Putovanja

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

sonik24
Postovi: 3418
Pridružen/a: 24 avg 2011, 19:38
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la sonik24 » 19 dec 2013, 21:09

Citam gdje ste sve isli, inkreible :)

Kao relativno mlada osoba obisao sam dosta gradova u BiH, u Hrvatskoj sam bio na primorju, Makarska rivijera, i u Slavoniji, tacnije u Kutini i Ivanic Gradu, na ulazu u Zagreb, al nisam imao prilike ici u metropolu. U Srbiji (Vojvodini) sam bio u Rumi, prolazio kroz Šabac i Loznicu, opet imao želju vidjet metropolu, u ovom slucaju Novi Sad, medjutim, opet ništa. U BiH sam bio u baš dosta gradova i gradića, od Bihaća do Počitelja, nekako bi izdvojio Krajinu u kojoj mi je bilo prelijepo, tamo sam bio prije par godina za 1. Maj, odličan provod u Cazinu i Bihaću, imam neke familije tamo, pošto imam krajiške krvi. U BiH imam želju otić još u Banja Luku, nisam nikad bio i Gradačac, u regionu bi volio obići neke metropole, tipa Beograd, Zagreb, Ljubljana... Sto se inostranstva tice, tu nemam nekih prohtjeva, zanimljivo mi je sve gdje se ne prica nas jezik :lol: al eto volio bi obic Evropu, London, Milano, Paris, Istanbul, volio bi otic u Japan,Tokyo, da vidim uzivo te fascinacije svjetala, dioda, brzih vozova, uzurbanosti, mode, tehnologije, itd... s druge strane volio bi otic u Idaho ili Kanadu, lov i ribolov, veliki sam ljubitelj prirode, jezera, planina, tako da bi volio obići i taj dio planete, uostalom, ko nebi 8-)

Avatar
IlPrincipe
Postovi: 6602
Pridružen/a: 26 dec 2011, 22:00
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la IlPrincipe » 19 dec 2013, 21:20

Volio bih posjetit Miami, da vidim to narandzasto nebo, tu vrelinu sunca da osjetim, gola ženska tijela i taj miris dolara u zraku. Te kuće bogataša, tu najljepšu plažu na svijetu ..

slika
slika





Isto tako volio bih posjetit Pariz sa djevojkom naravno :mrgreen: i da više vidim taj Ajfelov toranj :P
Da se popnem na toranj i naravno odma pljunem sa njega dole ko svaki Bošnjo :lol: :P
Od slavnog kluba ostalo je samo ime .. A.C Milan !

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Cautinho » 19 dec 2013, 21:40

Što se mene tiče,za ove božićne praznike bih volio u Sarajevo na desetak dana.
Bio sam gore makar pedeset puta,ali sve se to svodilo na jednodnevni boravak,noćenje i uvijek je bila trka,neki posao uraditi,nešto srediti,nikad ono turistički.
Jednog dana se nadam da ću živjeti u Sar,pa da dovedem svoju forumsku misiju na veći level. :cool:

Bio sam u Zagrebu,volio bih i do Beograda a i isto tako obići BiH koliko je moguće šire.
Od inozemnih gradova: Manchester,Barcelona,Sochi i svaki veći američki megapolis.
Keep walking.

sonik24
Postovi: 3418
Pridružen/a: 24 avg 2011, 19:38
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la sonik24 » 20 dec 2013, 16:41

Cautinho je napisao/la:Što se mene tiče,za ove božićne praznike bih volio u Sarajevo na desetak dana.
Bio sam gore makar pedeset puta,ali sve se to svodilo na jednodnevni boravak,noćenje i uvijek je bila trka,neki posao uraditi,nešto srediti,nikad ono turistički.
Jednog dana se nadam da ću živjeti u Sar,pa da dovedem svoju forumsku misiju na veći level. :cool:

Bio sam u Zagrebu,volio bih i do Beograda a i isto tako obići BiH koliko je moguće šire.
Od inozemnih gradova: Manchester,Barcelona,Sochi i svaki veći američki megapolis.
Kume, hoćeš mi objasniti, koja je to "forumska" misija na koju utice promjena grada :?

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Cautinho » 20 dec 2013, 16:45

Većina forumaša živi u Sarajevu,pa sam imao na umu da organiziramo kakav sastanak ili druženje...
Mislim,ništa specijalno.
Inače,u krugu od 50 km oko mene nema ni jednog ss.ba forumaša.
Keep walking.

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 20 dec 2013, 21:17

Zivis u Poššju covjece, imas u krugu od 50 km 20 forumasa. Ili ne obradjujete jos to poglavlje na zemljopisu. :p
...Život za Široki...

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Odg: Putovanja

Post Postao/la Cautinho » 20 dec 2013, 21:38

Pa do Mostara nema nikoga.
Javio mi se samo jednom jedan da je bio ovdje u discu.
Par njih piše na temi Širokog,i to je blizu...
Ali mislim da nisi shvatio poentu.
Mislim na ove forumaše koji su najaktivniji na forumu,koji pišu redovno...
Ali nije to tema,odošmo u off-topic.
Keep walking.

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la gio10 » 20 dec 2013, 21:52

Najljepši grad u kojem sam bio je Istanbul. Ljepota :o

Od BiH gradova mi se najviše sviđa Višegrad :mrgreen:

Što se tiče putovanja po Europi, idem u Španiju u junu, i proći ću kroz mnoge gradove u Europi, samo Bože zdravlja i života.
Gradove koje bih, pored tih, još želio posjetiti su Pariz, Firenza i Liverpool.

Što se tiče Bosne, u Banja Luci nisam nikad bio, tako da ću preko ljeta, jedan dan vjerovatno tamo provesti :)
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
iVar
Postovi: 3844
Pridružen/a: 23 jun 2013, 22:12
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la iVar » 20 dec 2013, 22:00

Đe sam putov'o sve?
Hmm.. Kopenhagen :) Ljubljana, Koper, Zagreb, Zadar, Split, Rijeka, većina gradova po BiH, ovako srednja Bosna itd.

Najljepše mi je bilo u Splitu pa kako god ko hoće, al' se ništa ne može mjeriti s onim "dahom" Sarajeva :)
Jedina želja mi je da vidim ko je ovaj Monolog, dok nije *Monolog*, ono uživo, dok je baš ono što jest' (il' što nije)! :D

Avatar
Gorki
Postovi: 5454
Pridružen/a: 06 feb 2013, 14:18
Lokacija: TZ★75000
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Gorki » 20 dec 2013, 22:03

gio10 je napisao/la:Najljepši grad u kojem sam bio je Istanbul. Ljepota :o

Moja No.1 želja da ga posjetim na sedmicu najmanje,ali bez turističkog vodiča i sl.zaYebancija (samo ne znam koliko je to pametno),ono bez obaveze da hodam i razgledam i naravno da šopingujem 8-) i da odem na derbi Galata-Fener uz to :twisted:
Pobjeda je bolja od orgazma!

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la gio10 » 20 dec 2013, 22:05

Ma neće ti derbi biti ni na kraj pameti, kakva je to ljepota, svakako da mi je želja da ga još jednom posjetim
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Evolution87 » 20 dec 2013, 22:05

od BiH gradova sam obisao dosta od Bihaca, Banja Luke, Tuzle, Zenice, Travnika.. Jedino nisam Trebinje :mrgreen:
U Evropi Bec, Budimpesta, Prag, Linc, Zagreb, Podgorica, Dubrovnik i jos neke manje gradove gdje ljetujem 8-)
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
Lillard0
Postovi: 1771
Pridružen/a: 19 nov 2013, 22:30
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Lillard0 » 20 dec 2013, 22:06

Po Europi nisam skoro nigdje bio, dobro jesam u Becu. Makar kazu star i fin grad, ali meni se nije svidio nikako. Prije nekoliko sam bio i preko bare, Calgary i Portland. To je bio poseban uzitak. Ako bude zdravlja i para da se jos jednom ode. Od regiona, Zadar i Pula su mi ostali bas u lijepom sjecanju.
RIP CITY!

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Dex » 20 dec 2013, 22:07

Evolution87 je napisao/la:od BiH gradova sam obisao dosta od Bihaca, Banja Luke, Tuzle, Zenice, Travnika.. Jedino nisam Trebinje :mrgreen:
U Evropi Bec, Budimpesta, Prag, Linc, Zagreb, Podgorica, Dubrovnik i jos neke manje gradove gdje ljetujem 8-)
i Zavidoviće nisi, što lažeš svijet :lol:
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 20 dec 2013, 22:07

Edinburg London Pariz St Tropez(najlepse plaze) Rim Berlin Munchen Hamburg(St Pauli-raveku)Amsterdam(Red Light District-raveku) Istambul 2x Brisel Milano Torino. Ove manje gradice i Jugu s Velezom i poslom jedno 120x

Edit zaboravio sam Pestu gdje su najbolji kupleraji i kupanje na bazenima u Harkanu na -8 u vodi +30
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Evolution87 » 20 dec 2013, 22:09

Dex je napisao/la:
Evolution87 je napisao/la:od BiH gradova sam obisao dosta od Bihaca, Banja Luke, Tuzle, Zenice, Travnika.. Jedino nisam Trebinje :mrgreen:
U Evropi Bec, Budimpesta, Prag, Linc, Zagreb, Podgorica, Dubrovnik i jos neke manje gradove gdje ljetujem 8-)
i Zavidoviće nisi, što lažeš svijet :lol:
dobro si nisam ni Z'dice :lol:
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24505
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Goalgetter » 20 dec 2013, 22:09

Od svih destinacija, najdraza mi je bila Valetta, na Malti, zbog nocnih izlazaka, desetka. 8-) :mrgreen:

Od ostalih destinacija, Berlin, Hamburg, Frankfurt, Stuttgart, Salzburg, Bec, Grac, Rim, Lignano, Torino, Zürich, itd, itd..

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la dubrava » 20 dec 2013, 22:13

Lillard0 je napisao/la:Po Europi nisam skoro nigdje bio, dobro jesam u Becu. Makar kazu star i fin grad, ali meni se nije svidio nikako. Prije nekoliko sam bio i preko bare, Calgary i Portland. To je bio poseban uzitak. Ako bude zdravlja i para da se jos jednom ode. Od regiona, Zadar i Pula su mi ostali bas u lijepom sjecanju.
Meni Beč isto tako. Hladan, hladni ljudi, sve sterilno.. Nimalo mi se nije dojmio.. Isto kao i Zurich.. Dok je Švicarska, planine i prirode, nešto fantastično...
Barcelona, Novi Sad, pa Zagreb, meni osobno jako lijepi gradovi..
A volio bih posjetiti Andaluziju, Toskanu, Istanbul, St.Petersburg, Petru, ma ima toga..ih....
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 20 dec 2013, 22:17

Goalgetter je napisao/la:Od svih destinacija, najdraza mi je bila Valetta, na Malti, zbog nocnih izlazaka, desetka. 8-) :mrgreen:

Od ostalih destinacija, Berlin, Hamburg, Frankfurt, Stuttgart, Salzburg, Bec, Grac, Rim, Lignano, Torino, Zürich, itd, itd..
Druze meni je kolega spominjao Valettu i rekao je isto kao ti da je super. Spomenuo mi je i Faliraki u Grckoj gdje je sodoma i gomora ljeti :P
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
Noterdamus
Postovi: 45
Pridružen/a: 12 dec 2013, 14:03
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Noterdamus » 20 dec 2013, 22:20

Kako vam se svidja Banja Luka kad izuzmemo politiku,vjersku i nacionalnu opredjeljenost :?:

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 33 gosta.