Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

Nail for Real
Kontakt:

PostPostao/la Nail for Real » 28 apr 2019, 01:15

NEVER FORGET, NEVER FORGIVE :salut:

Ljubavlju istrosena ova tijela od zemlje
kako li podnose udarce zivota?

GoRaN
Kontakt:

PostPostao/la GoRaN » 28 apr 2019, 03:18

Bilo bi totalno razočarenje da je Night King obični zlikovac koji želi da istrijebi čovječanstvo i sve sjećanje na njega. Ipak mislim da će biti dosta iznenađenja, a evo i par crtica po kojima bi se dalo tražiti ta iznenađenja:

- GRRM je rekao da njegovi karakteri nikad nisu čisto pozitivni ili negativni, dakle nema ultimativnog dobra i zla.
- Bran, Bloodraven, i Children of the Forest su smrdljivi do bola. Ovi zadnji su i stvorili NKa, koji čini se koristi istu mrežu kao i Bran. Uostalom, Djeca su pomagala u pravljenju Zida, a iz nekog razloga su ostala s pogrešne strane istog. Da ne zaboravim da je moguće da su dali Branu čorbu od Jojena. :mrgreen:
- Night King je dobro povezan sa Starkovima. Od toga da je i on vjerovatno Stark, pa do trinaestog Lord Commandera Noćne Straže koji je guyio i volio WW žensku, a moguće da je i on bio još jedan u nizu Brandon Stark.
- Winterfell vjerovatno nije obična utvrda. Ipak ga je sagradio Brandon the Builder i vjerovatno ima neke magije u temeljima. I za kraj, Horn of Winter. Vjerovatno je to rog koji je Sam našao. Bio je na pravom mjestu, zajedno sa oružjem od dragonglassa i čini se da je još uvijek kod Sama. Po legendi je tako zaustavljena tiranija ovog Lord Commandera i njegove WW kraljice. Rog se veže i uz Brandon the Breakera, a Jon kad je pokušao da puhne u njega zaključio je da je broken.

Eto, ovaj gulaš sam napravio od svojih zaključaka iz serije, knjiga koliko sam do sada pročitao, i prihvatljivih YT teorija uz citate iz knjiga. Znamo šta znači Winter Is Coming, trebamo još saznati šta znači There must always be a Stark in Winterfell. Ne mislim da je samo neka fancy rečenica, već da ima precizno, zaboravljeno značenje. Citiram se kad iskoriste Horn of Winter. :kafa:

darker10
Kontakt:

PostPostao/la darker10 » 28 apr 2019, 08:43

Pa to sto si ti napisao mozda i bude rijeseno u knjigama, u seriji sigurno nece xd Sto ce Othersima Horn of Winter u seriji kad su frajeri vec prosli zid, znaci to otpisi. I to za 13. Lord Commandera uopste nije bilo spomena u seriji, znaci mozes i to odmah otpisat za seriju.

Sto se tice Children the Forest. Ostali su s druge strane zida cisto jer gore vjv ima vise weirwooda nego u kraljevstima. Sumnjam da cemo tu pacurliju vidit opet u seriji.

GoRaN
Kontakt:

PostPostao/la GoRaN » 28 apr 2019, 11:41

Moguće da ništa od ovoga neće biti relevantno, ali rog su ipak ubacili u seriju, a iskorišten je protiv WW, baš kao što su nagovjestili u seriji okruživši ga oružjem od dragonglassa.

darker10
Kontakt:

PostPostao/la darker10 » 28 apr 2019, 13:56

Kada je iskoristen protiv WW? Ubacili su neki rog, sad da li je to taj horn of winter pojma nemam. Mislim da u knjigama kao Mance tvrdi da ima taj rog, al ni tu se ne zna dal on zaista postoji.

GoRaN
Kontakt:

PostPostao/la GoRaN » 28 apr 2019, 21:19

Evo ovaj se dosta namlatio o rogu. Kao što rekoh tražim iznenađenja, a čudno bi mi bilo da su ga ubacili čisto onako.

Epidaurus
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Epidaurus » 29 apr 2019, 01:31

Jel leakala epizoda slucajno ?
#MambaOut
#HalleLuka
#ShineonYoucrazyDiamond

Azpi
Kontakt:

PostPostao/la Azpi » 29 apr 2019, 01:41

.
Zadnja izmjena: Azpi, dana/u 29 apr 2019, 06:49, ukupno mijenjano 1 put.
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

AshburtonG
Kontakt:

PostPostao/la AshburtonG » 29 apr 2019, 04:22

Arya Stark :salut:

Bitka me iskreno i nije nesto impresionirala, ocekivao sam vise face-to-face momenata. Mislio sam da ce se prenijet i u sljedecu epizodu, jer je bio dug uvod, i na kraju su ubrzali kraj. Neki dijalog Brana i NKa ne bi stetio, ako je ovo uopce i kraj i konacna smrt istog. Ovaj zavrsetak sa vjesticom na kraju, mi je ispao jako cudan... Dvojac koji su svi ocekivali da ima bitnu ulogu se vozao iznad oblaka na zmajevima 90% vremena, a Sam suze ronio. :lol:
Zadnja izmjena: AshburtonG, dana/u 29 apr 2019, 04:31, ukupno mijenjano 1 put.

Kajzer10
Kontakt:

PostPostao/la Kajzer10 » 29 apr 2019, 04:27

Got

wtf
7 sezona bildas lik night kinga kao nekog super opasnog tipa da bi ga na kraju ubilo dijete pred milion njegovih vojnika i citavom delegacijom white walkera :facepalm: :facepalm:
Ako sve ovo nije dio njegovog velikog plana, onda ga yebi

Epidaurus
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Epidaurus » 29 apr 2019, 04:29

Jel izasla igdje online da se moze skinut ?
#MambaOut
#HalleLuka
#ShineonYoucrazyDiamond

nerkolfc
Kontakt:

PostPostao/la nerkolfc » 29 apr 2019, 04:30

Kajzer10 WroteColonGot

wtf
7 sezona bildas lik night kinga kao nekog super opasnog tipa da bi ga na kraju ubilo dijete pred milion njegovih vojnika i citavom delegacijom white walkera :facepalm: :facepalm:

Slazem se, nismo lika vidjeli bar jednom mačem da zamahne, razočaran sam nekako.
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

"I think that when everyone is pulling in the same direction, you can move mountains."

Kajzer10
Kontakt:

PostPostao/la Kajzer10 » 29 apr 2019, 04:34

nerkolfc WroteColon
Kajzer10 WroteColonGot

wtf

Slazem se, nismo lika vidjeli bar jednom mačem da zamahne, razočaran sam nekako.

ma citava bitka i cinjenica da su mrtvi dominirali istom je upucivala na to da je night king gotov u ovoj epizodi (jaimieju i deneris nema drugog spasa, logicno da je gotov) ali si barem očekivao muski pad a ono ...

AshburtonG
Kontakt:

PostPostao/la AshburtonG » 29 apr 2019, 04:38

Mislio sam da sam ja opet budala, ali evo citam ljudi masovno razocarani. Sto @Kajzer10 rece, 7 sezona obavijen velom tajni, nedodirljivosti, smije se u facu zmajevoj vatri, ima na svojoj strani sve dosadasnje mrtve, te skoro sve vojnike pomrle, i jedinog sposobnog zmaja, i shvatio bi da su nasli neko oruzje, neki izvor energije koji ga slabi, ili neku drugu slabu tacku. Prejednostavno mi je ovo, za ovakav build up. Jest da su i prije znali ubrzavat stvari, i nelogicno prelazit ogromne vremenske periode.

I isto tako, bukvalno nakon 10min borbe se vidjelo, da ce neka glupost na kraju ispast, jer je dominacija Mrtvih bila toliko ocigledna, da nije bilo nikakvog racionalnog nacina da se pobijede. Mislio sam jedino da Bran moze nesto izvest, ili u par situacija Tyrion sa komentarima se cinio kao lik, koji ce otic i pricat sa Branom i skuzit nacin da ga se navuce na gresku...

nerkolfc
Kontakt:

PostPostao/la nerkolfc » 29 apr 2019, 04:39

Kajzer10 WroteColon
nerkolfc WroteColon
Kajzer10 WroteColonGot

wtf

ma citava bitka i cinjenica da su mrtvi dominirali istom je upucivala na to da je night king gotov u ovoj epizodi (jaimieju i deneris nema drugog spasa, logicno da je gotov) ali si barem očekivao muski pad a ono ...

Ja sam opcenito razocaran serijom i izgradnjom likova ali ova smrt NKa je najgore sto se moglo desiti, totalno bezveze odrađeno
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

"I think that when everyone is pulling in the same direction, you can move mountains."

anonymousHD
Kontakt:

PostPostao/la anonymousHD » 29 apr 2019, 04:50

Ma ništa ja nisam mogao da vidim, sva epizoda crna, blury, biži jbt ovo.

chi3llo
Kontakt:

PostPostao/la chi3llo » 29 apr 2019, 05:15

Ne znam meni se svidjelo. Niko ziv nije prognozirao ovakav kraj NK, ja Sam konto da ce bran ili jon nesto uraditi pred kraj, ni na kraju pameti mi nije bila Arya. Ocekivao sam da ce u ovoj epizodi zavrsiti sa NK, jer to je bilo to, ili umri ili pobjedi trece opcije nije bilo, nisu imali gdje da se povuku ili pobjegnu.
Nije mi uopste bad kako je NK zavrsio, ono skoro svi su mrtvi, njegova pobjeda 99.99%, valjda I takav lik ima dovoljnu dozu arogancije da misli da je sve rjeseno toliko da spusti gard koliko je njoj trebalo da ga ubije.
Jedina mi je zamjerka sto je vecina velikih likova prezivjelo, pogotovo ovi sto su na front lineu bili.
Uglavnom mi se svidjelo i odavno nesto nisam gledao bukvalno otvorenih usta zadnjih 10 minuta.
Bring on next week :tokralju:
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★★★

AshburtonG
Kontakt:

PostPostao/la AshburtonG » 29 apr 2019, 05:26

Ma znalo se da ce NK poginut. Ali da ovako to bude, bez ikakvih saznanja, bez ikakve zanimljive ideje da se dodje do njega. Jedino da se Arya pretvarala kao WW moze bit koliko toliko logicno objasnjenje, ali to bi onda iskoristila i prije, a zamalo da pogine u onoj biblioteci. Ja sam ocekivao da ce se prekinut epizoda u trenutku kad Bran i NK stupe u razgovor...
Izasao je vec trailer za 4. Epizodu, idu na Kings Landing. Po onome sto se vidi, Daeneris i dalje vodi pricu.

Gefufna

PostPostao/la Gefufna » 29 apr 2019, 05:35

Odlicna epizoda, a sad cekamo one kojima je prosla bila takva da iskihaju prevelika ocekivanja od ove. :mrgreen:
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

chi3llo
Kontakt:

PostPostao/la chi3llo » 29 apr 2019, 05:41

Zanimljiv komentar sa reddita

How the hell else would he go? They already showed that the army of the dead is literally unstoppable. The only way to defeat them is to kill him. Sure, you could do four hours of battle after battles but it's not like they would ever stop. Unlike a human army, an army of the dead never has to regroup.

The only options were something like this or everyone dies. That's about it.
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★★★

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.