thumbup:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.