Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

Sage
Kontakt:

PostPostao/la Sage » 22 maj 2019, 14:24

Evander WroteColon
Sage WroteColon
Evander WroteColonIma li ko da se razumije.
P30 ili Mate 20 pro?
Imam ponudu za istu cijenu.

Ja bih Mate uzeo...uporedi sam
https://m.gsmarena.com/compare.php3?idP ... hone2=9530

Mate sam i narucio na kraju, sad cu ici da preuzmem.

P30 mi je kao naizgled ljepsi. Ali ipak kontam da je ovaj Mate jaci.

Ma neces se pokajat... vidjet ces
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Brokula
Kontakt:

PostPostao/la Brokula » 22 maj 2019, 15:36

QUARESMA 18<<< WroteColoni sta mislis sad, da odjednom ogroman ljudi dobije otkaz tek tako, pa makar bili kinezi?

Pa kina je komunistička zemlja, boli ih qurac. Ako vlada donese tu odluku, u Kini se neće ni čuti za to

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 22 maj 2019, 15:43

Huawei je vrhunac kineske tehnologije, možda bude početnih problema ali ljudi će bez problema to premostiti.

Nema ovo veze sa špijunažom nego Huawei postaje gigant i istiskuje amere sa tržišta, 5G sisteme u Evropi će većinom oni postavljati a Amerika to nijeml gleda, nit tehnologije nit kojeg kurca.

Elem cilj svega je da Amerika zadrži ulogu globalnog lidera koju im Kina polako otima.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

AshburtonG
Kontakt:

PostPostao/la AshburtonG » 22 maj 2019, 16:14

Penaltiky WroteColonHuawei je vrhunac kineske tehnologije, možda bude početnih problema ali ljudi će bez problema to premostiti.

Nema ovo veze sa špijunažom nego Huawei postaje gigant i istiskuje amere sa tržišta, 5G sisteme u Evropi će većinom oni postavljati a Amerika to nijeml gleda, nit tehnologije nit kojeg kurca.

Elem cilj svega je da Amerika zadrži ulogu globalnog lidera koju im Kina polako otima.

Ma Amerikanci su smijesni. Eto oni ne koriste sve servise i aplikacije, za druge stvari osim razvoja tehnologije... Huawei je polako poceo bit rame uz rame sa Appleom i Samsungom, barem sto se tice mobilne telefonije i net opreme. Oni su vazda na taj uzi dio i ciljali, i uglavnom centar najveceg tehnoloskog razvoja im se bazirao na tome.

Apple i Samsung su bolesno nezasiti giganti, pogotovo ovi prvi, koji ce jos malo pa proizvodit wireless brisac dupeta, jer se ne mogu zadovoljit samo ovih trenutnim benefitima. Dobiju konkurenciju u 10%, od svog sirokog asortimana, i odmah koriste politicke karte, a nisu ni svjesni da Kinezi vjerovatno sutra mogu napravit sve svoje, bez americkih ucjena, ne iz neznanja, nego prepotentnosti. Samim tim uskracuju i nama benefite, jer jaka konkurencija, moze samo donijet dobro korisniku. Sto kvalitativno, tako i cjenovno.

Pa ja ne znam jel prije bilo 5% Huawei telefona, medju rajom. I ono kad si imao Huawei, znalo se da je to neka losa kopija, druge ili trece kvalitativne linije Samsunga ili LGa. Sada, kada su ih dostigli tehnoloski, Apple i Samsung koliko toliko na vrhu drze samo dugogodisnja reputacija i nepovjerljivost kupaca, koja se lagano gubi, svakom novom serijom odlicnih i pouzdanih uredjaja.

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 22 maj 2019, 16:23

Jedna zanimljiva stvar je da je Apple statusni simbol u svijetu.

Eh sad em smo mi siromašniji em je Android dosta rasprostranjeniji i kompatibilniji s ostatkom univerzuma pa je kod nas Samsung statusni simbol, jer realno osim S serije ostalo je precijenjeno i konkurencija ih dere. Ali od nedavno Huawei polako i tu preuzima primat.

Sage
Kontakt:

PostPostao/la Sage » 22 maj 2019, 16:31

Ma ovdje jensamo donji google, niko drugi.

Hoce da ogranice Google Play a na IOs sve ograniceno, jos malo pa neces moci pozadinu promijenit
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

AshburtonG
Kontakt:

PostPostao/la AshburtonG » 22 maj 2019, 16:32

Penaltiky WroteColonJedna zanimljiva stvar je da je Apple statusni simbol u svijetu.

Eh sad em smo mi siromašniji em je Android dosta rasprostranjeniji i kompatibilniji s ostatkom univerzuma pa je kod nas Samsung statusni simbol, jer realno osim S serije ostalo je precijenjeno i konkurencija ih dere. Ali od nedavno Huawei polako i tu preuzima primat.

Apple je statusni simbol kod nas, odnosno u zemljama koje imaju taj kompleksaski DNA. Kod nas ako kupis Apple, podrazumijeva se da si imucniji, dok u zemljama cije je stanovnistvo po defaultu sposobno kupit bilo kakav telefon, to ne moze bit nikakav statusni simbol, jer cijene flagshipa u zadnjim godinama su fakticki u par desetina eura/dollara.

U normalnom svijetu, ti sebi biras sta ti odgovara, a Apple je najjednostavniji interface za koristit, i zbog toga je i najrasprostranjeniji u takvim podrucjima. U Bosni kada bi nosio IPhone 6+, a drug ti P30 Pro, svi bi tebi rekli :"Ima se..", i zbog toga je kod nas statusni simbol.

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 22 maj 2019, 16:35

Znam, ali kod nas se napnu i ko gladni srat da se uzme A7 il S10.

AshburtonG
Kontakt:

PostPostao/la AshburtonG » 22 maj 2019, 16:39

Cuj ko gladni srat. :lol: :lol: :lol:

Brokula
Kontakt:

PostPostao/la Brokula » 23 maj 2019, 11:22

Pa Huawei je prešišao Apple zadnjih godina u prodajama, i drugi su iza Samsunga, plus su ostvarivali najbrzi rast, tako da je bilo ocekivat da budu No.1 kompanija za telefone.

ManijakSaGrbavica
Kontakt:

PostPostao/la ManijakSaGrbavica » 23 maj 2019, 11:25

Koliko ce biti honor 20

Pogba
Kontakt:

PostPostao/la Pogba » 23 maj 2019, 12:00

slika
"Pravi džentlmen nikad ne napušta svoju damu" A. Del Piero
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░
Juventus je alibi za one koji nikada ne pobjeđuju -Gigi Buffon

enobarca
Kontakt:

PostPostao/la enobarca » 23 maj 2019, 12:04

ManijakSaGrbavica WroteColonKoliko ce biti honor 20

500 eura honor 20, 600 eura 20 pro.

JHam
Kontakt:

PostPostao/la JHam » 23 maj 2019, 12:04

In an Astonishingly Angry Letter, Nike and Adidas Begged President Trump to Stop and Think

The footwear companies believe the additional 25 percent will add $7 billion a year to consumers' costs.

Some suspect the president believes it's China that pays the tariffs :kafa:

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 23 maj 2019, 12:08

Trump je degen i vjerovatno i misli da će Kina platit to. :rol:

QUARESMA 18<<<
Kontakt:

PostPostao/la QUARESMA 18<<< » 23 maj 2019, 15:09

AshburtonG WroteColon
Penaltiky WroteColonJedna zanimljiva stvar je da je Apple statusni simbol u svijetu.

Apple je statusni simbol kod nas, odnosno u zemljama koje imaju taj kompleksaski DNA. Kod nas ako kupis Apple, podrazumijeva se da si imucniji, dok u zemljama cije je stanovnistvo po defaultu sposobno kupit bilo kakav telefon, to ne moze bit nikakav statusni simbol, jer cijene flagshipa u zadnjim godinama su fakticki u par desetina eura/dollara.

U normalnom svijetu, ti sebi biras sta ti odgovara, a Apple je najjednostavniji interface za koristit, i zbog toga je i najrasprostranjeniji u takvim podrucjima. U Bosni kada bi nosio IPhone 6+, a drug ti P30 Pro, svi bi tebi rekli :"Ima se..", i zbog toga je kod nas statusni simbol.

a kakvi bi trebali biti apple useri po vasem nekom idealnom opisu?

slazem se s tim da je apple ipak statusni brend donekle, ali generalizovati neke stvari za njihove korisnike nema smisla.
Sarri Ball

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 23 maj 2019, 15:17

Ovako su pukli zabranu i onom ZTE prije pa ih vise nigdje ni na mapi. Evo otkazuju im Panasonic, Intel i neke jos americke kompanije, dakle s procesorima veliki problem. Britanci otkazali njihovu 5G koja je trebala u julu startovat.

Sto se tice novog operativnog sistema, ne vjerujem u to, mislim napravit ce, ali kad Microsoft to nije uspio, tesko da oni nesto urade, zato su Lumie i propale. Tipa imas store, a stara verzija Vibera, ili ga nema nikako, lol.

Ako i naprave, trebat ce godine testiranja i nadogradjivanja, pa Android posjeduje 90 % trzista.

Na ovim telefonima ce ostati sve app, ali bez podrske i updejta, dakle za nekih godinu dana si podlozan raznim bugovima, app ce ostati zastarjele, doci ces u situaciju kad neces moci skinuti neke app i igre jer ti je stara verzija androida i tako.

Developeri ce moci root i neke romove svoje pravit, ali to se realno ne isplati, das 500 KM i uzmes normalan Samsung.

Sto se mene tice, ako imas nekih 1500KM tu vec ne bi trebalo biti dileme izmedju Samsunga i Huaweia ako zelis premium uredjaje.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

enobarca
Kontakt:

PostPostao/la enobarca » 23 maj 2019, 15:24

Ne bi sad trebalo biti dileme zbog ovoga, da ovo nije bilo druga prica bi bila.Ali naravno poslije ovoga nije bas pametno iskesirati pare za Huawei, ja imam Honor 9 i sa telefonom sam prezadovoljan ali kad budem mijenjao ode ja na Samsung, sto je sigurno sigurno je :mrgreen:

JHam
Kontakt:

PostPostao/la JHam » 23 maj 2019, 15:29

Razlika izmedju Windows phone-a i njihovog sistema koji se vec odavno pravi jeste sto oni sutra imaju milijardu potencijalnih user-a, vec eno izbacuju snimke gdje kinezi bacaju Apple uredjaje, drzava nudi podsticaj ko kupi Huawei i sta sve ne...A ta cifra od milijardu ljudi nije sekunde mala..Sigurno da ce faliti neke aplikacije, ali Trump kako je krenuo mogao bi i Europi lupiti ban jer i njih vidi kao protivnike, koji jebu ameriku, a kome onda da se europa okrene nego braci Kinezima :kafa:

I kad budem mijenjao, ide opet Huawei ako izbace svoj sistem a kamere ostanu bolje od jabučnih :kafa:

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 23 maj 2019, 15:44

JHam WroteColonRazlika izmedju Windows phone-a i njihovog sistema koji se vec odavno pravi jeste sto oni sutra imaju milijardu potencijalnih user-a, vec eno izbacuju snimke gdje kinezi bacaju Apple uredjaje, drzava nudi podsticaj ko kupi Huawei i sta sve ne...A ta cifra od milijardu ljudi nije sekunde mala..Sigurno da ce faliti neke aplikacije, ali Trump kako je krenuo mogao bi i Europi lupiti ban jer i njih vidi kao protivnike, koji jebu ameriku, a kome onda da se europa okrene nego braci Kinezima :kafa:

I kad budem mijenjao, ide opet Huawei ako izbace svoj sistem a kamere ostanu bolje od jabučnih :kafa:

Kakve to veze ima pa jeftinu radnu snagu ce samo prebacit tipa u Indiju, Filipine i to je to. Kineza ima milijarda i p'o, ali bar 800M zivi prosjecnim, pa cak i siromsnim zivotom, pogotovo van Pekinga, Hong Konga i slicnih gradova. Pola ih uopste ne moze sebi priustit iPhone od 1200$. Licno nemam Apple proizvode, mislim da su precjenjene, nema sanse da vrijede toliko, tj da su skuplji za po 500KM od najboljeg Huaweia i Samsunga, ali su i dalje bolje kamere od Huaweia. Nema to veze koliko ima MP, vecinom je do objektiva. Tj, ne da su bolje vec su realnije slike, boje.

Pogledajmo P30 pro, nocna slika, to je WOW, ali je FEJK, ne moze mi slika po noci biti ko po danu ba. Pa jos sa HDR.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.