Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Donnie Darko
x 198
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Donnie Darko » 24 mar 2020, 20:38

irfo je napisao/la:
24 mar 2020, 20:22
Poceo sam opet ovih dana gledati Leftovers, kakav masterpiece :tokralju:
Mozda i najbolja serija zadnjih 10 godina
Joj ne znam, gledao sam Leftovers prošle godine, i fakat godinama mi ništa bolje nije sjelo. I odlučim da pogledam ponovo Breaking Bad, reko da vidim baš da li mi je Leftovers najdraža i najbolja serija, od ovih drama barem, i isti osjećaj sam imao opet i sa Breaking Bad :mrgreen: Tako da se ne mogu odlučit.

Ali svakako remek djelo.
No homo

irfo
Interni moderator
x 336
Kontakt:

Post Postao/la irfo » 24 mar 2020, 20:40

Donnie Darko je napisao/la:
24 mar 2020, 20:38
irfo je napisao/la:
24 mar 2020, 20:22
Poceo sam opet ovih dana gledati Leftovers, kakav masterpiece :tokralju:
Mozda i najbolja serija zadnjih 10 godina
Joj ne znam, gledao sam Leftovers prošle godine, i fakat godinama mi ništa bolje nije sjelo. I odlučim da pogledam ponovo Breaking Bad, reko da vidim baš da li mi je Leftovers najdraža i najbolja serija, od ovih drama barem, i isti osjećaj sam imao opet i sa Breaking Bad :mrgreen: Tako da se ne mogu odlučit.

Ali svakako remek djelo.
Kvalitet je tu negdje al ja dajem prednost Leftoversu zbog muzike :mrgreen:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Donnie Darko
x 198
Kontakt:

Post Postao/la Donnie Darko » 24 mar 2020, 20:54

irfo je napisao/la:
24 mar 2020, 20:40

Kvalitet je tu negdje al ja dajem prednost Leftoversu zbog muzike :mrgreen:

seks, najljepši komad muzike u filmovima i serijama meni u ko zna koliko zadnjih godina

ali je i muzika u breaking bad vrhunska isto :mrgreen:
No homo

rio_Ferdy88
Moderator
x 136
Kontakt:

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 24 mar 2020, 21:46

Blejzer10 je napisao/la:
24 mar 2020, 20:17
rio_Ferdy88 je napisao/la:
24 mar 2020, 09:05
Blejzer10 je napisao/la:
23 mar 2020, 04:32
Šta misliš znaju li gdje idu sa Darkom? Ili su ga prekomplikovali sa paralelnim univerzumima?
Svidjela mi se generalno serija, dosta djeluju povezano dvije sezone a i naslujuće se povezanost i treće ali pitanje je do koje mjere.
Imam samo problem s jednom stvari a to je kad rade stvari isključivo zato što su se desile tako a ne zato što imaju originalni razlog. Tipa razlog samoubistva Jonasovog oca i razlog zašto Jonas odvede malog Mikkela u prošlost, a naslućuje se da je isto i s nestancima ostale djece. Isključivo to rade da ne bi poremetili događaje koji su se desili poslije, ali nema logičkog razloga da se oni prvi put dese, a stvaraju teatralnost i napetost koja u ovom slučaju ispada lažna jer nije zasnovana ni na čemu. Razumijem da obrađuju taj paradoks porijekla i početka tokom čitave serije, ali za većinu stvari taj paradoks ima smisla jer je tipa jasno zašto bi se neko vratio kroz vrijeme s nacrtom vremenske mašine, ili da preda proročanstva ili upozori budućeg sebe na nešto, međutim ove iznad dvije stvari mi nemaju nikakvog smisla, ako me razumiješ?

I baci preporuke za dalje koji si spominjao :thumbup:
I ja sam davno gledao pa se kroz maglu sjecam tih detalja. Nema ti smisla razlog samoubistva Jonasovog oca koliko sam skontao i zasto Jonas odvede Mikkela u proslost.

Mislim da je to sve loop, i da ne postoji starting point ali Jonas vjeruje da je to za njega samoubistvo oca, tj Adam mu dopusti da to vjeruje.
In season 1, Stranger Jonas tells his young self something like "I knew your father. He saved my life once, but I only understood that much later." The situation in season 2 episode 6 is what mainly shapes young Jonas' ideology into the Stranger's. So even though Jonas wants to break the loop in the end, the revelation that his future self brings Mikkel to the caves is what convinces him that Mikkel's suicide still needs to happen for the loop to break. It's not inconsistent with his character, it's his character development happening.
When Old Claudia arrives at the Kahnwald’s house, she convinces Jonas and Mikkel that everything has to happen the way it always has and that they all have to make some sacrifices. That’s when Mikkel decides to kill himself and Jonas “changes” his mind and understands he has to bring Mikkel to 1986.
A za preporuke, reci sta trazis, zanr i sl, hoces SF isto, krimi, drame, humor
Nisi me baš razumio, al' nema veze.

SF bi bio idealan mada može i sitcom neki. IT crowd me razočarao, cringe na cringe
Pa evo Leftovers ako nisi, mislim nije baš SF, al ono kad već nisi gledao jer je must watch. A za klasični SF onda imaš od klasika Firefly, Battlestar Galactica, Babylon 5, to nema puno sezona, Stargate ako kreneš nećeš do iduće godine završiti :mrgreen:

Od novijih imaš Expanse i Altered Carbon, eventualno Stranger Things ako nisi.

Za sitcom ne znam šta nisi gledao, Parks and rec, Brooklyn Nine Nine, ne znam jesi Arrested development gledao, to je nešto što bi tebi trebalo da legne, imaš Modern family al to je već nešto lakše. Onda od ovih britanskih imaš Black books, Spaced, onako da su na taj fazon sitcoma, možda Peep Show.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

irfo
Interni moderator
x 336
Kontakt:

Post Postao/la irfo » 24 mar 2020, 22:02

24 mar 2020, 21:46
Blejzer10 je napisao/la:
24 mar 2020, 09:05
I ja sam davno gledao pa se kroz maglu sjecam tih detalja. Nema ti smisla razlog samoubistva Jonasovog oca koliko sam skontao i zasto Jonas odvede Mikkela u proslost.

Mislim da je to sve loop, i da ne postoji starting point ali Jonas vjeruje da je to za njega samoubistvo oca, tj Adam mu dopusti da to vjeruje.

A za preporuke, reci sta trazis, zanr i sl, hoces SF isto, krimi, drame, humor

SF bi bio idealan mada može i sitcom neki. IT crowd me razočarao, cringe na cringe
Pa evo Leftovers ako nisi, mislim nije baš SF, al ono kad već nisi gledao jer je must watch. A za klasični SF onda imaš od klasika Firefly, Battlestar Galactica, to nema puno sezona, Stargate ako kreneš nećeš do iduće godine završiti :mrgreen:

Za sitcom ne znam šta nisi gledao, Parks and rec, Brooklyn Nine Nine, ne znam jesi Arrested development gledao, to je nešto što bi tebi trebalo da legne, imaš Modern family al to je već nešto lakše. Onda od ovih britanskih imaš Black books, Spaced, onako da su na taj fazon sitcoma, možda Peep Show.
Ako trazi sf onda leftovers i nije bas to i razocarat ce se ocekivajuci sf
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Geerroo
x 96
Kontakt:

Post Postao/la Geerroo » 25 mar 2020, 00:36

Ako nekog zanimaju serije koje nisu sa engleskog govornog podrucja evo par preporuka :

Bron
The Killing(danska verzija)
The Missing
Gomorrah

Blejzer10
x 82
Kontakt:

Post Postao/la Blejzer10 » 25 mar 2020, 00:40

irfo je napisao/la:
24 mar 2020, 22:02
Blejzer10 je napisao/la:

Pa evo Leftovers ako nisi, mislim nije baš SF, al ono kad već nisi gledao jer je must watch. A za klasični SF onda imaš od klasika Firefly, Battlestar Galactica, to nema puno sezona, Stargate ako kreneš nećeš do iduće godine završiti :mrgreen:

Gledao sam Leftovers :mrgreen:

rio_Ferdy88
Moderator
x 136
Kontakt:

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 25 mar 2020, 14:02

Blejzer10 je napisao/la:
25 mar 2020, 00:40
irfo je napisao/la:
24 mar 2020, 22:02

Gledao sam Leftovers :mrgreen:
Pretpostavljao sam. Jesi zadovoljan sa vidjenim?

Dodaj ovim gore i Babylon 5 (prvu sezonu izdrzi i onda postaje top) i Farscape, na taj space opera tip, a Fringe isto mislim da ce ti se svidjeti, iako je to vise na X Files kalup, negoli klasicni sf.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

rio_Ferdy88
Moderator
x 136
Kontakt:

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 25 mar 2020, 14:04

Geerroo je napisao/la:
25 mar 2020, 00:36
Ako nekog zanimaju serije koje nisu sa engleskog govornog podrucja evo par preporuka :

Bron
The Missing
Gomorrah
The Missing je englesko govorno podrucje, miks sa francuskim.
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Blejzer10
x 82
Kontakt:

Post Postao/la Blejzer10 » 25 mar 2020, 15:29

25 mar 2020, 14:02
Pretpostavljao sam. Jesi zadovoljan sa vidjenim?
Da ali imam i ozbiljnih zamjerki. Irfo je dobro napisao, iako SF događaj pokrene radnju, sama serija nije toliko SF nego drama ljudi koji se nose s onim što se desilo. I taj dio serije je stvarno fenomenalan. Likovi su dobro napisani, onaj kult je odlično razrađen itd
Napetost koju epizode stvaraju je na nivou prve sezone Prison breaka, bar meni. Ali tu dolazim do prve zamjerke koja se tiče serije, jer nakon prve sezone se razvijaju sub-plotovi koji stvaraju tu napetost, a i misteriju, a na kraju se ispostave nebitnim i nisu relevantni za generalnu priču, i ne spomenu se poslije, primjer kad se njemu u Australiji priviđa ona crnkinja. (jer je njegovo stanje sasvim dovoljno uspostavljeno i prije te epizode, i epizoda nije donijela ništa novo)
Izdvojio bih još ali sam gledao prije više od godinu, pa se ne sjećam tačno kojih, ali znam da je bilo više takvih stvari.
I glavna stvar, koja je više subjektivna jer vuče porijeklo još od Losta (nisam na vrijeme pogledao da je i ovo Linfelof majku li mu je.bem :mrgreen:
), ne volim kad serije ostavljaju previše neodgovorenih pitanja. Posebno me razočarao kraj serije, Tri sezone golicaš maštu sa svim misterijama koje okružuju nestajanje, i onda jedan lik drugom ispriča kroz 5 minuta gdje su ljudi nestali i ostavljeno je gledaocu da odluči da li vjeruje Nori ili ne. Mislim serija koja ima toliko dobrih epizoda urađenih na toliko dobrih načina glavnu misteriju razrješava uopštenim dijalogom za stolom, ono, jel moglo nefilmičnije da bude.

Barcod
Kontakt:

Post Postao/la Barcod » 25 mar 2020, 15:39

25 mar 2020, 14:04
Geerroo je napisao/la:

Bron
The Missing
Gomorrah
https://www.imdb.com/title/tt6144672/ jedna od boljih :kafa:
Arsenal All The Way !

rio_Ferdy88
Moderator
x 136
Kontakt:

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 25 mar 2020, 16:52

Barcod je napisao/la:
25 mar 2020, 15:39
25 mar 2020, 14:04
Geerroo je napisao/la:

Bron
The Missing
Gomorrah
https://www.imdb.com/title/tt6144672/ jedna od boljih :kafa:
Da, to i Trapped isto,

I dodao bih Borgen, politička drama/triler, vrhunski uradak.

Od ovih bližih nama mađarski Aranyelet, rumunski Umbre i Besa (Srbija i Albanija) :salut:
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

FoxMulder
x 14
Kontakt:

Post Postao/la FoxMulder » 25 mar 2020, 20:25

Jel iko od forumaša iznajmljivao HBO serije sa Telemacha?
Isplati li se, kakva su iskustva?
Ko ne voli Želju, jadna mu majka.

31.08.2019. Željezničar 5:2 sarajevo
30.11.2019. sarajevo 1:3 Željezničar

90minut
x 72
Kontakt:

Post Postao/la 90minut » 25 mar 2020, 20:32

FoxMulder je napisao/la:
25 mar 2020, 20:25
Zar nisi gledao najpoznatije HBO serije?

Heller
x 454
Kontakt:

Post Postao/la Heller » 25 mar 2020, 20:32

FoxMulder je napisao/la:
Pajrat
Global War on Autism

Gunner4
x 8
Kontakt:

Post Postao/la Gunner4 » 25 mar 2020, 22:53

Prva epizoda 3 sezone Westworld. Dolores skinuli maksimalno, nadoknadjuju one prve 2 sezone i onu odvratnu haljinu
Carl Jenkinson je World Class!!!!
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!!

rio_Ferdy88
Moderator
x 136
Kontakt:

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 25 mar 2020, 23:22

FoxMulder je napisao/la:
Pa bolje ti HBO Go uzmeš :kafa:
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Blejzer10
x 82
Kontakt:

Post Postao/la Blejzer10 » 26 mar 2020, 04:15

Skinem prvu epizodu treće sezone Westworlda da pogledam. Negdje napola skontam da nije Westworld već neka druga SF serija s istom glumicom. Čak se i onaj crnac kratko pojavi, baš zanimljiva koincidencija. Da se još neko pojavio iz Westworlda, pomislio bih i da su povezane serije.

Dobro me neko istrolao.

90minut
x 72
Kontakt:

Post Postao/la 90minut » 26 mar 2020, 04:21

Blejzer10 je napisao/la:
26 mar 2020, 04:15
Skinem prvu epizodu treće sezone Westworlda da pogledam. Negdje napola skontam da nije Westworld već neka druga SF serija s istom glumicom. Čak se i onaj crnac kratko pojavi, baš zanimljiva koincidencija. Da se još neko pojavio iz Westworlda, pomislio bih i da su povezane serije.

Dobro me neko istrolao.
Pa svake nedjelje su epizode evo vec 7 godina. :D

90minut
x 72
Kontakt:

Post Postao/la 90minut » 26 mar 2020, 07:27

Finn završio sam Succession krenem gledati the gentlemen kad u njemu Jeremy Strong, a prvo kontam glumi lik dobro nigdje ga ranije nisam vidio samo dobro gentlemen je novi film dobio ulogu zbog succession vecinom jer stvarno igra slicnu ulogu.

Upalim da gledam Zero Dark Thirty nakon bog zna koliko godina kad opet on u njemu se pojavljuje.

Pa koje su šanse da se ovo desi sve jedan za drugim. :urnebes:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: AirRamiz, ASD, delinjo, enobarca, jolicnikola, Rajaz, Rigoletto, vm22 i 38 gostiju.