Kucni ljubimci

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Ramsey8
Postovi: 880
Pridružen/a: 27 dec 2017, 23:11
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la Ramsey8 » 21 mar 2018, 09:38

Kako da nema medvjeda na svakom koraku samo sto su na slobodi
Miljenik admina i ostale moderacije

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la DenchiNL » 23 mar 2018, 17:54

Ferdo je napisao/la:


Koji su ovo ljepotani. Ali i veoma skupi.

Naime najjeftiji engleski bulldozi su oko 1500 KM.
psi ubijeni ukrštanjem, nos im ne radi, tj. samo nekih 10% i moraš se slomiti živ da mu i to aktiviraš do cjelih 10% od malena...imaju dosta srčanih mana...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la jasmin10 » 05 jul 2018, 17:10

Koje je najbolje štene za djecu ? Ali da nije nešto preskupo.

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la Ponos Torina » 05 jul 2018, 17:19

jasmin10 je napisao/la:Koje je najbolje štene za djecu ? Ali da nije nešto preskupo.
Labrador ili Zlatni retriver..
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
StevieG8
Postovi: 13172
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la StevieG8 » 05 jul 2018, 17:21

Ponos Torina je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Koje je najbolje štene za djecu ? Ali da nije nešto preskupo.
Labrador ili Zlatni retriver..
Ili po mogucnosti odes lijepo u azil i udomis stene koje ti se svidja. Ustedis novac, usrecis psa a olaksas i azilu jer imaju jednog psa manje.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

truts
Postovi: 2601
Pridružen/a: 26 apr 2012, 14:48
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la truts » 05 jul 2018, 17:23

StevieG8 je napisao/la:
Ponos Torina je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Koje je najbolje štene za djecu ? Ali da nije nešto preskupo.
Labrador ili Zlatni retriver..
Ili po mogucnosti odes lijepo u azil i udomis stene koje ti se svidja. Ustedis novac, usrecis psa a olaksas i azilu jer imaju jednog psa manje.
:thumbup:

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la jasmin10 » 05 jul 2018, 17:38

Ponos Torina je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Koje je najbolje štene za djecu ? Ali da nije nešto preskupo.
Labrador ili Zlatni retriver..
Koji manje naraste ? :mrgreen:

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la Ponos Torina » 05 jul 2018, 17:43

jasmin10 je napisao/la:
Ponos Torina je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Koje je najbolje štene za djecu ? Ali da nije nešto preskupo.
Labrador ili Zlatni retriver..
Koji manje naraste ? :mrgreen:
Ja bi ti ta 2 preporucio zbog njihovog ponasanja,dlake,inteligencije nemoj se bazirati na velicinu toliko ako vec zbog dijece zelis..
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la jasmin10 » 05 jul 2018, 17:44

Ovo bih uzeo sestrinoj kcerkici. Sad će joj aBd 3 godine, a baš voli cuke.

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la Ponos Torina » 05 jul 2018, 17:55

jasmin10 je napisao/la:Ovo bih uzeo sestrinoj kcerkici. Sad će joj aBd 3 godine, a baš voli cuke.
Taman onda oni su umiljati i mogu boraviti u stanu/kuci..
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la jasmin10 » 05 jul 2018, 17:56

Ponos Torina je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Ovo bih uzeo sestrinoj kcerkici. Sad će joj aBd 3 godine, a baš voli cuke.
Taman onda oni su umiljati i mogu boraviti u stanu/kuci..
Boravio bi on vani. Vidim cijena 250 maraka :problem:

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la Ponos Torina » 05 jul 2018, 18:03

jasmin10 je napisao/la:
Ponos Torina je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Ovo bih uzeo sestrinoj kcerkici. Sad će joj aBd 3 godine, a baš voli cuke.
Taman onda oni su umiljati i mogu boraviti u stanu/kuci..
Boravio bi on vani. Vidim cijena 250 maraka :problem:
Pogledaj da udomis,to ti je najbolje imas na fb stranice za udomljavanje pa se raspitaj..Vakcinisani,ocisceni od parazita i slicno tako da nece biti troskova..
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la Ferdo » 10 jul 2018, 11:07

Pasmina goldendoodle nastala križanjem zlatnog retrivera i pudlice. Presimpa su:



slika

slika

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la Mokroguz » 10 jul 2018, 13:54

Odakle ova praksa u Bosni da se zivotinje drze u stanu i da ne sluze nikakvoj svrhi? Ja dok sam bio mali, svi odrasli iz Bosne su se cudili ljudima u zapadu koji to rade. Meni su uvijek govorili "sve ce ti popisati i posrati, pustaju dlake, pojedu ti hranu", kad god odem u posjeti nani i macka udje kroz vrata, nana se haman zaleti da izvede slobodan udarac sa ratnim pokrikom "PISS!". :lol: (Ustvari samo uzme metlu pa je gurne vani, ovo ja malo dodam Michael Bay zbog citalaca)
I bilo je normalno smijati se onoj sali iz audicije npr. da papagaju pasos moras srediti ako hoces da ga vodis sa sobom vani. Sad to izgleda da je normalno i tamo. :lol: Ljudi pustaju da ih cuko polize na usnama, i ne znaju da cuke lizu izmet. Ma i ruku da ti polize trebas maltene u vatru staviti da dezinfekciras, jok, oni fino procackaju mu rukom u grlu, poljube ga, pa onda uzmu zalogaj necega istom rukom. :rol: :sick:
Ljudi nece svog starca da pripaze, a rado bi besplatno odrzavali zoloski vrt u svojoj kuci.

Nedavno u jednom projektu u kojem sam ucestvovao, bila jedna cura koja ima konje, macke, cuke, fazane, banane, svega i svacega. Kaze nam jedan dan da dok je jahala konja, on je odbacio sa ledja i onda joj stao na glavu. I ja je pitam "I jeste li se rijesili tog konja?", kaze ona "Sto bi?" ja kazem "Pa bukvalno ti se popeo na glavu cojce, sta jos cekas da drogu poceti prodavati i dovoditi nepoznate konje u tvojoj stali?" tu u tom trenutku nevjerice pomislim da je to neko nas bio u njezinoj situaciji upucao bi konja na licu mjesta, nismo mi neki cucks da pustimo da nas bilo sta bije, ona kaze "Bio se prepao, pozvali smo psihologa i veterinara da mu daju terapiju i dali smo mu odmora" :shock: Ja gledam u nju yebote, ona mjesto da ga kazni jos mu se izvinjava i daje mu godisnji odmor. :urnebes: Now available in Bosnia!
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la Ferdo » 10 jul 2018, 14:45

Mokroguz je napisao/la:Odakle ova praksa u Bosni da se zivotinje drze u stanu i da ne sluze nikakvoj svrhi?
Samo vjernik zaluđen Kur'anom i hadisima može reći da pas u stanu ne služi ničemu. Onaj ko psa nije imao i ne zna koliko dobro i pozitivno utiče na ljudsku PSIHU i RASPOLOŽENJE. Moja draga prijateljica je nabavkom psa izliječila blaži oblik kronične depresije. To što islam propagira da pas može samo služiti za čuvanje stoke (i slično) ne znači da je to tako. Posjedovanje psa dokazano djeluje pozitivno na čovjeka i njegovo psihičko a samim time i fizičko zdravlje.

Naravno nije svaki pas za stana/kuće, ne možeš njemačkog ovčara držati u nekom stanu od 50-70 kvadrata. Naravno da imaš stan od 150 kvadrata i da ti ne smetaju dlake, onda bi mogao i njemačkog ovčara., ali ne u svakom stanu i ne svakog psa. A neki psi nisu za avlije. Ne možeš ti kupiti jorkširskog terijera recimo i tog psa držati na izvanu. To je tipičan pas za kuće i stana. A i neki psi ne podnose usamljenost, to jeste moraju biti kraj svog vlasnika u njegovom habitatu (stanu, kući).

Najveći problem zapadnjačkog ponašanja je preseravanje oko životnja, te oni luksuzni hoteli za pse, pa im pas postane važniji od recimo imanja vlastite djece. To je naravno zapadnjačka devijacija, ali ništa manja devijacija nije i stav islama o psima. To je moje mišljenje, neka se niko ne nađe uvrijeđen :stop: Pas je najbolji čovjekov prijatelj i ima svoju višestruku svrhu i ulogu.

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la DenchiNL » 10 jul 2018, 16:40

imate takođe studije gdje djeca koja odrastaju uz pse u domu su puno socijalnije osobe, ranije propričaju, manje imaju strah od napuštanja(roditelji-škola-sami u kući itd), a generalno se imunitet podigne kod svih ukućana posebno od alergena...

i ovo što Ferdo napisa nije za zanemarit u naciji koja je komplet u PTSS-u
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la Sveti » 10 jul 2018, 22:01

Ferdo je napisao/la:
Mokroguz je napisao/la:Odakle ova praksa u Bosni da se zivotinje drze u stanu i da ne sluze nikakvoj svrhi?
Samo vjernik zaluđen Kur'anom i hadisima može reći da pas u stanu ne služi ničemu. Onaj ko psa nije imao i ne zna koliko dobro i pozitivno utiče na ljudsku PSIHU i RASPOLOŽENJE. Moja draga prijateljica je nabavkom psa izliječila blaži oblik kronične depresije. To što islam propagira da pas može samo služiti za čuvanje stoke (i slično) ne znači da je to tako. Posjedovanje psa dokazano djeluje pozitivno na čovjeka i njegovo psihičko a samim time i fizičko zdravlje.

Naravno nije svaki pas za stana/kuće, ne možeš njemačkog ovčara držati u nekom stanu od 50-70 kvadrata. Naravno da imaš stan od 150 kvadrata i da ti ne smetaju dlake, onda bi mogao i njemačkog ovčara., ali ne u svakom stanu i ne svakog psa. A neki psi nisu za avlije. Ne možeš ti kupiti jorkširskog terijera recimo i tog psa držati na izvanu. To je tipičan pas za kuće i stana. A i neki psi ne podnose usamljenost, to jeste moraju biti kraj svog vlasnika u njegovom habitatu (stanu, kući).

Najveći problem zapadnjačkog ponašanja je preseravanje oko životnja, te oni luksuzni hoteli za pse, pa im pas postane važniji od recimo imanja vlastite djece. To je naravno zapadnjačka devijacija, ali ništa manja devijacija nije i stav islama o psima. To je moje mišljenje, neka se niko ne nađe uvrijeđen :stop: Pas je najbolji čovjekov prijatelj i ima svoju višestruku svrhu i ulogu.
:thumbup:
naprijed rejal

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la Mokroguz » 10 jul 2018, 23:10

Ferdo je napisao/la:Samo vjernik zaluđen Kur'anom i hadisima može reći da pas u stanu ne služi ničemu. Onaj ko psa nije imao i ne zna koliko dobro i pozitivno utiče na ljudsku PSIHU i RASPOLOŽENJE. Moja draga prijateljica je nabavkom psa izliječila blaži oblik kronične depresije. To što islam propagira da pas može samo služiti za čuvanje stoke (i slično) ne znači da je to tako. Posjedovanje psa dokazano djeluje pozitivno na čovjeka i njegovo psihičko a samim time i fizičko zdravlje.

Naravno nije svaki pas za stana/kuće, ne možeš njemačkog ovčara držati u nekom stanu od 50-70 kvadrata. Naravno da imaš stan od 150 kvadrata i da ti ne smetaju dlake, onda bi mogao i njemačkog ovčara., ali ne u svakom stanu i ne svakog psa. A neki psi nisu za avlije. Ne možeš ti kupiti jorkširskog terijera recimo i tog psa držati na izvanu. To je tipičan pas za kuće i stana. A i neki psi ne podnose usamljenost, to jeste moraju biti kraj svog vlasnika u njegovom habitatu (stanu, kući).

Najveći problem zapadnjačkog ponašanja je preseravanje oko životnja, te oni luksuzni hoteli za pse, pa im pas postane važniji od recimo imanja vlastite djece. To je naravno zapadnjačka devijacija, ali ništa manja devijacija nije i stav islama o psima. To je moje mišljenje, neka se niko ne nađe uvrijeđen :stop: Pas je najbolji čovjekov prijatelj i ima svoju višestruku svrhu i ulogu.
Projekciras kad kazes "neka se niko ne nadje uvrijedjen". Islam dozvoljava macke u kuci, ja necu macke u kuci, ti si ipak napao islam i pokusas skrenuti u strawman "islam vs. psi". Ocito si se nasao uvrijedjen posto imas neki interes u psima i mrzis islam - dobro, iskalji bijes i nagni fedoru i idemo nazad na temu. I da bi tema bila ta na koju vuces, ti odbijas zakone islama, i onda pravis zakone koje hoces da drugi prate. Ne moze tako. Tvoja onticka referenca je subjektivna, koristis kruzni argument. Iz tog polozaja ne mozes reci da je islam u pogresnom a ti si u pravu. Imaju ljudi koji drze te ovcare u kuci, neki drze cak i svinju u kuci, nije ih briga sto si ti odredio sad koje dimenzije kuce su potrebne, a nisu ni oni stvorili fizicke ni metafizicke objekte i ne mozes ni ti ni oni reci sta je za sta, samo stvoritelj necega ima pravo da kaze sta je za sta i sta je pravilno s tim i sta nije itd. Vani vjere samo nihilizam ima smisla, i k'o sto je Nietzschev ludjak implicirao definicije, zakoni, hierarhija i autoritet vise ne postoje tu.

Ovo tvoje izmisljanje bezveznih razloga je isto k'o kad neko kaze mora piti casu vina na dan zbog antioksidanata a nece kahvu koja sadrzi tri puta toga, ili morbidno gojazni daju razloge zasto je bolje biti tako debeo, kao ako te neko upuca salo ublazi pogodak i da im se misici povecaju sto nose taj teret i takve stvari. To ti je isto k'o da mislis da je dobro da ti auto gori jer ga onda niko nece ukrasti. Pa i po tvojim pretpostavkama; ti to nebi tolerisao da ti neki covjek u kuci radi sta oni rade i da ga besplatno hranis i cistis za njega i sve, samo neka je dlakavo i ti si sluga tom bicu. Nigdje veze.
Nije te tolika briga za tvoje zdravlje, niti je vecinu ljudi, da bi sad svi drzali cuku u kuci da ih lijeci, inace bi sami sebe natjerali da konzumiraju riblje ulje dnevno na primjer. Ali jok eto, neces manje rada uloziti u to da pazis ishranu, neka te pujdo izlijeci od raznih bolesti svojim carobnim prisustvom. Imaju ljudi koji su slijepi pa koriste cuke da ih vode gdje trebaju biti, to je opravdano cak i u islamu, ne mozes ti to iskoristiti i reci "pa ima .5% ljudi koji su slijepi, to je razlog da ja koji nisam slijep imam cuku". Svi znamo vrlo dobro da niko ne nabavlja zivotinju da se lijeci, ima tableta, svjetlosna terapija, kretanje/vjezbe, psihologa, ima drugih ljudi, ovo se uci u osnovnom kursu psihologije.
Ima koliko hoces ljudi da fizicki nisu zdravi a imaju psa u kuci, koja je to logika da u desperaciji za ispriku odbijes svoju odgovornost za svoje fizicko zdravlje i preneses na zivotinju samo zbog argumenta k'o da ce za tebe on uzeti inicijativu i tebe voditi u setnju a ne ti njega, da zna otkljucati vrata nebi ti ni prisao. Da ti moze reci, rekao bi ti.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la Penaltiky » 10 jul 2018, 23:19

Što morete srat
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post Postao/la dscile » 10 jul 2018, 23:27

Sve ti **** vjera zabranjuje drzanje pasa. Kad mislim da sam sve cuo..

Neko drzi psa da bi bio cuvar, neko za lov, a neko radi sebe i uzajamne ljubavi. Sto se mene tice cijeli zivot imam nekog ljubimca i vjerujem da ce tako biti i do kraja zivota.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: StevieG8 i 22 gosta.