Serije (sve o serijama na jednom mjestu) - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1946
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la UnitedWA » 21 jul 2018, 15:34

Sveti je napisao/la:Sto li ja ranije nisam gledao sopranose to samo svevisnji zna :tokralju:
Ja sam prošlo ljeto u 15 dana sve pogledao. Jedan od razloga zbog kojeg sam je toliko dugo izbjegavao je taj što se često vrtila na TV-u i meni se ko djetetu činila dosadna i ostavila mi takav utisak. Srećom da sam je odlučio pogledati na kraju, uživancija i sad redovno odem na yt i gledam najbolje scene po 100 puta :mrgreen:

Avatar
Sveti
Postovi: 10129
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Sveti » 22 jul 2018, 11:15

UnitedWA je napisao/la:
Sveti je napisao/la:Sto li ja ranije nisam gledao sopranose to samo svevisnji zna :tokralju:
Ja sam prošlo ljeto u 15 dana sve pogledao. Jedan od razloga zbog kojeg sam je toliko dugo izbjegavao je taj što se često vrtila na TV-u i meni se ko djetetu činila dosadna i ostavila mi takav utisak. Srećom da sam je odlučio pogledati na kraju, uživancija i sad redovno odem na yt i gledam najbolje scene po 100 puta :mrgreen:
Iz istog razloga sam dugo izbjegavao mucke pa ih na kraju pregledao za 5 dana :rol: kad sam ih ko mali gledao na tv bilo bezveze jer nisam nista razumio a i stara produkcija lafo :mrgreen:

Ja razvlacim sopranose maksimalno, inace tako radim kad naletim na kvalitetnu seriju.
naprijed rejal

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Dzoni » 23 jul 2018, 01:12

Sopranosi su beton.
Kontam se da ih opet pregledam,al nemam vremena.
Prejaka serija.

Avatar
Sveti
Postovi: 10129
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Sveti » 23 jul 2018, 19:46

Dzoni je napisao/la:Sopranosi su beton.
Kontam se da ih opet pregledam,al nemam vremena.
Prejaka serija.
To je jedna od serija nakon cijeg zavrsetka pocnes da ispitujes svrhu postojanja
naprijed rejal

Skojevski
Postovi: 370
Pridružen/a: 19 jun 2013, 16:17
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Skojevski » 23 jul 2018, 20:04

Sopranosi su mi najbolja serija svih vremena a odgledo sam ih bezbroj.
Trenutno se gleda Gomorrah..

Avatar
rob do bagro
Postovi: 7913
Pridružen/a: 08 mar 2009, 10:41
Lokacija: Uzavreli grad
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la rob do bagro » 23 jul 2018, 20:07

Skojevski je napisao/la:Sopranosi su mi najbolja serija svih vremena a odgledo sam ih bezbroj.
Trenutno se gleda Gomorrah..
Gomorrah beton prve dvije sezone, u trecoj mi je falilo malo brutalnosti kao u prvoj ali i dalje odlicna. :thumbup:
,,DUSA BOGU...TIJELO ZEMLJI...SRCE CELIKUUU,,

SMRT FASIZMU!!!

Skojevski
Postovi: 370
Pridružen/a: 19 jun 2013, 16:17
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Skojevski » 23 jul 2018, 20:10

rob do bagro je napisao/la:
Skojevski je napisao/la:Sopranosi su mi najbolja serija svih vremena a odgledo sam ih bezbroj.
Trenutno se gleda Gomorrah..
Gomorrah beton prve dvije sezone, u trecoj mi je falilo malo brutalnosti kao u prvoj ali i dalje odlicna. :thumbup:
Brutalna je svakako bas HC serija, upravo gledam trecu sezonu.

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la SlevinKelevra » 23 jul 2018, 20:18

Sveti je napisao/la:
Dzoni je napisao/la:Sopranosi su beton.
Kontam se da ih opet pregledam,al nemam vremena.
Prejaka serija.
To je jedna od serija nakon cijeg zavrsetka pocnes da ispitujes svrhu postojanja
Ja sam ih pogledao za otprilike mjesec dana. Mislim da se nikada prije, a ni poslije nisam vise uzivio u neku seriju. Likovi iz serije mi postali bliskiji od ovih iz stvarnog zivota. :mrgreen: Jednostavno, predobro napisani, razradjeni, odglumljeni... Najbolja serija svih vremena. :salut:

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la madridist » 23 jul 2018, 21:06

Jel to opet o Zici pisete :mrgreen:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Xcena
Postovi: 76
Pridružen/a: 30 maj 2012, 23:43
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Xcena » 23 jul 2018, 21:42

Jedino mi je bilo vokri što se Richie Aprile i Ralph Cifaretto nikada nisu sreli. :D I generalno što Richie nije duže potrajao.

Richie Aprile: Did you ever meditate?
Beansie Gaeta: Me, meditate? Ha, are you crazy?
Richie Aprile: Not as crazy as I used to be, still crazy enough to take an eye out.

:clap: :clap: :clap:

Avatar
ek0
Postovi: 1081
Pridružen/a: 18 maj 2010, 23:11
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la ek0 » 23 jul 2018, 22:23

-
Zadnja izmjena: ek0, dana/u 21 okt 2018, 10:28, ukupno mijenjano 2 puta.
https://www.youtube.com/watch?v=oPHKn1JYHcA

Avatar
Sveti
Postovi: 10129
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Sveti » 23 jul 2018, 22:26

Meni je pauli daleko najjaci lik zasad, kakve onelinere covjek ima :rol:
naprijed rejal

Avatar
ek0
Postovi: 1081
Pridružen/a: 18 maj 2010, 23:11
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la ek0 » 23 jul 2018, 22:52

-
Zadnja izmjena: ek0, dana/u 21 okt 2018, 10:28, ukupno mijenjano 1 put.
https://www.youtube.com/watch?v=oPHKn1JYHcA

Avatar
Xcena
Postovi: 76
Pridružen/a: 30 maj 2012, 23:43
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Xcena » 23 jul 2018, 23:31

Sopranose, Žicu i Breaking Bad pogledao sam kasnije od većine serija, nekoliko godina nakon što su završile.

Sopranose sam prve pogledao i uživao sam u svakoj epizodi i svakoj sceni te serije. Imala je sve, vrhunsku glumu, vrhunske dijaloge, vrhunske monologe, prejake karaktere i brutalan humor. Mnogima će asocijacija na Sopranose biti da je mafijaška serija, ali serija koliko je mafijaška, toliko je i psihološka. Nevjerovatno je kako je obuhvaćen lik jednog od najkompleksnijih, ako ne i najkompleksnijeg TV karaktera ikad - Tonyja Soprana. Pa samo gledati njegova preispitivanja samog sebe kod doktorice Melfy je dovoljno, a kad tome dodaš sve ostale segmente koje je serija nosila sa svakom epizodom, nije ni čudo da je mnogi i danas smatraju najboljom ikada. Kad sam je pregledao i ja sam je smatrao takvom.

Onda je došao Breaking Bad na red i iako mi nije serija legla koliko sam očekivao i priželjkivao, shvatio sam njenu popularnost. Prvu sezonu sam nekako preživio, ali kasnije kada se priča razvila teško je bilo skinuti se sa serije. Tranzicija WW-a od patetičnog nastavnika do kralja podzemlja bila je vrhunska, jedna od najboljih stvari koje sam pregledao na TV-u. Također, Gus Fring i Mike su dali jednu dimenziju seriji koja je teško nadmašiva. Rekao bih da su je oni uz WW-a i nosili. Ipak, imao sam problem sa određenim karakterima, prvenstveno sa sestrama Skyler i Marie, te Hankom i Pinkmanom. Hank mi je facom i nepostojanjem karizme više bacao na nekog američkog drvosječu sa onih emisija na Discoveryju nego na genijalnog detektiva koji bi trebao uhvatiti kralja metha, dok mi je Pinkman sa svojim patetičnim preseravanjima često išao na *urac. Pored toga, serija je u moru kvalitetne i vrhunski razrađene radnje, imala dosta smor momenata zbog čega mi nikada nije dostigla status Sopranosa, kao ni Žice.

Žicu sam pregledao posljednju i drago mi je što je tako bilo. Nakon Sopranosa nisam mislio da ću vidjeti nešto tako dobro, ali Žica mi je za jednu malu nijansu nadmašila i njih. Mogu reći da je to nešto najjače što sam vidio na TV-u kada je o serijama riječ. Dubina, kompleksnost, radnja, realnost, karakteri. :clap: Sve što mogu jeste skinuti kapu dole i ne srati previše. :bow:

U svakom slučaju su ove tri serije daleko najbolje serije koje sam pogledao, s tim da Sopranose i Wire stavljam na postolje broj jedan, a BB ispod njih.

Avatar
Fikret1946
Postovi: 1752
Pridružen/a: 04 mar 2017, 15:27
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Fikret1946 » 23 jul 2018, 23:39

dobri su ti sopranosi ali bb za klasu iznad ipak

Avatar
Sveti
Postovi: 10129
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Sveti » 24 jul 2018, 15:00

ek0 je napisao/la:Paulie i Silvio su zanimljivi, mada njih doživljavam više kao karikature, ali uloga Tonija je nešto najbolje ikad na TV-u. Ja mislim da Jimmy Gandolfini nakon 8 godina više nije znao gdje počinje, a gdje završava Tony Soprano. Ono je toliko dobro odigrano da djeluje prirodnije nego ljudi koje gledam oko sebe u svakodnevnom životu. Na drugom mjestu, Michael Imperioli i uloga Christophera, isto fascinantno odigrano.
Slazem se. Covjek je bukvalno utjelovio svakodnevog antiheroja. Mafijaskog poglavara koji ima ljudskosti ali je istovremeno supcina i napoleon
naprijed rejal

Avatar
Xcena
Postovi: 76
Pridružen/a: 30 maj 2012, 23:43
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Xcena » 24 jul 2018, 15:11

Scena koju sam morao stopirati i plakati od smijeha jedno 5 minuta. Ne znam šta je jače, onaj trenutak spoznaje da je ubio psa ili 'izvlakuše' nakon toga.

"Mora da se zavukla ispod mene da se ugrije'

"Nisam je ubio, samo sam sjeo na nju".

"Koliko dugo govorim da ne treba biti na namještaju".

Ukratko, scena na koju mogu oplakati od smijeha koliko god je puta gledao. I to je još jedna od karakteristika Sopranosa, taj kvalitetni, neisforsirani crni humor koji se sve vrijeme provlači kroz seriju.

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la BelminM23 » 24 jul 2018, 16:09

Mućke na RTL. :tokralju:

Sve serije koje sam gledao, mogu opet gledati, ali samo na TV.

Da hoće Prijatelje gdje pustiti, skoro kad nisam imao interneta dvije sezone sam odgledao sa USB. :D

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la madridist » 24 jul 2018, 19:47

“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

BigDaddy
Postovi: 1229
Pridružen/a: 04 dec 2013, 11:15
Lokacija: Rio de Janeiro
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la BigDaddy » 24 jul 2018, 22:10

Fikret1946 je napisao/la:dobri su ti sopranosi ali bb za klasu iznad ipak
slažem se. sama ova scena je bolja nego 3 prve sezone sopranosa :salut:


Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.