Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

Sage
Kontakt:

PostPostao/la Sage » 14 apr 2019, 20:20

wobly92 WroteColon
Sage WroteColonZnal iko kolko dodje zamjena displaya, puklo staklo, radi touch, sve radi. A puklo je i zadnje staklo na mobitelu. Mobitel S8 plus

Čekaj, touch radi a display pukao? Da nije kontra, staklo puklo, a display radi? Ako je tako, reparacija stakla ti je oko 200 KM. Zamjena displaya u kompletu oko 400 KM.
Sam poklopac zadnji je oko 50-60 KM mozda, zavisi gdje.

Ma to sam i mislio, puklo staklo al radi mobitel. I to pofino puklo, bas ga treba zamijenit. Na 2-3 mjesta. Do nekih 400 maraka je prihvatljivo.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

djonla
Kontakt:

PostPostao/la djonla » 16 apr 2019, 18:19

Da li Garmin fenix 5 stvarno vrijedi skoro pa duplo više nego recimo Garmin vivoactive 3 ili sad ove novije linije Samsunga (R800, watch active)??? Vidim ne stoji loše ni fitbit versa, Ionic....

Puma
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Puma » 17 apr 2019, 19:40

Imam od jucer problem da se ne mogu prijaviti na wi fi mrezu koja zahtjeva prijavu., odnosno ne otvara mi onaj prozor u pretrazivacu gdje trebam kliknuti, "prijavi se" i sl.

Dok za mreze zasticene passwordom nema problema.

Mislim da sam ja nesto poremetio.

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 17 apr 2019, 19:47

Koliko kosta da se popravi ovaj utor ili kako se zove za punjenje?
Moram pola sata namjestati da se puni.

Brokula
Kontakt:

PostPostao/la Brokula » 18 apr 2019, 02:06

Sage WroteColon
wobly92 WroteColon
Sage WroteColonZnal iko kolko dodje zamjena displaya, puklo staklo, radi touch, sve radi. A puklo je i zadnje staklo na mobitelu. Mobitel S8 plus

Čekaj, touch radi a display pukao? Da nije kontra, staklo puklo, a display radi? Ako je tako, reparacija stakla ti je oko 200 KM. Zamjena displaya u kompletu oko 400 KM.
Sam poklopac zadnji je oko 50-60 KM mozda, zavisi gdje.

Ma to sam i mislio, puklo staklo al radi mobitel. I to pofino puklo, bas ga treba zamijenit. Na 2-3 mjesta. Do nekih 400 maraka je prihvatljivo.

popravka do 400 KM je prihvatljiva? Pa zamijeni cijeli display za te pare, nije S10

mandraX
Kontakt:

PostPostao/la mandraX » 18 apr 2019, 09:55

jasmin10 WroteColonKoliko kosta da se popravi ovaj utor ili kako se zove za punjenje?

Koji mob?

Ako se moze samo konektor promjeniti to ti je svugdje oko nekih 20KM, e jedino ako je neki model gdje treba flet sa punjenjem zamjeniti zna biti skuplje malo...
Mes Que Un Club!

Jedna si jedina!

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 18 apr 2019, 10:10

mandraX WroteColon
jasmin10 WroteColonKoliko kosta da se popravi ovaj utor ili kako se zove za punjenje?

Koji mob?

Ako se moze samo konektor promjeniti to ti je svugdje oko nekih 20KM, e jedino ako je neki model gdje treba flet sa punjenjem zamjeniti zna biti skuplje malo...

Nokia 7 plus.
Frajer mi prskao nesto po ovom konektoru i sad mi neke mrlje na displeju. :damn:

mandraX
Kontakt:

PostPostao/la mandraX » 18 apr 2019, 11:07

jasmin10 WroteColonNokia 7 plus.
Frajer mi prskao nesto po ovom konektoru i sad mi neke mrlje na displeju. :damn:

:lol:

Mislim da se na tom modelu prvo dize ekran prilikom rastavljanja, pa onda tek ostalo...to je prskao da bi popustilo ljepilo ispod display-a, samo je problem sto je ocigledno koristio pogresan sprej. :mrgreen:
Mes Que Un Club!

Jedna si jedina!

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 18 apr 2019, 12:14

mandraX WroteColon

Mislim da se na tom modelu prvo dize ekran prilikom rastavljanja, pa onda tek ostalo...to je prskao da bi popustilo ljepilo ispod display-a, samo je problem sto je ocigledno koristio pogresan sprej. :mrgreen:

Moze li mi ove mrlje nekako rijesiti ?

mandraX
Kontakt:

PostPostao/la mandraX » 18 apr 2019, 13:54

jasmin10 WroteColon
mandraX WroteColon

Ja koliko znam, ne može.
Mes Que Un Club!

Jedna si jedina!

QUARESMA 18<<<
Kontakt:

PostPostao/la QUARESMA 18<<< » 18 apr 2019, 16:40

mandraX WroteColon
jasmin10 WroteColon

Ja koliko znam, ne može.

Ako moze nek provuce kroz UV svjetlo, da vidi prvo kakve su mrlje
Sarri Ball

mandraX
Kontakt:

PostPostao/la mandraX » 18 apr 2019, 17:21

QUARESMA 18<<< WroteColon
mandraX WroteColon
jasmin10 WroteColon

Ja koliko znam, ne može.

Ako moze nek provuce kroz UV svjetlo, da vidi prvo kakve su mrlje

99% da ne moze, jer je vrlo vjerovatno koristio ono go*no od Falcon spreja...

znam jer sam se i ja prvi put za'ebo na ovom, srecom nije bio toliko skup display. :mrgreen:
Mes Que Un Club!

Jedna si jedina!

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 18 apr 2019, 18:00

. Bilo je i vise ovih mrlja ali su se ove na vrhu povukle. Znaci frajer mi upropastio novi mobitel.

QUARESMA 18<<<
Kontakt:

PostPostao/la QUARESMA 18<<< » 18 apr 2019, 18:17

Pa kome si uopste nosio telefon, ne znam kakve mrlje su se mogle pojaviti jer ekran se kompletan skida.

Kako ti je tako otisao konektor, meni moj jos ne pravi problem
Sarri Ball

exampLe.
Kontakt:

PostPostao/la exampLe. » 18 apr 2019, 18:24

jasmin10 WroteColon. Bilo je i vise ovih mrlja ali su se ove na vrhu povukle. Znaci frajer mi upropastio novi mobitel.

Odneses mu mobitel i yebes mu mrtve ako ne napravi da bude kako treba.
FK Željezničar
Chelsea FC
Renault F1 Team

mandraX
Kontakt:

PostPostao/la mandraX » 18 apr 2019, 18:26

QUARESMA 18<<< WroteColonPa kome si uopste nosio telefon, ne znam kakve mrlje su se mogle pojaviti jer ekran se kompletan skida.

Pa bas zato su se pojavile jer se skida ekran komplet, pokusao je sa sprejom da popusti malo ljepilo, medjutim napravio belaj jer je sprej usao izmedju samog ekrana i touch-a i napravio mrlje.

A doduse trebas bas biti peh da razvalis tako brzo konektor, i to type C...evo da je micro usb pa hajd...
Mes Que Un Club!

Jedna si jedina!

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 18 apr 2019, 19:10

QUARESMA 18<<< WroteColonPa kome si uopste nosio telefon, ne znam kakve mrlje su se mogle pojaviti jer ekran se kompletan skida.

Otkad sam kupio novi punjac poceo me zezati malo po malo. I jednom pao dok je bio na punjacu i to ga je dokrajčilo.
@mandrax je to dobro objasnio. Samo sto mu ja nisam rekao da mi pravi, nego da mi treba novi punjac jer sam mislio da je do punjaca. Kaze konektor ti otisao i frajer sam uzme ono i naprska i belaj mi napravi. Ja sve kontam proci ce. Odnijet cu mu u ponedjeljak pa nek radi sta zna.

QUARESMA 18<<<
Kontakt:

PostPostao/la QUARESMA 18<<< » 18 apr 2019, 21:13

mandraX WroteColon

Pa bas zato su se pojavile jer se skida ekran komplet, pokusao je sa sprejom da popusti malo ljepilo, medjutim napravio belaj jer je sprej usao izmedju samog ekrana i touch-a i napravio mrlje.

A doduse trebas bas biti peh da razvalis tako brzo konektor, i to type C...evo da je micro usb pa hajd...

Ovo je inače problem na nokiji, srećom za sada kod mene i radi, ali srećom imam i zvaničnu garu tako da mi je svejedno
Sarri Ball

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 19 apr 2019, 18:23

mandraX WroteColon

Dal mijenjati samo staklo na Xiami Redmi Note 5A Prime 3/32, vidim 20 KM na aliju staklo, a front panel mi preskup. Ionako ću ga staroj dat.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

QUARESMA 18<<<
Kontakt:

PostPostao/la QUARESMA 18<<< » 19 apr 2019, 20:06

Penaltiky WroteColon
mandraX WroteColon

Dal mijenjati samo staklo na Xiami Redmi Note 5A Prime 3/32, vidim 20 KM na aliju staklo, a front panel mi preskup. Ionako ću ga staroj dat.

zavisi, ja bih mjenjao ako nije ekran ispod sa staklom, odnosno zaljepljen. nemam iskustva sa ljepljenjem panela
Sarri Ball

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: LlullSergio, Slatinash_7 i 18 gostiju.