Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

JHam
Kontakt:

PostPostao/la JHam » 23 maj 2019, 15:57

Jasta, ima 5 kineza u Huaweiu i dok ti slikas oni je photoshopiraju :D :D
https://twitter.com/invariant_stars/sta ... 30336?s=19

Znas ti koliko treba vremena i novca i svega da se sve to prebaci u Indiju, Filipine, da to zazivi? Ili mislis da ce tek tako svu robu koja je trenutno u fabrikama ostaviti tamo, prekinuti ugovore i samo doci ovima i reci e mi sad s vama radimo?

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 23 maj 2019, 16:01

JHam WroteColonJasta, ima 5 kineza u Huaweiu i dok ti slikas oni je photoshopiraju :D :D
https://twitter.com/invariant_stars/sta ... 30336?s=19

Znas ti koliko treba vremena i novca i svega da se sve to prebaci u Indiju, Filipine, da to zazivi? Ili mislis da ce tek tako svu robu koja je trenutno u fabrikama ostaviti tamo, prekinuti ugovore i samo doci ovima i reci e mi sad s vama radimo?

Ja ti kazem da sam slikao i sa iPhone XS Maxx i sad Pro30 i da su slike na iPhone mnogo realnije i ljepse, da ne govorim da snimanje videa kad se kreces da se ne trese kamera nikako, sto sa Huaweiom nije stvar.

Ti ako mislis da ovo nece pogoditi tu kompaniju i da je njima tek tako Trump pukao zabranu, jednoj milijarderskoj kompaniji bez konsultinga i analiticara kako ce to da se odrazi unaprijed, onda mi je stvarno zao.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

JHam
Kontakt:

PostPostao/la JHam » 23 maj 2019, 16:04

Ja se nadam da ce vise uticati na Americku ekonomiju, a po nekim stvarima na YT, vec dolazi do problema u industriji, zbog samog trgovinskog rata izmedju Kine i Amerike...Ovo moze to samo pogorsati :kafa:

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 23 maj 2019, 16:17

JHam WroteColonJa se nadam da ce vise uticati na Americku ekonomiju, a po nekim stvarima na YT, vec dolazi do problema u industriji, zbog samog trgovinskog rata izmedju Kine i Amerike...Ovo moze to samo pogorsati :kafa:

On je njima napravio isto ono sto je kineska vlada nametnula svojim gradjanima kad su upitanju americke kompanije i tako je vec godinama. Nije to slucajno, pogledaj na wikipediji na koliko samo stranica kinezi uopste ne mogu da udju, tj nemaju nikakvog pristupa, i sve ce ti biti jasno.

Huawei ce i dalje biti najpopularniji u Kini, ali vani nakon ovog nema nikakve sanse. Naravno ako se zabrana ne skine u sta reano ne vjerujem. Europa i Amerika nece izgubiti nista u pogledu tehnologije, islo im je dobro dosta prije pojavljivanja Huaweia. Zbog toga i zabrana.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

JHam
Kontakt:

PostPostao/la JHam » 23 maj 2019, 16:37

Bit ce isto ako sad Kinezi otkazu rad s Amerikancima, prestanu raditi na prozvodnji i sklapanju njihovih proizvoda, pa kad odredjeni giganti u svim sferama pocnu osjecati gubitke, eto zutog da ih moli da koriste opet Google i ostale Americke "proizvode" :kafa:

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 23 maj 2019, 16:47

JHam WroteColonBit ce isto ako sad Kinezi otkazu rad s Amerikancima, prestanu raditi na prozvodnji i sklapanju njihovih proizvoda, pa kad odredjeni giganti u svim sferama pocnu osjecati gubitke, eto zutog da ih moli da koriste opet Google i ostale Americke "proizvode" :kafa:

Kazem ti jeftine radne snage ce uvijek biti. Indijci, filipinci, afrikanci, pa na kraju krajeva i mi balkanci, tako je uvijek bilo :rol:

Nisu ni kinezi ludi da daju odmah otkaz svima, pa pola ce ih ostat bez posla.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

JHam
Kontakt:

PostPostao/la JHam » 23 maj 2019, 17:00

leorey WroteColon
JHam WroteColonBit ce isto ako sad Kinezi otkazu rad s Amerikancima, prestanu raditi na prozvodnji i sklapanju njihovih proizvoda, pa kad odredjeni giganti u svim sferama pocnu osjecati gubitke, eto zutog da ih moli da koriste opet Google i ostale Americke "proizvode" :kafa:

Kazem ti jeftine radne snage ce uvijek biti. Indijci, filipinci, afrikanci, pa na kraju krajeva i mi balkanci, tako je uvijek bilo :rol:

Nisu ni kinezi ludi da daju odmah otkaz svima, pa pola ce ih ostat bez posla.

A ja te opet pitam jel mislis da je tako lako radnu snagu prebaciti u drugu drzavu a da ne bude gubitaka, da se ne osjeti na kvaliteti i tako dalje i tako dalje? Te drzave su za Kinu sto je po mnogima Kina za Ameriku recimo, po "kvaliteti", pa ti skontaj koliko ce to da utice na Americku ekonomiju...

Meni je najveci problem sto cu sad biti primoran da uzmem Samsung ili iPhone, jer ako ovo sjebe Huawei ko kaze da sutra nece sjebati i OnePlus i ostale koji se dignu..A Samsung mi ne lezi nekako, dok iPhone ne volim uopste, jedino sto bih mogao zaganjati Note neki od Samsunga... :think:

NYKnicks Fan
Kontakt:

PostPostao/la NYKnicks Fan » 23 maj 2019, 18:09

Prijavi, zaboli me. Gdje god udjem, ti pametujes, Bog te vidi... :wtf:

harden
Kontakt:

PostPostao/la harden » 23 maj 2019, 18:33

Ovaj leorey i za ovo strucnjak hahaha svaka cast momak
suvise arogantan

wobly92
Kontakt:

PostPostao/la wobly92 » 23 maj 2019, 23:32

Riješi čoj'k problem Appleu, kako se ranije nisu sjetili :D A dvije stranice prije samo, s vrha glave onako nekoliko činjenica zašto ne može Apple tek tako premjestit proizvodnju iz Kine ali haj'. Igrajmo se Age of Empiresa :)

Predstavi Huwaei bome Honor 20. Hrabar potez. Ljudi su giganti u svakom smislu te riječi, nema šta.
Njihova ukupna proizvodnja prezilazi čak Xiaomi, Samsung i Apple zajedno, e sad ne znam da li se odnosi samo na mobile uređaje ili tehnologiju sveukupno. Ne mogu naći sad taj grafikon i članak, neki dan je baš negdje pisalo, zagubi se u moru ovih informacija ovih dana.

Elem, Ameri izgleda nisu ni bili svjesni koiko su zapravo i oni podređeni njihovim uređajima i tehnologiji, zato i ovo zatišje, a vuče na to da će se mirno i bez puno pompe sve vratit u normalu.
Ali Huawei se poslije ovoga definitivno neće oslanjati na Android, već će u sljedećih nekoliko godina i pustit u pogon i globalnu verziju sopstvenog OS siguran sam.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 23 maj 2019, 23:33

harden WroteColonOvaj leorey i za ovo strucnjak hahaha svaka cast momak

Ako ti treba popravit neki kucni aparat, javi samo :kafa:
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

QUARESMA 18<<<
Kontakt:

PostPostao/la QUARESMA 18<<< » 24 maj 2019, 00:48

Za os je lako ali kako za ARM? tu nema alternative, ali bas nikakve, ima intelova x86 koju opet ne moze dobiti.

Nama zapadnjacima OS ne ide bez Googleovih aplikacija, sto je jedan od razloga zasto i Windows Phone nije uspio. Mnogo ljudi je htjelo Googleovih servisa na WP-u pa nisu dobili, cak je i Google trazio nekakve specijalne zahtjeve od Microsofta za YouTube, koju je Microsoft jedan dan izbacio na Store kao zvanicnu, i isti taj dan morao i povuci, pa je na kraju ostalo kao web aplikacija.

Takodjer Microsoft nije imao veliku bazu korisnika, zamisli sad koliko je Huawei prodao telefona u zadnje dvije godine, dovoljno je da se vecina tih telefona apdejtuje na njihov novi OS (sto bi jako tesko islo i sporo), ali opet i bez toga, Huawei je mnogo ozbiljniji igrac na polju smartphonea za razliku od Microsofta koji se prema WIndows Phoneu odnosio maćehinski. Nisu debili ni znali iskoristiti Nokiju s kojom su dobili veliku bazu korisnika.

Kako god, za OS je lako, neka se povuku jedno vrijeme sa zapada, opet im ostaje Kinesko trziste na kojem mogu opstati, naravno da ce tu doci do pada prihoda, ali dovoljno da zadrze mobilnu diviziju.

Kao sto spomenuh gore, najgore sto se moglo desiti jeste ovo sa ARM.om koji haman drzi monopol na trzistu, kako je Huawei nagrajso, to sutra moze biti bilo ko drugi, Samsung, LG, Sony, One Plus, i da dobiju zabranu od ARM-a, sta onda? Naravno ovo je malo teze da se desi, ali u teoriji itekako moguce, nikad ne znas sta buducnost nosi. A svi procesori, Qualcommov Snapdragon, Exynos, Appleov Bionic, Mediatek su bazirani na ARM arhitekturi i tehnologiji.

Da se stvari vrate u normalu, ovo moze svakako naskoditi Huaweiju jedno vrijeme, ali mislim da Huawei ima jako pametne ljude iza sebe koji ce moci iskoristiti ovu situaciju u svoju korist i izaći jači iz ovoga.

Ono što bih ja lično volio jeste da se azijski proizvodjaci udruze i da investiraju u alternativu ARMu. I da su neovisni od ARM-a. Svakako bi to uzelo vremena i financijski bi jako puno kostalo, ali dugorocno, isplativa i sigurna investicija.
Sarri Ball

wobly92
Kontakt:

PostPostao/la wobly92 » 24 maj 2019, 01:08

Pa imaju pomoć u vidu Hisilicona, razvijaju i to godinama u tajnosti, tako barem priča ide.
A kao i da su očekivali kad tad ovo, rekli su da imaju stockpiled dosta dijelova za svoje uređaje koje koriste qualcomm itd., tako da su i tu mirni neko vrijeme, dok sami ne riješe svoj problem, suptilno znači da ipak imaju asa u rukavu. :D
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

QUARESMA 18<<<
Kontakt:

PostPostao/la QUARESMA 18<<< » 24 maj 2019, 02:07

wobly92 WroteColonPa imaju pomoć u vidu Hisilicona, razvijaju i to godinama u tajnosti, tako barem priča ide.
A kao i da su očekivali kad tad ovo, rekli su da imaju stockpiled dosta dijelova za svoje uređaje koje koriste qualcomm itd., tako da su i tu mirni neko vrijeme, dok sami ne riješe svoj problem, suptilno znači da ipak imaju asa u rukavu. :D

pa hisilicon je njihova firma koja je radi na kirin procesorima, nikakvog govora o drugacijoj arhitekturi
Sarri Ball

SMR187
Kontakt:

PostPostao/la SMR187 » 24 maj 2019, 08:31

harden WroteColonOvaj leorey i za ovo strucnjak hahaha svaka cast momak

Kae sjebo trump pacov huaweia, zakino ih za 1.3 milijarde profita od prosle godine :rol:
♥ Футбольный клуб Манчестер Юнайтед ♥
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

"Lahko je biti navijač Kipra, budi navijač Zambije"

wobly92
Kontakt:

PostPostao/la wobly92 » 24 maj 2019, 10:59

Oho, prije nego očekivano, eto novog OS, pod imenom HongMeng (zasad samo za kinesko tržište, globalna verzija će se vjerovatno drugačije zvati). I podržavati će sve Android aplikacije bez problema.

According to Huawei Central, the system will be able to accommodate Android developed applications, meaning its customers will have a smooth transition away from Android. The new operating system is expected to be launched between Spring this year and Fall 2020.

JHam
Kontakt:

PostPostao/la JHam » 24 maj 2019, 13:00

wobly92 WroteColonOho, prije nego očekivano, eto novog OS, pod imenom HongMeng (zasad samo za kinesko tržište, globalna verzija će se vjerovatno drugačije zvati). I podržavati će sve Android aplikacije bez problema.

According to Huawei Central, the system will be able to accommodate Android developed applications, meaning its customers will have a smooth transition away from Android. The new operating system is expected to be launched between Spring this year and Fall 2020.

Negdje sam i procitao da bi oko 60% mogao biti brzi od trenutnih verzija Androida na Huawei uredjajima

mcmanaman
Kontakt:

PostPostao/la mcmanaman » 24 maj 2019, 13:08

slika

QUARESMA 18<<<
Kontakt:

PostPostao/la QUARESMA 18<<< » 24 maj 2019, 14:11

wobly92 WroteColonOho, prije nego očekivano, eto novog OS, pod imenom HongMeng (zasad samo za kinesko tržište, globalna verzija će se vjerovatno drugačije zvati). I podržavati će sve Android aplikacije bez problema.

vjerovatno rebrandirani EMUI koji je na kineskom trzistu, odnosno forkani android.

neka kupe aptoide i bice im dobro, vamo plate youtjuberima da spamaju kako na hauwei telefone sideloadati youtube, google maps, gmail i sl.
Sarri Ball

JHam
Kontakt:

PostPostao/la JHam » 24 maj 2019, 15:02

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: cala i 8 gostiju.