Komentari koji su vas odusevili

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Valencia » 10 jan 2012, 00:36

Par puta sam otvorio temu 'najsmjesniji postavi na forumu' i nisam se niti jednom nasmijao. Ne znam da li je do mene ili humora :mrgreen: .

Sa drugo strane procitao sam dosta kvalitetnih komentara, posebno od forumasa kao sto su Magica, Monolog, Hare, Formance, Rooney, Geronimo, Klare, Semir_BvB, Adnan_BvB, Anton itd itd..

Steta je da pojedini komentari odu u zaborav. Neka ovo bude tema koja ce ih objediniti.

Dakle, postavljajte komentare koji su vas oduseveli, koje bi vi izbacili iznad prosjecnosti. Neka se ovdje nadju komentari koji svojom kvalitetom zasluzuju da ih svi procitamo.

Ja posjecujem maksimalno 3-4 podforuma i sigurno si mi promakli mnogi kvalitetni komentari.. Ovo je tema od koje cemo ja i slicni imati koristi. Ovo je tema koja ce mozda ostale forumase podstaci da se vise trude u tipkanju svojih komentara, jer ce znati da ima tema na kojoj ce zivjeti, na kojoj se nece izgubiti u temama o milju i kusur stranica. Takvo razmisljanje forumasa moze popraviti kvalitet foruma.

Kada budem imao vremena vjerovatno cu prekopirati neke komentare. Sada cu staviti jedan komentar na koji imam najsvjezije sjecanje. Napisao je momak u cijim komentarima nisam posebno uzivao (cesto na pola komentara prekidao citanje), ali se ovaj put zaista potrudio i napisao izuzetno kvalitetan komentar o igracu koji je potpisao za njegov klub.

Komentar slijedi,..
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Valencia » 10 jan 2012, 00:38

Damir_BvB je napisao/la:Marco Reus.

slika
Crno zuti dres ce mu mnogo ljepse stojati ...

Marco Reus se napokon vratio kuci tamo gdje mu je mjesto ... Veliko pojacanje za veliki klub . Doveli smo igraca koji pravi razliku. Momka koji moze svake sezone postic do 15 golova i upisat 10 asistencija, kad uz to dodas Gotzea sa 10 golova i 15 asistencija te Lewandovskog koji moze takodje do nekih 18 komada zabit, i uz to imas UBJEDLJIVO najjace i najuigranije stoper u ligi koji su garancija da ce BvB imat najbolju odbranu ne moras bit pametan da bi skontao da je BvB ozbiljan kandidat za titulu. Sa Reusom dobivamo novu dimenziju Gotze ce bit vise rasterecen Kagawa takodje, moci ce se jedan na drugog oslonit kad ne ide jednom ici ce drugom. To je ono sto krasi velike ekipe ... Kad ja sad skontam imamo Ruesa Gotzea Kagawu pa svaki od njih moze napravit razliku na terenu, a zamislite tek kad su sve trojica u svom ritmu svojoj formi koji ce to sex da bude ...

slika

Iskreno 17,1 Mio eura je za mnogo mnogo mnogo za Reusa. To je igrac koji nije provjeren koji je odigrao 2 ipo sezone u Bundesligi, igrac koji nije vidjeo euro takmicenja igrac koji ne zna sta je to kad ga cuva jedan Dani Alves, Ramos, A. Cole, Evra on te igrace poznaje samo sa tva isto kao i mi, i pojma nema kakav je to osjecaj igrat protiv krem de la krem igraca u najmocnijem takmicenju planete champions league. Takmicenju gdje jedan Man United ispadne od jednog Basela, gdje jedan City ispade koji ulaze po 100 mio eura ... To je momak koji nije vidjeo sta je igrat na evropskom ili svijetskom prvesnstvu . To je momak koji ne poznaje sta je pritisak i sta znaci kad ti trener dodje i kaze danas moramo pobjedit 3 boda i tacka, i kad ti dodje i kaze Marco placen si 17 mio imas skoro najvecu platu ocekujem ucinak od tebe ! Pa kad u Bildu nakon jedne lose utakmice bude pisalo REUS FLOPP a ne kao sto je navikao da pise ROLS REUS ... Sve te stvari po meni uticu na cjenu i s toga je po meni bila realna cjena nekih 10 mio eura . No ko te pita takva su vremena naftasi promjenili ekonmski svijet u fudbalu postavili nove granice . To su dakle samo argumenti za previsoku cjenu. No siguran sam uvjeren sam cak da ce se dobro uklopit jer mu odgovara ovakva ekipa . I znam da je ovo top pojacanje samo mi je cjena previsoka al zabi cjeni mi imamo Reusa a bayern hoce da pukne od bjesa. Ici cu toliko daleko da cu rec da ce Gotze i Reus bit bolja krila od Roberya, i da smo sa Reusom i Gotzeom ravnopravni Robberyu ;)...

slika


To je sto se tice cjene ali iskreno receno i meni nekad bude puno dat za neku stvar koja mi se svidi i smatram da je cjena prenapumpana ali ta mi se stvar toliko svidi da je na kraju ipak i platim i kupim sebi jer znam ta stvar ce me ucinit sretnim pomoci ce mi trebat ce mi. Taj isti osjecaj je imao Watzke kad je dao zeleno svijetlo za ovaj transfer. Sta u nekoj sustini znaci ovaj transfer u ovoj trenutnoj situaciji ?

slika

Znaci kao prvo da smo doveli extra igraca, kao drugo da smo doveli izgubljenog sina, trece da smo yebali Bayern u po supka i svrsili im na po face ;) , i ponizili ih do dna . Gdje gospodin Honnes da kaze Ako Bayern zeli nekog igraca onda je to nas igrac . Ovim transferom smo dokazali ambicije, ozbiljnost i MOC ! Prosla su vremena ta kad je Bayern mogao radit sta zeli a ruku na srce i radili su to samo od 2003 do 2011 u periodu kad je BvB bio ekonomski preslab protivnik . Ne treba zaboravit da je BvB jedini klub u ovom razdoblju poslije ratanom, koji je pruzio pravi pravcati otpor Bayernu . Ni jedan drugi klub na ovakav nacin se nije mogao suprosatavit Bayernu . jedino je BvB imao snage da uzme nekog igraca kojeg je Bayern htio jedino BvB ! I ponovo ta vremena nastupaju .

slika

Dobro se sjecam kad je seljacina Honnes rekao sad cemo dovest Schlaudraffa da samo pokazemo konkurenciji ko je Bayern i koliko smo jaki. Dno dna,sto je najgore svaki navijac se dici takvom politikom monopolistickom mafijom . Svaka cast za njegov uspjeh ali treba bit covjek ili ako vam je lakse insan . Zasto to nije ponovio u slucaju Reus i rekao mi ga zelimo nas je ? Pa nece moci gosp Honnes i veci su padali i veci . Kratko jasno zelim vam rec da su neka vremena proslost i da to nece bas bit tako lako kao sto je bilo nekad Bayern zeli igrac Bayern ga dovede .

slika slika

slika

Ovu ekipu koju BvB gradi ako uspije zadrzati i produziti ugovore Hummelsu, Gotzeu zadrzat ih na duze staze i svake god osvjezavat ekipu sa jednim transferom od 15 do 20 mio eura. J.ebeno ce se Bayern provest . Na ovako nesto je cekala bundesliga dugi niz godina uz ovakav Dortmund Bayern nece bit dominantan. Jedino sto BvB MORA AL BAS MORA jeste zadrzati Hummelsa, Gotzea, i ostalim bitnim igracima dat vece plate a tu mislim Subotic, Santana, Kagawa, Lewa. I molim dragog boga da ubjede Barriosa da ostane i da produze ugovor jer s njim smo jos jaci a takav igrac nam treba ... Sledecu sezonu ce bit cilj dovesti nekog na poziciju playmaikera kad bi se vratio moj NURI jos eh stvarno bi bili ekipa preje.bena .

Zelim samo napomenut po ko zna koji put da moramo zadrzat postojecu ekipu na okupu i zadovoljit uvjete nekim igracima povecat platu obecat ambicioznost i svake god od para za lp dovodit to jedno pojacanje kljucno od 15 do 20 mio eura i tako poboljsavat kvalitet a ne kvantitet .

Sto se tice Barriosa, iskreno se nadam da ce ostat treba nam jaci je od Lewe sigurno, i Klopp ne smije kenjat treba pustit malo i panthera da igra i dat i njemu osjecaj decko pa ti si bitan za ovu ekipu mi ne mozemo bez tebe. Bit ce tesko Lucasa zadrzati ali uvjeren sam da ce nasa uprava dat sve od sebe da Lucas ostane, tako da treba imat povjerenja ako ode treba znat da nije do nase uprave . Jer svi su svjesni da je Lucas poslije Amorosa i Chapisuata najbolji napadac kojeg je BvB IMAO u eri od 1996 do danas . Bit ce tesko ali mnogo ovisi i o Lucasu i ne svidjaju mi se ovi komentari latino amerikanac bla bla bla nemojte tako i oni su ljudi i oni pruzaju fudbalu upravo ono sto ga cini jos zanimljivijim ...

slika

Sto se tice Sahina moja glava i moj mozak ne zele cut za njeg ali moje srce kaze NURI vrati se :) ... Mozemo mi pricat do sutra da je ispo papak supak bla bla bla sve je to cinjenica i istina **** je dortmund na najgori moguci nacin, ali eto ima boga ima pravde neke obija mu se sve to o glavu i vracaju mu se nase suze i patnje . Iskreno drago mi je sto mu se ovako odvija karijera u Fasistickom klubu jer zasluzio je. Mogao je postat legenda ikona a on se odlucio postat vodonosa i hoblaros . Sto je najgore ni klupu nesreca ne hobla nego visi po tribinama . Mnogo tog se poklapa i uvjeren sam da ce doc dan kad cemo napisat svi WILLKOMMEN NURI !

Moje prognoze su da novac nece bit presudan u ovom transferu ako do njeg dodje. Jer kao prvo Real ni jednog svog igraca nije prodao za velike pare osim Robinha . Real svoje igrace prodaje kao najgore smece, jedan Robben je kostao 24 Sneider 15 ... Tako da Nuri moze doc za nekih 8 mio bez ikakvih problema a i sam Nuri ce bit spreman trazit neku normalnu platu koju mu BvB MOZE pruzit . Iskreno ako Nuri ne proigra do kraja ove sezone u sto ja sumnjam jer nema vise ne bitnih kup utakmica za Real, nema vise grupne faze gdje je prolazak obezbjedjen nema Real pravo na kiks u ligi. A Mou je poznat po tome da ne zeli eksperimentisat kad mu je rezultat bitan a sad mu je rez itekako bitan jer Barca dise za ledjima . Ako se ne povrjedi neko bitan iz prve postave Sahinu je hoblat klupu i cistit tribine, a i u slucaju da se povrjedi mora se pokazati a ja iskreno sumnjam da je u stanju to uradit jer je pao psihicki mnogo a takav je igrac koji ne podnosi pritisak i to je 1000000000% TACNO Sahin i pritisak to ne ide . Dakle po mojim procjenama sasvim realan scenario je da se Nuri moze vratit ....

NUR DER BvB !

edit je bio radi slika nasao sam neke koje su bile prevelike :)
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Arnelinho » 10 jan 2012, 01:02

Pretvarate mi forum u novine i spomenare. Pustite mi forum da bude forum. :lol:

Inače, takodje posjećujem 5 ili 6 (max) pdf-a i ni na jednom nisam vidio neku dublju analizu. Sve što sam vidio je neko površno posmatranje, što bi mogao svako od nas da vidi, samo da stavi druge naočaLe.

Od svih tema najbolja je tema Geografija, a evo sad ima i Historija. :P Pokušavam maksimalno bez googlea, ne bi li šta naučio. :mrgreen:

Mogu iz tih tema postat pitanja i odgovore? Definitivno ima zanimljivih. :mrgreen: E, sad se idem posvetiti tim temama, prošla me je titimanija.
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Valencia » 10 jan 2012, 14:29

Cilj teme je da se afirmisu kvalitetni komentari i tako predstave kao nesto neophodno za kvalitet foruma. Meni je zlo uci na temu Arsenal ili MU gdje se za vrijeme jedne utakmice ispise 10 stranica bezveznih komentara,. Ko ce ozbiljan citati te djetinjarije!? Ko ce gubiti vrijeme da u 10 stranica iskopa jedna kvalitetan komentar!?

Zbog toga ova tema, da se afirmise kvalitetno pisanje i trud koji u svoje komentare unose forumasi kao sto su Magica, Formance, Monolog, Hare itd itd. Mozda to podstakne i ostale forumase da se malo vise potrude oko svojih komentara, a ne da teme zatrpavaju bezveznim djetinjarijama koje su napisane samo da bi se nesto napisalo.

Primjer prave teme je Borusia Dortmund.. Nema puno stranica, ali ima 10 puta vise kvalitetnih komentara nego tema MU ili Barselona koje imaju preko hiljadu stranica. Vjerovatno i na temi Barselona ima kvalitetnih komentara, samo sto niko ozbiljan nece roviti 2 sata da bi nabasao na jedan takav. Zato i jeste otvorena ova tema, da se objedine takvi komentari, da se afirmise kvalitetno pisanje. Ako ce ova tema makar malo uticati na forumase, ako ce makar malo podici kvalitet foruma, onda je sigurno opravdala svoje postojanje.

Kome se ne svidja, neka ne posjecuje,..
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Valencia » 10 jan 2012, 14:34

Slijedi nekoliko komentara sa podforuma tenis, dakleko najkvalitetnijeg kutka na ovom forumu. Da je svaki podforum ovakav, na ovoj stranici bi imali mnogo vise kvalitetnih forumasa.

Najava za novu tenisku sezonu,..

Ovi momci su primjer kvalitetnog pisanja,..
Claus je napisao/la:Jedna kratka analiza s moje strane...

Novak Đoković - Protekla sezona bila je kao iz snova za srbijanskog tenisera. Iznenadio je većinu teniske javnosti svojom fantastičnom igrom, te tako slavio na tri Grand Slam turnira. Udarci sa osnovne linije su uvijek bili njegova jača strana, a sada ih je doveo (skoro) do savršenstva. Vrhunski je vršio prebacivanje iz defanzive u ofanzivu. Koristio je dosta ravne udarce (@MaGiCa objasnio), te čistio same linije i uglove terena. Uz sve ovo, Novak je poboljšao fizičku i psihičku spremu (posebno ovu prvu), te se bez problema mogao nositi sa svim teniserima. Greške je sveo na minimum i protivnike je primoravao da ih čine. Vraćao je maltene nemoguće udarce, stvorio fantastičan niz nepobjedivosti i zbog toga zaslužuje respekt. Međutim, u sljedećoj godini mu predviđam osvajanje 1/2 Grand Slama (sumnjam da može ponoviti onakvu sezonu; ipak, nije sve do njega - i protivnici se nešto pitaju, iako je u glavnici važnije kako će on odigrati). Vjerovatno će osvojiti jedan (ili oba) od sljedećih: Australian Open i US Open. Također, uz ovo se podrazumijeva i nekoliko (širok pojam za tenis, zar ne? :mrgreen: ) Masters turnira. Dakle, mogao bi stagnirati, ali i nastaviti u solidnom ritmu. Sumnjam da može više od prošle sezone.

Rafael Nadal - Ovo je bila relativno sušna godina za Španca/Španjolca, no s obziom na to da ga je Đoković pomeo u svim mečevima - Rafa može i mora biti zadovoljan osvajanjem jednog Grand Slam turnira (RG). Jednostavno, protiv svih drugih Rafa se mogao nositi, ali protiv trenutno prvorangiranog ne. Vjerovatno se kod njega stvorila i psihološka barijera (a gdje i ne bi nakon toliko neuspjeha), a koja će prestati kada konačno smogne snage i pobijedi Novaka. Također, mora popraviti servis pod hitno. On mi je ove godine nezahvalan za prognozirati, a po meni će Nadal i dalje ostati na jednom GS-u (predviđam RG opet). I kod njega i kod Đokovića je vidan pad u igri na kraju sezone. Uglavnom, Rafa mora ponovo "pronaći sebe".

Roger Federer - Iako sam veliki Rogerov fan, pokušat ću biti objektivan u daljem tekstu. Dakle, Ledeni Švicarac je imao neuspješnu godinu iza sebe (da, neuspješna je s obzirom da nije osvojio niti jedan GS !?) i sada treba popraviti utisak u predstojećoj sezoni. Istina, Fedex je imao superioran završetak (ponovo je zgrabio završni Masters u Londonu), ali ga to malo ili nimalo opravdava. Dobro, godine su tu, konkurencija je žestoka, ruku na srce - nije imao ni sreće... Predviđam bolje dane za njega, a očekujem da će napasti OI u Londonu, te da će osvojiti još koji Grand Slam (u prvom redu Wimbledon). Uglavnom, Roger treba biti sigurniji i samopouzdaniji, kikseve ne smije dozvoliti ako želi napredovati na listi. Vidjet ćemo kako će se nositi sa pritiskom, da li će smanjiti ili povećati greške. Uglavnom, kada ima svoj dan - nemoguće ga je zaustaviti. Prvi turnir će dosta toga pokazati.

Andy Murray - Uh, uhvatiste me na krivoj nozi. :lol: Pah, za Škota (izvinite, Britanca :mrgreen: ) ne znam šta bih rekao. Imao je lošu prethodnu sezonu, nije se znao nositi s pritiskom javnosti u Britaniji (pogotovo nezgodnih londonskih tabloida :mrgreen: ) i podlegao je. Ok, on je uvijek tu među 4 najbolja, to mjesto mu niko ne može uskratiti ako nastavi ovako, ali za trofeje mu treba da razbije tu barijeru i predrasude u karijeru, pogotovo kada sam odlučuje o svojoj sudbini (ovo se posebno odnosi za polufinale i finale najvećih turnira). Eto, sada je promjenio i trenera - nema više mame Judy, sada je tu Čeh Ivan Lendl. Vjerujem da će Andy poboljšati ofanzivu, servis i usmjeriti kretanje i energiju. Za njega postoje dvije solucije - ili će pasti i uništiti veliki talenta, ili će eksplodirati i imati svoju sezonu. Prije da će se desiti ovo drugo, zaslužio je on prvi Slam, a ni Mastersi sigurno neće izostati. Ovo bi mogla biti Murrayeva godina iz snova, kao takvu je treba iskoristiti na najbolji mogući način.

Ostali (Ferrer, Tsonga, Berdych, Fish,...) - Što se tiče opasnosti iz sjene, ne vjerujem da mogu nešto više od polufinala Grand Slama, ili maksimalno finala (tu tipujem na Tsongu). Također, osvajanja Mastersa i slabijih ATP turnira nisu isključene opcije, ali više od toga teško da mogu. Pozicije od 5 do 8 će se dosta izmješati ove godine. :D

Prognoza za osvajanje Grand Slam turnira: Đoković/Murray (AO), Nadal (RG), Federer (WB), Đoković/Murray (USO). Ovo bi mogla biti godina kada će svako iz velike četvorke osvojiti po jedan Grand Slam (koliko puta se ova riječ našla u tekstu :mrgreen: ). Što se tiče Olimpijade, očekujem veliku borbu između Nadala i Federera, a volio bih da Švicarac osvoji i kompletira svoju fenomenalnu karijeru. ;)
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Arnelinho » 10 jan 2012, 14:35

Eto ti mi reci šta da posjećujem. :P

Evo sad ću ti postaviti jedan kvalitetan komenatar na koji sam naišao, pa da ti udovoljim. :P
Edo_77 je napisao/la:
malta071 je napisao/la: Upravo tako, gubicemo milione ko grci dok nesto ne napravimo na visem nivou.

I otkud odjednom ova prica o Visci?Najbrze,najbolje krilo koje imamo?
Sta to uradi Edin u ovih zadnjih nekoliko mjeseci pa odjednom u prvih 11?
Smiju se clancima i nekim smijesnim izjavama a vode se istim.

Da ne bude totalni offtopic, normalno da niko u unitedu nije ni cuo a kamo li je zainteresovan za Salihovica, nazalost
.
Da, mozda je to i nebitno. Ono sto je bitno ovdje je da su neki Engleski novinari napravili analizu ko bi mogao pojacati United, to sto se pominje ime Salihovica medju tih 5 nogometasa treba samo da bude jedno veliko priznanje za njega, a ne da svi redom kenjate na ovu vijest. Nedo bog da je neki Bosanski novinar napravio ovu analizu, vec bio visio objesen za muda u sred Sarajeva...

U prelaznim rokovima ima svega i svacega. Klubovi se interesuju za 100 igraca a uspiju dogovoriti transfer sa trojicom...
Ovo je bit foruma. Edo to najbolje radi i žao mi je što mi ne bi ni na kraj pameti da ga spomenem u izboru forumaša godine. Jedan dubokouman komentar, koga nije sposobno 99% forumaša napisati.

Crveno su već uobičajene konstrukcije. :mrgreen:
Zadnja izmjena: Arnelinho, dana/u 10 jan 2012, 14:38, ukupno mijenjano 1 put.
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Valencia » 10 jan 2012, 14:36

Kritikovao sam ga radi nekih djetinjarija, ali je ovaj komentar dokaz da moze kada hoce,.. Na stranu to sto se ne slazem sa napisanim (to nije bit ove teme) :mrgreen: .
Edin TM87 je napisao/la:Novak Djokovic - Nece ponoviti ni priblizno proslu sezonu, mozda uzme jedan GS (US Open ili Australiju) i 2-3 mastersa, al' i to tesko, no trebao bi ostati na prvom mjestu jer ni jedan igrac se ne bi trebao isticati ove sezone, kao sto je Djokovic prosle. Nije imao ni previse odmora, posljedica ce sigurno biti, pa cak mozda i povreda, vidjet cemo kako ce se nositi s tim stvarima...

Rafael Nadal - Iako je jos uvijek mlad, sve se brze i brze umarai sve mu je teze i teze, jer su mu koljena starija nego sto godine kazu. Al' on je veliki borac, evo otkazao je DC ove godine i to je pametan potez, znamo sta se desilo prosle sezone sa Djokovicem i sada ga svi otpisuju, al' otpisivali su ga i prije 2 godine kad je bio povrijedjen i izgubio na RG i propustio WB, te izgubio prvo mjesto. Iako sad ne izgleda najbolje, to je ipak Rafa Nadal i objektivno mislim da moze uzet' RG i ove sezone iako ce imati strasnu konkurenciju pogotovo na tom turniru, Djokovic zeli RG, to mu jedini GS koji nema, Federer uvijek maksimum daje na ovom turniru, nosen nevjerovatnom podrskom publike, pa cak i Murray za kojeg @formance kaze da bi mogao napasti na RG-u, Ferrer koji je ove sezone fantastican, a znamo kako igra na sljaci (kakva partija protiv Delpa u DC), a ne zaboravimo i Soderlinga kojem je ovo omiljeni turnir i ako bude zdrav moze i on napasti Nadala koji je jedini poraz pretrpio upravo od Soda. Pored RG-a, Nadal uzima jos koji masters na sljaci i to je to...

Roger Federer - Vjerujem da najbolji svih vremena moze do jos kojeg GS-a ove godine i ako bude igrao kao prosle godine na GS-ovima, gdje nije imao srece, ni sa zrijebom, ni sa nekim drugim stvarima, mislim da bi mogao uzet jos jedan. Najvjerovatnije bi to mogao biti Wimbledon, gdje najbolje igra, al' ne bih se cudio da napadne i na Australiju ili US Open. Takodje, tu su Olimpijske Igre, za njih ce sigurno tempirati formu i misljenja sam da mora uzeti ili WB ili OI, jer se igra na istoj podlozi, njegovoj najdrazoj. Uzima jos 1-2 mastersa kao i prosle sezone i smjanjuje omjer protiv Nadala, nadam se...

Andy Murray - On ce ove sezone uzeti ogroman broj trofeja, eh sad, ukoliko sredi dobro poznatu blokadu u glavi mogao bi imati sezonu kao Djokovic proslu, a ukoliko ne opet ce uzeti dosta trofeja, ponajvise Mastersa i ukoliko mu se posreci, mozda i GS... Doveo je Lendla i sad je na njemu da ga pripremi, ako bude dobar sad u Australiji, jadna nam majka svima, vise nije mlad toliko, nema vise izvlacenja, nema vise mame, sad ce il' da poludi, il' da sjebe veliki talenat.

David Ferrer - U strasnoj formi je momak, ne vjerujem da moze do kraja na ovim vecim turnirima, al' sigurno cemo da vidjeti u polufinalu nekog GS-a, te u finalima mastersa na sljaci, vjerovatno ce i osvojiti neki, no blizi mu se trideseta godina, vidjet cemo dokad ce onoliko trcat...

Jo-Wilfried Tsonga - Eh, od njega se ocekuju velike stvari u 2012., covjek ima sve, vrhunski je igrac, samo jos rezultati, krunisao je sjajnu sezonu finalima Pariza i Londona, al' nije mogao preko Rogera, imao je nekoliko fenomenalnih meceva i pobjeda, a ove godine ako zadrzi isti nivo igre, moze sigurno ponoviti ono od prije 3 godine, finale AO-a, imat ce zapazenu ulogu na svim turnirima, vidjet cemo moze li uzeti neki GS, konkurencija je velika, no nikad se ne zna.

Tomas Berdych - Ne vjerujem da moze nesto vise od onog sto je uradio, 7. mjesto na ATP rang listi, te finale Wimbledona, vjerovatno neki bljesak na nekom mastersu, dok na GS-ovima cetvfinale maksimum, slijeduje mu i pad na rang listi...

Mardy Fish - Prosle godine je bio dobar na Americkoj turneji, mislim da i ove moze ponovit' nesto slicno, pa cak mozda i uzme masters, no godine ga stizu, povrede pocinju, probat ce izgurat jos ovu sezonu i to je to...

Janko Tipsarevic - Dolazi mu pad na rang listi, al' on moze biti zadovoljan, osvojio je ATP turnir, zaigrao i na zavrsnom mastersu, mozda jos zapne na nekom mastersu na pocetku sezone i eto ga...

Juan Martin Del Potro - Iskreno se nadam da ce vratiti onu formu sa US Opena prije povrede, te da vise nece imati ozbiljnije povrede, tek ima 23 godine i na dobrom je putu, vec ima i GS, a sigurno ce ih biti jos, ove sezonu, povratak u top 8, te skupljanje bodova na mastersima, sto se GS-a tice, cetvrfinale maksimum, mozda iznenadi nekog i ode i do semija...


Od mladjih, ocekujem dobre sezone Raonicu, Tomicu, Harrisonu, Dimitrovu koji imaju predispozicije da postanu odlicni igraci, pa mozda neko bude i vrhunski. Od naseg Damira ocekujem da upadne u kvale za neki veci turnir...

Od starijih, ocekujem zadnje dobre partije Roddicka, Blakea, Davidenka isl.

Sto se tice DC-a, glavni favoriti su Spanija, Francuska i Svicarska sa Rogerom :D
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Devil » 10 jan 2012, 14:37

Malo @Ljegendu da afirmisemo,previse je zapostavljen. :lol: :mrgreen:
Bice ovo veoma dobra tema,sabrana dela SS.ba foruma. :mrgreen:
legenda reala je napisao/la:Pred nama je prvenstvo evrope u rukometu koje će se održati u Srbiji ,favorita je puno ,ali samo su tri mjesta na postolju .Reprezentacija koja se izdvaja prije svih je Francuska aktuelni ,evropski,svjetski i olimpijski prvaci su prvi favorit ovog prvenstva i skoro da su bez konkurencije .Prvi u redu favorita poslije Francuza su sigurno Danci,iza njih slijede Španci,Islanđani ,Švedska ,Hrvatska ,Poljska .Njemci mogu biti neki favoriti iz sjene iako teško sa ovim kadrom mogu do medalje .

Grupa A :Srbija ,Poljska ,Danska ,Slovačka


Na izgled mnogo jaka grupa ,Danci aktuelni viceprvaci svijeta se izdvajaju kao prvi favoriti grupe i vjerovatno ne bi trebali imati problema u ovoj grupi ,predvođeni sjajnima Hansenom,Lindbergom,Landinom ,Egertom ,ova ekipa može mnogo na ovom prvenstvu a u ovoj grupi neće imati težih problema .
Srbija domaćin ovog prvenstva i sigurno se nadaju dobrom plasmanu pred svojom publikom .
To je ekipa koja živi i umire od šuta iz vana svojih sjajnih bekova (Vujin,Ilić,Šešum) ,kad ih to ide mogu da napate mnoge ekipe ,ako na početku ne krene njihove bekove teško će nešto napraviti.Ekipa koja ima sjajne bekove ,ali ostale pozicije su prosječne,skoro da igraju bez krila ,na kakve srpske golmane smo navikli ovo je slabo ,ali uz pomoć publike i sigurno će u jednom meču ići njihove bekove ,očekujem prolaz grupe za dalje ne znam ,mislim da ne mogu do ¼ finala .Da je u ekipi Dragičević iz Kila ,sigurno bi dao jednu novu dimenziju ekipi u napadu ,ali on ima neke razloge zašto ne igra.
Poljska jedna kvalitetna ekipa slična Srbiji koja ima jake bekove ,samo što su oni dobro popunjeni i na ostalim pozicijama ,njihov problem je vjerovatno starost i zasićenost igrača .
Oni su svoj procvat doživili u Njemačkoj na SP prvenstvu i od tada slijedi njihov pad .
Tim predvođen igračima većinom iz najače lige u Evropi Bieleckim,Tkacykom.Jaszkom,braćom Lijevski mora proći ovu grupu ,ali dalje od ¼ finala ne mogu .
Slovačku ekipu ne poznajem najbolje ,solidna ekipa ,koja ima dobrog golmana Stocha iz Montpeliera i krilo Stranovskog ,ostalo je tu negdje .Sigurno da se neće predati bez borbe ,a možda i iznenade nekog od protivnika ko zna .Iako teško.

Grupa B:Njemačka ,Švedska,Češka ,Makedonija


Njemačka neki je svrstavaju u favorite ,ja ne nekako mi više nema tu kvaliteta ,ima npr na krilima Genshaimer,Klain,Sprenger,Grotzki,pozicija golmana je isto fino popunjena ,imaju i Rogisha u odbrani ,ali problem su njihovi bekovi nad kojim se lahko može igrati odbrana i koji ako uđu promašaje ,kola odoše niz brdo ,puno forsiraju malo koristi od njih .
Tako da mislim da ova Njemačka može proći grupu ,ali za nešto više mislim da nemaju kvalitet .Novi selektor ,novi sistem ,puno se forsiraju pivoti,ali opet igraju toplo-hladno koda nisu Njemci ,vidjelo se najbolje u pripremnim utakmicama .
Švedska je po meni favorit ove grupe ,ekipa sa jakim rosterom i kad pogledamo imena igrača kao što su Anderson,Lundstrom,Karlson,Palicka,Sjostrand,Ekberg,Arenius,Larholm,Ekdahl+Alhm,Kalman,Karlen koji su povrijeđeni zastane nam dah .Mlada ekipa kojoj još fali iskustva da bude velesila kao nekad .Mislim da su u ovoj grupi najkvalitetnija ekipa i da idu dalje ,očekujem njihov plasman u ¼ finale ,vidjećemo mogu li do medalje(da nije povreda ,vjerovatno bi,ovako teško,vidjećemo) ,imaju kvalitet ,dali će se i druge kockice posložiti vidjećemo .Da su u najačem sastavu ,siguro bi uz Francuze bili jedan od najvećih favorita ,ovako osakaćeni brojnim povredama ,i njihova očekivanja se smanjuju .
Češka ekipa koja mnogo zavisi od jednog čovjeka Filipa Jiche ,i u toj ekipi svi rade za njega ima još nekoliko solidnih igrača koji igraju po Njemačkoj ligi ,prije svih Jihin suigrač Jan Filip .Imaju sigurno kvalitet za prolaz grupe ,Jiha će biti vjerovatno jedan od najboljih strijelaca prvenstva .Pošto ih dosta igra u Bundesligi ,mogli bi napatiti Njemce poznaju njihov stil igre a i dosta ih je suigrači.
Makedonija je jedna iskusna ekipa koju predvode veliki Kiro i Naumovski dva sjajna igrača ,još je tu i legendarni Stevče .Ali ne vjerujem da mogu proći dalje ,sve tri ekipe su jače od njih i mislim da će poslije grupne faze kući .Ni velikla podrška publike im neće pomoći .

Grupa C: Francuska ,Španija ,Mađarska ,Rusija

Grupa u kojoj se nalazi prvi favorit ovog prvenstva Francuska i jedan od kandidata za visok plasman Španija grupa u kojoj će se prije svega igrati jake odbrane, pošto sve ekipe igraju čvrsto u odbrani .Francuzi ne bi trebali imati problema Karabatić i društvo bi trebali savladati sve protivnike ,Španci bi ih mogli napatiti .Karabatić,Narcis,braća Gil,Abalo ,ekipa koja ide kao prva iz ove grupe sigurno.
Španci bi trebali biti drugi imaju jaku ekipu ,dobre golmane i na SP su dobro igrali uzevši medalju ,najviše zahvaljujući svojim golmanima ,ostali igrači Romero (koji samo izvodi sedmerce ) većinom su to igrači Ciudada i Barce .Sigurno će proći ovu grupu i doći do ¼ finala .Hombrados,Aginagalde,Rochas ,Entrerios su igrači koji to mogu uz sjajno vođenje sa klupe Valera Rivere.
Mađari jedna dobra i čvrsta ekipa čija se igra zasniva na jakoj odbrani ,kontrama braće Ivancsik ,i šutevima njihovi uvjek sjajnih bekova Mocaia,Csaszar na golu Fazekas ,imaju kvalitet da prođu grupu .
Rusi su slična ekipa Mađarskoj ,sve im se zasniva na jakoj odbrani sa puno udaranja ,a uvjek su tu po 2-3 dvometraša koji rade prljavi posao.I oni od svog sistema ne odstupaju već godinama.Imaju Igropula i Dibirova ,ali nije to više ona stara Rusija ,ja veće šanse za prolaz dajem Mađarima .

Grupa D : Hrvatska ,Island ,Norveška ,Slovenija


Na oko jaka grupa ,ali osim Islanda ,ove ostale tri ekipe su na "izdanku" snage nisu više jake kao prije.
Islanda sjajna ekipa ko uđe u njihovu mašineriju nema šansi ,brza igra sa puno kontri ,ali imaju problem što teško nalaze rješenje na pozicionu odbranu i uvjek igraju dobro dok ne nalete na neku jaku odbranu ,tako je bilo i na zadnjem SP .
Imaju sjajnih igrača golman Gustafson,pivoti Gunarson i Halgrimson,bekovi Atlason,Sigurdson ,Palmarson, Peterson (bek/krilo) ,Gudmundson.
Ekipa koja izgleda strašno na papiru ,ali fali nešto za iskorak ,no vidjećemo da li je došlo vrijeme za taj iskorak .Grupu prolazi u ¼ finalu je sigurno ,volio bih da uzmu medalju .
Hrvatska je napravila smjenu generacija još su tu Balić i Vori koji nisu kao prije ,a kad igra Balić igra i Hrvatska ,novi igrači još ne mogu nadomjestiti stare vedete ,ali trebali bi grupu proći ,medalju ne vjerujem da mogu uzeti .
Igrači tipa Kopljar,Štrlek ,Horvat mi daju dobru podlogu za to ,nema više tu ni jednog igrača koji je zadužen za odbranu(kao što su bili Špoljarić i D.Dominiković) i to je jedan od razloga .U pripremnim dobor igraju,ali kad dođu prave utakmice i pravi protivnici biće teško.
Norveška ima Kjelinga(povrijeđen) i Tvedtena,Myrhola, i igraju moderan rukomet sa mnogo trke ,i mogu proći grupu u okršaju sa Slovencima kod kojih je većina igrača na zalasku i bez motiva ,a možda i urade neku smjenu generacija iz ove grupe kao treći mislim da ide Norveška dosta je jača ekipa,kod,Slovenaca od starih igrača su Zorman i Zvižej ostalo su većinom sve neki novi igrači.

U borbi za medalje vidim:Francuze ,Špance /Island ,Dance da su svi igrači tu bi bili i Švedi ovako teško. .
Mislim da su ovo najkvalitetnije ekipe na prvenstvu.
Nadam se dobrom prvenstvu i nek pobjedi najbolji .

Nije lijepo na oko ko u Monologa ali eto da i ja šta napišem :P
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Valencia » 10 jan 2012, 14:39

formance je napisao/la:Dakle, polako, ali sigurno nam se približava prvi GS u sezoni, AO, koji će nam djelimično pokazati kako će se stvari odvijati u nastavku sezone i dati odgovore na neka pitanja !
AO je turnir na kojem uvijek bude pregršt dobrih mečeva, mečeva za pamćenje. Za mene najbolji meč koji sam ikada gledao je odigran na ovom turniru, a to je onaj Federera i Safina 2005 gdje je prikazana sva ljepota tenisa u jednom meču ! Bilo je njih još, Federer-Tipsarević 2008, Federer-Nadal 2009, Nadal-Verdasco 2009, Nalbandian-Hewit 2011, Sampras-Agassi 2000 itd) tako da ih očekujem i ove godine i ne sumnjam da će ih biti, naročito kad uzmemo u obzir prvu četvorku i njihova očekivanja za ovu godinu, i ono što svaki od njih mora dokazati ove sezone !

Novak Đoković

Nole je i sam svjestan pritiska koji nosi i šta to mora uraditi ove sezone. Povreda je očigledno prošlost, a igra koju je pokazao na egzibiciji u Abu Dhabiju nam govori da se vratio stari Nole i da je najveći favorit na predstojećem turniru !
Naravno, egzibicija je nešto sasvim drugo, ali lijepo je vidjeti Novaka ponovo u formi !
Ove sezone mora odbraniti dosta bodova ako želi zadržati prvo mjesto na ATP listi, a također i osvojiti barem pola turnira i još minimalno 1 GS da dokaže da sve ovo što je pokazao nije bio bljesak, već konstanta i kontinuitet, a to će najbolje pokazati tako što će odigratii približno dobro i u ovoj sezoni, kao što je igrao i u minuloj !
Međutim, imat će jako težak posao, jer "razjareni" Federer na krilima 17 uzastopnih pobjeda, zatim nabrijani Rafa koji želi pokazati da može pobijediti Đokovića, te Murray koji će tražiti svoj prvi GS, a ove sezone bi ga mogao konačno i naći, pravit će mu velike probleme !

Rafael Nadal

Kao što sam već spomenuo, Rafa želi dokazati da može pobijediti Đokovića i ono što je bitno za njega jeste to da zna dobro šta treba raditi kada igra protiv njega, tj. šta mora promijeniti u svojoj igri ! Loše po njega jeste što je ta promjena potpuno suprotna njegovom načinu igre, tako da bi to mogao biti mač s dvije oštrice !
Čitam da je promijenio dizajn reketa, jer želi igrati ofanzivnije i više se koncentrisati na vinere nego na pušeraj. Drago mi je što je to tako, ali iskreno sumnjam da on to može, no eto vidjećemo !
Rafa će ove godine, kao i obično briljirati u prvom dijelu sezone, naročito na turnirima prije RG-a, a i na samom RG-u ! Uz OI, svakako glavni cilj mu je osvajanje RG-a i ulazak u historiju kao prvi igrač koji je osvojio RG 7 puta, tako da bi preskočio Bjorna Borga i opravdao nadimak "kralj šljake" (mada je jedan A.Sirotanović :mrgreen: )
Dosta toga će zavisiti od AO-a i učinka na istom, jer će nas njegova igra i rezultat na tom turniru upoznati sa njegovim stvarnim dometima ove sezone, a siguran sam da Nadal želi povratiti br.1 tako da mu je AO prava prilika da napravi veliki korak ka tom cilju !

Roger Federer

"Razjareni" Švajcarac na krilima 17 uzastopnih pobjeda sa kraja prošle sezone dolazi na AO kao jedan od glavnih favorita ! No, nećemo se zavaravati tim titulama i pobjedama ostvarenih na kraju prošle sezone, jer znamo u kakvom stanju su bili Nole, Rafa i Andy, iako je zaista čudno, a pomalo i smiješno da je Federer u 30-tim na kraju sezone svježiji igrač od ove trojice koji su dosta mlađi od njega ! Međutim, igra sa kraja 2011 godine nam pokazuje da glad za pobjedama i titulama i dalje postoji, motivacije sigurno ne nedostaje, no pitanje je može li takvu igru prenijeti i u 2012-u i osvojiti još koji GS.
Lično mislim da može, mada to zavisi i od nekoliko drugih faktora, prije svega mislim na žrijeb, pa onda na nivo igre protivnika itd ! Federer je prošle sezone imao nekoliko nekarakterističnih poraza za njega. 2 puta je izgubio mečeve u kojima je vodio sa 2:0 u setovima. To mu se nikada u karijeri nije desilo, a 2011 jeste 2 puta.
Ono što raduje jeste što ćemo ga gledati još najmanje jednu godinu u kojoj će, vjerujem, dati sve od sebe da na svojih rekordnih 16 GS titula doda još jednu-dvije, a također i zlatom na OI s singlu stavi krunu na svoju nevjerovatnu karijeru. Mislim da je to zaslužio !

Andy Murray. . .

ove godine osvaja svoj prvi GS i tako postaje najopasniji igrač na touru ! :mrgreen:
Bez zezanja, ozbiljno to mislim. Imenovanje legendarnog Lendla za trenera dovoljno govori o ambicijama Murraya za narednu sezonu ! Očekujem da zablista negdje sredinom sezone, na RG-u i WB-u i da osvoji jedan od ta 2 GS-a.
Andy je veliki talenat, ima sve udarce koje trebaju imati veliki igrači, a s obzirom na to da je psiha najvažnija u tenisu, a i u večini sportova, Ivan Lendl je taj koji će mu svojim iskustvom dosta pomoći u tome i sigurno ga dovesti do dugo željenog cilja, a to je GS titula ! To će vjerovatno zahtjevati manje igrica, veću posvećenost tenisu i promjena igre iz defanzivne u ofanzivnu, ne u pretjerano velikoj mjeri, ali primjetnoj !
Samo na taj način, uz maksimalnu posvećenost tenisu može doći do GS-a.
Sretno Andy !

Od igrača poput Delpa, Tsonge, Fisha, Ferrera, Berdycha, Monfilsa ne očekujem ništa specijalno osim što bi mogli možda pomrsiti račune nekom favoritu na GS-ovima ! To su igrači koji puno zuje, a malo meda daju, tako da vjerujem da će slično biti i ove sezone !

Kada se sve uzme u obzir, biće ovo jedna jako zanimljiva sezona. Ulje na vatru dodaju i OI na kojima će svi igrači igrati maksimalno i po svaku cijenu željeti osvojiti zlatnu medalju ! Rafa i Agassi su jedini igrači koji uz sva 4 GS-a imaju i zlato na OI, tzv Golden slam. Da li može i Federer upasti tu? - Vidjećemo ove sezone !
Biće "krvi" do koljena. Šta nam preostaje nego da uživamo !

Sretna nova godina svima i sve najbolje ! ;)
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Valencia » 10 jan 2012, 14:46

Arnelinho

Vidis da mozes kada hoces. Dobar komentar i dobar odgovor na za nas tipicno samopodcjenjivanje.

Bilo bi dobro naci jos neki dobar odgovor na neopravdano i pretjerano velicanje nasih igraca. I to je za dijagnozu, kao i ovo samopodcjenjivanje. Fali nam samopostovanja, umjerenosti, objektivnosti,.. Uvijek idemo u krajnost. Ali ovo nije tema danasnje emisije, 'prenjelo me kao Lakija' :mrgreen: .

Devil

I Legendu sam kritikivao na temi tenis kao i Edina. A evo njihova dva komentara na prvoj stranici ove teme :mrgreen: . Odlican komentar. To je dokaz da se moze kad se hoce :D .
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Monolog » 10 jan 2012, 14:52

Čovjek koji je u posljednje vrijeme rijetko tu, al' čije postove rado čitam. Magica, Valencia, Arnelinho, Šećer, Mister No, Formance, Hare BvB, Geronimo, Stefan_Effenberg, Retro, Neno, Trigger, NoName, Devil, ŠB_Fidelis, Donnie Darko, Reds, Taktičar...Vjerovatno ću lijepiti isključivo njihove postove. :mrgreen:
secer je napisao/la:
_________Begović
Mujdža_Jahić_Spahić_Papac
_____Zahirović_Salihović
Pjanić__Misimović__Lulić
_______Džeko
napisali smo sve prednosti ove formacije, spomenuli igrace itd. mislim da bi bio red navesti i nedostatke.
tacnije, radi se o jednom, a to je miralem pjanic. on je najslabija karika ovog tima. prinudjen je da igra na krilu - poziciji koja mu uopste ne odgovara.
on je klasicni srednji vezni kojeg vuce sredina tako da ga ima svugdje osim na krilu.
sad, to i neije toliki problem jer ne bismo bili jedina ekipa koja igra bez krila. njegov problem je sto previse ´luta´, tj. nemamo nikoga ko bi mu objasnio njegovu stvarnu ulogu, te dodjelio poziciju na kojoj bi pruzio najvise.
istina, odigrao je par dobrih utakmica dok mu je vecina bila losa. losa u smislu da igrac njegovog kvaliteta moze i mora mnogo vise.
mnogo vise kretanja, mnogo vise trke, mnogo vise duela. ovo je ostvarivo jedino tada kada pjanic nabaci 5 kg misica i bude u stanju pretrcati 15 km po utakmici.
uloge su vec podjeljene tako da je desetka rezervisana za misketa, a kreator igre moze biti samo jedan.
pjanic moze postati nas najvazniji igrac pod uslovom da preuzme ulogu allraunder-a koji ce pomagati svugdje istovremeno se ne fiksirajuci niti za jednu, jedinu poziciju. on je taj koji ce pomagati zadnjim veznim i prenositi loptu, on je taj koji ce se kretati od nekih 30-tak m od naseg gola, pa sve do protivnickog kaznenog.
u ovoj formaciji miske mora biti sto blize dzeki, gotovo kao drugi napadac - da igra ulogu koju aguero ima u sitiju.

ako nastavimo igrati u ovoj formaciji, onda miske, pjana i dzeko moraju dobiti zadatak da ´ganjaju´ protivnicke veznjake. nemaj oni sta traziti ispred naseg kaznenog. oni svoje odbrambene zadatke obavljaju na protivnickoj i dijelu nase polovine terena.

sto se tice formacije sa dva napadaca, u obzir dolazi samo 3-5-2 jer nam za klasicnu 4-4-2 nedostaje zadnji vezni rahimine kvalitete. jedino ako bi vranjes zaigrao u nekoj yebenoj formi pa da mujdzu gurnemo na desno, lulu na lijevo krilo, a saluhovica na rahiminu poziciju. ovdje treba napomenuti da salihovic ipak nije toliko jak na toj poziciji. cak sam ubjedjen da je nikada nije igrao. u formaciji sa 2 sestice, salihovic je ona ofanzivnija.
---------------------begovic-------------------
------jahic----------spahic--------papac-----
------------zahirovic-----salihovic-----------
mujdza------------------------------------lulic
---------------------misimovic-----------------
------------ibisevic-------------dzeko----------
sad, ako bi se rahimic zagicao :D pa da pokusa izgurati jos jedne kvale, onda mozemo igrati ovako:
------------------begovic-------------------
mujdza-----jahic-----spahic--------papac
-------------------rahimic-------------------
lulic-------------misimovic------------sejo
----------ibisevic----------dzeko-----------

par rijeci o problemima i mogucim rjesenjima 8-)

mnogi su primjetili da je nas najveci problem nedostatak plana ´b´, tj. sta i kako kada nismo u stanju nametnuti svoj tempo, svoju igru. mislim da smo u prvoj protiv rumuna, te u dvomecu protiv bijelih rusa imali yebeno dobar posjed lopte, ok 65+ procenata. protiv rumuna na njihovom terenu, ali i u dvomecu protiv portugala nismo imali ni 50%. dakle, ljudi su nas ´procitali´, razbili nasu igru u sredini i ostavili nas na bjesomucnim ispucavanjima prema usamljenom dzeki.
rjesenje je u sto vecem broju utakmica. dokaz su dvije najjace reprezentacije - spanija i njemacka, cije kosture cine igraci koji su non-stop zajedno. jbg., okosnicu spanske reprezentacije cine barcini igraci. nazalost, znamo da tako nesto nikada necemo imati. moj prijedlog je da pape s treninga izbaci sva ona bjesomicna trcanja, sve vjezbe, te da svaki dan prva postava igra protiv druge. dakle, najmanje 3 X dnevno dva poluvremena po 15 minuta.
dakle, osnovno zagrijavanje i te kratke utakmice. dalje, mi ne smijemo propustati te prijateljske utakmice pa makar igrali protiv bh premijerligasa.
treba reci da ova safetova postavka igre prolazi protiv slabijih reprezentacija tako da je najpametnije da se protiv jakih vrati cvrstoj i stabilnoj 3-5-2 formaciji(primjer navedoh ovom postu).
da se ja pitam, da sam neki savjetnik, pozvali bi vranjesa, cocalica, ljevakovica, bukvu, mahmutovica, pa mozda i dialibu.
ove igrace sam gledao, a ponajvise mahmutovica. momak je strasan na krilu i nikako mi nije jasno zasto ga trener gura u vrh napada.
mislim da bi ovo bila pravo zayebana klapa:
slika
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Arnelinho » 10 jan 2012, 14:53

Valencia je napisao/la:Bilo bi dobro naci jos neki dobar odgovor na neopravdano i pretjerano velicanje nasih igraca. I to je za dijagnozu, kao i ovo samopodcjenjivanje. Fali nam samopostovanja, umjerenosti, objektivnosti,.. Uvijek idemo u krajnost. Ali ovo nije tema danasnje emisije, 'prenjelo me kao Lakija' :mrgreen: .
Otvori temu i pričat ćemo. :mrgreen:
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Monolog » 10 jan 2012, 14:58

Objasnio čovjek neke stvari.
Citizen-X je napisao/la:Svratih na temu da pogledam slike tatooa kad ono vjerska diskusija - ne bi bilo lose da otvorite podforum religija ako vec nema pa da tamo argumentirate i raspravljate do mile volje odredjene pojave, razloge i uzroke.

Meni je drazi istetoviran a dobar, obrazovan covjek ili zena :mrgreen: od kojeg drustvo i ljudi nadjose bilo kakve beneficije i koristi nego neki wannabevjernik koji pokusava to da bude preko tudjih ledja sirotinjskih pogleda na zivot gdje je ko bilmez zapamtio samo to da se ne smije tetovirat i sad bi nametnuo misljenje svima redom da on - Velecasni Wannabejernik, pokaze Bogu kako je dotakao nebo.

Pravi vjernik ce da unaprijedi svoje vjerovanje tako sto ce iz sebe izbaciti sve oblike retrogradnog ponasanja, da se obrazuje maksimalno shodno svojim kapacitetima, da pokusa da shvati svijet i danasnje postulate od kojih su mnogi krivi, oskudno objasnjeni, provuceni, marketinski iskoristeni itd itd. - te kao takav bude privlacan razlog i primjer kako se postaje jedna oplemenjena individua - koja sa sobom nosi primjere - kakav covjek, vjernik itd treba biti.

Da se to postigne za to trebaju godine odricanja i truda i snage, a ne jedan pisljivi forumski post.

Volio bih vidjeti par tetovaza od uvazenih djevojaka ili zena na forumu ako ih imaju :mrgreen: ;)
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Valencia » 10 jan 2012, 15:11

Arnelinho je napisao/la:
Valencia je napisao/la:Bilo bi dobro naci jos neki dobar odgovor na neopravdano i pretjerano velicanje nasih igraca. I to je za dijagnozu, kao i ovo samopodcjenjivanje. Fali nam samopostovanja, umjerenosti, objektivnosti,.. Uvijek idemo u krajnost. Ali ovo nije tema danasnje emisije, 'prenjelo me kao Lakija' :mrgreen: .
Otvori temu i pričat ćemo. :mrgreen:
Tema o Edinu Dzeki je najvece smece na ovom forumu. Nas najbolji sportista ne zasluzuje onako bjednu temu sa infantilnim komentarima. Na toj temi se svaka kritika na racun Dzeke docekuje na noz, a autori istih dobijaju etikete i salve uvreda. Ljudi valjda kontaju da Dzeko cita forum (pored silnih miliona i obaveza on ce eto citati sta djeca u BiH misle o njemu :mrgreen: :lol: ), pa onda srcano staju u odbranu lika i djela. Kao u diktatorskim rezimima, sve sto se kaze protiv 'velikog/dragog vodje' zasluzuje prezir i linc. Na temi se gradi kult licnosti, gdje se Dzeko stavlja u rang bozanstva (mozes psovati boga, ali ne smijes reci da su Aguero i Baloteli u boljoj formi od Dzeke) i kritika na racun istog dovodi do omalovazavanja i vridjenja svakog ko se usudi uputiti kritiku. Ako se otvori tema 'Najgluplji komentari', ima da je preplavim komentarima sa teme Edin Dzeko :mrgreen: .

Eto, ja cu tamo napisati poduzi komentar zastitnicima lika i djela, a ti ovdje posthumno uruci medalju i kopiraj moj komentar :mrgreen: .



Salim se naravno, jos mi se zivi :mrgreen: .
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Monolog » 10 jan 2012, 15:29

Objasnio :!:
amerosm je napisao/la:DFL ce u Utorak objaviti raspored za novu sezonu koja pocinje 5.avgusta na Westfallenu gdje ce BVB ugostiti jednu ekipu sa kojom DFL na markentiskom planu moze puno postici. Po meni jedina dva kluba koja dolaze u obzir su HSV i Bremen, jer gledajuci malo detaljnije dobijemo sljedeci scenarij:

FC Bayern - zbog kvalifikacija u LP sigurno ce na pocetku sezone imati nesto "laksi" raspored
Bayer Leverkusen - bilo bi previse da BVB protiv jedne ekipe u cetiri sezone, tri puta otvara istu
Hannover i Mainz - ne dolaze u obzir zbog kvalifikacija za EL
Schalke 04 - samo par dana prije ce igrati u Superkupu Njemacke, a takodjer moraju u kvalifikacije za EL
VfL Wolfsburg - prosle sezone su otvorili sezonu zajedno sa Bayernom
Hoffenheim - nisu bas toliko atraktivan protivnik, jos ako se uzme u obzir kako su navijaci pojednih klubova - ukljucujuci i BVB - opredijeljeni prema ovom pitanju DFL bi prenio ruznu sliku
VfB Stuttgart - zamolio je DFL da sezonu startuje domacom utakmicom radi otvaranja renoviranog stadiona, na sto je DFL i pristao

Ostali klubovi nisu toliko atraktivni, i tako da jedne dvije opcije su HSV i Bremen, no ja malo vecu prednost dajem Bremenu iz razloga sto je HSV protiv Bayerna otvorio sezonu 2008.godine.
Po meni to izgleda ovako

BVB - Bremen - 55%
BVB - HSV - 45 %

Sta Vi mislite po ovom pitanju ? Meni je nekako u "Sommerpuase" najzanimljivije objava novog rasporeda za narednu sezonu.
Ah, da ne zaboravim, Dortmund je u prvom kolu odigrao kontra HSV-a. 8-)
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Valencia » 10 jan 2012, 15:44

Monolog je napisao/la:Ah, da ne zaboravim, Dortmund je u prvom kolu odigrao kontra HSV-a. 8-)
Nije tajna da podforum Bundesliga ima najkvalitetnije komentare. Taj podforum treba posluziti kao primjer svim ostalim.


Ovaj komentar me odusevio u pravom smislu te rijeci. Vidi se da je momak izuzetno upucen u desavanja u Bundesligi. Za njega nije bilo tesko pogoditi sa kime ce BvB igrati (vlada materijom), dok bi za vecinu nas to pitanje bilo u rangu sa pitanjem za milion dolara :mrgreen: . Nisam imao pojma da se na ovakav nacin odlucuje ko ce igrati prvu utakmicu. Eto zbog cega vrijedi ovakva tema,.. U narednoj sezoni cu raji govoriti kako mi osmo culo govori da ce prvak Bundeslige prvu utakmicu igrati sa tom i tom ekipom :mrgreen: .


Monolog, al' ti imas memoriju :mrgreen: . Odlicni komentari!!
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

malta071
Postovi: 919
Pridružen/a: 24 avg 2010, 00:05
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la malta071 » 11 jan 2012, 02:09

A ovdje su se sakrili svi "intelektualci" sa ovog foruma, a ja se pitam gdje su. :D
Vidjeh na temi naj forumas godine da je vas nekoliko koji ste postali ovdje u uzem izboru, pa rekoh hajde da i ja neku lupim mozda nekog i prevarim :mrgreen:
Inace citam i postam samo na nekoliko pdf-a pa i ne srecem sve vas, najpoznatije.
Ne bih ni odgovarao na ovu temu, koja cini mi se nece zivjeti dugo da nije jedan od citata "odgovor" na moj komentar o Salihovicu.
Na "kvazi report", a svi mozemo vidjeti odakle dolazi, neki kazu suplja a neki se pale.
Ko je u krivu?Reci da Sejad nije dovoljno dobar za utd-a je grijeh, ali isto tako reci da je utd zainteresovan za njega, na osnovu ove izjave je komedija.
Ja sam misljenja da utd nije zainteresovan za Sejada i da ako ne kupe Snijdera, kako to samo nerealno zvuci, sigurno nece utjehu traziti u njemu.
Mnogo je stvari, uslova i preduslova koje Sejo ne ispunjava da bi bio ozbiljno razmotren kao pojacanje utd-a.Oni koji poznaju fudbal razumiju, a oni koji su "patriote" prozivaju pojedince i pozivaju na provjeru njihovog patriotizma.
U ratu cemo provjeravati ko je patriota a ko ne a u miru neke druge stvari.
Pozdrav svima vama i dugo vam zivjela tema, mada sumnjam...
Samo je jedan, grijeha je vrijedan.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Valencia » 11 jan 2012, 13:20

Nesto od forumasa godine :mrgreen: ,.. Jedan komentar sa jedne od vjecnih rasprava :mrgreen: .
Monolog je napisao/la:Nisam simpatizer nit' Juventusa, nit' Bayerna. Da budem iskren, ne gotivim nijedan od ovih dvaju klubova, tako da...Helem, vidi se da @Frank Ribery poštuje Juventus čim talijanskog diva zapljuskuje komplimentima tipa mafijaški, sramotni klub or sth. like that. :mrgreen:

Također, smiješno je reći da se ne smiju u istu rečenicu staviti Juventus i Bayern. Da l' je to Bayern uberklub ( :lol: ) il'...? Činjenica je da se radi o velikanima, te da oni kao takvi idu u jednu te istu vreću. Juventus je institucija, Bayern je institucija, ko to ne vidi (ne želi vidjeti), onda je to do same individue koja je vođena antipatijom ili čime već prema jednom od ovih klubova.

Da je Juventus u posljednje vrijeme slab, to znamo svi. Al' taj Juventus nije prestao postojati. Svaki klub ima svoje loše godine; godine u kojima je sasvim normalno da će biti nedostatak trofeja, no ono što te velikane čini takvim, je VRAĆANJE NA STAZE STARE SLAVE. Dakle, Juventus nije one hit wonder, što se ovdje uporno predstavlja. Juventus nije ni bilo jednom na divljem zapadu.

Nego, i mene je sad pošteno nasmijalo ono za Paula Sergia. Čovjek je samo zabio onaj čuveni gol petom preko glave i to je to. Ko je njega smatr'o nekom svjetskom zvijezdom? Možda samo u favelama Rio de Janeira i to je to. Prosječan igrač i ništa više. Elber je za njega Maradona. :mrgreen:

Također, baš me zanima otkud taj podatak da samo Njemačka može parirati Španiji. Šta je sa Holandijom? Šta je sa Brazilom (kada konačno dođu tobe, te se vrate pravom brazilskom fudbalu)? Šta je sa Argentinom koja bi mogla sve dobiti samo kada bi imala nekog na klupi? Ispade da je Njemačka jedina u stanju nešto napraviti, a da su gore nabrojane zemlje + Italija neki drugi razred evropskog i svjetskog fudbala. Pa to nije tako, pobogu. Valjda je to svima jasno.

Italija proživljava sigurno najgore dane kada je fudbal u pitanju. No, kao i Juventus, i ona će se vratiti na stari put. Put utaban pobjedama i naslovima. To je jednostavno tako. To su pobjednici, ha ya.

Also, ovdje izgleda svi zaboravljaju u kojem takmičenju je Njemačka nabila taj koeficijent. Dakle, radi se o Europa League, a ne o CL. Što se tiče CL, pa Bayern je igr'o finale prošle sezone, a ove je Schalke igr'o polufinale. Iiii? To je to. Dok su se u onom utješnom borili za naslove i tako dolazili do bodova. Talijani su, pak, doživljavali fijasko za fijaskom u tom takmičenju i tako gubili bodove svake sezone.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Valencia » 11 jan 2012, 13:37

Slijedi moja najjaca rasprava na ovom forumu,. Da je vise ovakvih likova i rasprava, ovaj forum bi privlacio mnogo vise ozbiljnih i kvalitetnih diskutanata.

http://forum.sportsport.ba/viewtopic.ph ... tart=23220
Winston Smith je napisao/la:
Valencia je napisao/la: Kakav Jang i centralni vezni :o . Nema sanse da moze odigrati na toj poziciji. Ne mogu ga zamisliti ni kao ofanzivnog veznog ili poluspica,.. On nema dobre karakteristike za te pozicije. Njegovo razmisljanje i vizija igre se ne uklapaju u ono sto iziskuju pozicije na centralnom dijelu terena. Jang je klasicno krilo, ne moze nista drugo igrati na nekom visokom nivou.

Pokus'o je Fergi sa Smitom, pokus'o je sa Andersonom, pa uopste nije uspjelo. Tu mnogo radi glava. Ja sam svojevremeno igr'o krilo (desno i lijevo), im'o odlicnu tehniku (mozda najbolju u timu), dobar dribling, snagu, brzinu,.. Par puta je pokusano da odigram na sredini i nikako nije islo,.. Kad god dobijem loptu, bjezim u stranu ( :mrgreen: ), jednostavno se ne osjecam dobro na sredini terena,... Tesko je to shvatiti nekome ko nije igr'o,.. Malo je igraca koji imaju moc prilagodjavanja, koje mozes bacati na razne dijelove terena, a da oni uvijek odigraju na vrhunskom nivou.
Ma neas ti pojma Valencia pa da si igro i centarfora...
Gledao si dvije njegove utakmice i dozvolio sebi kredibilitet da komentarises kako se Youngovo razmisljanje i vizija igre ne uklapaju u ono sto iziskuje pozicije na centralnom dijelu terena. Ashley Young skoro cijelu ovu sezonu igra na poziciji prednjeg veznog i/ili drugog napadaca pa, kurioziteta radi, da pomenem da je obje njegove utakmice protiv ManUtd koje si pretpostavljam gledao, odigraou sredini iza glavnog napadaca. Posebno da istaknem prvu utakmicu u kojoj vas je rasklopio do temelja, a Ferguson ko Ferguson uspio iskoprcati remi u posljednjih 10 minuta. A usput i onu veliku protiv Chelseaja na Bridgeu (3-3), jedna od utakmica sezone u Premiershipu.
slika

Ashley Young je, za neupucene, karijeru poceo kao napadac i tek po prelasku iz Watforda u Aston Villu je poceo igrati na krilnoj poziciji. Mnogo puta je isticao da vise voli igrati blize golu sto mu je dopustio Gerard Houllier koji je rekao da ce u skorije vrijeme postati jedan od najboljih svjetskih playmakera. Cak je radije u nedostatku Albrightona/Downinga stavljao Agbonlahora na poziciju lijevog krila da bi Young mogao igrati u sredini. Ireland se nije snalazio na poziciji dva pivota ali pored Ashleya nije mogao igrati ni naprijed i morao je trpjeti klupu. U repki Engleske kod Fabia Capella je odigrao nekoliko takodjer fantasticnih utakmica sa nominalnom ulogom prednjeg playa, zadnja protiv Svicarske ko je gledao. Ove sezone je zabio 10 golova i 14 asistencija uglavnom igrajuci tu poziciju pa prema tome jasno je da je Young univerzalan igrac i adaptabilan na svaku poziciju naprijed u Manchesterovoj formaciji.
https://5addedminutes.wordpress.com/201" onclick="window.open(this.href);return false; ... ley-young/
http://www.guardian.co.uk/football/2010" onclick="window.open(this.href);return false; ... d-houllier
http://www.mirrorfootball.co.uk/news/En" onclick="window.open(this.href);return false; ... 94827.html

Da napisem i za ove baljezgarije koje napisa Valencija za izvlacenje na krilo. To nije nista cudno i ocito govori da tesko uocavas neke sustinske detalje u evoluciji modernog fudbala. Ko je gledao Messija i Ozila zadnjih godinu dana ili nesto vise, zna koliko je to efikasan mehanizam oslobadjanja protivnickih destruktora u primanju lopte. Pored toga, prednji vezni igraci na linku izmedju napada i veze cesto za ulogu imaju osloboditi prostor krilima u sredini sto je Ozil radio Ronaldu kompletnu proteklu sezonu.
http://www.zonalmarking.net/2010/12/03/" onclick="window.open(this.href);return false; ... al-winger/

Naravno, pitanje je hoce li Ashley Young moci izboriti se za tu link poziciju pored Rooneya, mada se slicna stvar desila pri transferu Ronalda u Real kad je Rooney promovisan u glavnog napadaca nakon sezone u kojoj je igrao iza. Young je sposoban igrati i obje krilne pozicije, posebno lijevo - invertovano krilo sto je Manchesteru uglavnom falilo u onom prijelaznom periodu evolucije sa 4-4-2 na 4-4-1-1 ove sezone. Nani se specijalizovao za sut lijevom nogom na desnom krilu po cemu mu malo ko moze parirati a Ashely sasvim dobro moze odigrati obje pozicije. Statisticki gledano na desnom krilu vise djeluje kao Valencija a na lijevom uglavnom kao Ronaldo u Realu ove sezone, mada ima solidnu lijevu nogu. Ne na nivou Nanija, ali recimo bolju od Valencije. Otprilike, s tehnickog aspekta, tu bi se negdje mogao i kategorisati. Kompletniji i raznovrsniji je igrac od Valencije a nije toliko sebican kao Nani. Po mom skromnom misljenju Ashley Young je perfektno pojacanje za ManUtd, posebno jos ako se ima u vidu da ste ga doveli za kikiriki.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Komentari koji su vas odusevili

Post Postao/la Valencia » 11 jan 2012, 13:45

Bilo je tu jos nekoliko komentara, ali ova dva su dovoljna da se pokaze kvalitet i pohvali veliki trud koji ovaj forumas unosi u svoje komentare. Potpuno netipicno za ovaj forum. Steta sto Winston ne pise vise komentara na ovom forumu.

Na stranu to sto se pokazalo da je Jang 'levat'na' ( :mrgreen: ),..
Winston Smith je napisao/la:@Valencia
Pohvale za konstruktivnu diskusiju i trud ali ponovo mislim da si napravio poprilican buckuris s nekim tvrdnjama, posebno u drugom dijelu posta.

Prvo, da kazem da se uglavnom slazem sa vecinom sta si napisao u prvom pasusu iako sam u prethodnom postu zelio usmjeriti diskusiju da ne ode u ovom smjeru. Nisam imao namjeru porediti igru Aston Ville/Manchester Uniteda sa igrom Arsenala/Barcelone. Messi, Xavi, Fabregas i kompanija u svojim ekipama igraju poprilicno drugacijim stilom u odnosu na Rooneya i Ashleya Younga. Zelio sam prenijeti diskusiju na svrsishodniju poredbu Young - Rooney umjesto Young - Messi.
Valencia je napisao/la:Jang je potpuna suprotnost, on je igrac koji je najopasniji kada je u trku. Dakle, na toj poziciji bi mog'o biti djelotvoran samo u polukontrama i kontrama. Na postavljenu protivnicku odbranu, na zgusnutu sredinu, on ne bi nista mogao uraditi, jer nema tu notu u svojoj igri,.. Nema prefinjenu tehniku, nema kvalitetnu pas igru, nema kvalitetan zadnji pas. Na semi vidimo da na postavljenu odbranu loptu uvijek salje na krilo, ne pokusava nista kroz sredinu. To je providna i predvidiva igra koju je lako neutralisati, samo je potrebno naloziti krilima da pomazu bekovima, sto je svakako praksa u modernom fudbalu.
Poredeci ga sa ulogom Messija za Barcelonu, ovako nesto bi se moglo konstatovati ali Ashely Young za igru Manchester Uniteda ima itekako prefinjenu tehniku i ima sasvim solidan pas. Smatram da necu pogrijesiti ako kazem da za ManUtd i spomenutu poziciju nema nista manje kvaliteta od Waynea Rooneya. Izuzev fizicke konstitucije i autoriteta odnosno ugiranosti sa ostatkom ekipe. S druge strane ima neke kvalitete za razliku od Rooneya (osjetno je brzi) koje efikasnije doprinose igri na drugom napadacu. S obzirom na nacin kako si prokomentarisao iznad Youngovu "notu u igri" sa onih shema protiv Manchester Uniteda, te da si Rooneyevu igru uporedio sa Messijevom molio bih da prokomentarises sljedeci chalkboard sa dvije nadam se dovoljno reprezentativne utakmice :D
slika

I da zakljucim diskusiju o Youngu. On definitvno nece biti treci izbor a kompletniji je od svih navedenih krilnih igraca. Mozda tehnicki nije bolji od Nanija, ali korisniji za ekipu od sve trojice pobrojanih. IMHO, smatram da ces vrlo brzo promijeniti svoj stav od Youngu vec sa pocetkom nove sezone. Dotad, evo dva klipa posto vidim da ga zaista nisi mnogo gledao.
http://www.soccerclips.net/videos/aston" onclick="window.open(this.href);return false; ... s-13-11-10
" onclick="window.open(this.href);return false;
Valencia je napisao/la:Ali, nema sanse da grijesim kada kazem da se dominacija ostvaruje na sredini terena. Koliko je Barsa koncentrisana na sirinu, dovoljno govori cinjenica da nemaju klasicne krilne igrace (kao MU ili Aston Vila). Oni imaju dva polivalentna krilna napadaca koji se po potrebi izvlace na krilo, al' se uglavnom krecu u blizini protivnickog sesnaesterca, ulaze u sredinu i u vrh napada. Sirinu im prave bekovi, Alves i Abidal. (To dovoljno pokazuje koliko igru zasnivaju na probojima preko krilu, jer im tu poziciju igraju igraci koji su prvenstveno defanzivici). Uloga Alvesa i Abidala nije da probiju po krilu i centriraju (to ih ne zanima), nego da malo razvuku protivnicki odbrambeni zid da bi ostatak druzine lakse prosao kroz sredinu. Nemam podatak, al' mi ne treba da bi znao da su ogromnu vecinu golova postigli probojima kroz sredinu. Njihova igra i njihova dominacija se nedvojbeno odvijaju na centralnom dijelu terena. Bekovi su samo pomagaci, tu poziciju na terenu moze igrati bilo ko, jer nije od prevelike vaznosti. Abidal je nikakav ofanzivac, al' to ne smeta da kod svakog Barsinog napada bude duboko na protivnickoj polovici i tako siri igru da bi Mesi i drustvo mogli proci kroz sredinu. Mesi igra iskljucivo na sredini, skoro se nikada ne izvlaci na krilo, kao sto je slucaj sa Jangom, sto se jasno vidi na semama.
Gledajuci na kompletan dio posta, uocavam da imas pogresnu percepciju sustine Barcine igre. Radi se izmedju ostalog i onekim kljucnim principima igre u fazi napada, ali nema smisla na ovoj temi se sad upustat u takvu vrstu diskusije pa cu samo odgovoriti na oznacene dijelove. Da krenem s kraja.
1. Nisam rekao za Messija da se bas izvlaci na krilo, ali da je primjetno da se cesce izvlaci na desnu stranu terena kako bi se oslobodio protivnickih destruktora (ili cak izvukao stopere sto je tako cesto radio Ferdinandu i Vidicu u finalnoj utakmici). A dijelom, jasno je, u pitanju su i prakticni razlozi jer je ljevak. Evo graficki prikaz sa prve utakmice protiv Reala na Bernabeu.
slika
2. Nedavno je u jednom opsirnijem intervjuu Xavi rekao da mu je najbitni saigrac u timu - Dani Alves. Veli da je to igrac koji pokriva ubjedljivo najveci dio terena. Zestoka je omaska tvrdnja da beka u Barci moze igrati bilo ko. Niko kao Alves, njegova uloga u Barceloni nista manje bitna nego recimo Iniestina, ali necu sad ici toliko u sirinu.
slika
slika

3. Koliko si gledao utakmica Barcelone u protekloj sezoni? Citavu sezonu igraju zakucani uz aut linije i Villa i Pedro. Naravno, uslovno receno zakucani, ne mislim da su staticni igraci - ali nisu toliko aktivni u samoj sredini terena. Igraju invertovana krila pa je jasna shema kretanja na slikama ali primarni cilj je sirina. Dvije slike, dvije hiljade rijeci i kratak zakljucak - bez sirine, nema kvalitetne napadacke ekipe.
slika
slika

P.S. Izvinjavam se ostalim forumasima sto im kvarim svakodnevnicu slikovnicama i dugim postovima :mrgreen:
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.