Serije (sve o serijama na jednom mjestu) - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Penaltiky » 15 mar 2018, 20:46

Quinlan je napisao/la:
BlueBosnian je napisao/la:
Quinlan je napisao/la:valja li šta?
Ludnica. Bruce (Ash) je pregotivan lik :mrgreen:
ma i u burn noticeu je bio mi bas gotivan lik, nije komedija, ali bio je ono zabavan recimo, tako da cu i ovo skinuti da se krene gledati, mislim da ce mi odgovarati, pogotovo jer nisu duge epizode, a izgleda bas ludo na trailerima i klipovima :mrgreen: :mrgreen: hvala na preoruci :opaopa: :opaopa:
Preporučio bih Evil Dead filmove prvo
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

filip13
Postovi: 38044
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la filip13 » 15 mar 2018, 21:14

Illmatic09 je napisao/la:Ima li igdje online da se može pogledati The Wire? Nema je na ovim stranicama gdje inaće gledam serije i filmove, a ne da mi se skidati. Nisam gledao TW a taman tražim neku seriju, filmova sam se zasitio.
https://filmoljupci.com/publ/serije/the_wire/234

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Illmatic09 » 15 mar 2018, 21:43

Zahvaljujem!

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Quinlan » 16 mar 2018, 14:12

Penaltiky je napisao/la: Preporučio bih Evil Dead filmove prvo
Samo ovaj iz 2013 ili i ove bas stare?

Edit: koliko skonta ocaj vas iz 2013 mogu prekociti jer nije vezan za seriju nego ovi stari?

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Penaltiky » 16 mar 2018, 16:21

Quinlan je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la: Preporučio bih Evil Dead filmove prvo
Samo ovaj iz 2013 ili i ove bas stare?

Edit: koliko skonta ocaj vas iz 2013 mogu prekociti jer nije vezan za seriju nego ovi stari?
Stari su **** kult. Sjecam se starog intervjua Bruce Campbella kad kaze mene zovu B produkcijom, a lik koji okolo skakuce u kostimu sismisa je a produkcija, seems legit.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Sarmelino » 20 mar 2018, 12:05

Solidna epizoda TWDa sinoc-
Jel se meni cini il je uspjela proci epizoda a da Rick ne pizdi :rol: Solidna scena sa Neganom u zgradi onoj.
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 21 mar 2018, 09:00

Atlanta nova sezona krenula, Florida man :rol:

Darius najjači lik :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 21 mar 2018, 13:08

slika
Simon would later describe The Wire in different ways: as “Greek tragedy for the new millennium,” with sclerotic institutions playing the role of callous, indifferent gods; as a story about “the triumph of capitalism over human value”; and as a chronicle of “the decline of the American empire”. On Homicide: Life on the Street, NBC executives would repeatedly ask the writers: “Where are the victories?” The Wire avoided victories, preferring to show corruption, failure and decay. In this show, reformers would be thwarted, crooks rewarded and ordinary people ground down by the system. The Wire was as much journalism as entertainment – a form of protest television. The most frequent question asked in this writers’ room was: “What are we saying?”
:kafa:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la _dreamer_ » 21 mar 2018, 21:50

haris004 je napisao/la:
DenchiNL je napisao/la:
haris004 je napisao/la:Danas završio sa gledanjem serije the wire i ostao sam bez riječi.
Nešto najbolje što sam gledao u životu, i to ubjedljivo. Nevjerovatna radnja, prikaz svakodnevnog života u gradu, jaki likovi..
Ovdje na forumu sam dobio preporuku za tu seriju i ne mogu se dovoljno puta zahvaliti. Čak razmišljam ponovo ispočetka gledati seriju jer jednom je premalo :mrgreen:
ni ja nikad nisam gledao :D
koliko ima sezona? jel baš toliko dobra :D
šta je radnja?
Ima pet sezona, svaka sezona ima oko 11-12 epizoda, i epizode traju oko sat vremena, možda malo kraće.
Radnja je smještena u grad Baltimor koji ima većinsko crnačko stanovništvo i radnja se uglavnom vrti oko droge i oko novca. Kao što jedan lik u seriji kaže, ako pratiš drogu doć ćeš do dilera i organizatora, ali novac ne znaš gdje te sve može odvesti.
Uglavnom radnja ulazi u sve sfere života a policija je na prvom mjestu naravno. Svijet droge je nevjerovatno realno prikazan, dileri, organizatori, ubistva, prodaja. Zatim radnja se vrti oko pojedinih narkomana, novinara, lučkih radnika, političara..
Uglavnom svaka preporuka za seriju. Meni se ponajviše sviđa taj prikaz stvari kakve su one u stvarnosti. Dobro ne pobijeđuje uvijek, istraga policajaca se ne oslanja na one fore iz csi serija i ono što moram ponovo naglastiti, nevjerovatno realan prikaz stvarnosti i odlična radnja.
Drugu sam istu seriju preporučio ali on kaže da ga je smorilo nakon prve epizode, ali svaka naredna je sve bolja i bolja.
Ja je gledam po drugi put evo :mrgreen:
shiiiiiiiiiieeeeet
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la irfo » 21 mar 2018, 22:53



Al najjaca scena :tokralju:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

rope777
Postovi: 254
Pridružen/a: 15 jun 2016, 13:05
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la rope777 » 22 mar 2018, 00:57

Netko pogledao godless? Dojmovi?
BBB 86'

Avatar
Interista02
Postovi: 1043
Pridružen/a: 05 maj 2013, 20:37
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Interista02 » 22 mar 2018, 15:07

Odgledao sam Marvelovog Punishera, i mogu reći da mi se sviđa stvar. Pravi glumac na pravom mjestu
Međutim, na internetu sam malo gledao neke stvari i primijetim da se on pojavljuje i u serij Dardevil. Sad me interesuje da li se pojavljuje samo u drugoj sezoni i koliko scena ima sa njim, isplati li se gledati. I inače, isplati li se gledati Dardevil, da odgledam obje sezone :think:

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Lillard » 22 mar 2018, 15:10

Interista02 je napisao/la:Odgledao sam Marvelovog Punishera, i mogu reći da mi se sviđa stvar. Pravi glumac na pravom mjestu
Međutim, na internetu sam malo gledao neke stvari i primijetim da se on pojavljuje i u serij Dardevil. Sad me interesuje da li se pojavljuje samo u drugoj sezoni i koliko scena ima sa njim, isplati li se gledati. I inače, isplati li se gledati Dardevil, da odgledam obje sezone :think:
Trebao si prije odgledat Dardevila pa onda Punishera jer tako priča ide :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Interista02
Postovi: 1043
Pridružen/a: 05 maj 2013, 20:37
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Interista02 » 22 mar 2018, 15:23

Lillard je napisao/la:
Interista02 je napisao/la:Odgledao sam Marvelovog Punishera, i mogu reći da mi se sviđa stvar. Pravi glumac na pravom mjestu
Međutim, na internetu sam malo gledao neke stvari i primijetim da se on pojavljuje i u serij Dardevil. Sad me interesuje da li se pojavljuje samo u drugoj sezoni i koliko scena ima sa njim, isplati li se gledati. I inače, isplati li se gledati Dardevil, da odgledam obje sezone :think:
Trebao si prije odgledat Dardevila pa onda Punishera jer tako priča ide :mrgreen:
Ma nije mi to neki problem, Punisher priča je već milion puta ispričana, što preko igrica, što preko filmova, tako da znam šta se događa. Interesuje me ima li i u Dardevilu kvaliteta, i vrijedi li pogledati

Avatar
messilla
Postovi: 31129
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la messilla » 22 mar 2018, 15:33

Interista02 je napisao/la:Ma nije mi to neki problem, Punisher priča je već milion puta ispričana, što preko igrica, što preko filmova, tako da znam šta se događa. Interesuje me ima li i u Dardevilu kvaliteta, i vrijedi li pogledati
Naravno da ima. Što se mene tiče najbolja superhero serija. Brutalna atmosfera.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la paulus » 22 mar 2018, 15:55

Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
Marsal
Postovi: 22755
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Marsal » 22 mar 2018, 16:19

irfo je napisao/la:


Al najjaca scena :tokralju:
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

filip13
Postovi: 38044
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la filip13 » 22 mar 2018, 16:48

rope777 je napisao/la:Netko pogledao godless? Dojmovi?

dobra serija,zadnja epizoda podsjeca na kraj filma divlja horda

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la DenchiNL » 23 mar 2018, 17:50

kad je emitovan ovaj "the wire" ??? evo haman sezonu pregledo i nemam utisak da je specijalno nešta...ima dobrih glumaca ali radnja spora baš drotovska serija :damn: pregledat ću je do GOT-a ali nadam se da će se nešto zakuhat uskoro...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

filip13
Postovi: 38044
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la filip13 » 23 mar 2018, 18:00

DenchiNL je napisao/la:kad je emitovan ovaj "the wire" ??? evo haman sezonu pregledo i nemam utisak da je specijalno nešta...ima dobrih glumaca ali radnja spora baš drotovska serija :damn: pregledat ću je do GOT-a ali nadam se da će se nešto zakuhat uskoro...
prva sezona 2002.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Beli98, Judd, L-Train, numanumaye22, samoposmatram, Surreal, Zaniolo i 58 gostiju.