Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
harden
Postovi: 23593
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la harden » 04 feb 2019, 14:54

FoSte95 je napisao/la: znači i telefon je rahmetli jer se baterija ne može mijenjati :cry:
Ma moze se mijenjati svaka, samo odnesi u servis. To sto je ti ne mozes izvaditi ne znaci da ne moze :lol:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

FoSte95
Postovi: 12651
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la FoSte95 » 04 feb 2019, 15:29

harden je napisao/la:
FoSte95 je napisao/la: znači i telefon je rahmetli jer se baterija ne može mijenjati :cry:
Ma moze se mijenjati svaka, samo odnesi u servis. To sto je ti ne mozes izvaditi ne znaci da ne moze :lol:
hahha e sada mi je lakše, taman sam mislio izbiće mi i to pare sa kartice :urnebes: :kafa:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la StrikeWarzone » 04 feb 2019, 21:37

Po prvi put bi u životu kupio neki nov mobitel...
Imam onu shopping karticu unicredit banke ,pa bi uzeo na rate,interesuje me preporuka,nešto sam malo gledao Tehnomag i Domod,tu su negdje cijene pa me zanima šta bi mi vi preporučili od nekih 300 pa do 400 KM...
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 05 feb 2019, 01:33

Samsung Galaxy j6+

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 05 feb 2019, 12:14

Eto ti gore taj cjenovni rang, ja uzeo mi a2 lite.
Jedino ako ne bolujes da ti pozadi pise Samsung.
U tom cjenovnom rangu Samsung zaobici, dobit ces k. od specifikacija.
Mia San Mia

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 05 feb 2019, 14:41

R32 je napisao/la:Eto ti gore taj cjenovni rang, ja uzeo mi a2 lite.
Jedino ako ne bolujes da ti pozadi pise Samsung.
U tom cjenovnom rangu Samsung zaobici, dobit ces k. od specifikacija.
sta mislis, moze li taj telefon uzeti na rate preko shoping kartice :)

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 05 feb 2019, 14:45

Mislim da moze, nek pita Mobitel studio. Moglo je kod njih.
Mia San Mia

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 05 feb 2019, 16:22

ja sam xiaomi u bingu na rate šoping karticom uzeo
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 05 feb 2019, 17:28

Prvi susret sa Honor 10. Dovoljan je bio dodir i 5 min čačkanja.
Srednji rang kategorija je iza flagship kategorije 3-4 godine.
Sigurno vam mogu reći da je kupovina ovog mob za trenutnih 600-650KM čisti promašaj. Honor cilja na high mid kategoriju, negdje čak i kao početak flagshipa, daleko od toga.

Prva stvar izrada. Iako staklo, osjećaj je plastika, dosta jeftin osjećaj.
Druga stvar 1080p LCD. Neko će reći 1080p je dovoljno za mobitel, a ja ću vam reći da nije. Ko je koristio 1440p pa dođe na ovo razlika je znatno uočljiva.
Treća stvar kamere, kojekakvih 16 i 20 MPx. Inače o tim MPx i varanju naroda ću pričati u posebnom postu, a sad ću reći da je kamera na ovom Honoru slaba, kritično nizak nivo detalja, odnosno ogromna količina kompjuterskog pročišćavanja kako bi se prikrio loš senzor.
EMUI mi se nije dopao, nije pregledan.

Toliko o Honor 10. Nikad ih i nisam smatrao za nešto dobro i povoljno, a sad sam se i uvjerio.

Kad uzimate uzmite i polovno odlično očuvan flagship stariji godinu dvije.
Sa sigurnošću vam tvrdim da je G4 koga sam koristio bolji od ovog Honor 10 po skoro svim mogućim parametrima, a G4 je još imao bugova, ali opet je bolji po skoro svemu. Osim vjerovatno po brzini jer ovaj ima Kirin 970, a na G4 je SD808. I ovaj Honor ima više RAMa i memorije, što je tu je, ali po onom što razdvaja flagship i mid range kategoriju su osjećaj, responzivnost zaslona, čistoća i kvalitet display panela, kamere, možda i zvuk(zvučnik kod Honor 10 nisam probao) e tu je flagship iz 2015 još uvijek bolji.
Što ne znači ds treba kupiti mob iz 2015, ne treba, ali već 2016 donosi stvari koje su i danas konkurentne, najbolji primjer i preporuka je Galaxy S7.
Dobro pretjerao sam sa G4, on je već star po svemu, ali S7 je sigurno dosta bolji, osim po starom dizajnu 16:9.
Pošto je Huawei proizvođač da se dotaknem njihove izrade. Ovaj Honor 10 je bar izradom nivo flagship, tako kažu, osjećaj je mekan, to je moj zaključak.
A inače svake godine Huawei mob padaju na bend testu. Ko ne zna to je test da li ga je moguće golim rukama salomiti. Svaki Huawei pada na tom testu.

I novi Samsing A7 sam imao prilike dotaknuti, opet na prvu se izdvajaju isti minusi mid range uređaja u odnosu na flagship.

Dok sa druge strane dok držim primjer G6, S9, Iphone X imam osjećaj poprilične robusnosti unutar elegancije koja preovladava.

Zato je za mene pametan onaj koji će uzeti primjer S7 prije nego li najnoviji mid ranger, kao što je to nedavno učinio jedan tip odavde sa foruma.

Zanimljivo da je ovaj Honor kupio čovjek koji je koristio S8 kako bi prešao na nešto bolje. Odmah je krenuo sa izvlakušom kako je jeftiniji duplo od Samsunga a nije duplo lošiji. Kad je i sam sebi priznao da je i duplo lošiji, slabiji po svemu, zadnji argument je bio da je Honor kupio zbog prelijevanja boje.

Inače još jednom da kažem nešto o S7. Za njega mislim da je jedan od najboljih mob svih vremena. Godina u kojoj se pojavio. Donio je puno napretka, nevjerovatnu kameru i odličnu bateriju.
Zadnja izmjena: Klare, dana/u 05 feb 2019, 18:50, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Dzoni » 05 feb 2019, 18:15


Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 05 feb 2019, 18:53

E jbg sad ja imam Honor 9 i mobitel je sve suprotno sto si ti opisao, jedino da im je nova verzija toliko losa kao da su je izdali 2014 godine

Honor 9 kamera perfektna, u odnosu na s7 bolja jer prije godinu sam bas snimao isto sto i drug sa Samsungom, razlika je bila nevjerovatna
Brzina mobitel leti, znaci godinu ga koristim jos nijednom nisam factory uradio jer nema potrebe
Izrada predobra, bez maske i svega mobitel je prelijep, a koliko mi je puta ispao do sada mu nista

U odnosu na g4 ovaj moj je sigurno dimenzija iznad, a mogu misliti honor 10 jedino kao sto sam rekao da nisu ludi pa korak iza

Emui to je licni dozivljaj, ali opet nista puno drugaciji od ostalih sistema pa da nesto je drugacije da smeta
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la SMR187 » 05 feb 2019, 19:04

Na racun njegovih starih postova mi je tesko uzeti Klaretovu podugacku recenziju kao vjerodostojnu
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Sage
Postovi: 5343
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 05 feb 2019, 19:08

Ja mislim da je najbolje uporediti kamere telefona tako sto ces slike prebacit u laptop i pogledat, izradit kod fotografa ili se spojit na TV i prelistavat.
To sto ona bolje izgleda na ovom mob neg na onom je zbog vise faktora
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 05 feb 2019, 19:30

Bas tako, sjecam se davno nekad mi bio neki Samsung, sa windows sistemom. Ekran na dodir sa olovkom i tada jako velik ekran.
Slike su bile fantazija na tom ekranu. Medjutim na racunaru je to bilo katastrofa.

A slozio bi se sa Klare u vezi kupovine polovnog flagshipa. Tako radim godinama i mozda imam i neke srece sto uvijek nadjem telefon kratko koristen i u odlicnom stanju za pristojnu cijenu.
Mia San Mia

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 05 feb 2019, 19:54

Azpi je napisao/la:...
Za G4 jesam pretjerao..
A G4 je već i zastario po mnogo čemu, a ni panel mu nije nešto poseban bojama i osvijetljenjem, uvijek je bolji bio onaj čak i na godinu starijem Galaxy S5.

Što se tiče kamere ovaj Honor koristi instant procesuiranje. Slike za nekog ko ne vodi puno računa o fotografiji izgledaju ok, zbog ispeglanosti, ali u suštini je to velika mana jer se gubi puno detalja. A da softver to ne ispegla e onda bi tek to bio haos i za posmatrača kojem nije fotografija jedan hobi hajde da tako kažemo.

Za S7 ti sigurno i 100% tvrdim da je kamera poprilično bolja i kompleksnija.
To što neke slike znaju ispasti bolje na Honor je razlog što se oslanja na AI pa će negdje bolje kompenzirati i ispeglati na prvu, pojačati boje. To je sve doživljaj na prvu posmatrača.
Honor 9 blenda f2.2., to ne pije vodu. Ne mora se ni isprobati ta kamera, taj otvor blende je posebno za noćno loš.

To su stvari koje ne treba braniti. Honor je i zato jeftiniji od Huawei P, baš zbog velike razlike u kamerama, uz poštovanje tvom Honor 9 mogu ti povjerovati ostale stvari, ali njihove kamere su lijeve produkcije, bar tu je diskusija bespotrebna.
Također o panelu Amoled 1440p vs LCD 1080p tu ne treba ništa reći.

Avatar
harden
Postovi: 23593
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la harden » 05 feb 2019, 20:03

Sage je napisao/la:Ja mislim da je najbolje uporediti kamere telefona tako sto ces slike prebacit u laptop i pogledat, izradit kod fotografa ili se spojit na TV i prelistavat.
To sto ona bolje izgleda na ovom mob neg na onom je zbog vise faktora
Tako bi i trebalo, slazem se s tobom. Daj na monitor pa da vidimo boje i detalje kad je prikazano na istom ekranu.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 05 feb 2019, 20:06

Proslo ljeto snimamo sa honora i smasunga karting trka i znaci na honoru ko da si HD kamerom profesionalnom snimao, bolji snimci od samsunga
Sad miti sam fotograf niti ista ali slike su predobre ciste ko mlijeko, fokus ona opcija fantasticna

Ma ja ti kazem meni je fantazija mobitel i nema sanse da povjerujem da honor 10 je los onako kako si opisao, on jede s7cu 100% za dorucak bez problema
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Nitro
Postovi: 5266
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Nitro » 06 feb 2019, 01:02

Gdje mogu kupiti originalni Samsung punjač, a ne ona smeća koja pune po 5 sati?
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 06 feb 2019, 12:35

Nitro je napisao/la:Gdje mogu kupiti originalni Samsung punjač, a ne ona smeća koja pune po 5 sati?
Nije ti potreban originalan, al pazi da je 2A
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Nitro
Postovi: 5266
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Nitro » 06 feb 2019, 12:37

Penaltiky je napisao/la:
Nitro je napisao/la:Gdje mogu kupiti originalni Samsung punjač, a ne ona smeća koja pune po 5 sati?
Nije ti potreban originalan, al pazi da je 2A
Ma treba mi onaj za fast charging, jel to to?
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.