Komentari koji su vas odusevili

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

Nail for Real
Kontakt:

PostPostao/la Nail for Real » 11 jan 2012, 13:54

Naravno da i dalje pise, tvoj problem sto mrzis Real pa neces ni temu da posjetis :mrgreen: .
Ljubavlju istrosena ova tijela od zemlje
kako li podnose udarce zivota?

Monolog
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Monolog » 11 jan 2012, 13:59

@StevieM, a? :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

tarikhordas
Kontakt:

PostPostao/la tarikhordas » 11 jan 2012, 14:00

Valencia WroteColon
Arnelinho WroteColon
Valencia WroteColonBilo bi dobro naci jos neki dobar odgovor na neopravdano i pretjerano velicanje nasih igraca. I to je za dijagnozu, kao i ovo samopodcjenjivanje. Fali nam samopostovanja, umjerenosti, objektivnosti,.. Uvijek idemo u krajnost. Ali ovo nije tema danasnje emisije, 'prenjelo me kao Lakija' :mrgreen: .

Otvori temu i pričat ćemo. :mrgreen:

Tema o Edinu Dzeki je najvece smece na ovom forumu. Nas najbolji sportista ne zasluzuje onako bjednu temu sa infantilnim komentarima. Na toj temi se svaka kritika na racun Dzeke docekuje na noz, a autori istih dobijaju etikete i salve uvreda. Ljudi valjda kontaju da Dzeko cita forum (pored silnih miliona i obaveza on ce eto citati sta djeca u BiH misle o njemu :mrgreen: :lol: ), pa onda srcano staju u odbranu lika i djela. Kao u diktatorskim rezimima, sve sto se kaze protiv 'velikog/dragog vodje' zasluzuje prezir i linc. Na temi se gradi kult licnosti, gdje se Dzeko stavlja u rang bozanstva (mozes psovati boga, ali ne smijes reci da su Aguero i Baloteli u boljoj formi od Dzeke) i kritika na racun istog dovodi do omalovazavanja i vridjenja svakog ko se usudi uputiti kritiku. Ako se otvori tema 'Najgluplji komentari', ima da je preplavim komentarima sa teme Edin Dzeko :mrgreen: .

Eto, ja cu tamo napisati poduzi komentar zastitnicima lika i djela, a ti ovdje posthumno uruci medalju i kopiraj moj komentar :mrgreen: .

Salim se naravno, jos mi se zivi :mrgreen: .

:lol: :lol: Oplakah. :lol:
I svako jutro kad se probudim, uv'jek na tebe prvo pomislim...

Valencia
Kontakt:

PostPostao/la Valencia » 11 jan 2012, 14:02

Nail for Real WroteColonNaravno da i dalje pise, tvoj problem sto mrzis Real pa neces ni temu da posjetis :mrgreen: .

Nisam ti ja co'ek od mrznje, recimo da su mi bljak :mrgreen: . A nije tako bilo oduvijek. Od kada je gradjevinar postao sef 'kupovine i prodaje', taj klub mi se prilicno ogadio. Klubovi koje si mi vazda bili bljak su Bajern i Juventus :mrgreen: .

Poruci Winstonu da navrati na temi MU da malo prokomentarise igre Janga u ovoj sezoni. Nece mu maca pojesti jezik :mrgreen: .
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Nail for Real
Kontakt:

PostPostao/la Nail for Real » 11 jan 2012, 14:07

Monolog WroteColon@StevieM, a? :mrgreen:

Je l' bilo tesko @Valencia :mrgreen: ?

legenda reala
Kontakt:

PostPostao/la legenda reala » 11 jan 2012, 14:09

Što je Magi za talijane ovaj čovjek je za Špance ,ali ga je uvjek sputavala ta mržnja prema Barci pa nije napravio veću karijeru ;)

Portillo WroteColon"La Furia Roja" ili skraceno "La Roja", nadimak je za nogometnu reprezentaciju Spanije koja se trenutno nalazi na prvom mjestu FIFA-ine rang liste. Nogometni savez Spanjolske osnovan je 1909. godine, a od FIFA-e i sluzbeno priznat 1913. Medjutim reprezentacija nije igrala medjunarodne susrete jer su nepremostive barijere predstavljali Baski i Katalonci, prva medjunarodna utakmica bila je 1920. godine protiv Danske (pobjeda 1-0, na Olimpijadi). Igrali su i na SP-u 1934. ali bez uspijeha, ispali su od Italije. Nakon drugog svjetskog rata, prvi veliki uspijeh Spanjolske repke bio je 1964. godine, kada su predvodjeni Amarom Amanciom osvojili Europsko prvenstvo (kao domacin), tu reprezentaciju uglavnom su cinili igraci Atletica iz one njihove zlatne ere, Rivilla, Calleja... bili su tu jos Pareda, Amancio, Suarez (jedini Spanac osvajac zlatne lopte), a trener je bio legendarni Villalonga, u finalu je porazen SSSR. Nakon odlaska Villalonge sa selektorske pozicije tim nije ostvarivao neke uspijehe, recimo da su 1968 u cetvrtfinalu Eura izbaceni od Engleza, nakon toga nije ih bilo ni na jednom velikom takmicenju. A onda, 1982. bili su domacini Svjetskog prvenstva, bili su u grupi sa Jugoslavijom, Sjevernom Irskom i Hondurasom. Prva utakmica (protiv Hondurasa) zavrsila je nerjeseno 1-1. A u drugoj je tek bio show, igrali su protiv Jugoslavije i Juga je povela golom Gudelja, a onda jedan Spanac je fauliran negdje na 18,19 metara ali je otplivao do peterca i to je sudija okaraktrisao kao penal, e sada... neko je suto i promasio cijeli gol, a nakon toga sudija ponavlja penal (?!) i iz drugog puta drugi igrac (Juanito) zabija za 1-1, onda su dali jos jedan, doduse ovaj put regularan gol za pobjedu. Prosli su grupu, ali u drugom krugu ispali od Engleza (igrali su sa Svabama i Englezima). Veliki debakl na tom takmicenju. Najveca zvijezda te momcadi svakako je bio Juanito, velika legenda Reala, prerano je umro u saobracajnoj nezgodi (1992), bio vrlo prgav, ali niko mu ne moze osporiti da je bio jedan od najvecih igraca Spanjolske reprezentacije ikada. Svakako ce ga se pamtiti po ovome:

Bilo je to protiv Jugoslavije u barazu za SP 78-me (ponovo se vracamo), Spanjolska je izgubila, a Juanito dobio flasu u glavu u po Beograda.

1984. "Roja", pravi iznenadjujuci uspijeh i plasira se u finale Eura u Francuskoj. Tu reprezentaciju su cinili Santillana, Camacho, Arconada, Gallego, Senor, Moreno, bio je tu i 17-godisnji Butragueno koji je povremeno igrao, i kad vec spomenuh Butraguena, on je u svome debiju sa 17. godina za repku zabio gol protiv Velsa. Slijedio je i sljedeci Mundijal, u Meksiku 1986. Tada su Spanci lagano prosli grupu, te dobili u osmini finala Dansku koju su satrali sa 5-1, a zanimljivo, cetiri gola na toj utakmici postigao je Butraugeno (koji je postao prvi Spanac koji je zabio pet golova na SP-u, Villa je zabio prethodni Mundijal isto toliko). U cetvrtfinalu su ispali od Belgije na penale te ih se od tada smatra vjecitim gubitnicima.

1990. Eliminisani su od Jugoslavije sjajnim golom Piksija opet u produzecima. E onda je slijedio Mundijal 94-te, lagano su prosli grupu, u osmini finala savladali Svicarsku 3-0, i onda nevjerovatna utakmica, mnogi i dan danas pricaju o njoj. U cetvrtfinalu protiv Italije, znaci utakmica puna tempa, dobre igre, Spanjolska uveliko bila bolja, a onda su nesto zakuhali na terenu i Tassoti je razbio Luisa Enriquea koji je u tom momentu zaplakao i govorio mu "kurvin sine, kurvin sine", naravno, zabari nisu dobili crveni karton, a sto je najgore, Spanci opet ispadaju nesretno i gube u 89. minuti, kada je Baggio zabio za 2-1.
slika
slika
Placali su Spanjolci jos dug za 82-gu, vrijeme kada su ih sudije konstantno gurale. 98-me vazili za glavne favorite te je i sam Pele rekao da ce oni osvojiti SP, ali su ispali u grupi. Svoj dug do kraja naplatili su 2002. na SP, ali polako... lagano su se prosetali grupom, ostvarili sve pobjede protiv Paragvaja, JAR-a i Slovenije, a u osmini finala dobili Irsku, i tu su vodili do samoga kraja kada je Keane zabio za 1-1, ali sva sreca pa je Iker bio na golu i spasio Spaniju od ispadanja. U cetvrtfinalu dobili su Koreju koja je samo uz pomoc Boga i sudija dosla skoro do kraja, prvo su Italiju izbacili uz sudijsku pomoc, e sada su i na red dosli Spanci. Prvo Marchena zabija cist gol, za koji ni sudije same ne znaju zasto su ga ponistile, nakon toga Spanija ponovo zabija cist gol preko Morientesa, ali su i njega ponistili, onda Joaquin ide 1vs1 sa golmanom, ali opet sviraju nepostojeci ofsajd, mislim to je stvarno bilo nenormalno, ponistit prakticki 3 cista gola... Zavrsilo se na penale, a odlucujuci je bio promasaj Joaquina (nije igrao Raul tu utakmicu zbog povrede, mozda bi se drugacije i zavrsilo, ali eto), usput da napomenem da je se na kraju utakmice uplakani Helguera htio tuci sa glavnim sucem utakmice, ali su ga sprijecili suigraci.

2004. na Euru ispadaju u grupi, ispred njih su bili finalisti, Grcka i Portugal, pobjedili su jedino Rusiju, ako se dobro sjecam, gol je dao Baraja tada, a Grckoj Moro. 2006. je takodjer bilo zanimljivo, grupu su pomeli, igrali sjajno, Ukrajina je stradala 4-0, a onda evo jedne zanimljive situacije kod mene, igrali su sa Tunisom, i Tunis je poveo 1-0, i ja sam skoro cijelu utakmicu preplako (toliko sam tada volio Spaniju), a onda je usao Raul i zabio, izletio sam na balkon i toliko se derao da je kasnije komsinica zvala i mislila da sam pao, do kraja 2 gola Torresa za konacnu pobjedu, da se odmah razumijemo, tu Spanjolsku sam volio jednako kao i Real, i svaki njen poraz me bolio kao i Realov (znaju to oni koj me bolje znaju), do kraja grupe pobijedjena je jos Saudijska Arabija golom Juanita (i to sam zapamtio). Onda u osmini finala protiv Francuske, prije utakmice pravo sam se nabrijo, dres, sve... (Morientesov dres sam imao, imam ga i dan danas, uslikacu jednom). Pocelo je fantasticno, gol Ville iz penala, penala nad Pablom Inbanezom. Sada za mene je slijedio sok, prvo Ribery, a onda i jel moguce da je Vieira ako se dobro sjecam, tada sam kao najveci Spanac poceo da placem, sjedim na kaucu i placem, sve do kraja utakmice, kada je i Zidane zabio za konacnu pobjedu, cijelu tu noc nisam mogao spavati i ujutru kada sam se probudio bilo mi je, ne znam ni sam kako da taj osjecaj opisem, cak i cijeli taj dan sam bio nikakav. Eee, to je bila ona Spanija sa Raulom koju sam stvarno volio. Pogledajte vi ovo, ja sam 2,3x i ne mogu vise, valjda sto mi je previse tesko, inace, dobar video

U Austriji i Švicarskoj Spanija po drugi put u povijesti postala je prvak Europe. U grupnoj fazi svladala je Rusiju 4:1, te Svedsku i Grcku sa po 2:1. U cetvrtfinalu izbacena je Italija, na penale, tada je Sveti Iker obranio dva penala, a njegova mater je kako sama kaze tu noc se onesvijestila. U u polufinalu je razbijena Rusija, 3:0. U finalnom susretu EP-a "Furija" je pobijedila Njemacku 1:0, a Svabama je presudio El Nino Torres, majstorskim golom. Evo i video tih penala, kada su vratili Talijanima za 94-tu, prije te utakmice pitali su i Luisa Enriquea sta misli o toj utakmici a on je rekao: "Vendetta, vendetta" i nasmijao se.

Nakon toga i prethodno SP, osvojeno u stilu. Nastup na prvenstvu je iznenadjujuce otvoren porazom 1-0 od Svicarske, medjutim opravdali su status favorita, i u preostale dvije utakmice pobijedili Honduras i Cile. Rezultatom 1-0 Spanjolci su dobili Portugal u osmini finala, te Paragvaj u cetvrtfinalu. U polufinalu izbacna je dotad nezaustavljiva Njemacka. Zanimljivo, Spanjolci do tada nikada nisu igrali u finalima svjetskih prvenstava i ovo im je bio apsolutno najveci uspjeh u povijesti. Do tada su se mogli pohvaliti tek cetvrtim mjestom osvojenim 1950. U finalu ih je cekala Nizozemska. Mundijal su osvojili sjajnim golom Inieste u 116. minuti, prije toga, ostace zapamcena vec sada ona epska parada Ikera vs Robben. To je bio prvi svjetski naslov za Spanjolce. Spanjolci su do naslova dosli zanimljivo sa samo 8 golova u sedam utakmica.

Evo sada i par brojeva, odnosno statistike:

Najbolji strijelci:
Villa 46
Raul 44
Hierro 29
Morientes 27
Butragueno 26
Torres 26

Igraci sa najvise nastupa:
Zubizarreta 126
Iker 118
Raul 102
Xavi 100
Puyol 94
Hiero 89

Svoje utakmice reprezentacija uglavnom igra na Bernabeuu, Calderonu i Mestalli (bar su do sada najvise koristeni). Nekada se igralo i na Pizjuanu, zadnji put 2009. protiv Engleza (2-0). Zadnjih godina takodjer, vrlo cesto se igra i u ovim manjim mjestima, kako bi ljudi koji ne mogu doci do Madrida ili Valencije gledali Spaniju, tako se igralo primjera radi nedavno na Kanarima, u Albaceteu, u Salamanci a i u La Coruni. To je odprilike to, a evo sad jos i par pjesama "crvene furije", stvarno su lijepe.

Ako sam gdje pogrijesio ispravite, i dodajte ako jos sta treba...

I umalo zaboravih... bio sam na tekmama Spanije 2x, prvi put kada su igrali u Zenici, kvalifikacionu za SP, zavrsilo je 1-1, Vicente je dao gol za Spaniju a za BiH Bolic, skakao sam kada je Vicente dao gol, a svi oko mene su gledali. Drugi put ovo nedavno, 2009. kada su nas potopili, 5-2. I nemojte ovo vi Culesi shvatiti pogresno ili nekako, ali morao sam, jbg, uglavnom, izlazi Iniesta, sta ja znam kad vec i cijeli stadion mu aplaudira ali ja zvizdim ipak, jace od mene :D
slika
slika
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Patrice_Evra_3
Kontakt:

PostPostao/la Patrice_Evra_3 » 11 jan 2012, 20:15

@Valencia, ne možeš baš reć' da je Unitedova nekvalitetna. Pa imamo tebe. :mrgreen: Šalu na stranu, bilo je tu kvalitetnih rasprava. Možda nisam dugo tu, ali sam vidio i učestvov'o (donekle) u kvalitetnim raspravama u kojima najčešće učestvuješ ti, pa @Rooney88, @Sir Matt, 'ljudi sa strane' poput @Winstona itd. Slažem se da ima spama previše, ali je to najviše zbog brojnosti navijača. Logično je da će na temama Barcelone, Reala, Uniteda i sl. bit' najviše spama, ali ne znači da nema kvalitetnih rasprava.

Kako god, fina je tema ovo. Pokušat ću i ja da pronađem neke zanimljive i kvalitetne postove. ;)
Sve je relativno u odnosu na vrijeme i mjesto.

raul-zakon

PostPostao/la raul-zakon » 12 jan 2012, 00:56

Ev da se i ja uključim :D :

Ja sam ga gledao 2-3 puta u ovoj sezoni i vidjelo se da moze,.. Problem je u glavi. Nije dugo igrao, totalno je van forme. Trebamo mu 5-6 utakmica u prvoj postavi da bi uhvatio pravu formu. I to 5-6 utakmica bez Ronalda u timu. Mozda i grijesim, ali sam stekao takav utisak.

Kaka ima karakter vodje koji je izgradio u Milanu. On je najbolji kada je glavna figura na terenu, kada svaka akcija ide preko njega. Takva uloga mu pumpa samopouzdanje i izvlaci svu genijalnost. U Realu ne moze odigrati takvu ulogu pored Ronalda. On nije igrac poput Ozila koji ce se podrediti Ronaldu i prepustiti nekom drugom 'vodjenje' tima. On nije radnik, on nije igrac koji radi za druge igrace. On je genijalac, a genijalac genijalcu tesko moze biti od pomoci. Ja sam to predpostavio cim je Ronaldo dosao u Real, kao sto sam pretpostavio da Drogba i Tores zajedno ne mogu funkcionisati,.. Kao sto sam prije SP u Africi govorio da Dzerard i Lampard ne mogu igrati zajedno u timu. Mislim da si shvatio sta hocu reci.

Totenhem je relativno tanak u napadima kroz sredinu. Neke ekipe pojacaju foramciju na bokovima i tako donekle zaustave super brza i prodorna krila/bekove. Kada bi u timu bio neko kao Kaka, ekipa bi dobila na raznovrsnosti. Imam osjecaj da bi se uklopio u EPL, jer nije klasicni 'juznjak' koji voli patiti loptu. Kaka je direktan igrac koji sve radi u trku. Mozda grijesim, ali mislim da bi mu odgovarala EPL.

Upravu si da nema puno igraca koji bi ih mogli pojacati. Rednap je lijepo izjavio, 'ako ne mognemo dovesti igraca koji ce napraviti razliku, onda necemo nikoga dovoditi. prosjecni igraci mogu samo poremetiti ravnotezu u ekipi'. To je pravi put. Tako razmisljaju veliki klubovi.

Reziser je u jednom momentu zumirao zadovoljno lice Daniela Levija. Vjerujem da je ponosan na sebe sto je odolio silnim funtama koje mu je Abramovic nudio za Modrica. I sam sam na ovoj temi u vise navrata trubio da Totenhem mora zadrzati Modrica ako zele biti veliki tim,.. Prodaja jednog vrhunskog da bi doveo 2-3 'talenta' je uglavnom put unazad. Totenhem radi pravu stvar.
Post forumaša @Valencia(inače, po meni osoba sa najvećim sportskim znanjem na ovom forumu) na temi Tottenhama.
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

Devil
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Devil » 12 jan 2012, 01:29

Damir_BvB WroteColon

Amere oko nekih stvari se ne slazem evo dat cu ti ja svoje argumente u vezi tog . Kazes da je Balle bio to je istina upravu si to jest proslost i istina je da ne moze igrat vise na tom nivou kao nekad . Ali ne slazem s ovim sto kazes da Elf igra atraktivno tek kako nema Ballacka i da je on gusio lijepu igru a to ne kazes samo ti mnogi tako kazu, al ja se ne slazem s tim . Vidi vako 2002 Ballack je odveo ELF u finale Njemacka je bila druga, 2006 Elf je 3 na SP, 2008 ELF je u finalu i dobro se sjecam citava Njemacka taj dan finala drhti da li ce Ballack igrat ili ne . Dolazi nam SP 2010 Citav svijet citava Njemacka govori da ELF ima samo jednog van prosjecnog igraca a to je BALLACK .

I sta se desava dolazi onaj divljak K.P. Boateng i uprasti covjeku ostatak karijere i ostavlja mu mrlju na imenu koju nikad skinut nece ... Radi jednog debilnog namjernog faula Ballack propusta SP .

slika

Eh da se vratim kazes da Njemci igraju lijepo tek kako nema Capitana . Istina je igraju od 2008 najljepsi fudbal u citavoj historiji ELFA. Njemci nikad nisu igrali ovako lijep fudbal do te pomenute 2008 . Ne moze bit da je samo Ballack gusio taj lijepi fudbal, sta je bilo prije Ballackove ere ? Zasto se tad nije igralo atraktivno zasto ne dok je bi Matheus Muller ili Kaiser Klinsmann . Njemacka jednostavno nikad nije imala igrace takve osim par izuzetaka Littbarski, Deisler, Muller, Scholl . Pogresno je rec i pljuvat po instituciji Ballack on je kocio lijepu igru ne nije on krivac sigurno . Vidi tek od 2008 dolazi Ozil i kopmanija, da su se pojavili prije u eri Ballack pa sta mislis da bi ih Balle kocio ne bi sigurno . Evo ti dokaza pogledaj kako igra Leverkusen i kocil ih Ballack ? Narano da ne .

Zato ti kazem spreman Ballack je zasluzio da nosi fres sa orlom i da se oprosti nakon ep 2012 . Jer ako to moze nosit jedan Rolfes, Khedira, Groskreutz, Cacau ili onaj pacenik Badstuber pa zasto ne bih bilo mjesta za najboljeg igraca od 2000 god mjesta u Elfu. Uvjeren sam kako Balle ne bih kocio igru ako se lijepo raspodjele odgovornosti pojedinim igracama i da se Ballacku kaze tvoja uloga je to i to a Ozilova to i to . Zasto to sve ne bih moglo funkcionisati . Ne treba tako prema njemu ipak je on mnogo tog dao Elfu i nama navijacima.

Upravo ovakva jedna licnost bi dobro dosla nasoj repki igrac ove reputacije, lider jer ruku na srce Elf nema lidera svaka cast Lahmu za mene je igrac koji ima mjesta u svakoj ekipi na svijetu pa i u Barceloni i postujem ga imam previsoko misljenje o njemu za mene je igracina svjetske klase ali nema sposobnost lidera i nikad nece moc obavljat funkciju kapitena kako treba .

Ballack je igrac koji je imao najvise peha u sprotskoj karijeri ne poznajem igraca fudbalera sa vise pehova . Kao prvo dok je igrao za Lverkuzen odigrao je sezonu snova mozda i najjacu u karijeri da bi na kraju u zadnjem kolu protiv Unterhachinga postigao 2 autogola i Bayer propusta titulu . Te iste sezone igra sa Bayerom u finalu lp ali protiv ni manje ni vise nego galaktikosa Reala , naravno propusta i tu titulu . Sta ce jadni Bayer protiv Zidane i kompanije .

slika

Poslije tog slijedi Sp 2002 Ballack se pokazuje na tom prvenstvu kao najbolji igrac Elfa i skoro pa sam vodi Elf u finale postize gol protiv Koreje, u polufinalu. Sta se desava Ballack pravi takticki faul dakle faul koji je morao napravit 100% da bi sprijecio gol Koreanaca i ballck dobija zuti karton propusta finale SP nesto sto se dozivi jednom u karijeri ti propustis radi niceg radi tog sto si se zrtvujes ekipi sto ti je bitniji uspjeh ekipe nego ti, mnogo igraci bi drugcije reagovali u tom trenutku .

slika

Igrajuci za Chelsea pehovi se nastavljaju prvo u polufinalu lp ispada od Barcelone . Gdje je Barca prosla samo uz boziju pomoc i nafaku. Najmanje 3 penala su trebala bit dosudjena Chelseau, ali taj legendarni Ovrebo je sudio i dosla je 92 ja mislim minuta kad je Iniesta zabio eurogol i Ballack san propada Chelsea ispada u polufinalu lp mozda i najspornije polufinale u historiji lp .

slika

Poslije tog dolazi sp 2006 gdje Balle u svojoj zemlji predvodi Elf kao kapiten . Sta se desava pa ponovo polufinale Njemacka Italija dan i utakmica koju takodje nikad necu moc zaboravit na Westfallenu tvrdjavi Elfa na stadionu gdje Njemci nikad izgubili nisu . U 117 min GOL DI GROSSO scena koja mene i danas dan proganja . Njemci sa tada na tom turniru mozda i najljepsim fudbalom ispadaju kako drugo nego nesretno u 117 minuti primit gol jao jao jao .

slika

2008 God Ballack u finalu protiv Man utd 1:1 je rezultat nakon produzetaka, Drogba dobija crveni karton i zato umjesto njeg puca Terry penal koji se oklizne i fula. Ballack odigrao strasno dobru utakmicu ali neke stvari se ne mjenjaju ponovo peh i gubi jedno veliko finale .

slika

Iste god Ep u Austriji Njemacku predvodi ko drugi do kapiten Ballack postize vazne golove vodi njemce u Finale protiv tad realno najmocnije repke na svijetu furije Spanije ! Spanci su bili po imeni duplo jaci, i logicna stvar pobjeduju Torres pretrcava Lahma kao brzi voz i Spanci osvajaju turnir, historija Ballack se ponavlja koja tuga pa ni je.beno ep se covjeku nije dalo.

slika

Htio sam neke samo podjestit na to sta je ovaj covjek pruzio dao Elfu a kako mu vraca Low, kako mu vraca savez i kako mu vracate vi navijaci. Zalosno zalosno ... Isto scenario je dozivio jedan Kahn koji je mozda i najbolji golman svih vremena Klinsmann i Low ga sje.base skroz, isto se tako ponasalo i prema Fringsu otjeran je ko pseto od strane Lowa. To su neke stvari na kojima DFB mora MORA MORA poradit .

Za kraj najpoznatija slika Ballacka !

slika

Jos jedan odlican post sa pdf Bundeske. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

DANTES

PostPostao/la DANTES » 12 jan 2012, 02:04

Pa vidjecemo. U najsmjesnijim postovima velika vecina nije smijesna. Ljudi su izbacivali tudje lapsuse, a cesto i dokazivali vlastitu glupost. ovo ce biti, nadam se, bolje
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Valencia
Kontakt:

PostPostao/la Valencia » 12 jan 2012, 12:52

Dvi kvalitetne najave pred utakmicu. Forumasi koji predano prate klubove koji igraju u nizem rangu takmicenja i uveliko doprinose kvalitetu foruma. Ne sjecam se da sam procitao neki suvisan komentar od ova dva forumasa. Svaka cast momci. Samo nastavite.

mexy_whites WroteColonslika

U trećem kolu FA cupa igramo protiv Arsenala, baš kao i prošle godine. Tada smo na Emiratesu držali 1-0 do 90. minute, ali je domaćin uspio izjednačiti i odvesti bitku na Elland. Na našem terenu su nas lako dobili, jer su nas prije svega shvatili mnogo ozbiljnije nego u prvom meču.

Jedna od udarnih vijesti danas bila je povratak Henrya među "Topnike". On bi mogao zaigrati u prvoj postavi obzirom da se spominje mogući odmor za RVP-a u ponedjeljak. Wenger je najavio jaku postavu u ovoj tekmi, ali opet će biti izmjena, jer objektivno su domaćini jači i sa drugom postavom. Kod nas neće biti Snodgrassa, Howsona, Kisnorba, Browna i Somme. U odbranu bi se trebao vratiti Lees i zaigrati sa O'Deaom na štoperskim pozicijama.

Grayson bi mogao početi u 4-5-1 formaciji upravo zbog opreznosti i pokušaja da se što duže drži neizvjesna situacija na terenu. Za nadati se samo da ne bude neka katastrofa, a jedino nas navijači i "napaljenost" mogu voditi do neke senzacije. Ovaj put će nas bodriti 5.100 navijača, za razliku od prošle godine kada je bilo 9.000. Ne znam koji je razlog smanjenja ulaznica za naše navijače. Sretno nam bilo MOT!

STEVIE WroteColonslika
V
slika

sutra na the denu se igra derbi day gdje gostuje ekipa crystal palace. ovi dani prije otvaranja zimskog prelaznog roka su vidjeli mnogo prometa na the denu. naime nakon isteka pozajmice klub je napustio solidni veznjak brian howard koji se vratio u maticni reading. tony craig se vratio u klub nakon svoje pozajmice u leyton orientu posto se nathan baker ozljedio protiv portsmoutha i tako je njegov nastup u derbiju pod upitnikom. 01.01 ce takodje na pozajmicu u klub stici dvojac iz tottenhama ryan mason i harry kane na pozajmice do kraja sezone. nemogu reci da poznajem kvalitete ovog masona, al' kanea sam gledao cesto u europa ligi ove sezone i mogu reci da je millwall sigurno dobio jakog i kvalitetnog napadaca! mason je prije igrao za doncaster tako da on ima iskustva iz championshipa. sto se tice selekcije tima za mec protiv palacea tu je vec sigurno da nece igrati david forde, shaun batt i therry racon. uskoro se vraca u hull i jay simpson nakon pozajmice tako da on najvjerovatnije nece igrati sutra pa ce u napadu s darius hendersonom igrati opet dany n'guessan. za goste ce igrati opet napadac zaha koji je imao svoj comeback u porazu protiv southamptona kao i veznjak jedinak koji je takodje propustio taj mec. medjutim marrow, hills i williams su definitivno out. keinan je pod upitnikom.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

spielführer_21

PostPostao/la spielführer_21 » 12 jan 2012, 13:41

Sve ok, pohvala za temu, ali ovi komentari Damira_BvB su više doktorske disertacije nego komentari :mrgreen:
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Monolog
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Monolog » 13 jan 2012, 17:31

Valencia WroteColonZnas da ce reagovat. To bi onda bilo 'brat udario na brata', a takve se bitke vrlo rijetko gledaju... U nasoj drzavi niti jedan bogat covjek nije zavrsio u zatvoru, ali zato jest demobilisani borac koji je ukro vrecu krompira da bi prezivio. Toliko o nadi u pravdu i sud.

Porediš nas sa razvijenim zemljama u kojima postoji sistem, gdje se greške plaćaju a da ne govorimo o kriminalu i korupciji.

Da nas poredim sa Burkinom Faso? Nama je ljestvica jako nisko spustena i zato i jesmo u ovakvoj poziciji.

Sta bi se desilo da su oni potpisnici ostali pri svome i da su po Evropi izjavljivali da nece igrat za reprezentaciju koju vode kriminalci? Sta mislis kako bi UEFA reagovala na to, poznavajcu njihovo ostro i rigorozno suprostavljanje kriminalu? Ja mislim da bi suspendovali nasu reprezentaciju i nase klubove sa svih medjunarodni takmicenja.

Sta bi bilo da su u proslim kvalifikacijama tribine bile potupuno prazne, kao sto je to bilo portiv Azerbejdzana? Ja mislim da bi to bilo neodrzivo za ljude u savezu i da bi ubrzo svi napustili kormilo. Bez najbolji igraca i bez publike NEMA PARA OD ULAZNICA, NEMA TV PRAVA, NEMA SPONZORA... NEMA NISTA. I oni, koji nemaju obraza, nebi mogli bit TOLIKO nemoralni i ostat na pozicijama kada su svi protiv njih.

Molim te, odgovori mi na ova dva boldirana pitanja da vidim kako razmisljas, iskljucivo radi toga pisem ovaj post.

Sasa je izjavio da se ponado u promjene kada su dosli Kodro i Bolic, pa kada je vidio da su stvari nepopravljive tj. kada su ih mucki otjerali, odlucio je da kaze zbogom za sva vremena. Vama je normalno da covjek nema svoju rijec i svoj stav. To je najtuznije od svega.

Dok nas narod razmislja kao ti, a takvih je 90% u drzavi, nama nece NIKAD biti bolje. Sto bi reko Sejo Sekson 'razmisli jos jednom, udahni duboko, OTPOR STOKO!!' Mnogi pametni ljudi pjevaju i govore, ali iz hronicne letargije nas niko ne moze izvuc. Kao da smo omadjijani, hipnotisani... Ja bih ipak reko da smo glupi, maloumni, povodljivi, ograniceni, zaostali... Nepopravljiva rulja sklona manipulaciji, potpuno moralno i emocionalno osakacena... Apaticna, nezaintersovana, bezvoljna gomila koja se pomirila sa situacijom, ubjedjena da ce neko drugi doc (Ameri, Englezi, NJemci ili Marsovci) i uradit nas poso... A ne znamo da svaki narod ima vlast (na svim nivoima, pa i u sportu) kakvu zasluzuje. 'Ne bavi se politikom, spavaj, radi, cuti, jedi i ne vjeruj vise nikom...'.

Tema "Saša Papac".
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

xaviesta
Kontakt:

PostPostao/la xaviesta » 20 jan 2012, 14:35

StevieM WroteColonDobra se rasprava razvila, ako nista - ima se sta procitat :D

Valencia mozda nesvjesno a mozda i namjerno, kompletnu svoju teoriju temelji na jednoj logickoj gresci koja se zove kruzni argument ili nekome poznata kao catch22 (slucaj koka ili jaje). Pepove zasluge pokusava degradirati cinjenicom da je ova Barcelona ubjedljivo najbolja ekipa na svijetu. Time se prakticno dovodi u corsokak tvrdnja da je Pep ovu Barcu ucinio takvom. Cinjenicu da su se u Pepovoj eri kao najbolji svjetski igraci afirmisali Xavi, Iniesta, Messi, Busquets, Pedro, Pique, a u sistem uklopila idealna pojacanja Villa, Alves, Sanchez - Valencia ce prokomentarisati kao srecu i "poklapanje stvari" Pepu. Mogucnosti za vrdanje ovdje su poptuno otvorene, pa ovakva vrsta diskusije zna cesto bit samo nepotrebno trosenje vremena al evo nekoliko argumenata u Pepovu korist.

Koliko god jaka bila ekipa Barce, Messi & co. - nemoguce je ne prepoznati Pepov pecat ovom Barcinom nevjerovatnom nizu. Prije svega, bez obzira na sve diskutante koji ce ujedati "krojfom, rajkardom i sistemom", Pep je najtrofejniji trener Barcelone ikad! JEDINI TRENER NA SVIJETU koji je uspio osvojiti 6 trofeja u jednoj godini, tj. u svakom takmicenju u kojem je igrao; uspio je osvojiti prvenstvo na tako ubjedljiv nacin na koji nije niko nikad prije njega ni u jednoj drugoj ligi sa 99 bodova na kontu; od Reala i kao ekipe i kao kluba je napravio takvu bijedu, ruglo i jad, nabio im je takav kompleks koji nikad prije nije vidjen - izjednacio je omjer pobjeda koji je do preuzimanja Barce iznosio 77-85 a Real vec 6 utakmica zaredom ne zna za pobjedu na Bernabeu sto im se nikad u historiji nije desilo. Znaci pricajte sta hocete, ali sa ovakvom referencom, uz duzno postovanje svim forumskim strucnjacima ukljucujuci i Valenciju :D , Pep se ne mora nikome vise dokazivat - on de facto jeste jedan od najboljih svjetskih trenera.

Dalje, ono sto je uradio sa Barcelone sa taktickog aspekta je presedan u modernom fudbalu. Od trenutka kad je Messija premijerno gurnuo u sredinu protiv Reala na Bernabeu (2-6) i potpuno izbezumio Realove stopere, a sezonu poslije i zastalno instalirao kao inovativnog false ninea - kao najucinkovitiju rolu koju moze igrati (Tottijev ucinak prema Messijevom se ne moze ni okvirno uporedit). Barca je postala takticki najfleksibilnija ekipa na svijetu koja ima sposobnost transformacije bilo koje formacije bez ijedne izmjene, sto ni izbliza eto nisu uradili ni navodno mnogo veci takticari i "strucnjaci" prije njega - ni Ferguson ni Mourinho, ni Lippi ni Hitzfeld; vec prosle sezone su u letu alternirali 4-3-3 u 3-5-2 sa vise varijanti shiftanja. U utakmicama protiv Atletica i Villarreala (4-4-2) Busquets je sam adaptirao formaciju ulaskom izmedju stopera sa Alvesom na krilu (da, jasno - Busquets je danas bez ikakve sumnje najbolji holder na svijetu - e pa stisni Valencija pa reci da je i njega "napravio" Rijkaard :D) a danas se u svakoj utakmici moze vidjeti horizontalno shiftanje slijeva nadesno da Alvesu omoguce napadacki overlapping. Pa sve do trenutka kad je kupio Fabregasa (kad niko nije znao sta ce s njim - arsenalovci su mu vec pozeljeli uspjesan boravak na klupi Barce) u okolnostima transfera koje bi se mogle ovjekovjecit u jednom holivudskom filmu A produkcije :D i potom u utakmici evropskog Superkupa protiv Porta na teren izveo 7 veznih igraca! A u finalu Svjetskog klupskog prvenstva protiv Santosa cak 6 CENTRALNIH veznih igraca! Ove sezone je u mainstream promovisao 3-4-3 varijacije, ali ekipa je u stvarnosti postala kao tecni fluid na tvrdoj nabranoj podlozi, jednostavno su toliko takticki fleksibilni da u svakom trenutku mogu naci "rupu" u protivnickom sistemu koja se moze iskoristit. To nadjite i procitajte sta kaze Tito Vilanova o Barcinim treninzima kretanja i pozicioniranja. Nacin na koji su u srijedu stvarali prostor na lijevom krilu za duel Iniesta vs Altinop da Mourinhovu srednju trojku ucine apsolutno nepodobnom za ikakvu sistematicnu strategiju udvajanja, ne moze se pripisati tehnickim mogucnostima Barcinih carobnjaka nego apsolutno kontrolisanoj taktickoj svijesti i potkovanosti ovih igraca. Ta sinhrona fudbalska inteligencija na terenu uzeg a i sireg Barcinog kostura je skoro iskljucivo zasluga Pepa Guardiole. Da ne spominjem presing i postotak posjeda lopte Barcelone u Pepovoj eri - ako u El Clasicu, najvecoj utakmici na svijetu rezervni golman Barcelone ima vise uspjesnih dodavanja od 10 Realovih igraca onda fakat nema dalje. A da ti pravo kazem Valencija, ta nekakva Rijkaardova masina sto spominjes i ova Guardiolina masina imaju minimalane slicnosti - nit su danas Rijkaardovi igraci nit je Rijkaardova pamet, Pepov konacni cilj je totaalvoetbalv2; Rijkaard nije bio ni blizu Cruyffu i Michelsu, a Pep ih je vec sada prevazisao. Za one koji iole prate fudbalsku taktiku u utakmicama Barcelone je jednostavno nemoguce ne primijetiti Pepov uticaj. Evidentno da je on donio neke nove standarde u fudbal, Barcina igra je postala predmet brojnih taktickih ekspertiza pa i disertacija, procice mnogo da neko nadje provjeren lijek za Barcinu igru, a da to nije nedostatak motivacije - dotad ce fudbal, htio - ne htio evoluirat u jednu drugu dimenziju. Ne radi se na kraju krajeva ni o cinjenici da je osvojio sve sto je mogao osvojiti - nacin na koji je to uradio nije vidjen u modernom fudbalu. Vjerujte da je malo trenera u fudbalskoj eliti sposobno uraditi ovo sta je Pep dosad uradio. Ako nista, zbog toga je besmisleno citat kako se on MORA nekome dokazivat. KOME BA DA SE PEP DOKAZUJE?! :lol: Covjek sutra moze napustit Barcu i ladno otic ladit muda na egzoticnim svjetskim odmaralistima, da se vise nikad ne vrati fudbalu i nedvojbeno ce u historiji ostat zapamcen kao jedan od najboljih trenera svijeta svih vremena pa sta god rekao Valencia :D

Kad Xavi kaze da je Pep opsesivni perfekcionist koji misli na svaki detalj, e onda stvarno misli da misli na svaki detalj :D Mourinhov pristup utakmici na pres konferenciji na kraju je otkrio da je strategiju toka utakmice bazirao na prvom golu i kao eto "Puyolov go je sve promijenio" - a pored njega je i Casillas i Benzema naglasio kako je navodno nedopustivo da primaju golove iz kornera protiv Barce. Ne znam da li im je namjera da zvuci tako omalovazavajuce prema niskim igracima Barcelone, ali vjerovatno nisu ni svjesni da je sve detaljno skovan plan. Ako pratite utakmice Barce, a znam da ima onih koji ne prate (neki prate samo El Clasico, a neki cak ni utakmice EPL ne gledaju vise od jednog poluvremena :D) znate da Barca izvodi nekih 80% kornera kao kratke kornere, samo vracajuci posjed nazad jer je u jednu ruku i nepotrebno ubacivati lopte u sredinu kad si inferioran u visini. U srijedu je odnos kornera bio 8-1 i svi su u luku padali na penal na Puyola. Mourinho, za one koje prate, postavlja trojicu na prvu stativu u zonskoj postavci defanzivnih kornera sa Ronaldom koji samo prave visak na pogresnom mjestu. Ako se sjecate, ta ih je postavka kostala nekoliko puta u ranijim Klasicima, a Real je eto od Nove godine primio 4 gola glavom poslije kornera. Busquets je takodjer imao jednu sansu iz prekida, a sa 8 kornera Puyolov go je sve samo nije sreca. Pa ako nista, Pep je dobar sa teorijom vjerovatnoce :D

Kada bih se vodio Valencijinom logikom, zapitao bih se onda po cemu je Messija proglasio najboljim igracem svijeta? Nije li to ekvivalentna situacija - i on takodjer igra u timu u kojem ga saigraci cine najboljim. Mora li on ici na Britannia stadion da se dokaze sa saigracima Shawcrossom, Delapom i Crouchem? :D Po istoj logici bih se zapitao kakav bi Ferguson bio u Realu. U Manchesteru je alfa i omega, bog i batina, tito i partija jer ima neograniceno povjerenje otaca kluba - a zasto ne bi malo dosao u Madrid da vidimo kako se nosi sa pritiskom? Da pitam i sta bi uradili u Barceloni "vrhunska trenerska rjesenja" Mourinho i Hitzfeld (heh, i Sam Allardyce, zasluzio je homage :lol: ). Ili da spomenem Arriga Sacchija - covjeka koji je sa Milanom osvojio dvije titule Lige prvaka i koji je prvi uveo zonski sistem odbrane. Zamisli, svi prije njega su igrali markiranje covjeka! I kako onda Peleu, Cruyffu, Platiniju, Maradoni i kompaniji nije bilo jednostavno igrat kad uzmu loptu u noge?! :D Danas svaka ekipa na planeti odaje priznanje Arrigu Sacchiju svaki put kad izadju na teren, i sta - covjek oso iz Milana i propo u zemlju. Ni blizu vise nigdje - jel to znaci da taj genijalac nije strucnjak, stavise jedan od najboljih svih vremena?! Zasto bi Guardiola i Messi, sto kaze Monolog morali ici u nekakav Stoke da Valenciji dokazu da su najbolji (ili makar medju najboljima)?

Zadnje dvije stranice kompletnu si argumentaciju bazirao na nekakvim blurnim i subjektivnim tvrdnjma kako je Rijkaardova Barca bila duplo, triput, ili 10x slabija od Guardioline, pobrojao si igrace ponaosob uporedio njihov kvalitet iako si vise puta naglasio kako bi oni cinili mrtvi prosjek u drugim evropskim klubovima i ligama, jer ih pojedinacno vadi "sistem" i kolektiv. Navodio si i, ne znam prema kojim argumentima i kojom formulom gradiranja, da je Ronaldinho dosta, dosta slabiji igrac od Messija. Sve to da bi derogirao znacaj Guardiole u ovom ambijentu Barcelone kao najjace ekipe svih vremena, argumentom kako Rijkaarda vise nema ni na mapi. Cak i kad bi o tome diskutovali, nije tako jednostavno ocrniti ni Rijkaarda :D Dobio je 2-3 mjeseca u Turskoj, i odmah dobio otkaz - nema tog krojfa koji bi za 2 mjeseca instalirao tika-taku u bilo koji drugi klub na svijetu. To je pritisak na rezultat, a o uticaju jezika ce ti reci jos i Scolari, Juande Ramos, Ancelotti, Capello i ostali da ne nabrajam. Nije mi cilj branit ni jednog ni drugog ni treceg ni komentarisat Rijkaardove trenerske ambicije - ali to sto Guardiola ima idealne uvjete zato sto je u klubu od kad je posto, isto ko i Messi, je za odbranu tvoje teze prosto smijesan argument za dalju raspravu. Ako dosad nisi prepoznao trenersku velicinu i kvalitetu Pepa Guardiole, to je zato sto a) ne gledas utakmice Barcelone, b) ne zelis da priznas kao sto ima delegata na ovom podforumu koji ne zele da priznaju i kad ih u oci bode :lol: c) fudbalski si laik.

To je to od mene, usput Romario i Monolog - odlicni postovi ;)

Konacno jedan smislen i konstruktivan post na temi FC Barcelona.
Don't hate what you don't understand.

Dylan Dog
Kontakt:

PostPostao/la Dylan Dog » 22 jan 2012, 14:33

Henderson WroteColonOva rasprava bi bila jako dobra kada bi nam modrićoljupci rekli koju poziciju igra Modrić ili šta je on u Tottenhamu?
Ako kažu da je vezni igrač, onda mi naumpadne njegova jadna statistika. U 110 utakmica za Tottenham postigao je 10 golova ili 1 go svako 10 utakmica. Potom čujem tihi glas kako on nije zadužen da postizanje golova jer nije napadački vezni.
I onda mi naumpadne da je u 110 ligaških utakmica imao 20 asistencija ili 1 svako 6 utakmica. Onda začujem još tiši glas koji mi kaže da nije Tottenhamova takva igra, da nije njegov posao da asistira.
Na kraju nas forumaška predstava odvede u tom pravcu da on nije vezni igrač, nije napadački vezni pa šta je onda? Defanzivni vezni?
Onda pogledam da je Tottenham od kada je on došao primio 153 gola u 135 utakmica ili skoro go po utakmici.
Ne znam šta bih vam rekao, nije vezni, nije napadački vezni, njegov posao nije da asistira, nije da daje golove, nije zadužen za odbranu pa kojeg vraga radi na terenu?
I da, onda nam otkrijte tajnu pa nam recite zbog čega je u top 3?
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

raul-zakon

PostPostao/la raul-zakon » 22 jan 2012, 19:43

Postao/la madridist dana 22 jan 2012, 18:22
Da nije Mou na klupi ova Barca bi bila puno ubjedljivija protiv Madrida,ne zaboravimo da je Mou spriječio rivala da pehar lige prvaka podigne na Bernabeu,predugo pratim fudbal i siguran sam da trenutno nema trenera koji bi bolje posložio ekipu Madrida od Mourinha,te priče o časti i slične gluposti su za dječicu od 12 do 17 godina, ako su naučene lekcije iz prvog mandata Pereza onda će valjda bit pameti i stati iza Mourinha sve dok je on trener.

@madridist na temi Real Madrida...respect. 8-)
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

Arnelinho

PostPostao/la Arnelinho » 22 jan 2012, 20:03

Dylan Dog WroteColon
Henderson WroteColonOva rasprava bi bila jako dobra kada bi nam modrićoljupci rekli koju poziciju igra Modrić ili šta je on u Tottenhamu?
Ako kažu da je vezni igrač, onda mi naumpadne njegova jadna statistika. U 110 utakmica za Tottenham postigao je 10 golova ili 1 go svako 10 utakmica. Potom čujem tihi glas kako on nije zadužen da postizanje golova jer nije napadački vezni.
I onda mi naumpadne da je u 110 ligaških utakmica imao 20 asistencija ili 1 svako 6 utakmica. Onda začujem još tiši glas koji mi kaže da nije Tottenhamova takva igra, da nije njegov posao da asistira.
Na kraju nas forumaška predstava odvede u tom pravcu da on nije vezni igrač, nije napadački vezni pa šta je onda? Defanzivni vezni?
Onda pogledam da je Tottenham od kada je on došao primio 153 gola u 135 utakmica ili skoro go po utakmici.
Ne znam šta bih vam rekao, nije vezni, nije napadački vezni, njegov posao nije da asistira, nije da daje golove, nije zadužen za odbranu pa kojeg vraga radi na terenu?
I da, onda nam otkrijte tajnu pa nam recite zbog čega je u top 3?

Ovo je @Henderson napisao u stilu Deedata. Vjerujem ja da zna on ko je to, zato se i poslužio ovim načinom pisanja. :mrgreen:

Inače, apsolutno je u pravu, al' neću raspravu da prenosim ovde. Neka se oni samo raspravljaju, ja ću mirno da gledam...ustvari ,odoh učiti. :mrgreen:
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

dubrava
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la dubrava » 28 jan 2012, 17:25

Na temi EP rukomet. Nema izravne veze sa rukometom, ali je svejedno vrijedno pažnje!
MaGiCa WroteColon
Da neko ne shvati ovaj moj post kao apologiju divljastva od juce, moram da kazem da na utakmici juce nisam bio. Zasto?
Zato sto ne zelim da mi neko odredjuje koje sam nacije, na osnovu toga da li skacem ili ne skacem na prozivke tipa "Ko ne skace, taj je Hrvat".
Zato sto "Ubij zakolji..." jedva da ima smisla u 15. veku, a tek nema u 21. veku.
Zato sto velicanje ratnih zlocinaca nije ono za sta sam se borio i gutao suzavac 5. oktobra 2000, kao maloletno lice.
Zato sto nije Hrvat=ustasa, pa da je opravdano nazivati 200 hrvatskih navijaca "ustaskim 3.14ckama".

Jer, to je psihologija mase. Sve van toga, pa i govoriti da "se to nikada ne bi desilo u ZG" je jednostavno licemerje. Isti ili slicni scenario bi se desio i u Zagrebu, a samo Bog zna cega ne bi bilo u BiH, da se neko takvo prvenstvo organizovalo. Mogu da zamislim sta bi se desilo da na rukometnom prvenstvu EP u Mostaru igraju BiH-Hrvatska ili da se u Sarajevu/Banja Luci susretnu BiH-Srbija. Bilo bi dobro, da se ne zavrsi sa fatalnim posledicama.

:!: :!: :!: :!: :!:
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

KK_Bosna
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la KK_Bosna » 31 jan 2012, 03:03

xaviesta WroteColon
StevieM WroteColonDobra se rasprava razvila, ako nista - ima se sta procitat :D

Valencia mozda nesvjesno a mozda i namjerno, kompletnu svoju teoriju temelji na jednoj logickoj gresci koja se zove kruzni argument ili nekome poznata kao catch22 (slucaj koka ili jaje). Pepove zasluge pokusava degradirati cinjenicom da je ova Barcelona ubjedljivo najbolja ekipa na svijetu. Time se prakticno dovodi u corsokak tvrdnja da je Pep ovu Barcu ucinio takvom. Cinjenicu da su se u Pepovoj eri kao najbolji svjetski igraci afirmisali Xavi, Iniesta, Messi, Busquets, Pedro, Pique, a u sistem uklopila idealna pojacanja Villa, Alves, Sanchez - Valencia ce prokomentarisati kao srecu i "poklapanje stvari" Pepu. Mogucnosti za vrdanje ovdje su poptuno otvorene, pa ovakva vrsta diskusije zna cesto bit samo nepotrebno trosenje vremena al evo nekoliko argumenata u Pepovu korist.

Koliko god jaka bila ekipa Barce, Messi & co. - nemoguce je ne prepoznati Pepov pecat ovom Barcinom nevjerovatnom nizu. Prije svega, bez obzira na sve diskutante koji ce ujedati "krojfom, rajkardom i sistemom", Pep je najtrofejniji trener Barcelone ikad! JEDINI TRENER NA SVIJETU koji je uspio osvojiti 6 trofeja u jednoj godini, tj. u svakom takmicenju u kojem je igrao; uspio je osvojiti prvenstvo na tako ubjedljiv nacin na koji nije niko nikad prije njega ni u jednoj drugoj ligi sa 99 bodova na kontu; od Reala i kao ekipe i kao kluba je napravio takvu bijedu, ruglo i jad, nabio im je takav kompleks koji nikad prije nije vidjen - izjednacio je omjer pobjeda koji je do preuzimanja Barce iznosio 77-85 a Real vec 6 utakmica zaredom ne zna za pobjedu na Bernabeu sto im se nikad u historiji nije desilo. Znaci pricajte sta hocete, ali sa ovakvom referencom, uz duzno postovanje svim forumskim strucnjacima ukljucujuci i Valenciju :D , Pep se ne mora nikome vise dokazivat - on de facto jeste jedan od najboljih svjetskih trenera.

Dalje, ono sto je uradio sa Barcelone sa taktickog aspekta je presedan u modernom fudbalu. Od trenutka kad je Messija premijerno gurnuo u sredinu protiv Reala na Bernabeu (2-6) i potpuno izbezumio Realove stopere, a sezonu poslije i zastalno instalirao kao inovativnog false ninea - kao najucinkovitiju rolu koju moze igrati (Tottijev ucinak prema Messijevom se ne moze ni okvirno uporedit). Barca je postala takticki najfleksibilnija ekipa na svijetu koja ima sposobnost transformacije bilo koje formacije bez ijedne izmjene, sto ni izbliza eto nisu uradili ni navodno mnogo veci takticari i "strucnjaci" prije njega - ni Ferguson ni Mourinho, ni Lippi ni Hitzfeld; vec prosle sezone su u letu alternirali 4-3-3 u 3-5-2 sa vise varijanti shiftanja. U utakmicama protiv Atletica i Villarreala (4-4-2) Busquets je sam adaptirao formaciju ulaskom izmedju stopera sa Alvesom na krilu (da, jasno - Busquets je danas bez ikakve sumnje najbolji holder na svijetu - e pa stisni Valencija pa reci da je i njega "napravio" Rijkaard :D) a danas se u svakoj utakmici moze vidjeti horizontalno shiftanje slijeva nadesno da Alvesu omoguce napadacki overlapping. Pa sve do trenutka kad je kupio Fabregasa (kad niko nije znao sta ce s njim - arsenalovci su mu vec pozeljeli uspjesan boravak na klupi Barce) u okolnostima transfera koje bi se mogle ovjekovjecit u jednom holivudskom filmu A produkcije :D i potom u utakmici evropskog Superkupa protiv Porta na teren izveo 7 veznih igraca! A u finalu Svjetskog klupskog prvenstva protiv Santosa cak 6 CENTRALNIH veznih igraca! Ove sezone je u mainstream promovisao 3-4-3 varijacije, ali ekipa je u stvarnosti postala kao tecni fluid na tvrdoj nabranoj podlozi, jednostavno su toliko takticki fleksibilni da u svakom trenutku mogu naci "rupu" u protivnickom sistemu koja se moze iskoristit. To nadjite i procitajte sta kaze Tito Vilanova o Barcinim treninzima kretanja i pozicioniranja. Nacin na koji su u srijedu stvarali prostor na lijevom krilu za duel Iniesta vs Altinop da Mourinhovu srednju trojku ucine apsolutno nepodobnom za ikakvu sistematicnu strategiju udvajanja, ne moze se pripisati tehnickim mogucnostima Barcinih carobnjaka nego apsolutno kontrolisanoj taktickoj svijesti i potkovanosti ovih igraca. Ta sinhrona fudbalska inteligencija na terenu uzeg a i sireg Barcinog kostura je skoro iskljucivo zasluga Pepa Guardiole. Da ne spominjem presing i postotak posjeda lopte Barcelone u Pepovoj eri - ako u El Clasicu, najvecoj utakmici na svijetu rezervni golman Barcelone ima vise uspjesnih dodavanja od 10 Realovih igraca onda fakat nema dalje. A da ti pravo kazem Valencija, ta nekakva Rijkaardova masina sto spominjes i ova Guardiolina masina imaju minimalane slicnosti - nit su danas Rijkaardovi igraci nit je Rijkaardova pamet, Pepov konacni cilj je totaalvoetbalv2; Rijkaard nije bio ni blizu Cruyffu i Michelsu, a Pep ih je vec sada prevazisao. Za one koji iole prate fudbalsku taktiku u utakmicama Barcelone je jednostavno nemoguce ne primijetiti Pepov uticaj. Evidentno da je on donio neke nove standarde u fudbal, Barcina igra je postala predmet brojnih taktickih ekspertiza pa i disertacija, procice mnogo da neko nadje provjeren lijek za Barcinu igru, a da to nije nedostatak motivacije - dotad ce fudbal, htio - ne htio evoluirat u jednu drugu dimenziju. Ne radi se na kraju krajeva ni o cinjenici da je osvojio sve sto je mogao osvojiti - nacin na koji je to uradio nije vidjen u modernom fudbalu. Vjerujte da je malo trenera u fudbalskoj eliti sposobno uraditi ovo sta je Pep dosad uradio. Ako nista, zbog toga je besmisleno citat kako se on MORA nekome dokazivat. KOME BA DA SE PEP DOKAZUJE?! :lol: Covjek sutra moze napustit Barcu i ladno otic ladit muda na egzoticnim svjetskim odmaralistima, da se vise nikad ne vrati fudbalu i nedvojbeno ce u historiji ostat zapamcen kao jedan od najboljih trenera svijeta svih vremena pa sta god rekao Valencia :D

Kad Xavi kaze da je Pep opsesivni perfekcionist koji misli na svaki detalj, e onda stvarno misli da misli na svaki detalj :D Mourinhov pristup utakmici na pres konferenciji na kraju je otkrio da je strategiju toka utakmice bazirao na prvom golu i kao eto "Puyolov go je sve promijenio" - a pored njega je i Casillas i Benzema naglasio kako je navodno nedopustivo da primaju golove iz kornera protiv Barce. Ne znam da li im je namjera da zvuci tako omalovazavajuce prema niskim igracima Barcelone, ali vjerovatno nisu ni svjesni da je sve detaljno skovan plan. Ako pratite utakmice Barce, a znam da ima onih koji ne prate (neki prate samo El Clasico, a neki cak ni utakmice EPL ne gledaju vise od jednog poluvremena :D) znate da Barca izvodi nekih 80% kornera kao kratke kornere, samo vracajuci posjed nazad jer je u jednu ruku i nepotrebno ubacivati lopte u sredinu kad si inferioran u visini. U srijedu je odnos kornera bio 8-1 i svi su u luku padali na penal na Puyola. Mourinho, za one koje prate, postavlja trojicu na prvu stativu u zonskoj postavci defanzivnih kornera sa Ronaldom koji samo prave visak na pogresnom mjestu. Ako se sjecate, ta ih je postavka kostala nekoliko puta u ranijim Klasicima, a Real je eto od Nove godine primio 4 gola glavom poslije kornera. Busquets je takodjer imao jednu sansu iz prekida, a sa 8 kornera Puyolov go je sve samo nije sreca. Pa ako nista, Pep je dobar sa teorijom vjerovatnoce :D

Kada bih se vodio Valencijinom logikom, zapitao bih se onda po cemu je Messija proglasio najboljim igracem svijeta? Nije li to ekvivalentna situacija - i on takodjer igra u timu u kojem ga saigraci cine najboljim. Mora li on ici na Britannia stadion da se dokaze sa saigracima Shawcrossom, Delapom i Crouchem? :D Po istoj logici bih se zapitao kakav bi Ferguson bio u Realu. U Manchesteru je alfa i omega, bog i batina, tito i partija jer ima neograniceno povjerenje otaca kluba - a zasto ne bi malo dosao u Madrid da vidimo kako se nosi sa pritiskom? Da pitam i sta bi uradili u Barceloni "vrhunska trenerska rjesenja" Mourinho i Hitzfeld (heh, i Sam Allardyce, zasluzio je homage :lol: ). Ili da spomenem Arriga Sacchija - covjeka koji je sa Milanom osvojio dvije titule Lige prvaka i koji je prvi uveo zonski sistem odbrane. Zamisli, svi prije njega su igrali markiranje covjeka! I kako onda Peleu, Cruyffu, Platiniju, Maradoni i kompaniji nije bilo jednostavno igrat kad uzmu loptu u noge?! :D Danas svaka ekipa na planeti odaje priznanje Arrigu Sacchiju svaki put kad izadju na teren, i sta - covjek oso iz Milana i propo u zemlju. Ni blizu vise nigdje - jel to znaci da taj genijalac nije strucnjak, stavise jedan od najboljih svih vremena?! Zasto bi Guardiola i Messi, sto kaze Monolog morali ici u nekakav Stoke da Valenciji dokazu da su najbolji (ili makar medju najboljima)?

Zadnje dvije stranice kompletnu si argumentaciju bazirao na nekakvim blurnim i subjektivnim tvrdnjma kako je Rijkaardova Barca bila duplo, triput, ili 10x slabija od Guardioline, pobrojao si igrace ponaosob uporedio njihov kvalitet iako si vise puta naglasio kako bi oni cinili mrtvi prosjek u drugim evropskim klubovima i ligama, jer ih pojedinacno vadi "sistem" i kolektiv. Navodio si i, ne znam prema kojim argumentima i kojom formulom gradiranja, da je Ronaldinho dosta, dosta slabiji igrac od Messija. Sve to da bi derogirao znacaj Guardiole u ovom ambijentu Barcelone kao najjace ekipe svih vremena, argumentom kako Rijkaarda vise nema ni na mapi. Cak i kad bi o tome diskutovali, nije tako jednostavno ocrniti ni Rijkaarda :D Dobio je 2-3 mjeseca u Turskoj, i odmah dobio otkaz - nema tog krojfa koji bi za 2 mjeseca instalirao tika-taku u bilo koji drugi klub na svijetu. To je pritisak na rezultat, a o uticaju jezika ce ti reci jos i Scolari, Juande Ramos, Ancelotti, Capello i ostali da ne nabrajam. Nije mi cilj branit ni jednog ni drugog ni treceg ni komentarisat Rijkaardove trenerske ambicije - ali to sto Guardiola ima idealne uvjete zato sto je u klubu od kad je posto, isto ko i Messi, je za odbranu tvoje teze prosto smijesan argument za dalju raspravu. Ako dosad nisi prepoznao trenersku velicinu i kvalitetu Pepa Guardiole, to je zato sto a) ne gledas utakmice Barcelone, b) ne zelis da priznas kao sto ima delegata na ovom podforumu koji ne zele da priznaju i kad ih u oci bode :lol: c) fudbalski si laik.

To je to od mene, usput Romario i Monolog - odlicni postovi ;)

Konacno jedan smislen i konstruktivan post na temi FC Barcelona.

to sto je pisao 15 minuta post ne znaci automatski da je smislen i konstruktivan.

u nekim stvarima je u pravu, ali je 90% pisao cisto navijacki sa ciljem da pepa uzdigne u nebo. cak je bezovraznik isao dotle da sroza i fergusona :shock:

no, dobro, tebi je smisleno, vidi ti se po nicku
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Nail for Real
Kontakt:

PostPostao/la Nail for Real » 31 jan 2012, 12:31

FAIL.

Momak je navijac Reala.

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: ASD, chelsea358, Kulesza i 11 gostiju.