Veza/brak sa invalidom

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

likma23
Kontakt:

Veza/brak sa invalidom

Post Postao/la likma23 » 17 nov 2012, 21:03

Ovu temu sam vec bio otvorio na nekom drugom forumu, pa reko hajd da i ovdje pokusam, naravno, ukoliko admin ne obrise temu a nadam se da nece :D

Sta vi mislite o ovome? Da li bi ste se vi upustili u ovaj oblik veze? Ja sam invalid od rodjenja, u kolicima sam. Vecinu stvari mogu uradit ali mi zato treba dosta vremena... Pa eto sta vi mislite o ovome? Nadam se da ce tema zazivit i da je nece admin izbirisat :mrgreen:
Roger Federer the best!!!

Damir Dzumhur!!!!

Sheyi
Kontakt:

Post Postao/la Sheyi » 17 nov 2012, 21:24

Likma, odakle si?

likma23
Kontakt:

Post Postao/la likma23 » 17 nov 2012, 21:27

Iz Bugojna

Damir Dzumhur!!!!

zizu1991
Kontakt:

Post Postao/la zizu1991 » 17 nov 2012, 21:33

Ne znam šta da mislim o ovome, jer se, nikada u takvoj situaciji nisam našao, al kada bih razmišljao o tome, onda bi ta djevojka zaista morala meni da priraste srcu da se odlučim na taj potez. :)
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

bekicamir
Kontakt:

Post Postao/la bekicamir » 17 nov 2012, 21:34

likma23 je napisao/la:Ovu temu sam vec bio otvorio na nekom drugom forumu, pa reko hajd da i ovdje pokusam, naravno, ukoliko admin ne obrise temu a nadam se da nece :D

Sta vi mislite o ovome? Da li bi ste se vi upustili u ovaj oblik veze? Ja sam invalid od rodjenja, u kolicima sam. Vecinu stvari mogu uradit ali mi zato treba dosta vremena... Pa eto sta vi mislite o ovome? Nadam se da ce tema zazivit i da je nece admin izbirisat :mrgreen:

Prava ljubav ne poznaje granice,sigurno je da je takav nacin zivota izrazito tezak kako za tebe tako i za buduceg parnera,ali zivot je pun prepreka ,najbitnija je cirkulacija u zivotu i mnogo drustva,ljubavi i poznanstava jer ako nemas nekoga da podjelis dobro i zlo onda nema smisla niti da se postoji ,ima jedna mudra izreka tipa : ne pitaj se sto je svrha zivota,zivis da stvaras a to se odnosi na radjanje novog zivota ,ja sam otac i znam sto znaci dobiti dijete i koji je to osjecaj,covjek u tom trenutku vise o nicemu drugom ne razmislja vec samo gleda kako naprijed sto bolje i kvalitetnije,druze zelim ti mnogo srece da i ti nadjes ako nisi do sada iskenu i pravu ljubav jer to je jedino sto nas drzi na zivotu dok se ne pretvorimo u prah i pepeo!
Prava osoba ce uvijek da te voli i cijeni unatoc svim hendikepima i manama koje imamo kao ziva bica!!

samoradnik
Kontakt:

Post Postao/la samoradnik » 17 nov 2012, 21:37

likma23 je napisao/la:Ovu temu sam vec bio otvorio na nekom drugom forumu, pa reko hajd da i ovdje pokusam, naravno, ukoliko admin ne obrise temu a nadam se da nece :D

Jbg ovo je sportski forum,ne medicinski uz dužno poštovanje tvod invaliditeta ;)
Takođe ovo je pitanje na koje svak može dati odgovor,ali zapravo pravi odgovor ne smije sadržavati generalizaciju...
Imajuć u vidu u koji nam kur.c cjelokupno društvo ide, imajuć u vidu sve moguće podjele,imajuć u vidu svu situaciju, hendikepirani ljudi su zaista najugroženija vrsta,ugroženija dakako od ****, manjina i svih ostalih....
Ne želeći da ulazim dublje u tvoj slučaj, imam rođaka koji ima paralizu od rođenja,rođen sa sedam mjeseci,sad mu je 24ta.... Hvala bogu psihički je zdrav,ujedno inkubator mu je oštetio i vid pa na jedno oko vidi svega 10% na drugo oko 50%, što je najgore postoje indicije da i neke druge organe može oštetiti... Posmatram ga kako raste jer smo isto godište i njegovo ponašanje... Naravno sve je to od osobe do osobe,ali bojim se da osobe sa invaliditetom uglavnom uz sve to imaju određenu dozu kompleksa,što po meni apsolutno ne trebaju imati,jer biti hendikepiran ne zanči biti manje vrijedan,naprotiv....
Što se tiče ulaska u vezu, da se razumijemo,kao relativno zdravo biće želim biti sa zdravom djevojkom,ne zbog toga što hendikepiranu smatram bolesnom ili manje vrijednom,već zbog hiljadu nekih stvari poput naraštaja,međusobnog poštovanja i svega ostalog.

likma23
Kontakt:

Post Postao/la likma23 » 17 nov 2012, 21:52

@bekicamir slazem se da ljubav ne poznaje granice i da ako se dvije osobe volje da hendikep ili nesto drugo ne prestavlja problem.

@samoradnik znam da je sportski forum i sportisti imaju dusu :D :D Nadam se da ce tvom rodjakuj biti bolje barem sto se tice vida

Damir Dzumhur!!!!

ZOI84
Kontakt:

Post Postao/la ZOI84 » 17 nov 2012, 21:54

Dok se ne nadem u toj situaciji ne mogu ti odgovoriti. Ja imam divan pimjer iz svog komsiluka. Voljeli su se prije rata, za vrijeme istog, ona otisla vani, a on u istom postao invalid u kolicima. Bez obzira na to kada se ona vratila, udala se za njega i dobila dvoje djece sa njim. Znaci njihova ljubav je bila jaca od svega
@samoradnik na ovom portalu ima mnogo tema koje nemaju veze sa sportom, zato ne vidim promlem sa ovom temom

Hass
Kontakt:

Post Postao/la Hass » 17 nov 2012, 22:04

I ja isto mislim,da je tema ok,i da se ne kosi pravilima pdf-a. @likma,prijatelju,sretno ti u zivotu,i da nadjes osobu,koja ce te voljeti i postovati,bez obzira na tvoje mane i nedostatke..Hrabar si decko,sto si ovo uopste podijelio s nama..Sve najbolje u zivotu,i drzi se..Ljubav dodje kad se najmanje nadas.. Sretno care :D
...Nek nam vrate Elvisa,HASETA,Brus Lija...

likma23
Kontakt:

Post Postao/la likma23 » 17 nov 2012, 22:09

ZOI84 je napisao/la:Dok se ne nadem u toj situaciji ne mogu ti odgovoriti. Ja imam divan pimjer iz svog komsiluka. Voljeli su se prije rata, za vrijeme istog, ona otisla vani, a on u istom postao invalid u kolicima. Bez obzira na to kada se ona vratila, udala se za njega i dobila dvoje djece sa njim. Znaci njihova ljubav je bila jaca od svega
@samoradnik na ovom portalu ima mnogo tema koje nemaju veze sa sportom, zato ne vidim promlem sa ovom temom

Naravno da je tesko dati pravi odgovor dok se nadjes u istoj situaciji. Drago mi je zbog tvog komsije

Hass je napisao/la:I ja isto mislim,da je tema ok,i da se ne kosi pravilima pdf-a. @likma,prijatelju,sretno ti u zivotu,i da nadjes osobu,koja ce te voljeti i postovati,bez obzira na tvoje mane i nedostatke..Hrabar si decko,sto si ovo uopste podijelio s nama..Sve najbolje u zivotu,i drzi se..Ljubav dodje kad se najmanje nadas.. Sretno care :D

Treba la bi da je tema OK, ali o tome neka odluci admin i moderatori. Hvala na ohrabrenju i ja se nadam da cu naci osobu koja ce me voljeti :D...

Damir Dzumhur!!!!

dubrava
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la dubrava » 17 nov 2012, 22:11

malik, po komentarima na forumu vidim da si pozitivan (i optimista) i hrabar momak, tako da se ja za tebe ne plašim ;) Čim dišeš na takav način, pozitivno djeluješ i na druge ljude u svom okruženju :)

a još sam nešto htio reći, al zaboravio :D tema neće pod ključ ;)
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Neutralan88
Kontakt:

Post Postao/la Neutralan88 » 17 nov 2012, 22:12

druže možeš li se pridruziti reprezentaciji u sjedecoj odbojci :) ?

vjerovatno bi sebi dosta šanse povecao jer su trenutno ti momci zlatni ;)

TheVerminator
Kontakt:

Post Postao/la TheVerminator » 17 nov 2012, 22:14

Pošto si stvarno pozitivan momak, sa takvim stavom, si odmah u plusu. Kada te djevojka upozna, i spozna sve tvoje ostale vrline, prihvatit će te. Sretno ti u pronalaženju prave. ;)
Victoria Concordia Crescit

“Play for the name on the front of the shirt and they’ll remember the name on the back”
— Tony Adams.

dubioza
Kontakt:

Post Postao/la dubioza » 17 nov 2012, 22:15

Nije ljubavni ali jedan od mojih najdrazih filmova http://www.imdb.com/title/tt1675434/
Trebali bi ga svi pogledati ;)
Republika Zenica

legenda reala
Kontakt:

Post Postao/la legenda reala » 17 nov 2012, 22:15

Neutralan88 je napisao/la:druže možeš li se pridruziti reprezentaciji u sjedecoj odbojci :) ?

majke mi je ovo dobra ideja, samo da je npr u Sa, u drugim gradovima ne vjerujem da ima priliku za trenirati neki invalidni sport :roll:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

likma23
Kontakt:

Post Postao/la likma23 » 17 nov 2012, 22:16

quote]
dubrava je napisao/la:malik, po komentarima na forumu vidim da si pozitivan (i optimista) i hrabar momak, tako da se ja za tebe ne plašim ;) Čim dišeš na takav način, pozitivno djeluješ i na druge ljude u svom okruženju :)

a još sam nešto htio reći, al zaboravio :D tema neće nigdje ;)

:lol: :lol: :lol: :lol:

Mora se biti pozitivan, nemam nista od toga ako bi odustao od zivota zbog problema kojeg imam. A inace sam vjernik pa mi to daje dodatnu snagu, jer vjerujem da je to sve od Boga i da se to primjeniti nije moglo, mislim sta je tu je, zivot ide daje.

Neutralan88 je napisao/la:druže možeš li se pridruziti reprezentaciji u sjedecoj odbojci :) ?

Ne mogu se pridruziti, nisam bas onako okretan, pokretan kao oni, tesko mogu sa rukama udarit loptu :D

TheVerminator je napisao/la:Pošto si stvarno pozitivan momak, sa takvim stavom, si odmah u plusu. Kada te djevojka upozna, i spozna sve tvoje ostale vrline, prihvatit će te. Sretno ti u pronalaženju prave. ;)

Hvala :D

Damir Dzumhur!!!!

Hass
Kontakt:

Post Postao/la Hass » 17 nov 2012, 22:29

@likma upravo sam to htio napisati,tj.vezano za vjeru.Dok god covjek vjeruje,da mu se sve sto se dogadja,desava voljom Bozijom,taj covjek moze i MORA uspjeti u zivotu..Ti si jedan od tih,i ja cvrsto vjerujem,da ces uspjeti,a po tvojim stavovima,da se zakljuciti,da i ti vjerujes u isto..Svi mi imamo svoje nedostatke,nekom nesto fali,ali niko na ovom svijetu nije savrsen,tako da...Ti zracis pozitivnoscu,i sa takvim stavom,vjeruj mi,daleko ces dospjeti..Poenta ljubavi je da te voljena osoba voli e samo zbog tvojih vrlina,nego ponajvise zbog tvojih,tj. nasih nedostataka i da nas prihvati,onakvim kakvi jesmo,a ne kakvi bi trebali da budemo..Nadam se da me razumijes.....
...Nek nam vrate Elvisa,HASETA,Brus Lija...

dubrava
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la dubrava » 17 nov 2012, 22:34

likma23 je napisao/la:quote]

Mora se biti pozitivan, nemam nista od toga ako bi odustao od zivota zbog problema kojeg imam. A inace sam vjernik pa mi to daje dodatnu snagu, jer vjerujem da je to sve od Boga i da se to primjeniti nije moglo, mislim sta je tu je, zivot ide daje.

Jedna stvar, ti nemaš problem!! ;)
Bitno je da zdravo razmišljaš i da imaš cilj u životu :)
Vjeruj mi, doći će ona prava i kvalitetna jer svaka duša na ovoj Zemlji ima svoj par..
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

likma23
Kontakt:

Post Postao/la likma23 » 17 nov 2012, 22:37

Hass je napisao/la:@likma upravo sam to htio napisati,tj.vezano za vjeru.Dok god covjek vjeruje,da mu se sve sto se dogadja,desava voljom Bozijom,taj covjek moze i MORA uspjeti u zivotu..Ti si jedan od tih,i ja cvrsto vjerujem,da ces uspjeti,a po tvojim stavovima,da se zakljuciti,da i ti vjerujes u isto..Svi mi imamo svoje nedostatke,nekom nesto fali,ali niko na ovom svijetu nije savrsen,tako da...Ti zracis pozitivnoscu,i sa takvim stavom,vjeruj mi,daleko ces dospjeti..Poenta ljubavi je da te voljena osoba voli e samo zbog tvojih vrlina,nego ponajvise zbog tvojih,tj. nasih nedostataka i da nas prihvati,onakvim kakvi jesmo,a ne kakvi bi trebali da budemo..Nadam se da me razumijes.....

Razumijem. Ali moj mozda mali problem je sto sam kad sam u drustvu malo stidan :D. iskreno do sad nisam trazio djevojku, mozda bi i imao djevojku ali nisam jos trazio, ali ima zena a imam i vremena, tek mi je 16. god. :D

dubrava je napisao/la:
likma23 je napisao/la:quote]

Jedna stvar, ti nemaš problem!! ;)
Bitno je da zdravo razmišljaš i da imaš cilj u životu :)
Vjeruj mi, doći će ona prava i kvalitetna jer svaka duša na ovoj Zemlji ima svoj par..

Sad manje-vise problem. Nekako se tome i nadam, da ce doci prava, jer kao sto kazes svakoo ima svoj par :D

Damir Dzumhur!!!!

zizu1991
Kontakt:

Post Postao/la zizu1991 » 17 nov 2012, 22:39

U svakom slučaju, nemam drugačije mišljenje od ostalih, i želim ti kao i oni, da što prije pronađeš svoju jedinu , i pozz :)
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.