Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Quinlan » 07 mar 2018, 19:46

miki_92 je napisao/la:
Quinlan je napisao/la: haj probati cu, da skinem na playa ili kakvu krekovanu verziju? :mrgreen:
ti koristis?
aha, dobar je i Pixel launcher

evo ti full verzija, na playu imas samo free

http://www85.zippyshare.com/v/lkARY9L2/file.html
hvala :thumbup:

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 07 mar 2018, 19:46

Aerials je napisao/la:Odličan ovaj Xiaomi, za ove pare je vrh. :D
nabaci i ti Novu, i MIUI je kancer :rol:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
anonimni
Postovi: 10139
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 07 mar 2018, 19:53

Klare je napisao/la:
anonimni je napisao/la:Bar mi je baterija odlicna, 10 sati SOT-a u 2 dana izdrzi vazda
10h, koji mob?

Ovaj LCD 1440p je najgori mogući panel, kako to struju troši, ja na G4 jedva uspijem do 3h SOT-a, obične radnje bez zahtjevnijih aplikacija
Xiaomi Redmi 4X, PixelExperience ROM, bez roota, magiska i tih stvari, ni na stock Marshmallowu i Nougatu nije bila puno gora, 9-9 i po je islo bez problema

Xiaomi je bas prekucao ovaj segment, ne znam im telefon na koji se ljudi zale sto se baterije tice, a sto se Orea tice jbg, meni je vizuelno velika promjena :mrgreen: ali nevezano za to fluidno, odlicna baterija, jos februarski security patch, ja miran do sljedece godine, vjerujem da ce biti i P custom ROM no sve u svoje vrijeme :mrgreen:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11408
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Aerials » 07 mar 2018, 19:57

miki_92 je napisao/la:
Aerials je napisao/la:Odličan ovaj Xiaomi, za ove pare je vrh. :D
nabaci i ti Novu, i MIUI je kancer :rol:
Ma meni je super. :mrgreen:
anonimni je napisao/la:
Klare je napisao/la:
anonimni je napisao/la:Bar mi je baterija odlicna, 10 sati SOT-a u 2 dana izdrzi vazda
10h, koji mob?

Ovaj LCD 1440p je najgori mogući panel, kako to struju troši, ja na G4 jedva uspijem do 3h SOT-a, obične radnje bez zahtjevnijih aplikacija
Xiaomi Redmi 4X, PixelExperience ROM, bez roota, magiska i tih stvari, ni na stock Marshmallowu i Nougatu nije bila puno gora, 9-9 i po je islo bez problema

Xiaomi je bas prekucao ovaj segment, ne znam im telefon na koji se ljudi zale sto se baterije tice, a sto se Orea tice jbg, meni je vizuelno velika promjena :mrgreen: ali nevezano za to fluidno, odlicna baterija, jos februarski security patch, ja miran do sljedece godine, vjerujem da ce biti i P custom ROM no sve u svoje vrijeme :mrgreen:
Koristim ga poprilično aktivno od 7 jutros, baterija evo na 60%. Ja ne mogu da vjerujem. :mrgreen:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
anonimni
Postovi: 10139
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 07 mar 2018, 19:59

Tako ce ti vazda i biti, nema sta :)
Ne rece ti sta uze na kraju :P
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11408
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Aerials » 07 mar 2018, 20:04

4X 3/32. :D
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
anonimni
Postovi: 10139
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 07 mar 2018, 20:05

Nema sta, odlican izbor :thumbup: Updateuj ga na 9.2.4.0 ako vec nisi, split screen i jos nekih sitnica softverski imas, a naravno i Nougat s njima
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11408
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Aerials » 07 mar 2018, 20:06

Ma update je prvo što sam uradila kad sam ga upalila, split screen je super stvar. :D
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Illmatic09 » 07 mar 2018, 20:39

anonimni je napisao/la:Nema sta, odlican izbor :thumbup: Updateuj ga na 9.2.4.0 ako vec nisi, split screen i jos nekih sitnica softverski imas, a naravno i Nougat s njima
Jesi to sam instalirao 9.2.4.0 ili OTA? Ja sam na 9.2.2.0. i još nema ništa.

Avatar
anonimni
Postovi: 10139
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 07 mar 2018, 21:30

Dosao OTA, ti bi na Noteu trebao u neko dogledno vrijeme dobiti 9.2.6.0
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 07 mar 2018, 22:50

od vrha ka dnu Huawei P20, P20 Lite i P20 Pro

slika
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la wobly92 » 07 mar 2018, 23:01

:nene:

Huawei P20 teaser shows the triple camera will be horizontally positioned

https://twitter.com/HuaweiMobile/status ... 1142810624
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 08 mar 2018, 01:37

miki_92 je napisao/la:
Quinlan je napisao/la:
QUARESMA 18<<< je napisao/la:oreo ni po cemu nije poseban update, mogao je komotno biti nougat 7.5

ne ocekujte previse od orea.
iskreno promjene i nema, vjerovatno i huawei ovaj svoj emui nije htjeo dirati, ali boja na pozivima i porukama i raspored u postavkama je jedino sto sam primjetio da je drugacije :mrgreen:
EMUI je grozan, Nova launcher je must na huawei/honor :mrgreen:
moje lično mišljenje je da nije bitna android verzija na telefoniam tipa samsung, huawei, a i dobar je primjer tome xiaomi

svi oni koriste svoj custom UX, i to je ono čemu ti proizvođači daju posebno pažnju

Samsung je imao dosta fičra mnogo prije nego sto je to google počeo uvoditi kod sebe, dobar primjer je tome i multiscreen, recimo Xiaomi takodjer ne nudi tako dobru podršku za nadogradnje na nove android verzije, no oni kroz MIUI implementiraju dosta stvari.

no recimo za Sony, Moto, je bitno što će Google napraviti, jer se oni oslanjaju na stock android iskustvo, motorola eventualno manje više, dodao bih tu i OnePlus.

evo prvi build android P, pogledajte fičr za rotaciju displaya, uvijek je annoying kad je uključen auto-rotate, pa kad lezeci tipkate mobitel, uvijek rotira po sebi.

isto tako kontrola zvuka sa strane, fenomenalno, jako mi se ovo svidja

radi ovako pojedinhi stvari mi se svidja sad android P, kao i Nougat kad je uveo double tap recent tipku pa se vrati u prethodnu aplikaciju, ili jednom povuces notification bar, pa ti automatski pokaze sve one shortcute, i na kraju multiscreen, najmanje bez ove tri stvari ja ne mogu koristiti telefon kako treba, naucio sam na ovo i meni je licno Nougat jedna od najboljih android verzija, uključujuči gingerbread (nostalgija prvi telefon s tom verzijom) i jelly bean sa project butter ko je tada više pratio android. to je temelj bio konačnog fokusa googlea na fluidnost android sistema.


ala nedostaju mi ti dani, čovječe kakav skok sam doživio kad sam svoj galaxy s oživio sa samsung stock roma 2.3, na custom rom 4.0 ICS, i onda još jedno preporođenje sa 4.1 jelly bean.


sad se evo borim da dodjem do nekog novca i kupim sebi Xiaomi mi 6 radi custom romova, nedostaje mi to, a i jos mi je u planu Nokia 8 radi nekih drugih stvari, a i to što ima a la pixel UI/UX.


Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 08 mar 2018, 09:24

wobly92 je napisao/la::nene:

Huawei P20 teaser shows the triple camera will be horizontally positioned

https://twitter.com/HuaweiMobile/status ... 1142810624
Evan Blass @evleaks

Since when are teasers required to be accurate? That image could not have been more generic.
objavio je i ovo, i to nakon njihovog teasera

slika
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la AshburtonG » 13 mar 2018, 20:18

Ekipa, kupio sam prije 3-4 mjeseca Honor 9 u poslovnici Unverzalnog u Tuzli. Medjutim, ovaj novi update mi nikako ne dolazi, i dalje sam na 7.0. Mogu li ga manualno instalirat ili?
Na pocetku sam isto imao probleme sa playstoreom, pa sam isto manualno morao skidat, jer mi onaj koji je dosao nije mogao downloadat nikakve aplikacije..

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Quinlan » 13 mar 2018, 20:30

AshburtonG je napisao/la:Ekipa, kupio sam prije 3-4 mjeseca Honor 9 u poslovnici Unverzalnog u Tuzli. Medjutim, ovaj novi update mi nikako ne dolazi, i dalje sam na 7.0. Mogu li ga manualno instalirat ili?
Na pocetku sam isto imao probleme sa playstoreom, pa sam isto manualno morao skidat, jer mi onaj koji je dosao nije mogao downloadat nikakve aplikacije..
Iskreno ama bas nista ne propusta, ali bas nista, boje na par mjesta promjenjene :rol:

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sarmelino » 13 mar 2018, 20:35

Kakav mobitel oko 400 KM, kamera i baterija kao neki prioritet. Imam sad kineza mrtvog i nema sanse da novog uzmem.
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Pogba
Postovi: 19798
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Pogba » 13 mar 2018, 21:28

Opet Kinez, Xiaomi. :mrgreen:

Huewei mi je odvratan sa kopiranjem jabuke.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la enobarca » 13 mar 2018, 23:06

AshburtonG je napisao/la:Ekipa, kupio sam prije 3-4 mjeseca Honor 9 u poslovnici Unverzalnog u Tuzli. Medjutim, ovaj novi update mi nikako ne dolazi, i dalje sam na 7.0. Mogu li ga manualno instalirat ili?
Na pocetku sam isto imao probleme sa playstoreom, pa sam isto manualno morao skidat, jer mi onaj koji je dosao nije mogao downloadat nikakve aplikacije..
Strpi se jos malo, ja na Honor 9 dobio prije 10 dana novi update, vjerovatno ce i tebi uskoro.Inace nikakve promjene vizuelne nema skoro, malo boje promijenili i jos neke sitnice nebitne.Mobilni podaci mi nisu radili jedno vrijeme na novom updateu, proradili sami od sebe.Inace price su bile da ce se baterija poboljsati ali ja nista primjetio nisam tako da nemam pojma sta ovaj update predstavlja, nikakve vidljive a bitne razlike nema :mrgreen:

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Ferdo » 13 mar 2018, 23:49

Sarmelino je napisao/la:Kakav mobitel oko 400 KM, kamera i baterija kao neki prioritet. Imam sad kineza mrtvog i nema sanse da novog uzmem.
Jednostavno. Samsung Galaxy J5 2017.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: alemsa, Amazon [Bot], Confiance, Huske, Sheyi i 50 gostiju.