Stara dobra vremena

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Prosjek godina forumasa

1. 13 - 16
50
7%
2. 17 - 20
211
30%
3. 21 - 24
226
33%
4. 25- 29
125
18%
5. +30
82
12%
 
Ukupno glasova: 694

Avatar
adisice
Postovi: 1960
Pridružen/a: 02 jun 2010, 13:17
Lokacija: Soba
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la adisice » 21 feb 2019, 16:11

slika
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

Avatar
TopRemove
Postovi: 1354
Pridružen/a: 08 sep 2020, 00:19
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la TopRemove » 15 feb 2021, 20:10

Malo nostalgije, pronađoh ovo u dobrom starom Palčiću iz 2001. godine. :D

slika

Ovdje se trebao poslati određen broj praznih kesica Boomer sličica ili određen broj barkodova sa žvaka na kojima su bile Digimon figure sa šupljinom na postolju (finger puppets) da bi mogao učestvovati u nagradnoj igri i onda si mogao osvojiti PlayStation, romobil, loptu... :D

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la alan_kardec » 16 feb 2021, 00:54

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 3533
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la tutankamon1905 » 16 feb 2021, 01:21

Ovo zlata vrijedi :tokralju:

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la alan_kardec » 16 feb 2021, 01:45

nije baš u savršenom stanju i fali 5/6 sliba na početku albuma, ali ima neku vrijednost sigurno.
Što je najgore, imao sam i najmanje 50 duplih sliba iz ovog albuma i ja retard sam to bacio :facepalm: :facepalm: :facepalm: kad sam se preseljavao. Sjećam se da sam između ostalog imao duple sjajne slibe Maradonu i Krojfa. Kad se sjetim, duša me boli. Sad se sjajne slibe iz ovog albuma plaćaju poprilično masno.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
jelle
Postovi: 5598
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la jelle » 16 feb 2021, 08:52

Imam ga i ja ... napred su legende sljaste ko sijalice

Avatar
AVNOJ
Postovi: 1786
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la AVNOJ » 16 feb 2021, 19:24

alan_kardec je napisao/la:
16 feb 2021, 01:45
nije baš u savršenom stanju i fali 5/6 sliba na početku albuma, ali ima neku vrijednost sigurno.
Što je najgore, imao sam i najmanje 50 duplih sliba iz ovog albuma i ja retard sam to bacio :facepalm: :facepalm: :facepalm: kad sam se preseljavao. Sjećam se da sam između ostalog imao duple sjajne slibe Maradonu i Krojfa. Kad se sjetim, duša me boli. Sad se sjajne slibe iz ovog albuma plaćaju poprilično masno.
Jest smo sto smo mi tad tek izisli iz usranog rata i nismo znali da se pikaju samo paninijeve slicice i albumi isto sranje imam EP 96, 00 i SP 98, 02 tek sam od SP 06 poceo paninijeve albume popunjavat.
Najveći smo klub u državi, moramo živjeti sa pritiskom. Ako to igrači ne mogu podnijeti neka ne sanjaju o nekom većem transferu. Ako se ljudi brinu o nama, to znači da im je stalo do nas i kad znaš da nas kritikuju to znači da im nije svejedno.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la alan_kardec » 16 feb 2021, 19:34

AVNOJ je napisao/la:
16 feb 2021, 19:24
alan_kardec je napisao/la:
16 feb 2021, 01:45
nije baš u savršenom stanju i fali 5/6 sliba na početku albuma, ali ima neku vrijednost sigurno.
Što je najgore, imao sam i najmanje 50 duplih sliba iz ovog albuma i ja retard sam to bacio :facepalm: :facepalm: :facepalm: kad sam se preseljavao. Sjećam se da sam između ostalog imao duple sjajne slibe Maradonu i Krojfa. Kad se sjetim, duša me boli. Sad se sjajne slibe iz ovog albuma plaćaju poprilično masno.
Jest smo sto smo mi tad tek izisli iz usranog rata i nismo znali da se pikaju samo paninijeve slicice i albumi isto sranje imam EP 96, 00 i SP 98, 02 tek sam od SP 06 poceo paninijeve albume popunjavat.


Imaš kakvih duplih? :mrgreen:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
AVNOJ
Postovi: 1786
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la AVNOJ » 16 feb 2021, 19:58

alan_kardec je napisao/la:
16 feb 2021, 19:34
AVNOJ je napisao/la:
16 feb 2021, 19:24
alan_kardec je napisao/la:
16 feb 2021, 01:45
nije baš u savršenom stanju i fali 5/6 sliba na početku albuma, ali ima neku vrijednost sigurno.
Što je najgore, imao sam i najmanje 50 duplih sliba iz ovog albuma i ja retard sam to bacio :facepalm: :facepalm: :facepalm: kad sam se preseljavao. Sjećam se da sam između ostalog imao duple sjajne slibe Maradonu i Krojfa. Kad se sjetim, duša me boli. Sad se sjajne slibe iz ovog albuma plaćaju poprilično masno.
Jest smo sto smo mi tad tek izisli iz usranog rata i nismo znali da se pikaju samo paninijeve slicice i albumi isto sranje imam EP 96, 00 i SP 98, 02 tek sam od SP 06 poceo paninijeve albume popunjavat.


Imaš kakvih duplih? :mrgreen:
Trenutno jedino od Zage i Filipa :D
Najveći smo klub u državi, moramo živjeti sa pritiskom. Ako to igrači ne mogu podnijeti neka ne sanjaju o nekom većem transferu. Ako se ljudi brinu o nama, to znači da im je stalo do nas i kad znaš da nas kritikuju to znači da im nije svejedno.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 21 jun 2023, 15:40

Da bumpam temu

Radim i naleti mi nervozni postar, i naumpadne mi jedna pjesma sto je bila cesto na televiziji, uglavnom bila je vezana za nervoznog postara i u spotu je bilo cini mi se da postar dostavlja pakete, ili bjezi. Ne mogu da se nikako tacno sjetim sad. A volio bih to pronaci, ako je ko gledao i razumije na sta konkretno mislim. Cini mi se da se mozda cak i pjesma sama zvala nervozni postar.

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la numanumaye22 » 22 jun 2023, 15:58

TopRemove je napisao/la:
15 feb 2021, 20:10
Malo nostalgije, pronađoh ovo u dobrom starom Palčiću iz 2001. godine. :D

slika

Ovdje se trebao poslati određen broj praznih kesica Boomer sličica ili određen broj barkodova sa žvaka na kojima su bile Digimon figure sa šupljinom na postolju (finger puppets) da bi mogao učestvovati u nagradnoj igri i onda si mogao osvojiti PlayStation, romobil, loptu... :D
A sineeeeeee. :mrgreen:

Imam sve ep na Plexu lagano, fino se podsjetit. :bow:

Avatar
alemsa
Postovi: 23872
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la alemsa » 22 jun 2023, 16:58

QUARESMA 18<<< je napisao/la:
21 jun 2023, 15:40
Da bumpam temu

Radim i naleti mi nervozni postar, i naumpadne mi jedna pjesma sto je bila cesto na televiziji, uglavnom bila je vezana za nervoznog postara i u spotu je bilo cini mi se da postar dostavlja pakete, ili bjezi. Ne mogu da se nikako tacno sjetim sad. A volio bih to pronaci, ako je ko gledao i razumije na sta konkretno mislim. Cini mi se da se mozda cak i pjesma sama zvala nervozni postar.
Ako je izvodjac Nervozni Postar jedino sto mi moze past napamet je voz za srecu, gdje je spot iz filma ovo malo duse

Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la ASD » 22 jun 2023, 22:33

Moćna pjesma.

Moje subjektivno mišljenje, jedan od najboljih bendova koje su ovi prostori imali ikad. Tako su unikatni. Slična stvar se teško gdje može vidjeti i na širim prostorima od ovih kojim naši narodi obitavaju.

Avatar
alemsa
Postovi: 23872
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la alemsa » 22 jun 2023, 23:06

ASD je napisao/la:
22 jun 2023, 22:33
Moćna pjesma.

Moje subjektivno mišljenje, jedan od najboljih bendova koje su ovi prostori imali ikad. Tako su unikatni. Slična stvar se teško gdje može vidjeti i na širim prostorima od ovih kojim naši narodi obitavaju.
Kako nisu, genijalci, meni licno jedan od najdrazih bendova bez obzira na jezik



Kad malo bolje razmislim o zivotu nasem, fali mi samo vjerni konj, negdje daleko da odjasem :rol: babuke sklapljanje rijeci i znacenja je.bo Krlezu
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la ASD » 22 jun 2023, 23:17

alemsa je napisao/la:
22 jun 2023, 23:06
ASD je napisao/la:
22 jun 2023, 22:33
Moćna pjesma.

Moje subjektivno mišljenje, jedan od najboljih bendova koje su ovi prostori imali ikad. Tako su unikatni. Slična stvar se teško gdje može vidjeti i na širim prostorima od ovih kojim naši narodi obitavaju.
Kako nisu, genijalci, meni licno jedan od najdrazih bendova bez obzira na jezik



Kad malo bolje razmislim o zivotu nasem, fali mi samo vjerni konj, negdje daleko da odjasem :rol: babuke sklapljanje rijeci i znacenja je.bo Krlezu
I ja sam fan. Bezvremenski su.
Dok sam bio dijete gledali su se kaubojski filmovi kući i lično volim slušati muziku iz western filmova. To im u mojim očima još više daje na značaju. :D

Na putu izmedju Ključa i Mrkonjić grada neko je od ekipe u kombiju izvadio kasetu grupe Nervozni Poštar, od tada pa do danas svi smo postali zarobljenici tog spiritualnog sevdaha spakovanog u formu hevi metala, putovanje duha do krajnje ekstaze slušajuci tu vrstu muzike uz cinični glas pjevača Nućija jednostavno nemože se prepričati terminologijom kojom se služi današnji čovjek, to putovanje nisu na žalost izdrzali ni puno veći mozgovi nego što je moj, Nervozni Poštar pomakao je neke granice shvatanja i komunikacije savremenog roken rola sa elementarnim folk motivima, to je uradio još u vrijeme kada to i nije bilo nešto naročito popularno na Zapadu ; "Kad malo bolje razmislim o zivotu našem .. fali mi samo vjerni konj .. negdje daleko da odjašem" .... Dr Nele Karajlić.

Avatar
alemsa
Postovi: 23872
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la alemsa » 22 jun 2023, 23:33

Salko Dinamitas, moj pijani babo ponajvise ti :rol:

E cuj Nele spomenuo isti stih, sigurno je u 30im to izjavio, jedino tad (i vise) se moze svatit genijalnost tog stiha
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Pensioner26
Postovi: 2974
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la Pensioner26 » 22 jun 2023, 23:53

Čuo sam neke priče da je Rule iz Nervoznog poštara negdje na baušteli u Njenačkoj. Sad jel istina, pitanje je?

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la ASD » 23 jun 2023, 11:02

Pensioner26 je napisao/la:
22 jun 2023, 23:53
Čuo sam neke priče da je Rule iz Nervoznog poštara negdje na baušteli u Njenačkoj. Sad jel istina, pitanje je?
Mislim da je istina. U Frankfurtu.
On je veoma kratko bio u grupi. Napustio iste godine kad se i bend osnovao (1985).
Pokušao solo karijeru gdje nije ni blizu uspio biti relevantan kao N.Poštar, kasnije probao neki poštar fazon.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 22 jul 2023, 16:04

alemsa je napisao/la:
22 jun 2023, 16:58
QUARESMA 18<<< je napisao/la:
21 jun 2023, 15:40
Da bumpam temu

Radim i naleti mi nervozni postar, i naumpadne mi jedna pjesma sto je bila cesto na televiziji, uglavnom bila je vezana za nervoznog postara i u spotu je bilo cini mi se da postar dostavlja pakete, ili bjezi. Ne mogu da se nikako tacno sjetim sad. A volio bih to pronaci, ako je ko gledao i razumije na sta konkretno mislim. Cini mi se da se mozda cak i pjesma sama zvala nervozni postar.
Ako je izvodjac Nervozni Postar jedino sto mi moze past napamet je voz za srecu, gdje je spot iz filma ovo malo duse

Nije to nazalost. Znam jako dobro nervoznog postara kao bend.

No ova pjesma je bila se pustala poslije rata. Opet onako iz sjecanja je bio postar koji je valjda isao od zgrade do zgrade. Nesto je tako bilo, i mislim da se pjesma zvala postar ili nervozni postar. Ili se u pjesmi spominjao nervozni postar.

Mozda je i nema na youtubeu nazalost.

A sto se tice Nervoznog Postara kao benda, slusam ih ja i dan danas, ima pjesama koje nisam jos poslusao, a nedavno otkrio ik pjesmu Bjelasnica. Vrh pjesma.

Oni su meni tako imali neki americki smek, kao da je neki nas bend tamo u americi i pjeva za dijasporu. :mrgreen:

Avatar
RiNo
Postovi: 5690
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: Stara dobra vremena

Post Postao/la RiNo » 22 jul 2023, 16:28

Mene to podsjeća na spot od Maya - Nije mene moja draga noćas sanjala, mislim da se u njemu poštar krije u ormaru pa bježi. Zalijepio bih link od spota ali nema ga vise na YT, a nema ni kanala od Erol Gagula koji je većinu tih stari stvari uploadao
100% sportski i krajnje opušten potpis

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.