Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
bega_afc
Postovi: 13722
Pridružen/a: 08 jul 2011, 20:19
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la bega_afc » 07 avg 2018, 18:58

jasmin10 je napisao/la:
bega_afc je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:https://www.bhtelecom.ba/mobini-telefon ... 51130.html
Ima li iko iskustva s ovim mobitelom ?
Ovo ili nesto iz Honor linije, perfekcija. Samo pazi, ako ti ispadne drugi dan od kupovine na beton, zna mu cvrknuti displej. :rol:
Znači odmah uzeti full zaštitu. :mrgreen:
http://consumer.huawei.com/minisite/uk/vipservice/

Jedna fina caka. Imas mislim mjesec dana da registrujes kupljeni telefon u Hjuaveiju i dobijas gratis zamjenu displeja u prva 3 mjeseca u slucaju fizickog ostecenja.

Nazalost, ja sam ovo saznao sa zakasnjenjem od 7 dana. :urnebes:
#Voajeroljupci na respiratorima.
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Kanye » 07 avg 2018, 19:16

bega_afc je napisao/la: http://consumer.huawei.com/minisite/uk/vipservice/

Jedna fina caka. Imas mislim mjesec dana da registrujes kupljeni telefon u Hjuaveiju i dobijas gratis zamjenu displeja u prva 3 mjeseca u slucaju fizickog ostecenja.

Nazalost, ja sam ovo saznao sa zakasnjenjem od 7 dana. :urnebes:
Gdje mogu vidjeti jel imam ovo? Ja sam odradio ovo u HiCareu kad sam kupio telefon, al nisam znao za ovu akciju pa nisam obraćao pažnju.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
bega_afc
Postovi: 13722
Pridružen/a: 08 jul 2011, 20:19
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la bega_afc » 07 avg 2018, 19:58

Kanye je napisao/la:
bega_afc je napisao/la: http://consumer.huawei.com/minisite/uk/vipservice/

Jedna fina caka. Imas mislim mjesec dana da registrujes kupljeni telefon u Hjuaveiju i dobijas gratis zamjenu displeja u prva 3 mjeseca u slucaju fizickog ostecenja.

Nazalost, ja sam ovo saznao sa zakasnjenjem od 7 dana. :urnebes:
Gdje mogu vidjeti jel imam ovo? Ja sam odradio ovo u HiCareu kad sam kupio telefon, al nisam znao za ovu akciju pa nisam obraćao pažnju.


Imas provjeru garancije tu u aplikaciji, ako na to mislis...
#Voajeroljupci na respiratorima.
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la wobly92 » 07 avg 2018, 23:57

jasmin10 je napisao/la:https://www.bhtelecom.ba/mobini-telefon ... 51130.html
Ima li iko iskustva s ovim mobitelom ?
Iznenadila me kvaliteta displaya (a nije ni skup ako se razbije :mrgreen: ), odlična prednja kamera također, zadnja očekivano odlična, notch mi se na početku nije sviđao al sad mi je nekako prirastao, sviđa mi se i ovo sa ovim staklenim poklopcem, al najdraže mi je ovo brzo punjenje.
Staviš staklenu foliju i maskicu i ne treba ti ništa više.
Specifikacije već znaš vjerovatno, tako da nema se šta puno razmišljati. Dugoročno odlično rješenje.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 08 avg 2018, 00:09

wobly92 je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:https://www.bhtelecom.ba/mobini-telefon ... 51130.html
Ima li iko iskustva s ovim mobitelom ?
Iznenadila me kvaliteta displaya (a nije ni skup ako se razbije :mrgreen: ), odlična prednja kamera također, zadnja očekivano odlična, notch mi se na početku nije sviđao al sad mi je nekako prirastao, sviđa mi se i ovo sa ovim staklenim poklopcem, al najdraže mi je ovo brzo punjenje.
Staviš staklenu foliju i maskicu i ne treba ti ništa više.
Specifikacije već znaš vjerovatno, tako da nema se šta puno razmišljati. Dugoročno odlično rješenje.
Nokia 7 plus mnogo bolje rjesenje

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 08 avg 2018, 20:06

danas instalirao Oreo, jedina promjena koju ja vidim je da mozes skloniti nav bar u aplikacijama :rol:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 09 avg 2018, 18:05

"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 13 avg 2018, 21:10

ovo cak i ne izgleda lose

slika
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Kanye » 13 avg 2018, 21:52

Notch je kul stvar.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 14 avg 2018, 02:44

Na piku Xiaomi Mi8 128GB Interna 6GB Ram verzija 850 Kermi


pljačka, a nedavno se ponovio Nokijom 7 plus, ja poletio, da sam pričekao kraj godine vjerovatno bih sebi uzeo Mi 8 kako sam i planirao ga duze vrijeme


e sta ti je kad covjek ne promisli i zaleti se, a pored toga i nostalgija drmne

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la jasmin10 » 14 avg 2018, 06:44

QUARESMA 18<<< je napisao/la:
wobly92 je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:https://www.bhtelecom.ba/mobini-telefon ... 51130.html
Ima li iko iskustva s ovim mobitelom ?
Iznenadila me kvaliteta displaya (a nije ni skup ako se razbije :mrgreen: ), odlična prednja kamera također, zadnja očekivano odlična, notch mi se na početku nije sviđao al sad mi je nekako prirastao, sviđa mi se i ovo sa ovim staklenim poklopcem, al najdraže mi je ovo brzo punjenje.
Staviš staklenu foliju i maskicu i ne treba ti ništa više.
Specifikacije već znaš vjerovatno, tako da nema se šta puno razmišljati. Dugoročno odlično rješenje.
Nokia 7 plus mnogo bolje rjesenje
A ne bih Nokiu. Nekako sam i zaboravio da postoji :mrgreen:

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 14 avg 2018, 16:46

HMD Global potvrdio Android P i za prvu generaciju, sto znaci 3 velike nadogradnje.

Znaci moja 7 plus ide na android P, Q i R :)


EDIT:

Zajeb, ovo je prvim Nokijama druga nadogradnja, nista od trece.

ccc

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la MirsoNi » 17 avg 2018, 11:24

Evo da podijelim i jedno loše iskustvo sa kupovinom mobitela u radnji Univerzalno. Čisto da pojedini vide kako oni to rade, bar po mom iskustvu.

Prošle godine u martu nekad, sam ocu kupio telefon, znači ništa specijalno, treba mu za viber, i da može stranice neke čitati. Kupio sam tad LG X Screen u Univerzalnom na Grbavici, i telefon je bio ok, oko 300 KM je bio, ne sjećam se tačno i jedna godina garancije je izdata za njega. Odmah u startu je bilo malo sumnjivo jer telefon nije podržavao naš jezik, i dat nam je bez ikakve folije, odnosno vidjelo se da je otvarana kutija, oni su govorili da je to posljednji model koji imaju, ali hajde.. Evo godinu i par mjeseci poslije (naravno kad je garancija prošla) se taj mobitel pokvario skroz, odnosno na displeju pokazuje neku grešku sa baterijom i preko baterije upitnik, bez mogućnosti da se telefon upali.

Nosili smo na servis (na njihovu takozvanu dijagnostiku), da bi se kasnije ispostavilo da su oni njega pomoću nečega samo zagrijavali i forsirali kako bi ga uspjeli upaliti i kažu da im je to jednom pošlo za rukom, međutim kad se telefon spojio na punjač odmah se isključio i pokazivao istu grešku. Nisu mogli spremiti ni podatke niti išta, tako da su propale sve slike od prethodnih godinu dana (ali eto to je i moja krivica, zbog ne korištenja SD kartice, ali opet ko bi očekivao ovakav slijed događaja na novom telefonu).

Pitali smo da li bi ga otkupili po nekoj cijeni, bar zbog dijelova, jer je telefon kod njih kupljen. Naravno nisu pristali.

U međuvremenu je stari kupio novi telefon kod BH Telecoma i prilikom kupovine pitali smo na šalteru ko je službeni serviser za LG telefone i rekli su nam da njima u BH Telecomu, LG telefone servisira Stanić na Stupu. I odem sa starim do njih da bi mi oni rekli prvo odakle nam taj telefon (taj LG X Screen) jer on uopšte nije pušten u prodaju na našem tržištu niti je dobio licencu za naše tržište i ne postoji uopšte ikakva podrška za taj telefon u BiH niti način da se priključi na dijagnostiku i da se pronađe i otkloni kvar.

Tek sad onda shvatam zašto su ga ovi u Univerzalnom na servisu pregrijavali (i pri tom ga još više uništili, jer su iskrivili bateriju potpuno, koja je prije toga izgledala normalno) i zašto nije bio službeni jezik za naše područje (pa ni hrvatski, ni srpski).

Nemam ja ništa od ovog što sam napisao, lično znam za sebe da više kod njih nikada neću kupiti telefon, iako vjerujem da se svakom to moglo desiti, a da je mene moglo zaobići, ali svejedno. Možda će nekome poslužiti, ko je kod njih planirao da kupi mobitel, pa će obratiti pažnju na više detalja, na koje ja nisam prilikom kupovine tog telefona prošle godine.

Izvinjavam se na dužem postu :D
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Avatar
moj uzor-S.G
Postovi: 6244
Pridružen/a: 03 avg 2011, 12:54
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la moj uzor-S.G » 17 avg 2018, 11:37

Huawei P10+ / Huawei P20?
Zauvijek u svojim srcima
brata cuva bordo armija

Istina za Vedrana!

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 17 avg 2018, 11:45

MirsoNi je napisao/la:Evo da podijelim i jedno loše iskustvo sa kupovinom mobitela u radnji Univerzalno. Čisto da pojedini vide kako oni to rade, bar po mom iskustvu.

Prošle godine u martu nekad, sam ocu kupio telefon, znači ništa specijalno, treba mu za viber, i da može stranice neke čitati. Kupio sam tad LG X Screen u Univerzalnom na Grbavici, i telefon je bio ok, oko 300 KM je bio, ne sjećam se tačno i jedna godina garancije je izdata za njega. Odmah u startu je bilo malo sumnjivo jer telefon nije podržavao naš jezik, i dat nam je bez ikakve folije, odnosno vidjelo se da je otvarana kutija, oni su govorili da je to posljednji model koji imaju, ali hajde.. Evo godinu i par mjeseci poslije (naravno kad je garancija prošla) se taj mobitel pokvario skroz, odnosno na displeju pokazuje neku grešku sa baterijom i preko baterije upitnik, bez mogućnosti da se telefon upali.

Nosili smo na servis (na njihovu takozvanu dijagnostiku), da bi se kasnije ispostavilo da su oni njega pomoću nečega samo zagrijavali i forsirali kako bi ga uspjeli upaliti i kažu da im je to jednom pošlo za rukom, međutim kad se telefon spojio na punjač odmah se isključio i pokazivao istu grešku. Nisu mogli spremiti ni podatke niti išta, tako da su propale sve slike od prethodnih godinu dana (ali eto to je i moja krivica, zbog ne korištenja SD kartice, ali opet ko bi očekivao ovakav slijed događaja na novom telefonu).

Pitali smo da li bi ga otkupili po nekoj cijeni, bar zbog dijelova, jer je telefon kod njih kupljen. Naravno nisu pristali.

U međuvremenu je stari kupio novi telefon kod BH Telecoma i prilikom kupovine pitali smo na šalteru ko je službeni serviser za LG telefone i rekli su nam da njima u BH Telecomu, LG telefone servisira Stanić na Stupu. I odem sa starim do njih da bi mi oni rekli prvo odakle nam taj telefon (taj LG X Screen) jer on uopšte nije pušten u prodaju na našem tržištu niti je dobio licencu za naše tržište i ne postoji uopšte ikakva podrška za taj telefon u BiH niti način da se priključi na dijagnostiku i da se pronađe i otkloni kvar.

Tek sad onda shvatam zašto su ga ovi u Univerzalnom na servisu pregrijavali (i pri tom ga još više uništili, jer su iskrivili bateriju potpuno, koja je prije toga izgledala normalno) i zašto nije bio službeni jezik za naše područje (pa ni hrvatski, ni srpski).

Nemam ja ništa od ovog što sam napisao, lično znam za sebe da više kod njih nikada neću kupiti telefon, iako vjerujem da se svakom to moglo desiti, a da je mene moglo zaobići, ali svejedno. Možda će nekome poslužiti, ko je kod njih planirao da kupi mobitel, pa će obratiti pažnju na više detalja, na koje ja nisam prilikom kupovine tog telefona prošle godine.

Izvinjavam se na dužem postu :D
Jbg ako ti je do slika pokusaj novu bateriju ubaciti mozda oni nisu ni imali drugu da pokusaju pa tu zagrijavati, a ako nema kod nas naruci sa ebaya i sl. Da bar slike spasis
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 17 avg 2018, 12:01

moj uzor-S.G je napisao/la:Huawei P10+ / Huawei P20?
mate 10 pro
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la MirsoNi » 17 avg 2018, 12:02

Ma vjerovatno nisu imali drugu bateriju, ali nije ni čudo kad je nema ni glavni servis za LG telefone. Pokušat ću možda, ma yebeš telefon kupio je novi eto, jedino radi slika, al hajd.. Hvala svakako :thumbup:
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

exampLe.
Postovi: 1703
Pridružen/a: 30 apr 2009, 11:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la exampLe. » 17 avg 2018, 12:04

Univerzalno su ublehasi, to je poznato odavno. :D

Avatar
Anonjimus
Postovi: 497
Pridružen/a: 31 jul 2018, 16:51
Lokacija: Anonjimusland
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Anonjimus » 17 avg 2018, 12:05

exampLe. je napisao/la:Univerzalno su ublehasi, to je poznato odavno. :D
Negdje sam ja pročitao da oni nešto preko Mađarske uvoze te telefone. Sada koliko tu ima istine i šta rade eto im tamo ;)
I am coming

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 17 avg 2018, 12:29

MirsoNi je napisao/la:Ma vjerovatno nisu imali drugu bateriju, ali nije ni čudo kad je nema ni glavni servis za LG telefone. Pokušat ću možda, ma yebeš telefon kupio je novi eto, jedino radi slika, al hajd.. Hvala svakako :thumbup:
Ma to ako nikad nije uvezen na nase trziste onda ne vjerujem da i baterija ima da se uzme kod nas, kazem ti ako nista eBay i naruci je sebi bar da spasis slike starom :thumbup:

Ma univerzalno zna cesto dobro ocuvane mobitele prodavati kao nove, a servis ko servis realno nista posebno znaju ponalo od svega ali nista konkretno

Lopovi iz bhta ako nista bar garanciju ispostuju maximalno jer iz ovlastenih nabavljaju pa njima i proslijdjuju :thumbup:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Licniznanstvenik, nerkolfc i 69 gostiju.