Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la BelminM23 » 07 apr 2019, 16:12

Troše li dvije kartice više baterije. Nekako mi puno svuče od kad skinem sa punjača, pa do buđenja, mislim i wi fi je uključen, ali opet puno je...

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Illmatic09 » 07 apr 2019, 16:15

BelminM23 je napisao/la:Troše li dvije kartice više baterije. Nekako mi puno svuče od kad skinem sa punjača, pa do buđenja, mislim i wi fi je uključen, ali opet puno je...
Troše. Gasi wifi tokom spavanja.

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 07 apr 2019, 21:50

Kod mene je evo isti mob par godina, dvije sim obje ukljucene i dostupne, wifi i podaci uvijek ukljuceni.
Baterija traje koliko i koristim, zavisi od potrebe. Al vecinom dopunjujem na svakom koraku.
Power bank i auto punjac uvijek u kolima.
Haman doslo tako vrijeme, nekako je postalo potreba za svakodnevni zivot. Za sve zivo ti potreban...
Mia San Mia

Avatar
Sage
Postovi: 5335
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 07 apr 2019, 22:00

MirsoNi je napisao/la:
Sage je napisao/la:Jel neko imao priliku koristiti Samsungov A50?
Sinoć ga kupio baš.. Mislim, ako mogu nešto zaključiti za manje od 24 sata jeste da ima dobru bateriju, kao i kameru. Malo je neobičan čitač otisaka jer je u ekranu, pa se treba malo navići. Za sad nisam imao nijedan problem (mada ne bi valjalo da sam imao problem za manje od dan korištenja haha). Ako te nešto konkretno zanima, pitaj slobodno.
Ma hajde za jedno 6-7 dana napisi opstu sliku, baterija, kamera, internet, office itd.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 08 apr 2019, 13:26

Aerials je napisao/la:
QUARESMA 18<<< je napisao/la: Pa koji je TV uopste u pitanju? Pogledaj iza tv-a koji je model, serijski broj i odi na stranicu od proizvodjaca vidi da li ima update.

A kako nece da radi, nemoguce da je TV prestao raditi tek tako, ako nema nikakva nadogradnja, onda odradi hard reset.
Vivax neki, slikala je ona to meni. Uradio upgrade sa 4.4.2. na 4.4.4. i dalje neće, a traži neki napredniji OS da bi na net išao, valjda Lollipop najmanje. Radi TV, ali neće joj internet. Ne znam ni što tolika frka oko toga ali eto, da joj je da radi.
Ne znam ime modela pa ne mogu pogledati sta je slucaj, pokusaj vratiti na fabricke postavke, mozda se prilikom nadogradnje nesto zeznulo, sto nije neuobicajeno za starije androide.

takodjer, bez tacnog modela ne mozes ni znati da li ima novija verzija od 4.4.4 mozda je to i zadnja za taj tv.

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Puma » 08 apr 2019, 17:41

Izbor je pao na Huawei mate 20 lite ili Xiaomi Note 7.

Cjenovno tu negdje 530-540 KM
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

scudetto89
Postovi: 2653
Pridružen/a: 25 dec 2016, 16:19
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la scudetto89 » 08 apr 2019, 18:38

@ puma moj izbor bi bio huawei ;)
04.10.2009 !
1946 !
HZ ' 87 !

Grizzlies FC

Avatar
anonimni
Postovi: 10134
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 08 apr 2019, 19:07

Ja bih opet uzeo Xiaomi (kao što svakako i hoću za koji dan :mrgreen: )

Nego, je li ko uhvatio 4G ovdje? Vidim zakuhalo se pravo, ja nisam ni gledao danas u gradu ima li 4G signala a očito ima :D
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 08 apr 2019, 19:22

Puma je napisao/la:Izbor je pao na Huawei mate 20 lite ili Xiaomi Note 7.

Cjenovno tu negdje 530-540 KM
Mate 20 lite definitivno mobitel je nam dalje :D
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 08 apr 2019, 19:36

anonimni je napisao/la:Ja bih opet uzeo Xiaomi (kao što svakako i hoću za koji dan :mrgreen: )

Nego, je li ko uhvatio 4G ovdje? Vidim zakuhalo se pravo, ja nisam ni gledao danas u gradu ima li 4G signala a očito ima :D
tek pocetkom maja ide svima, nemoj se zamarati sa ovim sto pisu

Avatar
anonimni
Postovi: 10134
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 08 apr 2019, 20:06

Hvala na infu @Quaresma :thumbup:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Sage
Postovi: 5335
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 08 apr 2019, 21:16

Imal kakav forumas da ga usrecim sa mobitelom?
Prodajem A5 2017 bez packe, crna boja, kupljen u Tehnomagu, garancija vrijedi do 29.06.2019. U Tz sam pa eto...
U pp.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la MirsoNi » 10 apr 2019, 22:00

Ima li neko da koristi Samsung ili neki drugi android, a da je imao problem sa kasnjenjem notifikacija. Prvenstveno mislim na messenger i viber.. Kad mi je zakljucan ekran, cesto se zna desiti da ne dobijem poziv preko vibera. Za poziv tek saznam poslije kad otkljucam tel i udjem u app. Slicno i sa messengerom, samo su u pitanju poruke. Desi se da poruka kasni po 10 minuta.

Istrazivao sam po netu, vidim dosta raje ima problem s tim, samo nigdje ne mogu pronaci rjesenje.

Ako je neko imao slican problem i uspio ga rijesiti, da mi pomogne. Puno bih bio zahvalan :)
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Worm
Postovi: 59
Pridružen/a: 23 feb 2019, 19:24
Lokacija: Culiacán
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Worm » 10 apr 2019, 22:12

Provjeri u viberu wi-fi sleep policy

Avatar
Rosicky
Postovi: 8329
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Rosicky » 10 apr 2019, 22:30

Pregledaj dopustenja pogotovo ako imas always on display..isto tako i opciju ne ometaj ili busy da li si tu sta dirao

Civa
Postovi: 2980
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Civa » 10 apr 2019, 22:33

MirsoNi je napisao/la:Ima li neko da koristi Samsung ili neki drugi android, a da je imao problem sa kasnjenjem notifikacija. Prvenstveno mislim na messenger i viber.. Kad mi je zakljucan ekran, cesto se zna desiti da ne dobijem poziv preko vibera. Za poziv tek saznam poslije kad otkljucam tel i udjem u app. Slicno i sa messengerom, samo su u pitanju poruke. Desi se da poruka kasni po 10 minuta.

Istrazivao sam po netu, vidim dosta raje ima problem s tim, samo nigdje ne mogu pronaci rjesenje.

Ako je neko imao slican problem i uspio ga rijesiti, da mi pomogne. Puno bih bio zahvalan :)
Ja sam imao sličan problem na prošlom mobitelu Huawei sa Viberom i još jednom aplikacijom zaboravio sam naziv neka lijeva slična Whappu.
Znači nikad poruku il poziv ako je mobitel nije otključan ne bi registrovalo i ušao sam u postavke na viber i bilo je isključeno tih stvarčica oko dojave poruke, poziva.
A evo na ovom Samsungu, redovno obavijest na Facebooku kasni :shifty:
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la MirsoNi » 10 apr 2019, 22:49

Ma telefon je nov nisam nista cackao, zato me i buni. Probao sam i sa ukljucenim i sa iskljucenim always on display, nije bilo razlike.

Wifi mi je konstantno ukljucen, ne ide u sleep mode ili nesto, a i nisam dirao oko toga..
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Aerials » 10 apr 2019, 23:16

Možda ti je uključen battery saver mode.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la jasmin10 » 11 apr 2019, 00:22

MirsoNi je napisao/la:Ima li neko da koristi Samsung ili neki drugi android, a da je imao problem sa kasnjenjem notifikacija. Prvenstveno mislim na messenger i viber.. Kad mi je zakljucan ekran, cesto se zna desiti da ne dobijem poziv preko vibera. Za poziv tek saznam poslije kad otkljucam tel i udjem u app. Slicno i sa messengerom, samo su u pitanju poruke. Desi se da poruka kasni po 10 minuta.

Istrazivao sam po netu, vidim dosta raje ima problem s tim, samo nigdje ne mogu pronaci rjesenje.

Ako je neko imao slican problem i uspio ga rijesiti, da mi pomogne. Puno bih bio zahvalan :)
Isti problem imam na Nokiji. S tim da nekad i kad sam na mobitelu poruka mi ne dolazi. Tek kad udjem u Messenger ili Viber onda mi prikaze nove poruke.

DeeWa
Postovi: 2001
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la DeeWa » 11 apr 2019, 21:01

Da li neko slucajno zna kako prebaciti viber na novi mobitel na koji ce se koristiti stari broj telefona a da pri tome te viber ne izbaci iz viber grupa koje imas? Problem je sto sam jedini admin u jednoj velikoj grupi i ukoliko me izbaci viber, svako ce biti u mogucnosti da se doda kao admin u medjuvremenu sto bi mi napravilo problem na poslu.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 34 gosta.